Şimdi Ara

World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü! (247. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.882
Cevap
49
Favori
234.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    öncelikle geçmiş olsun.
    ne dicem bilmiyorum. wom2 ekibi çok adaletsiz davranıyor ve bu onlara oyuncu sayısı olarak her türlü yansıyacak. ırkçı oyuncu ve ekibiyle artık nereye kadar sürdürürler wom2 hikayesini kendileri düşünsünler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhan06x -- 15 Temmuz 2017; 22:45:59 >

• Bu ss 1 sene öncesine ait ve o günlerde Hakim bu ırkçıya yine bir şey yapamamıştı. Tesadüf mü, hayır? Türk'üm diye geçiniyor ama en ufak bir Türklük barındırmıyor. Zira Atatür'ün dediği gibi, kendisini türk hisseden herkes türktür. Yani Türk doğmak ile türk olunmuyor, önce hissedeceksin.

Zamanında kadar konuşmama rağmen 1 gün bile banlayamadı bu adamı, böyle vasat bir kişilik.

Burada durum daha da içler acısı, genel sohbetten ırkçılık yapan birisine cezalandırma yapamıyor. E meydanı boş bulan Atchim, nerede görse aynı kelimeleri tekrarlıyor. Çünkü vasıfsız bir gm, bu kişiye ne yapabilir ki?

Orada ki tek vasfı, gm saatleri gelince online olan, olaylara karışmayan. 30-40 level adamlardan başkasına yardım edemeyen birisi.

Ss'lere devam..

Azrail run yaparken bir bug ile karşılaştım, o anda Hakim açıktı ve ona yazdım.

E-mail yolladıktan sonra ise farklı bir cevapla karşılaşıyorum.

''Sorunun oyuniçi çözümü peti tekrar çağırmaktır.'' wtf?

Oyun içinde bana çözümü söylemediği için ve ben video'yu gönderip, bug'ı kanıtldıktan sonra yardım etmesi gerekirken, son mailime cevap dahi yazmadı. Böyle vurdumduymaz birisi. Türklere karşı ayrı bir tavrı var, merhaba diyoruz, mrb diyor mesela. Bu ne samimiyetsizlik? Kısaltmalarla konuşalım o halde sürekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archy666 -- 15 Temmuz 2017; 19:59:18 >

• Cidden şu serverda harcadığımız zamana acıyorum. Şu aptal server için kalbini kırdıklarım varsa burdan özür diliyorum. İyi hoş eğlendik zamanında ama emeklerimiz boşaymış.

Rubinumu denicem beğenirsen baya kişiyi çekerim oraya. Server tavsiyesi olan varsa yazsın.
    Bu serverda gm sana keçi s""" tiğini ima edebiliyor. Türklerin değeri bukadar. Rubinumda gördüğüm kadarıyla türklere değer veriliyor. Güncellemeler falan 3-4 dilde yayınlanıyor. 1i Türkçe oluyor. Oyundada bayrak sistemi var her oyuncunun yanında milleti yazıyor.

3.1k online var şuan. Womda 300 online var.

Ne olursa olsun size tavsiyem asla bu serverda oynamayın. Bi youtuber reklamını yapar falan. Aman uzak durun. Onlar para için reklam yapar ama server berbat ve ırkçı bir yönetime sahip. Türk olan gm türklere en çok ceza veren gm. Bir yardımı olmadığı gibi türkleri serverdan temizlemeyi kendine adet edinmiş. Bunca zaman saygımı gösterdim. Artık günahımı vermem. Yine insan olduğum için üslubumu düzgün kullanıyorum. Yoksa söyleyecek çok şey var.

• Türklerin aşağılandığı bir gm ekibi ve oyuncu topluluğuna sahip olan bir server da artık ben de oynamıyorum.

Benim tavsiyem Türklük gururu olan kimse başlamasın veya oynamayı bıraksın. Yarın birgün adaletsizlikle karşılaştığınız da şaşırmayın. Kendinizi savunduğunuz da suçlu duruma siz düşersiniz.
  • Oyunun forumunda herhangi bir şeyi "güzel bir üslup" ile tartışsanız bile ban yiyorsunuz saçma nedenlerden ötürü. Hakimi anlatmaya gerek yok, forumda konuştuklarımızı gm arkadaşlarına yetiştiriyor. Türksün ama Türk oyunculara yardımın dokunmuyor, arkalarından iş çeviriyorsun. Alman bi gm oyundayken bir Almana crap yazdığım için "crap" kelimesi yüzünden ilk mute alan kişi olmuştum. Bir yabancı Türklerle ilgili onur kırıcı ve ahlaksızca satırlarca spam yapsa dahi mute yemiyor. Ve şansa bakın, o anlarda bizim Türk gm dediğimiz Hakim oyunda oluyor. Afk geçiriyor galiba zamanını.

