Şimdi Ara

Witch Doctorların toplanma noktası (Feel'da voodoo) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.112
Cevap
21
Favori
127.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Viç Daktır : Yetenek Kombinasyonları ila Stratejiler

Bu kısımda bilinen bazı stratejileri anlatacağız sevgili daktırlar.

Damage Reduction Stratejileri :

Witch Doctorların toplanma noktası (Feel'da voodoo)
    +
    veya
    = %20 Damage Reduction

Yukardaki örnekte kullanılan Bad Medicine pasifi ile herhangi bir poison damage tipi veren bir yetenek yaratıkları %20 damage reduction ile etkiler dolayısıyla size veya petlerinize gelecek hasarı %20 indirgemiş olur. Poison damage veren her skilli yukarda kullandığım dartın veya toadsın yerine yerleştirebilirsiniz.

Jungle Fortitude açık ve bariz olarak size ve petlerinize %20 net damage reduction sağlayan bir pasiftir.

+ Life Link Rune = %10 Damage Reduction

Bu rune ile zombie doglarınız size gelecek olan %10 Damage i absorbe ederler.

+ Frightening Aspect Rune = %100 Bonus Armor

Direk bir Damage Reduction olmasada 8 Saniye için size %100 bonus armor verir. Armor sizi fiziksel saldırılardan daha az hasar almanızı sağlayan bir etkendir.

Damage Increase Stratejileri :

Soul Harvest betada herkesin diline dolanmış ciddi bir Intelligence bazlı bir damage bufftır. Her yaratık başına 130 int verir maksimum bu int buff 5 stack olur, yakın menzilli bir aoe spelldir. Bilinen en etkili Damage Increase yöntemidir.

Gruesome Fest pasifi her health globe toplayışınızda size %10 maximum mana ve %10 intelligence veren bir pasiftir. 5 kere stacklanabilir 10 saniye sürer. 5 Stack Soul Harvest ardından 5 stack Gruesome Fest stackladığınızı düşünün ardından ne kadar intelligence buff olduğunu düşünün.

Pierce the veil damage inize direk etki eden bir pasiftir. %20 damage increase sağlar şayet her castlediğiniz büyü %30 daha fazla mana emer. Gruesome Fest ile sinerjilenirse çok sağlam seviyelerde Damage Increase kazanılabilir.

+ Provoke the Pack Rune = %5 ila %15 Damage Increase

Sacrifice birçok daktır tarafından underpowered gözüksede bu yanıyla gerçekten benim ilgimi çekti. Kurban ettiğiniz köpek başına 30 saniye %5 damage increase.

+ Slam Dance = %30 Damage Increase

Big Bad Vodoo ise birçok fetişist daktırın favorisi olmakta 20 saniye süren orjinal buff ın üzerine rune ile eklenen %30 damage increase ise muhteşem.

+ Paranoia = %20 Damage Increase

Gerektiğinde ilk yardım gibi yetişecek olan Mass Confusion ı damage buff olarak kullanmanızda mümkün Paranoia Rune ile MC yemiş her target %20 daha fazla damage alır.

= %10 Damage Increase veya
    + Jinx Rune =%20 Damage Increase

Hex ne kadar güvenilmez bir spell olsada şansa bir rare / champ packten bir yaratığı hexleyip tavuğa çevirdiği anda o yaratık üstünde %10 - %20 damage increase alabilirsiniz.

Mana Stratejileri :

Gene direk etki eden pasiflerden biri olan Spiritual Attunement size %20 maximum mana sağlar her saniye %1 maximum mana regen verir.

Yukarda damage için kullandığımız Gruesome Fest bize aynı mantıkla(Health Globe toplama başına) %10-%50 arası maximum mana verir. 10 saniye süreci vardır.

Birçok daktırın çekindiği Blood Ritual castlediğiniz spellerin %15 ini canınızla ödemenizi mümkün kılar ve her saniye %1 maximum life ınızı doldurur. Şimdi o kadar da etkili olmaz diyebilirsiniz şayet şöyle düşünün;

+
    + Vampire Bats Rune

Bu skill kombinasyonu ile mana kullanımı azalır. %15 i canınızdan ödüyor olsanız bile Fire Bats + Vampire Bats rune size bu canın bir kısmını geri kazandırıp can kullanımını azaltır. Bu tür can kazandıracak runelere sahip olan skiller ile mana düşürme stratejisi açısından kullanılabilir.

Rush of Essence kullandığınız spirit tipi spellerin kullandıkları mana costun %30 unu 10 saniye içinde geri beslemesidir.

Spirit Spelleri : Haunt , Horrify , Mass Confusion , Soul Harvest , Spirit Barrage , Spirit Walk.

