Şimdi Ara

World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67.019
Cevap
120
Favori
2.438.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tam da Vk 3601'i alınca sunucular kapandı iyi mi.

Bekleriz bakalım 1 Eylül'e kadar.. Ne kaldı ki şurada.
  • quote:

Bu arada TD olarak ilerleyen arkadaslar, Jagdpanther'e geldiginizde Ferdinand icin cok kasmayın. Beklentilerinizin altında cıkabilir. Tamam on zırhı 200 mm olabilir ama 20km/h maksimum hız nedir yahu!?

Hetzer gücünde bir tankla düz zeminde max 27 km civarında sürünen benim için Ferdinand'ın 20 km'si oldukça etkileyici geliyor tabii ama o kadar çabanın hakkını vermiyor demek ki. Özellikle tepelik pusma noktalarına Ferdinand'la çıkmak tam eziyet olur.

Sovyetlerin SU-152 ve ISU-152'leri için ne dersiniz hocam, Ferdinand'la karşılaştırırsak?

Bir de, ben Hetzer'de kaldım sunucular kapanmadan önce. Sizce Sturmgeschütz satın alayım mı, yoksa direk JagdPanzer IV'ye mi yöneleyim? Stug, savaş alanında görebildiğim kadarıyla, Hetzer'den sürat olarak bariz daha avantajlı; ancak ön zırhı daha ince(ayrıca, Hetzer'in zırh eğimi de avantaj sağlayabilir). HP, top gücü, mermi doldurma hızı, namlu dönüş açısı ve tankın kendi çevresinde dönme hızı nasıl acaba, Hetzer'e göre? Hetzer kendi sınıfının efsanelerinden olabilir (gizlenme avantajını başka bir Hetzer tarafından yok edildiğimde anladım), ama ortalıkta Tiger'ların dolaştığı bir çatışma ortamında, JagdPanzer IV'ye kadar seçimlerimi iyi yapmam gerekecek. Hiç olmazsa, toslamak üzere üzerime dalan T-44 tarzı tanklara daha çok hasar verebilmem için bu seçim önemli. Şu sunucular kapanmadan önce JagdPanzer 4'ümü alabilseydim be...

Tam sürümü çok daha eğlenceli olacak. Amerikalılarda herhalde T28 falan da olur. Ne tür savaşlar olacak göreceğiz.
    Mevcut olumsuzluklara rağmen umutluyum bu oyundan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 26 Ağustos 2010; 17:18:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cz

quote:

Bu arada TD olarak ilerleyen arkadaslar, Jagdpanther'e geldiginizde Ferdinand icin cok kasmayın. Beklentilerinizin altında cıkabilir. Tamam on zırhı 200 mm olabilir ama 20km/h maksimum hız nedir yahu!?

Hetzer gücünde bir tankla düz zeminde max 27 km civarında sürünen benim için Ferdinand'ın 20 km'si oldukça etkileyici geliyor tabii ama o kadar çabanın hakkını vermiyor demek ki. Özellikle tepelik pusma noktalarına Ferdinand'la çıkmak tam eziyet olur.

Sovyetlerin SU-152 ve ISU-152'leri için ne dersiniz hocam, Ferdinand'la karşılaştırırsak?

Bir de, ben Hetzer'de kaldım sunucular kapanmadan önce. Sizce Sturmgeschütz satın alayım mı, yoksa direk JagdPanzer IV'ye mi yöneleyim? Stug, savaş alanında görebildiğim kadarıyla, Hetzer'den sürat olarak bariz daha avantajlı; ancak ön zırhı daha ince(ayrıca, Hetzer'in zırh eğimi de avantaj sağlayabilir). HP, top gücü, mermi doldurma hızı, namlu dönüş açısı ve tankın kendi çevresinde dönme hızı nasıl acaba, Hetzer'e göre? Hetzer kendi sınıfının efsanelerinden olabilir (gizlenme avantajını başka bir Hetzer tarafından yok edildiğimde anladım), ama ortalıkta Tiger'ların dolaştığı bir çatışma ortamında, JagdPanzer IV'ye kadar seçimlerimi iyi yapmam gerekecek. Hiç olmazsa, toslamak üzere üzerime dalan T-44 tarzı tanklara daha çok hasar verebilmem için bu seçim önemli. Şu sunucular kapanmadan önce JagdPanzer 4'ümü alabilseydim be...

Tam sürümü çok daha eğlenceli olacak. Amerikalılarda herhalde T28 falan da olur. Ne tür savaşlar olacak göreceğiz.
    Mevcut olumsuzluklara rağmen umutluyum bu oyundan.