Bu arada ırkçılıktan ötürü en az 10 kişi raporlamışımdır. Bunların da ban yediğini düşünmüyorum. Wom2 tamamiyle vakit kaybı bir oyun. Eğer oyunlarca tonlarca para basmıyorsanız, gm arkadaşı değilseniz her türlü ban yersiniz saçma nedenlerden ötürü. Oynamayın, size naçizane tavsiyem metin2ye başlamamanız. Eğer illa başlayacağım diyorsanız eğlenceli, onlineı iyi serverlarda takılın. Ama wom2 ile irtibatınız olmasın.

• Fushen F kullanıcısına yanıt
    Ekleme,
    Bu arada forumda bir tane konu açmıştım harassment kuralı ile. Bir açık verdim konuda, gmleri konuya çekmek için ki çektim de. Sonra harassment kuralının kapsadığı alanı açıklayıp, böyle bir şeyin serverın aktif pvpsine ve oyuncusuna darbe vurduğunu beyan ettiğimde maalesef kendi istemedikleri o son postum silinip 3 gün forumdan banlandım. Fakat konuyu silmemişler ne ilginç, konu sahibi benim asıl söz bende ama konu sahibini banlayıp konuyu kaldırmıyorlar :) Şimdi hakim yalakası gidip kaldırsın bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fushen -- 15 Temmuz 2017; 22:28:25 >
  • Fushen F kullanıcısına yanıt
    Hakim b*kunda boğulsun tüm wom2 b*kunda boğulsun. sildim oyunu
  • Yorumum önceki sayfada kaldı tam okunmadan, tekrar yazıyım.

Bu ss 1 sene öncesine ait ve o günlerde Hakim bu ırkçıya yine bir şey yapamamıştı. Tesadüf mü, hayır? Türk'üm diye geçiniyor ama en ufak bir Türklük barındırmıyor. Zira Atatür'ün dediği gibi, kendisini türk hisseden herkes türktür. Yani Türk doğmak ile türk olunmuyor, önce hissedeceksin.

Zamanında kadar konuşmama rağmen 1 gün bile banlayamadı bu adamı, böyle vasat bir kişilik.

Burada durum daha da içler acısı, genel sohbetten ırkçılık yapan birisine cezalandırma yapamıyor. E meydanı boş bulan Atchim, nerede görse aynı kelimeleri tekrarlıyor. Çünkü vasıfsız bir gm, bu kişiye ne yapabilir ki?

Orada ki tek vasfı, gm saatleri gelince online olan, olaylara karışmayan. 30-40 level adamlardan başkasına yardım edemeyen birisi.

Ss'lere devam..

Azrail run yaparken bir bug ile karşılaştım, o anda Hakim açıktı ve ona yazdım.

E-mail yolladıktan sonra ise farklı bir cevapla karşılaşıyorum.

''Sorunun oyuniçi çözümü peti tekrar çağırmaktır.'' wtf?

Oyun içinde bana çözümü söylemediği için ve ben video'yu gönderip, bug'ı kanıtldıktan sonra yardım etmesi gerekirken, son mailime cevap dahi yazmadı. Böyle vurdumduymaz birisi. Türklere karşı ayrı bir tavrı var, merhaba diyoruz, mrb diyor mesela. Bu ne samimiyetsizlik? Kısaltmalarla konuşalım o halde sürekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archy666 -- 15 Temmuz 2017; 22:42:22 >

• Merhabalar,

Öncelikle aldığım tek bir açıklama yazma kararının başlıca nedeni gündem haline gelmiş cezalandırmanın sebebine dair açık gerçeğin tüm forum mensupları tarafından öğrenilmesinin gerekliliği, ardından da adaletsizlik ve benzeri ağır ithamları okumaktan duyduğum vicdan sızlamasıdır. Kendi kararımdır, bu şekilde bir zorunluluğumuz yoktur. Sebepler böyle olunca tartışmayı sürdürmek gibi bir niyetim olamayacağına göre yaptığım açıklamaya karşıt bir yanıt yazmak beyhudelik ve umarsızlıktan başka ne olacaktır, buna kalkışmadan kendiniz düşünüp kendinize yanıtlamanızı istirham ederim.

Söz konusu oyuncu neden cezalandırılmıştır, sebebi en gerekli ve büsbütün şekliyle oyun kuralları arasında yerini alır, Türkçe çevirisi şu şekildedir:

Diğer Kural İhlalleri, 7. Kural: Bir takım üyesinin oyuncu karakterini onları rahatsız etmek için bulmaya çalışmak.

