Şimdi Ara

WOLFENSTEIN 2: THE NEW COLOSSUS '27 EKİM 2017' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
4
Favori
12.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dominator0

quote:

Orijinalden alıntı: Erwin-Rommel

Bu seri çok güzel oyuna lafım yok ama yapımcılar yahudi büyük ihtimal. Kuyruk acılarını böyle çıkartıyorlar.

Geçenlerde oyuna Almanlar saldırmıştı. Twitter'dan sürekli nazilere laf atıyorlardı bu wolfenstein twitter adresi bir bakıyorum sürekli almanlar yazıyor. Oyun çıksın oynayalım napıyorsanız yapın oyun çıkmadan oyun ertelenicek diye tırsmaya başlamıştım ama sonra olmadı böyle bir şey. Bethesda çok sağlam cevabını verdi bunlara alayınız gelsin hesabı

Hitler oyunda olucak mı benim en çok merakım bu. Hitler selamını görücez mi führer dicekler mi benim en çok dikkatimi çeken şeyler. Yoksa o nazi kadınla mı kapışıcaz nolucak ne biticek

Launch Trailer'ın sonunda gözüküyordu fakat buna baya şaşırdım çünkü The New Order, Raven gibi kaliteli bir ekibi, Activision dağıtmadan önce yaptığı oyunun devamıydı. Hiç adı geçmediği için ben ölü tahmin ediyordum ama değilmiş. Bu arada Almanya'da bu tarz oyunların üstüne Svastika olan resimlerini asmaları, öyle kutulamaları yasak. Fakat oyun satan yerlerde bulabiliyorsunuz sadece sakalınız olsa yaşınız 30 olsa bile kimlik istiyorlar.

Oyun yapımcılarının Yahudi olmasına gerek yok, Nazilerin yaptıkları savunabilecek şeyler değil ve sırf Yahudi'leri değil tüm insanlığı ilgilendiren bir durum. Wolfenstein biraz Doom tarzı bir oyun olduğu için bu konulara çok ateşli girmiyorlardı ama Avusturya'da artan ırkçılık, Alman meclisine %14 gibi bir oranla Nazi partisinin girmesi ve Amerikanın durumu onları böyle bir tavır almaya yönlendirmiş. Yine de unutulmaması lazım ki Nazilerin ilk kendi ülkelerini işgal ettiklerini unutmamak lazım. Hitler'i kendi seçtiler ama eğer Almanya'nın o dönemine ilginiz varsa adamlar savaştan çok kötü şartlar ile çıkmış ve ekonomileri inanılmaz kötü bir haldeyken, büyük sözler ile çıkan adama güvendiler. O zaman ekonomisine örnek verecek olursak 1.000.000 TL ile ekmek alamadığınızı düşünün. Eğer medya dersleri almış olan ve ya reklamlarda kullanılan gizli mesajları araştırna varsa ilk bu tarz insanları medya ile etkilemeyi başaran, temellerini atan kişi de Naziler. Kısacası zor durumlarda seçip daha sonradan çok güce ulaştığı için Alman halkı da pek bir şey yapamamış o saatten sonra. İnsanlar tepkilerini açıkça yazamadığı için yazarlar gizli, üstü kapalı şekilde hikayeler ile bu durumu belli etmeye çalıştıkları için Alman edebiyatı çok gelişmiştir zaten.

Bunları uzun uzun yazdım çünkü Wolfenstein eskiden çok ciddi bir oyun olmamasına rağmen biraz o tarza kayıyor ve oyunda tüm Almanlar, Nazidir gibi göstermeye çalışması artık göze batıyor. İnsanları bu rahatsız etmiş olabilir. Son olarak umarım mech içinde Hitler ile kapışırız eski oyun gibi.

