Şimdi Ara

Witcher 3 wild hunt hakkında birkaç soru

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyuna 3. Seriden başladım ve çok fazla bilgim yok bu yüzden birkaç şey soracağım. Oyunu bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

1) simyada yaptığımız craftlar her meditasyon yapınca yenileniyor mu? Yenileniyorsa craft yaptığımız malzemelerden tekrar mı bulmam gerekiyor. Bulamazsam yenilenmiyor mu?

2) Harpi isimli bir gümüş kılıç var. Bu kılıcı yapabilecek tüm malzemelerde bende var. Ama sağ altta gereken level 37 diyor. Ben şimdi bu kılıcı yapsamda 37 level olamadan kullanamıyor muyum? Ve gvenel isimli bir kılıç var elimde bunu haritadaki soru işaretlerinden buldum. Aynı kılıcın daha çok damage veren halide var demircide aynısının daha güçlüsünü yapıp kullanmak daha mı iyi. Ama aynı kılıcın daha çok damage vereninde ise bonuslae yok. Hani yüzde ok ezme hasarı bilmem axii bonusu gibi. Bu kılıcı yapmak mantıklı mı?

3) Ben oyunda hep ana görevlerden ilerledim. Baya bir fakir kaldı karakter o yüzden ilk haritaya geri dönüp yan görevleri falan yaptım. Ama ilk haritada köye bir tane canavar geldi gitmiyor arkadaş ölmüyorsa hasar yemiyor. Bunun gitmesinin yolu yok mu? Köye girince saldırıyor direk. Zulaya falanda erişilmiyor.

4) Bir de bu rün taşları var kılıca veya zırha bonus veren bunlar yüzde bir veya 2 bonus bir şey ekliyor kılıca. Satmak daha mantıklı değil mi? Ayrıca hasarı yüksek olan kılıcı mı kullanmak daha mantıklı yoksa bonusu olan kılıcı mı?

5) Dünya haritasindaki velen ve novigrad aynı haritaya açılıyor ikisi ayrı ülke değil mi? Birinde önerilen seviye 2 diyor diğerinde daha yüksek. Ama aynı haritaya açılıyor. Normal mi bu?

Sorularda biraz uzun oldu :) Eğer anlamadığım bir şey olursa yazarım yine. Soruları cevaplayan arkaşlara şimdiden teşekküler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TostluSucuk -- 28 Haziran 2019; 21:11:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 1. Bir kere yaptıktan sonra meditasyon yaparak yenileyebiliyorsun. Bittikten sonra bir daha yapmana gerek yok.

2. Yapabilirsin ama yapsan bile o levele ulaşmadan kullanamazsin. Diğer durum da sana kalmış bir şey. İstersen hasari guclendir istersen bonuslarla kullan. Herkesin zevkine göre değişir

3. Bu konuda bir bilgim yok. Yani öyle bir yan görev olduğunu hatırlamıyorum ama illaki oluyordur yoksa olmazdı ya da levelin yetmediği için hasar veremiyorsundur. Ayrıca velende de baronun kalesinde zulan var. Ordan da ulaşabilirsin zulaya.

4. Bu da ikinci soruyla aynı mantık. Senin zevkine kalmış. Ben mesela runleri yerleştiriyorum. Zaten yan görevleri soru işaretlerini yaparsan para sıkıntısı çekme imkanın yok.

5. Novigrad üstteki şehir oluyor. Velen ise geriye kalan yerler. Ama dediğinin gibi iki haritaya da bassan aynı yeri gösteriyor. Normal yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • --CarpeDiem-- kullanıcısına yanıt
    Eyvallah çok yardımcı oldu.

• TostluSucuk T kullanıcısına yanıt
    Rica ederim başka bir sorunuz olursa sorabilirsiniz tekrar.

Birkaç soruyla daha geldim :)

Çanta kapasitesini nasıl artırabilirm?
    Ve bir kılıç buldum özelliklerinde %2 bonus altın yazıyor. Düşmana vurdukça o ihtimalle altın mı geliyor bana?

Çantanın kapasitesini yeni çanta alarak ya da karakter gelisiminde skill point verirken en son sekmedeki ( saldırı simya ve büyüden farklı olan ) çanta kapasitesini arttirma yeteneğine verebilirsin. Ama çanta her türlü doluyor soru işaretlerini yaptıkça. Mecbur saticaksin. Alışveriş yaptığın kişide para yoksa yanlış hatırlamıyorsam beş günde yenileniyordu. Meditasyon yapıp zaman geçirerek beş günü geçirebilirsin. Oxenfurd ve novigrad'taki satıcılar daha çok para veriyor sanırsam. Zulana koyup oralara gittiğin zaman da satabilirsin.

2. Aynen o bonusu kullanırsan o kadar yuzdeyle bonus altın geliyor. Uzuv kesme vs falan da var. Onlar da aynı mantık. Ben daha çok saldırı bonuslarini kullaniyorum. Ayrıca witcher setleri de var. Haritanın belli bölgelerinden parçaları toplayarak yapabildiğin. Galiba 18 level civarı onların leveli. O levellere geldiğinde onlardan gitmen daha mantikli. Ayrıca o parçalardan kaç tanesini giydiğinde göre ayrıca bir bonus veriyor. Zaten craft kısmında gözüküyor ne verdiğini. Yerlerini de YouTube dan bakabilirsin. Ayrica witcher konusuna bakarak da hangi zırhların olduğunu, hangisini kullanmak istediğine karar verirsin. Onların da terfileri var ayrıca yüksek leveller için. Onlar da yazıyor ana konuda şu anda ben hatırlamıyorum tam.

Bi sorum daha olacak. Bu hayvan kürklerini postlarını falan satmalımıyım yoksa biriktirmeli mi? Aynı şekilde bulduğum kılıçları falan satmak mı daha mantıklı yoksa sökmek mi? Çantada baya bi post kürk falan var zulaya koymakta zuladan almakta üşendiriyor açıkçası

• quote:

Orijinalden alıntı: TostluSucuk

Bi sorum daha olacak. Bu hayvan kürklerini postlarını falan satmalımıyım yoksa biriktirmeli mi? Aynı şekilde bulduğum kılıçları falan satmak mı daha mantıklı yoksa sökmek mi? Çantada baya bi post kürk falan var zulaya koymakta zuladan almakta üşendiriyor açıkçası
    Hayvan kürklerine ellemiyorum ben. Zaten ağırlık da yapmıyor. Zırh yaparken kullaniliyor mu gerçi bilmiyorum. Eğer kullanılıyorsa orda kullanırsın. Kullanirmiyorsa parcalayabilirsin ya da satabilirsin. Sana kalmış. Çok da önemli değil. Silahları ben satıyorum. Bence satmalisin da çünkü para lazım Sökerken de para gidiyor zaten. Gerek yok bir sekilde bulursun zanaat malzemesi.

Ya bide şu ganimetler var canavar kellelerinden bahsediyorum. Bunlarında kullanmadıklarımı satmalı mıyım? Bu arada çok sağol cevapların için. Baya yardımcı oldu.

Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne guzel.

Soruya gelecek olursak; satabilirsin, bir işine yaramıyor diye biliyorum kullanmadigin sürece ama para kazandıran en önemli şey soru işaretlerini yapmak ve ordan topladigin kılıç ve zırhları satmak. Böyle yaptığın sürece para sıkıntısı cekmezsin.

• Bazı yan görevleri hikaye çok ilerledikten sonra geri dönüp yapayım diyince bug olabiliyor. Her şeyi vaktinde yapın yani

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.