Şimdi Ara

Wolfenstein II: The New Colossus (2017) [PC ANA KONU] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
1
Favori
17.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geforce experienceden en son ayarları seçince harika oluyor grafikler..2k çözünürlükte sabit 60 fps olmasına rağmen kasma oluyor oyunda..
  • Oyunda çözünürlüğü 1920.1080 e alınca pc reset atıyor.Evil within 2 de bu sorun olmuyor.Sorun neden kaynaklanıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reset sorunuyla karşılaşan var mı?

• Oyun masallah yağ gibi akıyor 4k ultra ayarlarda imzadaki sistem ile..
    Ne hikmetse ayni başariyi The Evil Within2 de gorememiştim...:)

SS:

Wolfenstein II: The New Colossus (2017) [PC ANA KONU]

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyunun şu puslu havasını nasıl kapatabiliriz? Gerçekten beni boğmaya başladı birde optimizasyon sorunu var anlamsız kasıyor.

Ekran kartını güncelledim ve lowa aldım 60 fps akıyor oyun Puslu havada ilk bölümlerden sonra azalmış gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhans19 -- 28 Ekim 2017; 19:31:16 >
  • neo23 kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Benzer bir sorun Nvidia ekran kartı kullanan pek çok kişide yaşanıyor.Sorunun kaynağı Async Compute ayarı ve bu ayar nedeniyle 1080p üstü çözünürlüklerde(Dsr yada native çözünürlükler) oynanmak istendiğinde anında mavi ekrana düşülüyor ve sistem reset atıyor.Bu sorunu bende yaşadım ve uzun süredir beklediğim oyunu mevcut sorun nedeniyle(Gtx 1080 Tİ kullanıyorum) epey geç oynamak durumunda kaldım.Nvidia tarafından oyun için sürücü gelmediğinden(hotfix var fakat işe yaramıyor) dolayı async ile sürücü arasında yaşanan bir sorun buna neden oluyor.Çözümünü ise çeşitli forumlarda araştırarak belirledim sizlerlede paylaşayım.

1-)İlk olarak oyunu Steam üzerinde oynuyorsanız oyunun özelliklerine gelerek güncellemeler kısmından oyun için Steam Cloudu devre dışı bırakın,Steam üzerinden oynamıyorsanız bu adımı atlayın.

2-)Oyuna giriş yaptıysanız "C:\Users\Kulllanıcı Adı\Saved Games" konumunda yer alan MachineGames klasörünü tamamen siliniz.(Save dosyalarınız silinecektir)Eğer Steam üzerinden oynuyorsanız ilk adımı yapmamanız halinde Steam Cloud tekrardan aynı dosyayı oluşturucağından dolayı oyunu Steamden oynuyorsanız mutlaka Cloudu devre dışı bırakın yoksa bu adım uygulanmaz.

3-)Oyuna tekrar girin ve ayarlar kısmında Async Compute ayarının olmadığını görmelisiniz eğer bu ayar yine mevcutsa ilk olarak kapalı olarak ayarlayın ve adımları tekrarlayın.Async Compute devre dışı kaldığında artık çözünürlük artırınca sistem çökmeye uğramayıp dilediğiniz çözünürlükte oynayabilirsiniz.

Benzer sorunların yaşandığı başlıklar ;

http://steamcommunity.com/app/612880/discussions/?fp=5

Ek olarak oyunda Steam arayüzü çalışmıyor.Bunu aktif hale getirmek içinde oyuna sağ tıklayıp "Başlatma Seçeneklerini Ayarla" kısmına "+r_disableSteamOverlay 0" komutunu girerek oyun içinde Steam arayüzünü aktif hale getirebilirsiniz.

• Teşekkürler,bahsettiğiniz ayarı kapalı yapınca oyunun menü yazıları kocaman oldu ve düzelmiyor.En son menüde o ayar görünmüyordu.Yazılar,ekranı kapladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo23 -- 28 Ekim 2017; 20:19:30 >
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    dediklerinizi uyguladım işe yaradı teşekkürler hocam.fakat oyunda vsync açıkken kapalıymış gibi oluşan kırılma olayını bir türlü düzeltemedim. sizde oluyor mu bu kırılma?
  • Oyunda vuruş hissi diye bir şey yok. Düşmana sık, betona sık, dağa taşa sık aynı his.