• Kutunun üstündeki ağız kısmı kesik karıya ilk oyunda çakıyor muyduk? İlk oyunu oynayalı uzun zaman oldu bayağı kankiydik sonradan papaz olmuştuk. Kutuda görünce aklıma geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • snakefatih kullanıcısına yanıt

Yok hocam ilk oyunda ağzı kesildi bu karının. Diğer deli adam oyun sonunda ölüyordu zaten boss fight yapıyorduk BJ'de kalıyordu Anya'nın yanına ve arkadaşların yanına gidemiyordu ve öyle bitiyordu ordan mı devam edecekler hiç bir fikrim yok. Trailer felan da hiç izlemedim spoiler yememek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 20 Ekim 2017; 18:31:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MessiTugi

Çift silah kullanmak bana garip geliyor. Oyunda tek silaha göre avantaj sağlayacağı bariz ama umarım büyük bir fark yoktur.

İster tek silah, ister çift silah diye seçenek oluyordu zaten, yani çift sevmiyorsan tek elde de oynayabiliyorsun sorun yok. Oyunda fazla değişiklik yok gibi zaten ama karakter değişikliği var gördüğüm kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 20 Ekim 2017; 11:27:52 >
  • Kadının başına gelenleri biliyorum da aklımda nedense öyle kalmış. Yoksa oyunu oynarken şuna ne zaman çakacak diye mi oynadım acaba karı da sağlam psikopattı. Şimdi diğer oyununu oynuyorum old blood.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snakefatih -- 20 Ekim 2017; 11:29:14 >

Kadının yanında eşcinsel mi neydi konuşması acayipti onun ölmeside çok koydu o kadına ondan sonra zaten bizden sağlam intikam alacak gibi görünüyor belki de karakterlerden biri bile ölebilir. Ama ben kadın haricinde başka kötü karakter olucak mı merak ediyorum trailer hiç izlemedim oyunun spoiler yemeyelim diye oyun çıkar çıkmaz oynarım kafasındayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 20 Ekim 2017; 18:5:4 >
  • Hikayesi nasıl olur bilmem ama müthiş bir atmosferi var oynarken iliklerine kadar insan kendini hitler almanyasına düşen masum köylü gibi hissediyor. Şimdi oynadığım oyun da ilk başlardayım kapıda asker kimlik kontrolü yaparken azmanın biri geldi kimliğe baktı tamam tuttuk dedim neyse geçtim bir şekilde ama kendini insan kimlik veren ajan gibi hissediyor oyun o yönden mükemmel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snakefatih -- 20 Ekim 2017; 11:45:37 >
  • Bu oyunun en iyisi yıllar önce cıkan return the castle wolfensteindi, daha sonra seri ölme noktasina geldi hatta gecen nesil 1 ya da 2 tane rezil oyunlari cikmisti (new order saymiyorum) bu nesilde new order ile bethesda kurtardi guzelim markayi.

New colossusu da heyecanla bekliyorum, new order ve old blood platinlemistim, umarim ayni olur trophyleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 20 Ekim 2017; 11:50:36 >
    Ben oynarken kendimi ana karaktere çok büründüm. TV'de büyük zaten sanki oyunun içinde gibi hissettim çok farklı duygular yaşıyorsun. O Hastane sahnesine bayılıyorum hızlı hızlı geçmesi çok hoşuma gitmişti 2.kez oynadığım zaman yine aynı keyfi aldım. Ana karakterin kendi kendine konuşmasına bayılıyorum valla dört dörtlük bir oyun eksi yönlerini göremiyorum oynarken. Atmosfer,Hikaye,Karakterler,Oynanış kusursuz. Yeni oyunun çıkmasına 7 gün kala valla sabırsızlıkla bekliyoruz
  • plus bedava verirse oynarım
  • Ps4 te oynadığım en iyi fps idi new order ve old blood,aradan zaman geçti bi çok aynı tür oyun oynadım ama bu durum değişmedi hiç biri wolfenstein tadını vermedi ve şimdi hasret bitiyor az kaldı nasipse kavuşmamıza ;)

• quote:

ölücü tayfaya 3'ün 1'ini vereceklermiş

oynamayız o zaman

hayatımdan bir şey eksilmez
  • quote:

Yok hocam ilk oyunda ağzı kesildi bu karının. Diğer deli adam oyun sonunda ölüyordu zaten boss fight yapıyorduk BJ'de kalıyordu Anya'nın yanına ve arkadaşların yanına gidemiyordu ve öyle bitiyordu ordan mı devam edecekler hiç bir fikrim yok. Trailer felan da hiç izlemedim spoiler yememek için.

