Şimdi Ara

World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü! (201. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.882
Cevap
49
Favori
234.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz zor server gibi geldi bana ama gayet güzel içeriğe sahip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shooter3734

Global 2 Kırmızı Bayrak Poyraz Loncasina Türk kardeşlerimizi bekleriz...

Oyun nicki MRX

Aksam indirip baslamayi dusunuyorum

Biraz lv kastiktan sonra benıde alırsanız sevinirim

Pm atarim aksam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AlpKhanate kullanıcısına yanıt
    İlerleyen zamanlarda memnuniyetle gelirim.Çünkü sarı bayrak ölü durumda ve belli bir seviyeden sonra tek başına oynamak gerçekten sıkıcı hale geliyor.Oyuna sıfırdan başlayacak arkadaşlar ise kesinlikle sarıda başlamalılar.Sarıdaki oyuncu boşluğundan faydalanabilirler.
  • Bahsedeceğim şeyin Wommt2 ile alakası yok belki, yine de paylaşmak istiyorum. Son günlerde Portekiz vatandaşlarının oynadığı, Portekizce konuşulan bir sunucuda oynamaya başladım. Oyun Portekizce, insanlar Portekizce konuşuyor, anlayacağınız bir Türk için oynaması en zor sunuculardan bir tanesi. Genel konuşma kısmına oyunla alakalı İngilizce birşeyler yazdım ve Portekiz vatandaşı bir elaman yanıt verdi. Oyuna yeni başladığımı, sunucuyu internetten bulup geldiğimi ve Portekizce anlamadığımı söylemedim. Elaman bunları duyduktan sonra benim için olumsuz olan durumu bir nebze kolaylaştırmak için yardım etti. Ettiği yardım da az buçuk birşey değil, 35 lvl'de pvm yapmam için gerekli her şeyi temin etti. Grupta yaşanan tartışmalara, meselelere bakıyorum da kendi adımıza utanıyorum. Hiç tanımadığım, yabancı bir adam benim için bunları yaparken, biz kendi dilimizi konuşan, yabancı olmayan insanlara karşı neler yapıyoruz. Bence bu olaydan herkesin birşeyler kapması lâzım, alınacak çok ders var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi papummmm -- 26 Aralık 2016; 19:49:54 >

• Online sayısının yeterli olmayışı yüzünden bıraktık global2yi, oyunda bizimle olan herkese teşekkür ederim. Yine bu tarz yeni bir server olursa uyandırırsınız
  • the real komp T kullanıcısına yanıt
    Daha ne kadar online olsun acaba? 4 kanallı bir sunucuda anlık 3k online olursa kesecek mob bulamazsın ki zaten herkes düşük level, map2 olsun maymun dungeonları olsun hepsi ağzına kadar dolu keşke daha boş olsa. Görüşmek üzere.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SequentiaL

Daha ne kadar online olsun acaba? 4 kanallı bir sunucuda anlık 3k online olursa kesecek mob bulamazsın ki zaten herkes düşük level, map2 olsun maymun dungeonları olsun hepsi ağzına kadar dolu keşke daha boş olsa. Görüşmek üzere.

+1 bu arkadas alismis bi metne 10 kisi girmeye böyle cok iyi online

Global 2 için konuşamam ama 1. serverin online sayısı çok iyi.Son günlerde christmas eventi sayesinde artış olsa da yazın bir sürü oyuncu tekrar dönecek ya da başlayacak.Ayrıca bu oyuncu sayısındaki artışın birçok dezavantajı da olacaktır.Mesela:

World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marik Ishtar

quote:

+1 bu arkadas alismis bi metne 10 kisi girmeye böyle cok iyi online

Siz anlık düşünüyosunuz ama millet ileriyi düşünüyo,noldu global 1 de ? anlık sürekli 2 k mı kaldı hani nerde ? 300-400 kişi kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kateujanod

Global 2 için konuşamam ama 1. serverin online sayısı çok iyi.Son günlerde christmas eventi sayesinde artış olsa da yazın bir sürü oyuncu tekrar dönecek ya da başlayacak.Ayrıca bu oyuncu sayısındaki artışın birçok dezavantajı da olacaktır.Mesela:

Online çok iyi demenin sebebi bütün metinlerin sana kalmasıysa olabilir ama kastığında ileride ws atacak adam bulamyınca göreceli olacağından eminim bu görüşünün.Metin2 doğası gereği çok online isteyen bir oyundur,sizin mantığınızla gidip yerel sunucuda kurup tek başınıza oynasanız daha iyi değil mi ? Kimse ks falanda atmaz ne güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hudut34 -- 27 Aralık 2016; 15:32:41 >

• Hudut34 kullanıcısına yanıt
    Laf olsun torba dolsun mantığıyla konuşuyorsun.Orta ve üst seviyelerdeki farm alanları gayet dolu.Gece-gündüz demeden boss metin bırakmıyorlar.2. köy bile belli saatler dışında düzenli farmlanıyor.Zaten her sene olduğu gibi bu yaz da bir sürü yeni oyuncu gelecek.O zaman pvp daha artacaktır.Bu aylardaki oyuncu azalmasının normal olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Yalnız global 2de degil o 3k, global1 ve 2de toplam 3. Ayrıca sadece haftasonu 7-8 arası 3k gördü onun dışında 3k bile hayal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kateujanod

Laf olsun torba dolsun mantığıyla konuşuyorsun.Orta ve üst seviyelerdeki farm alanları gayet dolu.Gece-gündüz demeden boss metin bırakmıyorlar.2. köy bile belli saatler dışında düzenli farmlanıyor.Zaten her sene olduğu gibi bu yaz da bir sürü yeni oyuncu gelecek.O zaman pvp daha artacaktır.Bu aylardaki oyuncu azalmasının normal olduğunu düşünüyorum.

Yazın gelen oyuncuyla wom2 de pvp arttığını ben kaç senedir hiç görmedim kardeşim,artarsa 2. köy ve snakefield farm bölgelerindeki rekabet artıyor sonrada bırakıyolar zaten, laf olsun diye konuşmadığımı ileride anlarsın,belliki şuan hevesle oynuyosun,hevesin güzel ama bazı gerçekleride kabul etmek gerek.Yeni başlayan arkadaşlarada global 1 i tavsiye ederim ,neden derseniz;çok daha rahat gelişebilceğiniz bir ortam mevcut orda, g2 de zorşer yapacağınız birçok olay oturmuş durumda 1 de,2. side yönetim online artırma yöntemi olarak metin2 tr nin yolunu izliyor, geliştirmek yada yorucu güncellemeler yerine aynı sw nin yenisini aç millet heveslenip gelsin sonrada birleştir mantığındalar eminimki.

Yanlış anlamışsın dostum, yazdıklarımı tekrar oku bence. Ayrıca online sayısıyla alakalı wom2 forumunda Shogun biz diğerleri gibi fake count yapmıyoruz demişti, haklı olduğu da çok açık. Ne hikmettir ki 500 online var fakat 90 maplerinden map2'ye kadar her yer farm yapan insanlarla dolu. Millet olarak şu online takıntısından kurtulmalıyız ileride 5k online olursa bu sefer de biz farm yapamıyoruz diyenler gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SequentiaL -- 27 Aralık 2016; 22:05:23 >
  • Hudut34 kullanıcısına yanıt
    Yüksek lvl pvpsinin az olduğu konusunda haklısın belki bilemeyeceğim.Fakat bunun çözümünün online oyuncu sayısıyla alakalı olacağını sanmıyorum.Şu an herhangi yabancı,Türk pvp serveri kalite olarak wom2 ile yarışamaz.Dolayısıyla adamların yapabileceği pek bir şey yok.Yani serverin zorluğunu veya işyeyişini etkileyecek update yapmaları bu kaliteye zarar verebilir.2. serverin açılması konusunda sana hak veriyorum.Oraya giden birçok yüksek lvl oyuncu oldu.Ama g2'deki zorluğa dayanamayıp geri dönenler de oluyor.
  • Herkese selam.