Hocam ben Sovyet TD'lerine karsı pek iyi bakmıyorum acıkcası. Yani bir Jagdpanther ile Su-152 karsı karsıya geldiginde Jagd'ın bariz ustunlugu oldugunu farkettim. O yuzden her zaman Alman TD'lerinden yanayım.
    Yeni surumde butun experience'lar free experience'a cevrilecekmis, yani daha onceki exp.'leri free'ye cevirmek icin altın harcamamıza gerek yok, eger exp'ınız yeterse dogrudan JagdpzIV'e gecin. İyi ellerde tam bir canavar olabiliyor.
    Eger exp'ınız yetmezse Stug III'u acın. Zırhı biraz daha ince olabilir fakat cok daha hızlı bir tank. Hetzer'lere karsı bariz avantaj saglarsınız.
    T44'ler konusundaki kaygılarınızda haklısınız, inanır mısınız ben o tanktan Tiger II'den cok daha fazla korkuyorum. T44 gordunuz, ve size dogru geliyor. Eger yanınızda destek yoksa sizi kesin yok edicek. Hızlı, cevik, guclu bir tank. Asırı sinir bozucu.
    Acıkcası Hetzer'in ozelliklerini tam hatırlamadıgımdan saglıklı bir karsılastırma yapamayacagım. Ama onceki sayfalarda cektigim Stug III'umun resmi var, Hetzer'iniz ile karsılastırabilirsiniz.
     World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU]
  • Ayrıntılı bilgiler için teşekkürler hocam. Free exp'e dönüşeceğini unutmuştum.
    Stug, zırh haricinde Hetzer'den çok daha üstün görünüyor. Sırf o uzun namlu bile yeterli.
    Karşılaştırma için Hetzer görüntümü koyacaktım ama bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 26 Ağustos 2010; 18:38:12 >
  • Hetzer'ın topu pek güçlü değil ama StugIII'ün topu oldukça etkili. Yanılmıyorsam Hetzer'ın en güçlü topu 98mm ön zırhı delebilirken StugIII'ün en güçlü topu 145mm ön zırh delebiliyor ve verdiği zarar biraz daha yüksek. Bu nedenle puanlarınız ve krediniz yettiği anda Hetzer'dan bir sonraki araca terfi edin, pişman olmayacaksınız.
  • Yeni surumde Ferdinand almamaya karar verdim. jagdpanther'i acıp mediumlardan devam edecegim.
    Ama o kadar egitimli murettebatım vardı ona yanıyorum simdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vuque

Donanimhaber diye chat kanalı oluşturdum şifre yourock
    Herkesi bekliyorum

Vuque oyun açılınca kanala geliyorum bende organize olalım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanay54

quote:

Herkesi bekliyorum

Dün 4 kişi aynı savaşta bulunduk. Taktik falan da yaptık aynı yönden saldırdık, çok zevkliydi.
  • 5000 gold ile neler yapmayı planlıyorsunuz?
    Dusununce bile icim kıpır kıpır oluyor.
  • nası arkadaşlar zevkli mi ya oyun?
  • Tam premiumu bitirip PZIV'e son 7.5cmlik topu takmıştım ki kullanamadan closed betayı bitirdik Çuvalla gelecek olan expleri IS'e yatırıp alman üzerinden de normal olarak 0dan gitmeyi düşünüyorum. Amerikan tanklarını koymayacaklar anlaşılan ama sürpriz yapar da koyarlarsa işler karışacak anlaşılan

Chat kanalına da girmiştim bugün ama kimse online değildi. Artık yeni sürümde squad olarak takılırız beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cedriccan

Yeni surumde Ferdinand almamaya karar verdim. jagdpanther'i acıp mediumlardan devam edecegim.
    Ama o kadar egitimli murettebatım vardı ona yanıyorum simdi.

Ama tam sürümde Ferdinand'ın üstüne JagdTiger gelince kararın değişecek bence hocam.
    JagdTiger'in 250 mm eğimli taret ön zırhını delen bir top olacak mı acep?

Gene yavaş gider belki ama sırf JagdTiger kullanmanın tadını almak için kasacağım ben. Ferdinand'ı da sırf tad almak için açacağım inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 26 Ağustos 2010; 23:01:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerrjo1

quote:

Orijinalden alıntı: serkanay54

quote:

Herkesi bekliyorum

Dün 4 kişi aynı savaşta bulunduk. Taktik falan da yaptık aynı yönden saldırdık, çok zevkliydi.

Sen sus uğursuz ks'er .Bi adam bu kadar mı uğursuz olur bütün savaşlarımızı kaybettik
    Şaka bir yana gerçekten çok zevkliydi.Oyunda ki en güzel savaşlarımı geçirdim hepinize teşekkür ederim.Ne exp ne credits hiç birşey umurumda olmadan hadi sayalım savaş için demek mükemmeldi
    Bu arada free exp'lerle isterseniz üstün Rus tanklarına geçiş yapabilirsiniz.Ben Alman tarafına geçicem gibi herhalde tekrar(Tiger sevdası) ama Overpower olması sebebiyle Rus tanklarınıda düşünmüyor değilim.Beraber konuşalım karar verelim aynı tarafta olalım daha zevkli olur.Mesela Ozan Rus'tu.Ya hep beraber Rus olalım yada hep beraber Alman
    Bu arada cedriccan sormuş 5.000 altınla ne yapmayı planlıyorsunuz diye direk 1 aylık premium
  • quote:

Squad fights. A squad will include 2 to 3 people and will allow players to invite their friends and join a random battle as a single fighting unit, which will help them coordinate their actions and maneuvers.

