Şimdi Ara

World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü! (281. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.879
Cevap
49
Favori
234.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kateujanod

Benim anlamadığım şey wom3 forumuna yazdığım öneriler ve şikayetlere hiç cevap gelmemesi.Bütün takım online iken bile hiç biriniz cevap yazmıyordu.Bize hakaret edenleri uyarmayıp postlarını beğeniyordunuz.

Bu akşam wom2'ye başlamak isteyen oyuncular için bir rehber hazırlayacağım
    World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!

Maalesef ben göremiyorum cevapsız, boş bırakılan bir konu. Moderatör gücü olduğu için silinse bile görebilirim ama yok maalesef. Ayrıca hakaret edipte beğenilen post varsa paylaşın lütfen, gereğini yapalım.
    Rehber hazırlayacağınız için teşekkürler, umarım rehberiniz oyuna ilgi çekmek, oynayan/oynayacak Türkleri doğru ve oyunda olan bilgilerle aydınlatmak için olur, başka bir amaç için değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AccUssEdGR -- 22 Şubat 2020; 13:56:23 >
  • Yüksek lisansımı bitirdim. Artık vaktim daha fazla, oyun içinde olduğu kadar, oyun dışında da hem Türklerle hem yabancılarla daha fazla ilgilenebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tecrübe bonusu devam ediyor. Akşam 10 da OX etkinliği var. Oyun bilgini konuştur, bilgelik sandığını kazan.

Rio karnavalı heyecanını WoM2 de yaşayın.

Altın Ejderha, Karnaval ve İmparatorluk gibi birbirinden şık kostümler ve başlıklar sizleri bekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AccUssEdGR -- 23 Şubat 2020; 10:54:47 >
  • OX etkinliğinden bir kare

• WoM2 her zaman olduğu gibi capcanlı, herkesi bekleriz. Rio karnaval kostümleri 26 şubata kadar satışta. https://global.wom2.org/index.php
    discord: https://discordapp.com/invite/q4aKJP

• Özellikle 60’dan sonra nerede para kasabilirim? Oyuna yeni başladım sayılır. 40’a kadar item diziliyor fakat sonrası zor.
    Tigris kesip yeşil efsun çıkarıp satmak da bi yere kadar. Bırakmayı düşünüyorum, gereksiz zor geldi niyeyse.

• w0nderkid kullanıcısına yanıt
    60 dan sonra hayalet ormanda ve yılan vadisinde metin kesilebilir. Örümcek zindanında etp düşürülüp satılabilir cor olarak. 75 e kasılırsa Azrael ve Lusifer denenebilir.

• Akşam 6 da Altıgen kutu etkinliği başlıyor. İçnlerinden değerli ve nadir olanlarda dahil + basma malzemeleri çıkıyor. Bolca toplayıp, etkinlikten yararlanmayı ihmal etmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: w0nderkid

Özellikle 60’dan sonra nerede para kasabilirim? Oyuna yeni başladım sayılır. 40’a kadar item diziliyor fakat sonrası zor.
    Tigris kesip yeşil efsun çıkarıp satmak da bi yere kadar. Bırakmayı düşünüyorum, gereksiz zor geldi niyeyse.
    Yol yakınken yazık etme emeklerine başka server bul. Bu serverı 4 yıldır oynayan birisi olarak söylüyorum. Kolay kolay bu konudaki yıllarca oynamış kimsede birisinin sıfırdan başlamasını önermez. Oynayanların çoğu eskiden charı var diye oynuyor emin ol. 4-5 yıl farmlasan yetişemezsin. İlah gibi charları var, oyundışı ticaret zaten serbest. Adam 200t alıp başlıyor fullüyor. Sen günde 50m kasayım diye debelenirsin. Takımı zaten baştan aşağı berbat. Yetkiyi kötüye kullanma vs her şey var.

Olmayan Şeyler:

* Düzgün Güncelleme
    * Adil Yönetim
    * Düzgün Etkinlik
    * Oyuncuya İlgi
    * Oyuncunun Fikirlerine Değer Verilmesi

Bir masumu daha haksız banlamışlar. Detaylar:
    https://www.instagram.com/p/B8_ukfLnYpZ/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpKhanate -- 25 Şubat 2020; 23:20:48 >
  • Altıgen kutu etkinliği devam ediyor. Akşam 10 da altın kurbağa etkinliği var. Anonsu yapılan ipucundan hangi haritadan bahsedildiğini anla, bahsedilen haritadaki altın kurbağa heykellerini bul ve ödül kazan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

Yol yakınken yazık etme emeklerine başka server bul. Bu serverı 4 yıldır oynayan birisi olarak söylüyorum. Kolay kolay bu konudaki yıllarca oynamış kimsede birisinin sıfırdan başlamasını önermez. Oynayanların çoğu eskiden charı var diye oynuyor emin ol. 4-5 yıl farmlasan yetişemezsin. İlah gibi charları var, oyundışı ticaret zaten serbest. Adam 200t alıp başlıyor fullüyor. Sen günde 50m kasayım diye debelenirsin. Takımı zaten baştan aşağı berbat. Yetkiyi kötüye kullanma vs her şey var.

