Şimdi Ara

Wordpress Otomatik Fragman Ekleme Plugini Trailerapi Ayarları Nasıl Yapılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
1
Cevap
0
Favori
225
Tıklama
Tüm Forumlar >> Web Tasarım - Programlama >> Hazır forum ve portallar >> Wordpress Otomatik Fragman Ekleme Plugini Trailerapi Ayarları Nasıl Yapılır
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Er
  2 Mesaj
  Merhaba arkadaşlar internette gezinirken gördüğüm fragman işinde işinin ehli bir siteyi ve bu sitenin yaptığı wordpress pluginden bahsedeceğim size.
  AdıTrailerapi Wordpress Plugin
  Pluginin yaptığı şeylerden bahsedersek Admin paneli geniş içerikli olan ve her türlü film fragman wordpress temasına uygun yazılmış bir plugin:  Dil Seçeneği hangi dilde yayın yapacaksanız bu dil seçeneğinden seçiyorsunuz. Seçtiğiniz dile göre size Film adını getiriyor hangi dili seçerseniz o şekilde film adını size getirir.

  Otomatik ekleme . bu kısma evet cevabını verirseniz. Wordpress içindeki zamanlanmış görev ( cron jobs) ı çalıştırarak sitenize ziyaretçi geldiğinde ziyaretçinin yeni bir içerikle karşılaşmasını sağlıyor. Bunun hepsini otomatik yapıyor. Ama aşağıda anlatacam ayarları iyi yapmanız gerekli

  Tema embed kodu : burada wordpress teması olarak nasıl bir embed kodu kullanıyorsanız o şekilde girmenizi istiyor. Girdiğiniz şekilde post atacak o yüzden bu kısmı mutlaka embed kodunuza uygun vermeniz gerekiyor. Kendi içindeki kod <!–nextpage–><!–baslik:Fragman–>%%embedcode%% bu şekildedir burada embed kodunun geleceği yeri temsil eden değişken %%embedcode%% değişkenidir. Bu kod bir çok film temasının kullandığı partlı sistem kodudur.

  Post Başlığı : Burası Wordpress Post edilecek başlığın nasıl görünmesini gerektiğini sormaktadır size. Kendisi %%title%%Watch vemiştir. %%title%%mutlaka geçmesi gerekmektedir. Örnek verirsek : %%title%%Fragmanı İzle Dediğimizde Fragman eklemeye başladığında Hızlı ve Öfkeli 7 Fragmanı İzleŞeklinde Post Atmaktadır.

  Post açıklaması : burada içeriğimizi özgünleştirmemize yardım eden bir durumdur. Kendi kodu içinde %%title%% Movie :Cast : %%cast%% <br> Release Year : %%year%% Geçmektedir. Böyle bırakırsanız. Postun içinde Hızlı ve Öfkeli 7 Movie :Cast : virgül ile ayrılmış oyuncu listesi <br> Release Year : 2014 şeklinde post içerisine bilgi girer. Ama biz bunu dahada değiştirebiliriz. Örnek verirsek : %%title%% Fragmanı <br> Tür: %%genre%% <br> Oyuncular : %%cast%% yazarsak Postun içinde Hızlı ve Öfkeli 7 Fragmanı <br> Tür:Aksiyon <br> Oyuncular : Virgül ile ayrılmış Oyuncu Listesi

  Tema Embed Genişlik x Yükseklik: Tema içinde fragmanın ne kadar boyutlarda olduğunu seçiyoruz. Eğer genişliği ve yüksekliği %100 yaparsak responsive olacaktır.

  Tag Başlığı: burada o posta ait taglamayı seçiyoruz. Kendi kendine taglama yapacaktır.Kendisi %%tagtitle%% Movies Watch,%%tagtitle%% Movie,%%tagtitle%% Trailer bu kodu vermiştir. Burada %%tagtitle%% film adını kullanacaktır. Ayrıca her virgül ile ayrılmışı ayrı bir tag yapacaktır. Biz %%tagtitle%% fragmanı, %%tagtitle%% fragmanı izle , %%tagtitle%% fragman şeklinde girersek şu şekilde taglayacaktır. Hızlı ve Öfkeli 7 fragmanıHızlı ve Öfkeli 7 fragmanı izle Hızlı ve Öfkeli 7 fragman şeklinde 3 ayrı tag yapacaktır.

  Sanatçı Taxonomy : eğer temanızda Bruce Willis filmlerigibi bir taxonomy veya meta key varsa bu bölümden seçiyorsunuz. Plugin buna uygun şekilde Filmleri Oyunculara Göre kategorize ediyor.

  Sanatçı Başlığı :Burada Her bir oyuncuya uygun gelecek Başlığı seçiyoruz. Örneğin Bruce Willis filmleriyada Bruce Willis Oynadığı Filmler Bu şekilde kategorize edilirken gerekli ismi veriyoruz.Dikkat etmeniz gereken kısım bu kısmı %%actortitle%% Filmleri şeklinde doldurmanız. Mutlaka %%actortitle%% geçmelidir. Ayrıca bu kısım altında Her Bir Sanatçı İçin Ayrı Taxonomy Oluşturulsun Mu? Kısmına evet derseniz. Sizin için otomatik her oyuncu için ayrı bir kategori oluşturur ve o kategoriden yayın yapmanızı sağlar buda google da oyuncu adına göre aramalarda öne çıkmanızı sağlar

  Yıl Taxonomy: Eğer Temanızda 2014 filmleri 2013 filmleri gibi bir kategorize varsa bu tam size uygun burada heman temamıza uygun şekilde taxonomy veya meta keyi seçiyoruz. Plugin buna göre kategorize ediyor.