Kuralın dahil edilme sebeplerinin açıklamasının Türkçe çevirisi, Takım Lideri Alea tarafından:

"Bu kuralı ilan etme zorunluluğumuzdan dolayı üzgünlük duyuyoruz, ama bir takım üyesinin oyuniçi hesabını eğer varsa varlığını biliyor olmak, ya da hangisi olduğunu biliyor olmakta hiçbir yarar yoktur.

Bir hesabın bir takım üyesine ait olduğunu bilmek sadece söz konusu hesabın sahibinin oyun deneyimini zor veya imkansız hale getirir ("yeni bir karakter oluşturup yeniden oynamak" bir olanak değildir), bir yönden şahsın eğlenme olanağını elinden aldığınız için kişisel bir zarar iken diğer yönden söz konusu takım üyesinin diğer takım üyeleriyle beraber oyuniçi deneyimini bir oyuncu bakış açısından paylaşabilmesini önleyecektir.

Bir takım üyesinin yaptığı işi o takım üyesiyle oyunu oynayarak geçirdiğiniz süre babında değerlendirmeniz de bizim için faydalı değildir. Lütfen takım üyelerimizi yaptıkları işe göre değerlendirin, size yardımcı olmaları ya da oyunu daha iyi hale getirmeleri ile, oyunda kim olduklarına dair düşünceniz ile değil.

Bundan sonra takım üyelerini karalamaya yönelik denemelere hızlıca müdahale edeceğiz. Bu konuda desteğinizden memnun oluruz, ki bu kolaydır: Bu tür şeyleri didiklemeye çalışmazsanız sizin için bu kural aslında yokmuş gibi olur.

Lütfen ortalıkta gezinip bir oyuncu hesabının bir takım üyesiyle ilişkili olduğunu anlamaya ya da bunu bildiğinizi iddia etmeye çalışmayın, bundan kazanılabilecek hiçbir şey yoktur ve hoşumuza gitmeyecektir."

(https://global.wom2.org/board/threads/forum-game-rules.218/)

Bu kural ışığında oyuncularımıza, yapılması uygun tek doğru davranışın, konumunu suistimal eden bir Game Master olduğu kararına varmış oyuncunun kanıtlarıyla beraber Game Master'lardan sorumlu topluluk lideri ile iletişime geçmesinin gerekliliği olduğunu her seferinde belirtiyoruz. Bu konuda yapılacak diğer türlü davranışların uygunsuzluğunu ve olumsuz sonuçlanacağını kavramak bu kuraldan haberdar olan ve makul düşünebilen herhangi bir insan için zor olmayacaktır.

Beraberinde şahsıma yönelik saldırıların küstahlıktan ve açık aramaktan başka bir şey olamadığının farkedilebilmesi için paylaşmam gereken noktalar vardır:

* Bahsedilmiş 1 gün cezalandırıp cezasını kaldırmak zorunda kaldığım oyuncunun durumu, söz konusu oyuncu önceki gün farklı bir takım üyesi tarafından hali hazırda cezalandırılmış olması ve bu cezalandırma sonlanmışken üstüne yeniden bir cezalandırma yapılamayacağı için oluşmuştur. Millete hakaret içeren ifadelerin oyuncular tarafından yazılmasının ciddiyetinin her daim farkındayım. Cezalandırmayı uygulayan takım üyesine öncül cezalandırmanın yetersiz kaldığına dikkat edilmesinin gerektiğini hali hazırda paylaşmış durumdayım. Bunun neticesi olarak takım içerisinde durumun ciddiyetinin etraflıca anlaşıldığını belirtebilirim.

* Sorun raporlarına dair sağlayabileceğimiz gerekli bilgi ancak sorunla destek ekibi olarak daha önce karşılaşmışsak ve çözüme ulaşmışsak anında olabilir, hemen hemen her oyunda raporların doğal işleyişi ve sonuçlandırması bu şekilde olur. Karşılaşmamışsak yakın zamanda değerlendirilir, test edilir ve bir sonuca varılır, ancak bu şekilde gerekli bilgiye ulaşılabilir ve bu bilgi paylaşılabilir hale gelir. Söz konusu rapordan önce karşılaşılmamış bir soruna dair nasıl ani yardımcı olunması beklenebilir, hayretler vericidir. Aynı gün rapor teknik ekibe yönlendirilerek gerekli bilgi ertesi gün ulaşmış ve oyuncuyla paylaşılabilir hale gelmiştir. Haberimizin olması ifadesi, teknik ekibin önceden sorunu test ettiğini ancak biz destek ekibine anonsunu bu rapor sonucu yaptıklarını belirtmeleri ile gelişmiştir, daha doğal bir durum olamaz ve afişe edildiği sanılan emailin içeriği de bundan ibarettir. Ek olarak, sadece kısaltma kullanımından samimiyetsizlik çıkarımına varmak yine hayret meselesidir, birçok işlemin kontrol edildiği sırada aynı zaman içerisinde birçok oyuncuya olabildiğince hızlıca yanıt ulaştırılması gerekliliği, ve bunun da ancak kısaltma yanıt ile sağlanabileceği mantık şartları içerisinde tahmin edilebilirdir.