FPS oyununda altın kural olan bu his olmayınca benim için vasat bir oyun. Bir kaç saat oynadım ve pek beğenmedim.
  • bende oyunu indirdiğime pişman oldum
    hiç vuruş hissi diye bir şey yok sanki duvara ateş ediyorsun beni sarmadı
    sildim geçtim
  • regujohn kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Bu ayarlardan sonra ekranda kırılma oluşmadı.Eğer kırılma gözlemlediyseniz oyun içinden V-sync kapatıp Nvidia Denetim Masasından Fast Sync yani Dikey Senkronizasyonu Hızlı olarak ayarlayın.Ayrıca 144 hz monitör kullanıyorsanız oyunun bu yenileme hızına desteği olmadığı için kırılma oluşabilir.Bu nedenle Nvidia Denetim Masasından yine fast sync açarak ve tercih edilen yenileme hızını oyun için kullanılabilir en yüksek değer olarak ayarlarsanız kırılmalar ortadan kalkacaktır.

• Arkadaşlar sistemim çok iyi olmasına rağmen oyun bende donuyor. Ne yapmalıyım ? Donma olmaması için hangi ayarı kapatmalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: regujohn

dediklerinizi uyguladım işe yaradı teşekkürler hocam.fakat oyunda vsync açıkken kapalıymış gibi oluşan kırılma olayını bir türlü düzeltemedim. sizde oluyor mu bu kırılma?

Aynı kırılmaları,4k tvde ve 4k çözünürlükte ben de yaşıyorum.Vysnc açık ama sanki kapalı gibi.1080p de herhangi bir sorun yok.

• 10/28 - Beta Patch Live (Steam Overlay, Async Compute, JP Fixes)

Hey all,

The team is pushing through a hotfix patch to the beta branch of Steam for Wolfenstein II: The New Colossus. This includes the following fixes:

Patch notes:

- Resolved an issue affecting the deployment of full game files in Japan, Bahrain, Kuwait, Lebanon, Oman, Qatar, and Saudi Arabia

- Re-enabled Async compute for AMD users (requires AMD driver version 17.10.3, linked below)

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-17.10.3-Release-Notes.aspx

- Temporarily disabled Async compute on 1080ti until driver fix is in

- Re-enabled Steam Overlay

- Added driver version detection and dialog

In order to install a patch on the Steam public beta branch, right click the game in your Steam library. Go to properties, then the "Betas" tab. In the dropdown, choose public beta as your branch.

Yukarıdaki mesajımda paylaştığım sorunlara yönelik "BETA" aşamasında olan bir güncelleme yayımlandı.

• Oyunda sıkıntı çok.Fps 70-80 iken aniden 30'a-40'a iniyor.Vuruş hissi ise çok kötü.Bitireceğimi pek düşünmüyorum.
  • neo23 kullanıcısına yanıt
    Bu sorun bende de vardı

Windows görüntü ayarlarından scaling ayarımı yaptın ben görüntüyü %150 büyütmüşüm monitör büyük olunca %100 yaptım normal şuan

• Lan vurus hissi zaten katiksiz fps diye cikan bi oyun icin %50 demek al iste alacaktim tam...
  • Benim için bu oyundaki en büyük sıkıntı ölüceğim anı kestiremiyorum. Normal fpslerde ölmeden önce etraf kırmızı falan olur ve biraz o şekilde devam edebilirsin ama bunda etraf kırmızı olunca daha ne olduğunu anlamadan ölüyorsun.
  • Nvidia için yeni sürücüler (388.13) çıktı arkadaşlar. Şu an çekiyorum sitesinden. Bakalım bahsedilen sorunlara çözüm olacak mı ?

http://tr.download.nvidia.com/Windows/388.13/388.13-notebook-win10-64bit-international-whql.exe
  • Oyunda iki kişi arasındaki seçimin nihayi sona etkisi var mı?

Edit: Bazıları vuruş hissi kötü kaka filan demiş. Komik olmayın bu oyun old-school fps oyunu hem silahların animasyonları hem de vuruş hissi gayet yerinde yapılmış. Bana göre oyun:

Grafik: 9/10
    Ses: 9/10
    Oynanış: 9/10
    Hikaye: 7/10 (Düzeltme)
    Optimizasyon: 10/10 (AMD)

Edit: Oyunda ilerledikçe sıkmaya başlıyor. Zoraki devam ediyormuş hissi verdi sonradan. Hikaye konusunda diğer iki oyuna nazaran biraz sönük yapay zeka yine geri zekalı olmuş gerçi ilk oyundaki gibi çömelip hareket ederken görünmezlik iksiri içmiş gibi dolaşamıyorsun eh bu da bir artı sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddsmurat -- 7 Kasım 2017; 3:50:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.