Olmayan Şeyler:

* Düzgün Güncelleme
    * Adil Yönetim
    * Düzgün Etkinlik
    * Oyuncuya İlgi
    * Oyuncunun Fikirlerine Değer Verilmesi

Bir masumu daha haksız banlamışlar. Detaylar:
    https://www.instagram.com/p/B8_ukfLnYpZ/

Alıntıları Göster
    Haklısın hocam, gereksiz zorluktan dolayı bırakma kararı aldım. Düzgün item olsa oynayacak olana verirdim de mümkün değil adamlarla yarışmak. Öneriniz var mı başka sunucu olarak?

• 1 saat sonra Akşam 8 de boss etkinliği var 60 level alti ch1 çölde, 60 level üstü ch1 dağda binlerce boss çıkacak, iyi şanslar
  • Akşam 10 da tilki avı etkinliği var, akabinde de kazanan hanedanlığa %50, diğerine %25 tecrübe bonusu 48 saat boyunca aktif olacak.
  • Akşam 10 da OX etkinliği var. Tecrübe bonusu akşam 10 a kadar sürecek. Yıllardır hizmet veren WoM2 ye katılmak için geç değil, oyunda ilerlemek her zamankinden daha hızlı.
  • Kitap günü etkinliği devam ediyor, Akşam 11 e kadar Mr.Soon dan 3 kitap karşılığı gizemli kılavuz alabilirsiniz. Gizemli kılavuz, rastgele bir beceri kılavuzu verir.
  • Değerli oyuncular,

Oyun içeriğini gözden geçirerek v20.3 güncellemesini çoğunlukla düzeltmeler ve sizin önerileriniz doğrultusunda sunuyoruz. Forumdaki büyük ilgi, alakayı görmekten memnunuz ve gurur duyuyoruz. Oyunu daha da iyileştirmek için daha çok fikir bekliyoruz.

Genel

Arslan Kılıcı, Kin kılıcı ve Orkide Çanı hasarları düzenlendi.
    Eşyaları ayırdığınızda kullandığınız rakam bir sonraki ayırmanızda hatırlanacaktır.
    Çıkarılamayan Tecrübe Yüzüğü (1S) ve Hırsızın Eldiveni (1S) artık çıkarılabilir.
    Bunu yapmak istediğinizde eşyanın yok olacağını kabul eden bir onay kutusu çıkacaktır.
    Eşya yaratma penceresinde istiflenemeyen ögeler için uyumluluk eklendi.
    Örneğin, Gelişmiş At Madalyonu üretirken, materyal kısmında Madalyonlara tıkladığınızda artık otomatik olarak pencereye eklenecekler.
    Avlanma Görevleri öldürülmesi gereken yaratığın lokasyonunu gösterir.
    Karakteriniz yaratığın bulunduğu haritada ise.
    Kasvet ve Kor Metni seviyeleri 105'e yükseltildi.
    Buna bağlı olarak düşürdükleri eşyalarda düzenlemeler yapıldı.
    Kraliyet Hazine Sandığı eşyaları için gelişmeler.
    EP Çekleri özel dükkanlarda satılabilir.
    Dil bilgisi düzenlemeleri.
    Font ile ilgili hata düzeltmesi.

At Görevleri
    Seviye 12-20 görevleri artık asla başarısız olmaz.
    Seviye 12 görevi artık Bo değil, 12 adet Vahşi Okçudur.
    Seviye 13 görevi artık Chuong değil, 30 adet Güçlü Vahşi Generaldir.

Eşya Filtresi
    Ruh Taşı Kitaplar kategorisinde bulunmaz.
    At ve binek yiyecekleri için Besle adlı kategori eklendi.

Artırıcılar
    Ejderha Tanrısı Atağı, Zekası, Yaşamı ve Izgara Altın Balık artık geçici.
    Oyunda onları elde edemediğinizden 2 ay içinde yok olacaklar.
    Düşük kategori şebnemleri artık David aracılığıyla üretilemeyecek.
    Yu-Hwan ve Beak-Go'dan üretilebilirler.
    Şebnemler, Nektarlar ve Enerji Taşı artık hızlı envantere eklenebilirler.

Nemere'nin Derinlikleri
    Şövalyenin ve Buzulun sandığı ikonları düzenlendi.
    Böcek Bilimci Hann-Zo artık bu itemleri üretmez:
    Kristalize Gem Taşı
    Kristallenmiş İnciler
    Soğuk Kaplama
    Havaya Dayanıklı Sicim
    Havaya Dayanıklı Deri
    Havaya Dayanıklı Kauçuk
    Donuk Demir
    Donuk Demir Kaplama
    Donuk Aslan Sembolü
    Donmuş Ayakkabılar artık standart olarak Max.HP sunar.

İsyan Rallisi
    Kaybedilen her Krallık Savaşı için, kaybeden taraf 10% hasar bonusu alır.
    Bonus sadece Savaş süresince geçerlidir.
    Kaybeden taraf kazanınca sıfırlanır. Kısacası ilk zaferden sonra etki ortadan kalkar.