Uzun suredir Metin2'den uzak kaldim oynamiyordum ve bir goz atayim dedim. Ulan 3 sene once neyse bu sene de ayni konular konusuluyor, her zaman ayni konular donuyor. Oyunun sinirliligi, oyuncu eksikligi(!), pvp eksikligi vs. Metin2 Singapur, Wom2, ahmet2, ahmet3 hic farketmez her zaman ayni konular her serverda konusuluyor. Halbuki sorunun metin2'nin kendisinde oldugunu kimse konusmuyor.

Cok uzun soluklu bir oyun, yogun emek isteyen bir oyun ve her acidan cok kisitli bir oyun. Ama zevkli mi? Oynamak isteyene cok zevkli.

Adamlar global2'yi global1'de bulunan oyuncular gecsin diye acmadilar. Yeni baslayan oyuncular zirveden uzak kalmasin diye actilar. Ama kimse demez mi "Global 1e yeni baslayanlar gelmezse ne olacak?". Tamam, global2'den geri donusler olacak hemfikiriz bu konuda. Ama oyuna yeni baslayan birisi global2'ye baslar, bu bir gercek. Cogu kisi demis zaten burada, ama ben tekrar yineleyeyim, yeni oyuncu cekme yontemi yeni bir server acmak olmamali. Mevcut serverda yeni baslayanlara bol firsatlar sunarsan zaten kendiliginden o yeni gelenler gelisip kendi islerini yoluna sokacaktir, piyasayi canlandiracaktir. Metin2sg'nin bu konuda yaptigi hamleyi daha yerinde buldum.

Haaa, ama global1'deki dizili karakterlerini birakip global2 ye gitmemek ve global1'i canli tutmak da oyuncunun elinde. Ama yeni oyuncular katilmadiktan sonra herkes +90 level olsa ne olur? Bilemem.

Yine de, 2000den sonra doganlar metin2'yi tercih etmedigi icin bilmedikleri, okullarinda cogu arkadaslari league of legends veya baska oyunlar oynadiklari icin yeni gelenlerin sayisi her zaman azalacak. Ayrica, mevcut toplulugu oyunda tutmak zor, insanlar yaslaniyor, sorumluluklari artiyor. Gecen sene bu saatlerde metin kovalayan ben su an foruma girmeye zor vakit buluyorum. Seneye hic bulamam. Sonraki sene siz bulabilecek misiniz?

Sorun serverda degil, sorun oyunda ve akip giden zamanda. Ama oyun bence cok zevkli. Vakti olan oynasin.

• Online az, pvp az şu bu. Yalan dolan. Şuan aktif oynamayan girip bakmayan yorum yapmasın lütfen. Ben her mapi kontrol ediyorum.Tüm farm bölgeleri eskisi gibi dolu. Global 2 açılmasıyla elbette ufak bir düşüş oldu. Fakat abarttığınız düzeyde değil.
    Pvp olarak 105 full dizmiş kişilerin çoğu bıraktı. Doğru ama bu düşük levelların azmini arttırdı.Zaten o 105lere yetişmek için 1-2 sene gerekli. Rekabet sadece 2 lonca arasında değil tüm server arasında olabilir artık.
    Yukarıda arkadaşın dediği gibi sitedeki rakam Global 1 + 2. Global 1 de online sayısında düşme yok. Dediğim gibi 105 arkadaşlar bıraktı ve tabi azmi kırılanlar. Fakat yapılan teşvikle yeni oyuncular global 1 e de geliyor. Neyse global 1 900 online desek eskisi gibi. Site şuan 2700 gösteriyor. Global 2 de 1800 diyelim kabaca. Fakat şu görülmelidir ki o 1800 ufak ufak devamlı azalacak.
    Biraz belgeyle konuşayım.

Görüldüğü üzere 2 server arasındaki oyuncu farkı 1200 Romen ve 300 Türkten ibaret ki bu veriler 10 günlük. Dikkat ederseniz ssde Türkler dışında tüm milletler düşüş gösteriyor. Zaten yavaş yavaş salmalar başladı. Türkler fazla oynamıyor bakıp çıkıyor malesef. Romenlerdede benzer bir eğilim görülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpKhanate -- 28 Aralık 2016; 22:51:29 >

• Yaşıyo muyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hudut34

Yaşıyo muyuz ?

Elhamdülillah

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nabz0ku -- 27 Ocak 2017; 6:4:21 >
  • 
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.