Şimdi Ara

Wordpress hakkında sorularım var(başlangıç seviyesi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
78
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam. Erasmus'a gideceğim için bir blog sitesi açmak istedim ve wordpress olarak sitemi kurdum bir de tema seçtim beğendim. Şimdi 4 tane sorum var
    (site;http://www.umutonroads.com/ )

birincisi, header menü'de gördüğünüz üzere Erasmus, Gezi Rehberi, Etkinlikler, Tecrübeler diye 4 farklı bölüm var ama herhangi birinin üzerine tıklayınca Gezi Rehberi sayfasına yönlendiriyor. Ben istiyorum ki Erasmus'a tıklayan bir kişi sadece Erasmus bölümü altında yazdığım yazıları görsün. Her bir bölümün sayfası ayrı olsun. Bunu nereden ayarlayabilirim. Alttaki footer'de site haritası kullanım koşulları gibi menüler var onlar bile Gezi Rehberi sayfasına gidiyor ayırmayı bulamadım bir türlü. İnternette ne diye aratacağımı da bulamadım alakasız şeyler çıkıyor

İkincisi : ben siteme üye olunmasını ve sadece üye olanların görebileceği bir günlük kategorisi oluşturmak istiyorum. Normal siteyi herkes görebilir ama sadece Günlük bölümüne tıklayanlardan üye olmasını isteyen bir sistem istiyorum. Bir türlü ayarlayamadım ya tüm siteyi üyeliği olmayana kapatıyor ya hepsini açıyor

Üçüncü sorum: kategorilerin linkini nasıl değiştirebilirim? umutonroads.com/category/erasmus yerine umutonroads.com/erasmus yapmak istiyorum. Yazdığım yazıların linki yazının başlığı oluyor ama kategorilerde link uzuyor.

Dördüncü sorum: sitenin mümkün olduğunca basit minimal bir tasarımda olmasını istiyorum. Baktığınızda kullanım zorluğu, göz yoran, karışık gelen bir durum var mı varsa ne yapılmalı? Sitenin temellerini oturttuktan sonra kendime bir kaç logo tasarlattıracağım ön sayfa bu kadar boş kalmayacak. Şu anlık temelini oluşturmaya çalışıyorum

İlgilenenlere şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut K. -- 20 Ocak 2017; 14:22:52 >

• Merhaba Umut, sitene ulasamadim bos sayfa veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskuruclu

Merhaba Umut, sitene ulasamadim bos sayfa veriyor.

Selam, evet doğrudur şu an sitede hiç bir içerik yok, biraz wordpress'i kurcalayınca çözdüm bazı olayları, sıfırdan kurulum yapıp parayla bir tema satın aldım onu kurdum ama tasarlanmayı bekliyor henüz. Teşekkürler ilginiz için
  • Umut K. kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun hangi temayı satın aldınız acaba ?
  • escape0121 kullanıcısına yanıt
    Coastline. Ama hala ilgilenemedim siteyle Ispanya'dayim internet bulamiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.