* WoM2 sunucusunda takım üyeleri tüm oyunculara eşit davranmakla yükümlüdür, bunun neticesi olarak aldıkları kararlarda oyuncuların mensubu oldukları milletlerin hiçbir etkisi olamaz. Aksini beklemek özel muamele talep etmek ile aynıdır ve bu ahlak dışıdır. Sunucu dahilinde gerçekleştirilmiş hiçbir kural ihlali cezalandırmasız bırakılmaz ve takım üyeleri uyguladıkları cezalandırmalarında eşit olmaya canla başla dikkat etmelidirler, etmediklerinde bu zaten göze çarpar ve uyarılırlar.

Sağlıklı düşünülebilmesi umuduyla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakimo -- 16 Temmuz 2017; 0:14:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakimo

Merhabalar,

Öncelikle aldığım tek bir açıklama yazma kararının başlıca nedeni gündem haline gelmiş cezalandırmanın sebebine dair açık gerçeğin tüm forum mensupları tarafından öğrenilmesinin gerekliliği, ardından da adaletsizlik ve benzeri ağır ithamları okumaktan duyduğum vicdan sızlamasıdır. Kendi kararımdır, bu şekilde bir zorunluluğumuz yoktur. Sebepler böyle olunca tartışmayı sürdürmek gibi bir niyetim olamayacağına göre yaptığım açıklamaya karşıt bir yanıt yazmak beyhudelik ve umarsızlıktan başka ne olacaktır, buna kalkışmadan kendiniz düşünüp kendinize yanıtlamanızı istirham ederim.

Söz konusu oyuncu neden cezalandırılmıştır, sebebi en gerekli ve büsbütün şekliyle oyun kuralları arasında yerini alır, Türkçe çevirisi şu şekildedir:

Diğer Kural İhlalleri, 7. Kural: Bir takım üyesinin oyuncu karakterini onları rahatsız etmek için bulmaya çalışmak.

Kuralın dahil edilme sebeplerinin açıklamasının Türkçe çevirisi, Takım Lideri Alea tarafından:

"Bu kuralı ilan etme zorunluluğumuzdan dolayı üzgünlük duyuyoruz, ama bir takım üyesinin oyuniçi hesabını eğer varsa varlığını biliyor olmak, ya da hangisi olduğunu biliyor olmakta hiçbir yarar yoktur.

Bir hesabın bir takım üyesine ait olduğunu bilmek sadece söz konusu hesabın sahibinin oyun deneyimini zor veya imkansız hale getirir ("yeni bir karakter oluşturup yeniden oynamak" bir olanak değildir), bir yönden şahsın eğlenme olanağını elinden aldığınız için kişisel bir zarar iken diğer yönden söz konusu takım üyesinin diğer takım üyeleriyle beraber oyuniçi deneyimini bir oyuncu bakış açısından paylaşabilmesini önleyecektir.

Bir takım üyesinin yaptığı işi o takım üyesiyle oyunu oynayarak geçirdiğiniz süre babında değerlendirmeniz de bizim için faydalı değildir. Lütfen takım üyelerimizi yaptıkları işe göre değerlendirin, size yardımcı olmaları ya da oyunu daha iyi hale getirmeleri ile, oyunda kim olduklarına dair düşünceniz ile değil.

Bundan sonra takım üyelerini karalamaya yönelik denemelere hızlıca müdahale edeceğiz. Bu konuda desteğinizden memnun oluruz, ki bu kolaydır: Bu tür şeyleri didiklemeye çalışmazsanız sizin için bu kural aslında yokmuş gibi olur.

Lütfen ortalıkta gezinip bir oyuncu hesabının bir takım üyesiyle ilişkili olduğunu anlamaya ya da bunu bildiğinizi iddia etmeye çalışmayın, bundan kazanılabilecek hiçbir şey yoktur ve hoşumuza gitmeyecektir."