Hocam sen ne yaptın, spoiler yemek istemiyorsun ama spoilerın kralını verdin ilk oyun için . Oynamayanlar dellenecek şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

Bu oyunun en iyisi yıllar önce cıkan return the castle wolfensteindi, daha sonra seri ölme noktasina geldi hatta gecen nesil 1 ya da 2 tane rezil oyunlari cikmisti (new order saymiyorum) bu nesilde new order ile bethesda kurtardi guzelim markayi.

New colossusu da heyecanla bekliyorum, new order ve old blood platinlemistim, umarim ayni olur trophyleri.

Return to the Castle çok iyi oyundu,kalede birden arkadan gelen mumyalar hala aklımda.
  • quote:

Kadının yanında eşcinsel mi neydi konuşması acayipti onun ölmeside çok koydu o kadına ondan sonra zaten bizden sağlam intikam alacak gibi görünüyor belki de karakterlerden biri bile ölebilir. Ama ben kadın haricinde başka kötü karakter olucak mı merak ediyorum trailer hiç izlemedim oyunun spoiler yemeyelim diye oyun çıkar çıkmaz oynarım kafasındayım

Spoiler butonu kullan oyunu oynamayanlar vardir mutlaka.

• quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

quote:

Hocam sen ne yaptın, spoiler yemek istemiyorsun ama spoilerın kralını verdin ilk oyun için . Oynamayanlar dellenecek şimdi

Hocam burası New Order ana başlığı mı? burası oyunu bitirmiş ikinci oyunu bekleyenlerin yeni oyun başlığı ne alakası var :)

• quote:

quote:

quote:

Hocam burası New Order ana başlığı mı? burası oyunu bitirmiş ikinci oyunu bekleyenlerin yeni oyun başlığı ne alakası var :)

Hocam başlık önemli değil. Yazıda spoiler varsa, spoiler tagı içerisine alman lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

quote:

quote:

quote:

Hocam başlık önemli değil. Yazıda spoiler varsa, spoiler tagı içerisine alman lazım.

Tamam spoiler içine aldım bakalım, ama bana göre ters neyse düzelttim :) Ben şimdi The Last of Us oynamadım diyelim gidip ikinci oyunun başlığına mı bakacam? bir sürü spoiler kaynıyor oraya bakılır mı? ben mi yanlış düşünüyorum? valla ters geldi bana yinede. New Order başlığına yazsam o zaman sorun olur eyvallah derim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam spoiler içine aldım bakalım, ama bana göre ters neyse düzelttim :) Ben şimdi The Last of Us oynamadım diyelim gidip ikinci oyunun başlığına mı bakacam? bir sürü spoiler kaynıyor oraya bakılır mı? ben mi yanlış düşünüyorum? valla ters geldi bana yinede. New Order başlığına yazsam o zaman sorun olur eyvallah derim.

Bu oyunu yeni görüp New Order'ın varlığından haberdar olmayan üyeler olabilir bu yüzden Spoiler'a koymak daha sağlık ayrıca buna benzer bir durum The Evil Within 2'de de olmuştu 1'i oynamayanlar gelip 1 hakkında sorular soruyordu yani önceki oyun(lar) hakkında bilgi yazmakta sıkıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: CheKD

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu oyunu yeni görüp New Order'ın varlığından haberdar olmayan üyeler olabilir bu yüzden Spoiler'a koymak daha sağlık ayrıca buna benzer bir durum The Evil Within 2'de de olmuştu 1'i oynamayanlar gelip 1 hakkında sorular soruyordu yani önceki oyun(lar) hakkında bilgi yazmakta sıkıntı.

Düzelttim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.