  Yıl Başlığı: Burada Her bir yıla uygun gelecek Başlığı seçiyoruz. Örneğin 2014 filmleriyada 2014 Filmler Bu şekilde kategorize edilirken gerekli ismi veriyoruz. Örneğin : 2014 Filmleri diye almasını istiyorsak %%yeartitle%% Filmleri Yazıyoruz

  Tür Taxonomy Buradada Filmin türüne göre kategorize edilmesini ve uygun Şekilde yayınlanması için bize soru soruyor. Örneğin Temanızda Drama Filmleri,Aksiyon Filmleri gibi kategorilendirme varsa buradan uygun taxonomyi seçiyorsunuz.

  Tür Başlığı: Burada Her türe uygun gelecek Başlığı seçiyoruz. Örneğin Drama filmleriyada Drama Filmler Bu şekilde kategorize edilirken gerekli ismi veriyoruz. Örneğin : Drama Filmleri diye almasını istiyorsak %%gendetitle%% Filmleri Yazıyoruz(%%gendetitle%% Mutlaka olmalı )

  Yapımcı Başlığı : Eğer temanızda Lion Gates Filmleri gibi Bir taxonomy varsa Görükmesi gereken Başlığı Seçiyoruz. Örnek verirsek : %%producertitle%% Filmleri gibi.

  Yapımcı Taxonomy: Eğer temanızda Lion Gates Filmleri gibi Bir taxonomy varsa buradan Gerekli Taxonomy i seçiyorsunuz. Bu şekilde Film yapımcılarna Göre Taxonmy Ayarını Yapıyor ve Kategorize Ediyor.

  İmdb Puanı Başlığı :Eğer temanızda İmdb Puanına göre Bir taxonomy varsa buradan Gerekli Taxonomy i seçiyorsunuz. Bu şekilde İmdb Puanına Göre Taxonmy Ayarını Yapıyor ve Kategorize Ediyor.

  İmdb Puanı Başlığı : Eğer temanızda imdb puanına göre filmleri ayırabiliyorsanız. Örnek verirsek 7.1 İmdb Puanı Filmleri gibi Bir taxonomy varsa Görükmesi gereken Başlığı Seçiyoruz. Örnek verirsek : %%imdbpoint%% İmdb Puanlı Filmler

  Spesifik Taxonomy : Temanızda Özel Bir taxonomy Varsa. Örneğin Altarnatif Link Taxonomysi varsa burada Görünmesi gereken ismi ve hangi taxonomy olduğunu seçiyorsunuz.

  Yıl Seçimi : Eğer buraya evet derseniz Fragman ekleme kısmında olduğunuz yıla ait fragmanlar gösterilir. Eğer eveti işaretlemezseniz Tüm zamanlardaki fragmanlar listelenir.

  Dikkat : Benim Temamda Bu kadar Taxonomy Yok ben bunları nasıl yapacam diyorsanız Korkamayın Bunun Çözümüde Basit Örneğin Sizi Temanız Tek bir kategorilendirme Yapıyor Oda Türe Göre Yapıyor Diyelim Ozaman Tür Taxonomy Kısmındaki Listeden Category Seçeneğini Seçiyorsunuz ve Plugin Sadece Tür kısmında Kategori Oluşturuyor.

  Bu kadar basit bir şekilde kuruyoruz ve artık Herşey otomatikte. Daha bu kadarla Bitmedi.
  Şimdide Yan Taraftaki Menüleri Görelim :


  Yan menüde :
  Elle Fragman Ekleme
  Eklenmiş Fragmanları Görme
  Eklenmemiş Fragmanları Görme
  Fragman Arama
  Zamanlanmış Görevleri Görmek

  Siz sitenizin dahada büyümesini istiyorsunuz. Ozaman Ellede Fragman ekleyebilirsiniz. Toplu Fragman Ekleme Yada Eklememe Özelliği Mevcuttur . Fragman Ekle kısmından Listeden Fragman Toplu Halde Ekleyebilir. Eklenmiş Fragmanları Eklenen Fragmanlar Bölümünden Görebilir. Eklemediğiniz Fragmanları Tekrar Bakıp Eklemek isterseniz Eklenmemiş Fragmanlar Bölümünde Görebilirsiniz.
  Ayrıca Fragman Ara kısmında yıla göre imdb id ye göre oyuncuya göre yıla göre fragman arayabilir bu fragmanları tek tuşla ekleyebilirsiniz.
  Dahasıda var. Ziyaretçi Sayınız az olduğundan Wordpress Zamanlanmış Görevi kaçırdı diyelim. Hemen size Zamanlanmış Görev kısmının yanında Size Belirtiyor Artık
  Zamanlanmış Görevler Kısmını Açıp Kaçırılmış Görevi Elinizle Aktive edebilirsiniz. Bu Şekildede Otomatik Eklememe Şansını Ortadan Kaldırmış olursunuz.

  En büyük Özelliklerinden Biride Şudur. Eğer Siz Bu Film adını daha önce Eklemişseniz Zamanlanmış görevde Bu filmi eklemez ve Siz Fragman Ekle Kısmına girdiğinizde Bu filmi Hakkında Size uyarı verir isterseniz Manuel Eklemenizi Sağlar.

  Bu pluginin adresi :

  https://wordpress.org/plugins/trailerapi/

  Ayrıca Php,asp,aspx gibi programlarlarda api kısmından çekebilirsiniz. Api kısmına bakmak isterseniz.

  http://trailerapi.com/developer/  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [rasputin] -- 11 Temmuz 2015; 17:07:36 >  |
  |
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
kolayoto.com
üniversite
Mobilya Takımları
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.