Bu kural ışığında oyuncularımıza, yapılması uygun tek doğru davranışın, konumunu suistimal eden bir Game Master olduğu kararına varmış oyuncunun kanıtlarıyla beraber Game Master'lardan sorumlu topluluk lideri ile iletişime geçmesinin gerekliliği olduğunu her seferinde belirtiyoruz. Bu konuda yapılacak diğer türlü davranışların uygunsuzluğunu ve olumsuz sonuçlanacağını kavramak bu kuraldan haberdar olan ve makul düşünebilen herhangi bir insan için zor olmayacaktır.

Beraberinde şahsıma yönelik saldırıların küstahlıktan ve açık aramaktan başka bir şey olamadığının farkedilebilmesi için paylaşmam gereken noktalar vardır:

* Bahsedilmiş 1 gün cezalandırıp cezasını kaldırmak zorunda kaldığım oyuncunun durumu, söz konusu oyuncu önceki gün farklı bir takım üyesi tarafından hali hazırda cezalandırılmış olması ve bu cezalandırma sonlanmışken üstüne yeniden bir cezalandırma yapılamayacağı için oluşmuştur. Millete hakaret içeren ifadelerin oyuncular tarafından yazılmasının ciddiyetinin her daim farkındayım. Cezalandırmayı uygulayan takım üyesine öncül cezalandırmanın yetersiz kaldığına dikkat edilmesinin gerektiğini hali hazırda paylaşmış durumdayım. Bunun neticesi olarak takım içerisinde durumun ciddiyetinin etraflıca anlaşıldığını belirtebilirim.

* Sorun raporlarına dair sağlayabileceğimiz gerekli bilgi ancak sorunla destek ekibi olarak daha önce karşılaşmışsak ve çözüme ulaşmışsak anında olabilir, hemen hemen her oyunda raporların doğal işleyişi ve sonuçlandırması bu şekilde olur. Karşılaşmamışsak yakın zamanda değerlendirilir, test edilir ve bir sonuca varılır, ancak bu şekilde gerekli bilgiye ulaşılabilir ve bu bilgi paylaşılabilir hale gelir. Söz konusu rapordan önce karşılaşılmamış bir soruna dair nasıl ani yardımcı olunması beklenebilir, hayretler vericidir. Aynı gün rapor teknik ekibe yönlendirilerek gerekli bilgi ertesi gün ulaşmış ve oyuncuyla paylaşılabilir hale gelmiştir. Haberimizin olması ifadesi, teknik ekibin önceden sorunu test ettiğini ancak biz destek ekibine anonsunu bu rapor sonucu yaptıklarını belirtmeleri ile gelişmiştir, daha doğal bir durum olamaz ve afişe edildiği sanılan emailin içeriği de bundan ibarettir. Ek olarak, sadece kısaltma kullanımından samimiyetsizlik çıkarımına varmak yine hayret meselesidir, birçok işlemin kontrol edildiği sırada aynı zaman içerisinde birçok oyuncuya olabildiğince hızlıca yanıt ulaştırılması gerekliliği, ve bunun da ancak kısaltma yanıt ile sağlanabileceği mantık şartları içerisinde tahmin edilebilirdir.

* WoM2 sunucusunda takım üyeleri tüm oyunculara eşit davranmakla yükümlüdür, bunun neticesi olarak aldıkları kararlarda oyuncuların mensubu oldukları milletlerin hiçbir etkisi olamaz. Aksini beklemek özel muamele talep etmek ile aynıdır ve bu ahlak dışıdır. Sunucu dahilinde gerçekleştirilmiş hiçbir kural ihlali cezalandırmasız bırakılmaz ve takım üyeleri uyguladıkları cezalandırmalarında eşit olmaya canla başla dikkat etmelidirler, etmediklerinde bu zaten göze çarpar ve uyarılırlar.

keşke dh admini olsaydım bu postunu siler üstüne de ban çakardım. siz bunlarla meşhursunuz ne de olsa

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakimo

Merhabalar,

Farklı bir cezalandırma yaptım dediğiniz adam 2 saat mutela işten sıyrıldı. Türklere sövmenin cezası bu mudur?

Ne yazarsanız yazın boş. Türk kitlesini kaybettiniz. Bu hareket sizi bitirdi.
    Sizin o konumda olmanızın sebebi biziz. Türkler yokken sizin ekipte bir anlamınız yok. Ne kadar süre orda kalabilirsiniz görürüz. Paraları bitince gm kovmaya başlarlar.