Bir önceki güncellemede neler geldi (20.2):

Johwa şehrinde PvP korumalı karakterlere artık saldırılamaz.
    Bulmaca Kutusu Etkinliğinden Çocuklar Günü ile alakalı referanslar çıkarıldı.
    Kirin Savaş Atını alınca, Askeri At kitabı artık envanterden kaldırılıyor.
    Örümcek Baroness i öldürdükten sonra dışarı ışınlanma süresi 30 saniyeye indirildi.
    Yüksek Saldırı becerisinin Şamanlar üstündeki etkisi düzeltildi.
    Şu anda verdiği değer doğrudur, şamanlara normal değerlerin iki katını verir.
    Ejderha pençesinin hedef limiti düzeltildi.
    Toplam 12 düşmanı hedefliyor, olması gerektiği gibi.
    Arkadaş/lonca/blok listesi düzeltildi.
  • Akşam 10 da Hanedanlık savaşı var, Kazanan hanedan oyuncuları %50, kaybeden hanedan oyuncuları %25 tecrübe bonusu alacak 48 saat boyunca, iyi şanslar.
  • Akşam 7 de Dojang PvP etkinliği var. Tecrübe bonusu devam ediyor, iyi oyunlar.
  • Wom2 de oynamayı düşünen arkadaşlara birkaç tavsiye vermek istiyorum.

1-)Nakit Biriktirin

2013'den beri açık olan bu sunucuda ilk günden beri oynayan ve on binlerce euro harcamış oyuncular var.Onlarla mücadele edebilmek için para harcamalısınız.1200 küsür euroya 105 lvl dizersiniz büyük ihtimalle.

2-)İyi İlişkiler

Sakın ama sakın takımdan biriyle kavga etmeyin.Hatta farklı bir görüşünüzü bile dile getirmeyin.Şu an bulunduğumuz konuda da önceki sayfalara giderseniz yıllarca emek verilmiş karakterlerin sebepsizce banlandığını göreceksiniz.Takım üyeleri hiçbir şeyi unutmaz ve hepsinin yüksek lvl karakteri vardır.Onların karakterlerini kesmeyin,mücadele etmeyin.Uykunuzdan feragat ediyorsunuz, çok uğraşıyorsunuz emekleriniz çöpe gitmesin.

3-)Farm

Malesef bu sunucuda ticaret ile gelişmek pek mümkün değil.Düşük-Orta seviye eşyaları al-sat yaparak yüksek seviye oyunculara yetişemezsiniz.5/5 Ölümcül plakalar bile 700 kk'dan satılıyor.Efsun, kutsama gibi eşyaları alıp satarak hesabınızı dizemezsiniz.Dediğim gibi, yüksek seviye oyuncular yıllardır oynuyor ve pazarların %80'i onlara ait.Zaten bütün gün yolunacak kazları bekliyorlar.

Eğer ben farm yapmak istemiyorum diyorsanız sizi ilk maddeye alalım (bkz:Nakit Biriktirin)

Önemli Uyarı:Başlarken iyi düşünün çünkü sunucu her an kapatılabilir.Nisan 2019'da açtıkları WOM3 sunucusunu bu ay kapatıyorlar.Son güne kadar nesne marketi açık bırakıp update notları yayınlamışlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kateujanod -- 10 Mart 2020; 16:40:17 >
  • Kateujanod K kullanıcısına yanıt
    WoM3 ün kapanacağı 1 aydan daha uzun bir süre önce söylenip nesne marketi de kapatılmıştı, oyuncular kapanacak bir sunucu için alışveriş yapmasın diye.https://wom3.org/board/threads/wom3-closes-its-gates.2122/ WoM3'de Aralık ve Ocak aylarında oynayıp WoM2 ye yeni başlayan oyunculara da başlangıç yardımı verildi.

Yeterli vakit ayırıp birinci köyde bile günde 1t kazanabilirsiniz. WoM2 oyunu yeni başlayanlar için mümkün olduğu kadar kolaylaştırıldı. 110 level olmak için 1 kuruş harcanmasına gerek yok. Karakter için gerekli olan her şey oyun içinden de elde edinilebilir.

Forumda "Tavsiyeler" kısmı sürekli aktif, bazıları kabul edilir, bazıları red edilir veya tartışılır, kimseye de tavsiyesinden/görüşünden ötürü ceza verilmedi. Konuşmayı bilmeyip hakaret/aşağılamalar ile bunaltmadıkları sürece ceza verilmez. Takım üyelerinin oyuncu karakteri olmasında sakınca yok, bu karakterler sürekli kontrol edilir ve görevini suistimal etmediğinden emin olunur. Oyun için karakterini de takımdan kimse diğerlerine duyurmaz. Ama olur ki oyuncular bir şekilde öğrenip sırf taciz etmek için cadı avına çıkarlarsa zaten kurallar dahilinde cezalandırılır.

Türkiyede 1 ayını dolduran bir sunucu bulmak bu zorken 7 yıldır açık kalmayı başaran WoM2'yi herkesin denemesini tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.