Bu arada buda güzel bir haber
    Rahat rahat aynı takımda olarak gireriz savaşlara
  • AGA.

Oyun nick: Cehennem

Eklersin listeye sana zahmet.
  • @ Mg42
    Ekledim.
    @ fexible
    Beta bitmedi, yalnızca yeni patch geliyor.
    @ enreka_tr
    Hocam bence mukemmel bir oyun, tank sevdan varsa denemelisin.
    @ cz
    Bir tank bu kadar guzel olur.
     World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: Cedriccan

@ Mg42
    Ekledim.

EyvAllah.
  • Ruslara OverPower OverPower diyorsunuz da TD olarak Almanlar karşısında çok zayıflar. En iyi TD'ler ISU-152'nin bile adam gibi bir zırhı yok ama karşıda Ferdinand gibi bi ayı var. Su 76'ların zırhı her ne kadar eğimli de olsa aynı sınıftaki Hetzer'e göre çok çabuk patlıyor Gerçi zırhları ne kadar zayıf olsa da topları iyi Rusların... Patchten sonra yine Ruslardan devam edeceğim ilk başta hata yapıp 4 koldan saldırdım (Spg-Light-Medium-TD) 400 bine yakın XP kazanmıştım şimdi hepsi Free XP olunca direk hedefim olan IS'ye geçerim acımamm Herkes Alman tanklarına hasta oluyor ama nedense bana itici geliyorlar. Şehvetli tanklar yapmakla savaş kazanılmıyo demek biraz Ruslar gibi pislik yapıp arazi şartlarını kullanacaksın (Bu arada Kominist değilim ama Rusların bazı özelliklerini severim )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanSRC -- 27 Ağustos 2010; 0:51:51 >
  • Ben ne yapacağıma karar veremedim; T-44 aslında mükemmel bir savaşçı fakat bakalım yamadan sonra aynı mı kalacak. Ben biraz hızlı biraz da kuvvetli olsun istiyorum. Heavy olmasın ama karşısında iyi ve çevik bir rakip olarak durabilsin istiyorum. Neyse arayı uzun tutmuşlar keşke daha çabuk başlasaydı.

Oyun hakkında oynadığım kadarı ile fikrim şudur : OYUN HARİKA! ve bağımlılık yapıcı, bazen bağlantı sorunu oluyor ama abartılacak birşey değil. Oyunun gerçek olayı TAKIM kurma, clan kurma ve beraber savaşma işin içine girince ortaya çıkacak; gerçek tank taktikleri vs. Bu arada oyundaki hitpoints yada healthpoints yada can olayı biraz canımı sıkıyor. Yani gereklimi Mausun 2200 canı var, Pz4 full upgrade 460 birde arada zırh farkı var yaklaşık 2-3 katı zırh değeri var. Sanki bu can olayı bu kadar yüksek olmamalı gibi geliyor bana. Pz4 460 ise en iyi tank belki 1000 olmalı. Sonuçta o en iyi tankın örnek bir Pz4'ten 3-4 kat daha güçlü topu ve 3-4 kat daha kuvvetli zırhı var, bunlar zaten onu çok güçlü kılıyor, birde 5 kat fazla canı olması biraz abartı gibi ne dersiniz. Kimi zaman bir Pz4 dahi o Mausu seyrekte olsa uçurabilmeli mi acaba? Yoksa teke tekte direk Pz4 ekibi siyanürle intihar mı etsin.

Bu arada beni de ekleyin bir zahmet AeRoTR

Bu arada ben yeni sürümde bir leopar ve bir t-44 istiyorum umarım xp'ler yeterli gelir.
  • @OzanSRC
    Hocam zaten Almanlar nicelik degil nitelige onem veren bir toplum, bunu hayatın her alanında gorebilirsin, orn: BMW, Audi, Mercedes.
    Bir tiger 20 adet T34 yok etmis tek basına, sonra da muhimmat yetersizliginden terk edilmis. Bir de benim ustte koydugum jagdtiger 90 kusur adet yapılmıs, sadece birkactanesi yok edilmis Ruslar tarafından. Geri kalanı mekanik sorunlar yuzunden terk edilmis. Almanların neden yenildiginin ozeti aslında o tank.
    @Aerospace
    Baglantı sorununu cozerler umarım ve clan olayı da harika olacak.
    Zırh olayına gelirsek, bence o dagıtılma adil olmus. Cunku Maus'un on zırhı pzIV'un 3 katı ama yanlar, arka zırhlar da var. Ve bence en onemli faktor zırhının egimi. PzIV'un zırhı dumduz.
    Eger ben MAUS aldıgımda bir PzIV tek basına beni oldurebilecekse benim bu oyun icin harcadıgım saatlere yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reyftn -- 27 Ağustos 2010; 9:34:09 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.