Sabrım kalmadı sizle ve öbür gmlerin egolarıyla uğraşamayacağım. Dc çekmiş olsak eminim istediğimiz yapılırdı. Bir üyemizin itemleri soyuldu yardımcı olmadınız bile. Kaç defa başkalarına yardımcı olduğunuzu biliyorum. RMT itemlere sahip booghty soyuldu. Itemleri geri aldı , charı soyan banlandı.
    Megatron, tuz hepsi soyulan itemleri geri aldı.

Neyse gerçekten sıkıldım çok şey yazarımda yazmak bile istemiyorum gerçekten bunaldım. Forumdan yazıyoruz ban ordan ban burdan ban. Alın serverınızı başınıza çalın.

Gerçek rmtleri banla gücün yetiyorsa. Görelim gmliğini. Gücün bize yetiyor. Başka gmler ezip geçiyor seni. Banladığın kişiyi açıyor.

Tüm tanıdıklarıma söyledim . Toptan bırakıcaz. Boş serverda gmlik yaparsın artık. Mapleri falan dolan. Npcleri banla. Takıl.

Bize yardımcı olacağına gidip GM Akitasa beni şikayet etmişsin başka forumlarda wom2yi kötülüyor diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpKhanate -- 16 Temmuz 2017; 0:49:5 >

• Hakimo kullanıcısına yanıt
    Böyle basit bir bug'ın çözümünü bile veremiyorsan ve haklı insanları banlayıp, ırkçılık yapanları koruyorsan. Korkarım ki dh üzerinden bütün gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz. Patronuna söylesen iyi edersin bunları da, hatta ben de bizzat konuşacağım bu konuyu. Seni zaten çoktan şikayet ettim ama bir sonuç çıkmadı tabiki, bakalım dh için söyleyeceklerime ne diyecek.
  • Alpkhan gibi wom2nin en sadık, en savunan, köklü bir oyuncusu bırakma kararı aldiysa haksız olan taraf kesinlikle wom2 yönetimidir. Yıllardır bu sunucuda oynayanlar bir arada toplanıp ha deyince oyun birakmaz çünkü. Yönetim ekibinin ırkçı tutum sergilemesi "global oyun anlayışına" çok zıttır. Bir de kendilerini peygamber sanmaları yok mu... onlara göre gm ekibi ve server dört dörtlük, kusursuzdur, gmler asla hata yapmaz ve bir hata yaşandigi zaman bu oyuncudan kaynaklı bir hatadir. Serverin oyuncu sayısı çok azalsa bile her şey kontrol altındadir ve mükemmeldir. Eğer bir olumsuz eleştiride bulunuyorsan senin tek amacın gmleri ve serveri karalamaktır, serverin gelişmesini, büyümesini çekemiyorsundur. Çünkü onlar hiç hatasi olmayan melek gibi insanlar. Onları eleştirmeye hakkın yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metin2nin Demircisi -- 16 Temmuz 2017; 6:7:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de biraktim 2 hafta once. rubinum mt2 oyunuyorum. wom2 forumda yazdigim mesajlari yediremeyp editliyorlar. hele o kartus mu karpus mu bi gm var ne zikkimsa bi skme yaramiyor irkci it. hakim de ayni poh

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay arkadas ben sizi hic anlamiyorum. Biz de oyunumuzu oynuyoruz, pvp pvm her turlu sorunu yasiyoruz su ana dek cozemedigim bir adet sorun olmadi su oyunda. Tamamen kendinizi duzgun ifade edemediginiz icin bence. Alp, ben senin hakkinda bir video yapsam "Alpkhan GM aslinda aha burada da ifsa videosu" diyerekten, GM olsan da olmasan da hos bir sey mi bu? Bildigin taciz bu. Bence cok yanlis ve alelacele kararlar veriyorsun, ayni zamanda 300 online'i 100'e dusurebilecegini dusunmen gercekten cok bomba. Sizin icin butun oyunu Turkce yapmaya calisan bir ekip var burada, siz cok milliyetli bir serveriz, uluslararasiyiz diyip tamamen almanca duyuru yapan serverlara gidiyorsunuz. Bol sans

Edit: Defalarca Romen banlattim Luna'da(ki Luna international degil resmen Romanya sunucusu) hicbir zaman hicbir GM ile sorun olmadi. Ss alip maile attigimda geri donusleri oyun icerisinde gordum :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atsız Kovboy -- 16 Temmuz 2017; 8:39:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atsız Kovboy

