Şimdi Ara

workstation önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 10.000 biner liralık 2 tane workstation alacağız ya kendimiz toplayacağız yada hazır sistemlerden almayı planlıyoruz önerilerinizi bekliyorum.

işlemci çekirdek sayısını en az 12-24 olması ve güçlü bir işlemci olması gerektiğini söylememe gerek yok sanırım :) iyi forumlar

https://www.amazon.de/SOLIDWORKS-Workstation-Professional-installiert-anschlie%C3%9Fen/dp/B06XZMMGS9/ref=sr_1_52?s=computers&ie=UTF8&qid=1494399133&sr=1-52&keywords=workstation+pc
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-cift-i7li-oyun-ve-grafik-canavari-417088257/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-dual-e5-2683v3-56-izlekli-render-ve-animasyon-server-429742431/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-xeon-32-cekirdek%2C48gb-ram%2C500ssd-asus-gtx1070-8gb-ekran-kart-412749792/detay

bakıp kaydettiğim ilanlar burda fikir açısından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maktusso -- 10 Mayıs 2017; 15:31:52 >

• İşlemci için ayırdığınız bütçe nedir? Sistem için 2×10.000 liralık bütçe maksimum bütçeniz midir, gerektiğinde daha fazla bütçe ayırabilir misiniz? Bunları da belirtirseniz daha iyi yardımcı oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LittleEinstein -- 10 Mayıs 2017; 12:33:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiperNet

İşlemci için ayırdığınız bütçe nedir? Sistem için 2×10.000 liralık bütçe maksimum bütçeniz midir, gerektiğinde daha fazla bütçe ayırabilir misiniz? Bunları da belirtirseniz daha iyi yardımcı oluruz.

sistem başına 10 bin liraya çıkmayı planladık fakat aklımıza yatarsa 2-3 bin daha makine başına koyabiliriz diye düşünüyorum elimizdeki işlerin ödemesini almamıza bağlı tabiki ayrı ayrı bütçe hesaplamak zor açıkçası sistemin kendisine bu şekilde bi bütçe ayırdık diyebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: maktusso

quote:

Orijinalden alıntı: HiperNet

İşlemci için ayırdığınız bütçe nedir? Sistem için 2×10.000 liralık bütçe maksimum bütçeniz midir, gerektiğinde daha fazla bütçe ayırabilir misiniz? Bunları da belirtirseniz daha iyi yardımcı oluruz.

sistem başına 10 bin liraya çıkmayı planladık fakat aklımıza yatarsa 2-3 bin daha makine başına koyabiliriz diye düşünüyorum elimizdeki işlerin ödemesini almamıza bağlı tabiki ayrı ayrı bütçe hesaplamak zor açıkçası sistemin kendisine bu şekilde bi bütçe ayırdık diyebilirim

alıcağınız sistem bu :
    https://www.amazon.com/ADAMANT-SolidWorks-Workstation-Desktop-Computer/dp/B06Y1VCV5Z/ref=sr_1_3?s=pc&ie=UTF8&qid=1494427810&sr=1-3&keywords=Quadro+P4000&refinements=p_n_feature_five_browse-bin%3A13580787011

AMD Ryzen 1800X 3.6Ghz Corsair Liquid Cooling 64Gb DDR4 5TB 500Gb SSD 850W PSU Wi-Fi Dual Band Blu-Ray PNY Quadro P4000 8Gb

Ekran kartı almadan TITAN X PASCAL 12GB veya 1080Tİ 11GB (%10 gibi kırpılmış ama yarı fiyat) olan modeli bir araştır belki işini daha çok görebilir.

Bu normalde QUADRO P6000 e denk gelen Gpu yu kullanır ama yazılımla workstation perfomansı kısıtlanmıştır genede güçlü kart bir araştırmakta fayda var senin kullandığın programda P4000 den daha iyi sonuç veriyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 10 Mayıs 2017; 18:13:36 >

• Merhaba.

Konuma goz atabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/bedavaya-xeon-e5-2683v3-7700k-5820k-5930k-6800k-6850k-6900k-5960-6950x-1800x-den-guclu--121957447

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• maktusso M kullanıcısına yanıt
    Sistemi en geç hangi tarihe kadar almayı düşünüyorsunuz? Çünkü Intel ve AMD için karşılıklı rekabet nedeniyle eski işlemcilere göre daha güçlü, bol çekirdekli yeni işlemciler çıkacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • doğru diyosunuz ama render işlemlerimiz çok uzun sürüyor ve elimizdeki işlerin 1 haftaya teslimi söz konusu bi kasa buldum istanbula gidip onu alıcam ekran kartsız elimizdeki ekran kartı iş yapar bir tanede 1080 ti alıp render programını işlemci yükünden kurtarıp ekran kartı odaklı bi render programına geçiş yapmayı planlıyoruz şuan cuma günü istanbula gidiyorum bu yüzden denicez olmazsa tekrar sistem araştırması yaparız
  • Ne iş yapıyorsunuz?

• Coni.Sins C kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Ihtiyaci olan arkadaslar ilanlarimi inceleyip mesaj atabilir.

Ilgi icin tesekkurler..

• iHopeYouDie İ kullanıcısına yanıt
    mimari projelerin 3 boyutlu çizimlerini yapıp maketlerini yapıyoruz hocam

bu arada bi bilgisayar aldım istanbula gidip çift xeon işlemcili 48 gb rami olan güzel bi bilgisayar içine de 1080 ti alıp taktım şuan render sürelerimiz gerçekten çok düştü teşekkürler yardım etmeye çalışan herkese
  • HP Z640 workstation kasa ve bazı parçaları bende mevcut. eksik olanları siz tamamlarsanız, uygun fiyatlı devredebilirim. 3750 TL. TAKAS OLUR. i7 işlemcili oyuncu laptopları yada cep telefonları ile (iphone ,8 plus,8. ,samsung s9+,s9 ,huawei P20pro)
    email: hhasang01@hotmail.com

workstation önerisi
    Kasa İçindeki parçalar:
    işlemci: 1 adet İntel Xeon E5 2620 2,4 Ghz 12 çekirdek 15 MB Cache
    Ram: 16GB DDR4-2133 ECC Registered RAM
    Anakart: HP Intel® C612 Chipset
    GüçKaynağı: HP 925W 90% Efficient
    Kasa: HP Z640 kart okuyuculu
    Harddisk: Yok
    Ekran Kartı : Yok
    ikinci işlemci: yok (ancak destekler)workstation önerisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ta5cg -- 22 Haziran 2018; 22:29:53 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.