Vay arkadas ben sizi hic anlamiyorum. Biz de oyunumuzu oynuyoruz, pvp pvm her turlu sorunu yasiyoruz su ana dek cozemedigim bir adet sorun olmadi su oyunda. Tamamen kendinizi duzgun ifade edemediginiz icin bence. Alp, ben senin hakkinda bir video yapsam "Alpkhan GM aslinda aha burada da ifsa videosu" diyerekten, GM olsan da olmasan da hos bir sey mi bu? Bildigin taciz bu. Bence cok yanlis ve alelacele kararlar veriyorsun, ayni zamanda 300 online'i 100'e dusurebilecegini dusunmen gercekten cok bomba. Sizin icin butun oyunu Turkce yapmaya calisan bir ekip var burada, siz cok milliyetli bir serveriz, uluslararasiyiz diyip tamamen almanca duyuru yapan serverlara gidiyorsunuz. Bol sans

Edit: Defalarca Romen banlattim Luna'da(ki Luna international degil resmen Romanya sunucusu) hicbir zaman hicbir GM ile sorun olmadi. Ss alip maile attigimda geri donusleri oyun icerisinde gordum :-)

Boşversene ben uzun zamandır rahatsızım zaten. Ama bukadar emek verdiğim için bırakma kararı almak kolay olmadı. 1 senedir ara vermeden oynuyorum. Başına gelmeyince anlamıyorsun. 1 aya kadar benimde pek bi sıkıntım yoktu. 1 aydır cailenle uğraşıyorum. Adalet aradıkça ben ve bana destek verenler ban yedi. Sırf türkler de değil birçok destek olan oldu. Polaklar özellikle beni savundu. Hepsini banlayıp göz korkuttular. Onca haksız bana rağmen de defalarca reportlarla durumun değişmesini istedim. Umurlarında değil. Hakimle pm ss imi attım işte. Banane naparsan yap güle güle diyor adam. Dünya umrunda değil. Akitas da benzer. Dün terkedeceğimi söyleyince ilk defa kibarca konuştu benle. Sorunları anlattım hiçbirine çözüm getirmedi. Tek çözümü banlamak.

Video konusuna gelirsek. Istersen yap video ben bir şey yapamam. Doğal hakkındır. Yaptığım videodan dolayı 5 gün ban yememin izahı yok. Videoda ne bir küfür var ne bir gmin adı geçiyor.

Bundan önceki 2 ban yiyişimin sebepleri

1)It looks like true ( yukarda birisi gm cailen yazmıştı. Peşine birkaç kişi ban yedi.)

1 gün ban yedim.

2) Gms have free item yazdım

3 gün ban yedim.

Sonra da video olayı. Arada mutelamalar da oldu . Başkaları da benden bağımsız bir şeyler yazıp ban yedi. Is it true? Yazıp ban yedi insanlar.

Akitasa diyorumki ya şu kuralı değiştirin ya da caileni ekipten atın. 2sinide yapmıyor.

Ben solu boşaltmasını bilirim. Lunaya bir şey yapamam. Luna zaten çoktan öldü. Görürsün online düşüyor mu düşmüyor mu. 300den 100e bi anda düşmez tabiki.

Zaten server ölüyor. Benim bir şey yapmama gerek yok. Gm think bu serverın güncellemelerini yapan kişiydi. Nemere güncellemesinden sonra bu işlerden çekildi. Güncelleme gelmiyor. Şimdi sırf merge için onu geri çağırdılar. Mergeden sonra da geri gidecekmiş. Onsuz merge(server birleştirme) bile yapamıyorlar.

Fazla bi ömrü yok wom2. Tavsiyem keyif alsanız bile daha fazla vaktinizi harcamayın bu serverda.

@Maxou

Bizde dün başladık. Beğenirsem herkesi çekicem. Veteranı orda tekrar kurarız. Oyundan konuşalım. Nickim aynı ordada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpKhanate -- 16 Temmuz 2017; 10:56:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

Evet Wom2 macerasında sona geldik. Bu karaktersiz ekibin yönettiği serverı daha fazla oynamayacağım. Videoyu paylaştım 5dk sonra 2 charıma da 5 gün ban atmış. Forumdan da 3 gün ban atmış. Hakimi ayrı tutuyordum ama hiçbir farkı yok. Ekipten birine laf gelince hepsi aynı tepkiyi gösteriyor. Zaten hakimin kararlarının genel olarak türkler aleyhine olduğunu, türkleri asla korumadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Oyunu terk ettiğime göre her şeyi açıklıkla yazabilirim. Dh den ve youtubedan banlasın bakalım hakim bey gücü yetiyorsa. Türk oyuncuların serverı terk etmesinin sebebi hakimdir. Bu zamana kadar alttan aldım , sineye çektim. Ama yeterli. Ben zamanımı harcıyıp bu oyunu oynuyorsam böyle saçma insanlarla ve onların egolarıyle uğraşmak için değil.
    Oyun içindeki itirazımdan sonra forumdaki banımı 1 haftaya çekmiş. Oyundakini permaya çevirse umrumda olmaz bu saatten sonra. 300 onlinelı serverda ego kasmaya devam edin. Serverın oyuncu kaybetmesi için elimden geleni yapıcam. Max 100 online ile keyifli oyunlar.
    Konuya yeni gelenlere, oyuna yeni başlayanlara tavsiye. Asla ama asla wom2 yi oynamayın. Emeklerinizi onların egosuna heba etmeyin.

Ss show başlasın. Wom2 ifşalarım hem youtubedan hem dhden devam edecek.

hakimin tavirlara bak aldiği 100 euroyu kesseler sokakta yatacak haberi yok

edit: bu ssleri at da çikarsinlar gmlikten. bu sekilde cevaplar veren bir gmyi atmazlarsa o server zaten bitmiştir. şu arap kırmasına bak ya. ben sinir oldum burda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-69F3BB092 -- 16 Temmuz 2017; 12:41:10 >

• Atsız Kovboy kullanıcısına yanıt
    Valla dostum bu olaylar yaşanmasaydı seni haklı bulurdum. Ben bu tür olaylardan en uzak duran oyunculardan birisiyim hiçte sevmem yani. Bazen Alp'in bu davranışları bana saçma gelirdi oyun sonuçta. Ama Caileen denen gm bozmasının twitch yayınını o gün canlı izledim. Yanındaki birçok arkadaşı türklere goat fker vs. derken kendisi sadece LOOOL demekle kaldı. birkaç gün önce birisi trade chatten f... muslims dedi. hangi gm bilmiyorum "watch your language" demekle yetindi. valla ben hiç kimseyle sorun yaşamadım ama bu sorumsuzluk ve vurdumduymazlık benim açımdan kabul edilemez. kastıgım 4t parayı harcayamadan bıraktım. içimde kaldı ama umrumda değil zaten oyuncu yok. pazarlarda alacak item de yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxou

quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

Evet Wom2 macerasında sona geldik. Bu karaktersiz ekibin yönettiği serverı daha fazla oynamayacağım. Videoyu paylaştım 5dk sonra 2 charıma da 5 gün ban atmış. Forumdan da 3 gün ban atmış. Hakimi ayrı tutuyordum ama hiçbir farkı yok. Ekipten birine laf gelince hepsi aynı tepkiyi gösteriyor. Zaten hakimin kararlarının genel olarak türkler aleyhine olduğunu, türkleri asla korumadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Oyunu terk ettiğime göre her şeyi açıklıkla yazabilirim. Dh den ve youtubedan banlasın bakalım hakim bey gücü yetiyorsa. Türk oyuncuların serverı terk etmesinin sebebi hakimdir. Bu zamana kadar alttan aldım , sineye çektim. Ama yeterli. Ben zamanımı harcıyıp bu oyunu oynuyorsam böyle saçma insanlarla ve onların egolarıyle uğraşmak için değil.
    Oyun içindeki itirazımdan sonra forumdaki banımı 1 haftaya çekmiş. Oyundakini permaya çevirse umrumda olmaz bu saatten sonra. 300 onlinelı serverda ego kasmaya devam edin. Serverın oyuncu kaybetmesi için elimden geleni yapıcam. Max 100 online ile keyifli oyunlar.
    Konuya yeni gelenlere, oyuna yeni başlayanlara tavsiye. Asla ama asla wom2 yi oynamayın. Emeklerinizi onların egosuna heba etmeyin.

Ss show başlasın. Wom2 ifşalarım hem youtubedan hem dhden devam edecek.

hakimin tavirlara bak aldiği 100 euroyu kesseler sokakta yatacak haberi yok

edit: bu ssleri at da çikarsinlar gmlikten. bu sekilde cevaplar veren bir gmyi atmazlarsa o server zaten bitmiştir. şu arap kırmasına bak ya. ben sinir oldum burda

ne çıkarması dostum asıl bunları koruyorlar. oyunculara gerekli ilgiyi gösteren birisi olsa takım dışı ederler zaten senin birşey demene gerek yok.

• Şu kızi canlı görmemiştim, hiç fena hatun değil aslında :))

Benim de hesapta yaklaşık 3t var. Ygs, okul, sağlık problemleri dolayısıyla üzülerek ara vermiştim wom2ye. Konudaki ssleri görmesem bile sanırım tekrar baslamazdim. Bence metin2nin en iyi sunucusu burası ama gelecek yok gibi duruyor.

Sınav dönemi geçtiği için oynamak istiyorum. Yeni taşındığımiz eve internet gelince rubinuma baslayacam.

• 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.