Vision Quest 4 tane spelliniz cooldownda olduğu vakit mana regen inizi %300 arttırır. Bu küçümsenmeyecek bir mana tulumbasıdır bknz;

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/witch-doctor#cgYZkT!UW

Şu buildde kullandıklarımın ikisi summon olduğun 60 sec cd. Woz 25 saniye . GotD 8 saniye. Dikkat ederseniz hiç primary mana yemeyen skill sokmadım builde herkesin bildiği tabiri caizse Mana Bats i ve single target olarak Spirit Barrage ı manaya bakmaksızın hatta daha da abartarak Pierce the veil in %30 mana costu ile bile kaldıracağını düşünüyorum. Build 4 yüksek veya normal cd li skiller ile kullanıldığında mana canavarı olabilir.

Grave Injustice 8 yard çevresinde bir yaratık öldüğü anda size %1 life ve mana verir cdlerinizi 1 sn düşürür. Oldukça kullanışlı olan bu pasifi mana açısından fazla açıklamaya lüzum görmüyorum.

Runelerle Mana Besleme yapan veya düşüren skiller ise ;

Poison Dart + Spined Dart = Her tüftüf vuruşu size 24 mana kazandırır.

Corpse Spiders + Widowmakers = Her örümcek vuruş yaptığı anda 3 mana kazandırır.

Plague of Toads + Toad Affinity = Plague of Toads'ın mana costunu 0 lar.

Haunt + Draining Spirit = Haunt saniye başı size 10.2 mana kazandırır.

Locust Swarm + Devouring Swarm = Locust swarm'dan etkilenmiş her yaratık başına 37 mana kazandırır.

Horrify + Ruthless Terror = Horrify tarafından etkilenmiş her yaratık başına 27 mana kazandırır.

Spirit Walk + Honored Guest = Spirit Walk ta kaldığınız her saniye başına %15 maximum mana kazanırsınız ***

Soul Harvest + Swallow Your Soul = Soul Harvest e maruz kalan her düşman başına 39 mana kazandırır.

Sacrifice + Pride = Kurban ettiğiniz köpek başına 294 mana kazandırır.

Spirit Barrage + The Spirit is Willing = Her başarılı Spirit Barrage spell castinizde size 44 mana kazandırır.

Big Bad Vodoo + Rain Dance = Big Bad Vodoo range i içersinde durduğunuz sürece saniye başı 122 mana kazandırır ***

Crowd Control Stratejileri :

Takdir edersiniz ki Burjuvai sınıfımızda kontrolden bol başka birşey yoktur o yüzden basit açıklamalar yapıyorum;

CC efektleri ve açıklamaları :

Slow = Yavaşlatma

Knockback = Geriye fırlatma

Confusion = Yaratığın kafasını karıştırarak hangi tarafta savaştığını unutup arkadaşlarına dalması

Stun = Hiç bir şekilde hareket edememe ve saldıramama.

Fear = Korkutup kaçırma.

Polymorph = Hiç bir şekilde saldıramama şayet tavuk kılığında hareket edebilme.

Poison Dart + Numbing Dart = %60 yavaşlatma 2 saniye boyunca;

Poison Dart + Snake to the Face = %30 şansla 1.5 saniyelik stun;

Corpse Spiders + Medusa Spiders = Örümcek başına %25 şansla %60 yavaşlatma;

Plague of Toads + Toad of Hugeness = 5 Saniye boyunca bir yaratığı tamamen etkisiz bırakma.

Plague of Toads + Addling Toads = Kurbağa başına %15 şans ile 4 saniye confusion.

Grasp of the Dead = Sınırlı alanda 8 saniye boyunca %60 yavaşlatma.

Grasp of the Dead + Unbreakable Grasp = Sınırlı alanda 8 saniye boyunca %80 yavaşlatma.

Haunt + Grasping Spirit = Haunt süresi boyunca %30 yavaşlatma.

Horrify = 12 yard etki alanındaki her yaratığa 4 saniye fear.

Horrify + Phobia = 12 yard etki alanındaki her yaratığa 6 saniye fear.

Horrify + Face of Death = 24 yard etki alanındaki her yaratığa 4 saniye fear.

Hex = Rastgele bir yaratığa 12 saniye boyunca polymorph.

Soul Harvest + Languish = Her Soul Harvest yemiş yaratığa 3 saniye boyunca %60 yavaşlatma.

Sacrifice + Black Blood = Zombie Dogların cesetlerinden fışık eyleyen kan ile etki alanındaki yaratıklara 8 saniye boyunca %60 yavaşlatma. ( Etki alanından çıksalar bile devam eder gibime geliyor.)

Mass Confusion = 12 saniye boyunca confusion.

Mass Confusion + Mass Hysteria = Confusion işlememiş 6 adet yaratığa kadar 3 saniye stun. Diğerlerine 12 saniye boyunca confusion.

Wall of Zombies = 5 Saniyelik fiziksel bariyer.

Wall of Zombies + Unrelenting Grip = 5 saniyelik fiziksel bariyer + 5 saniyelik %60 yavaşlatma.

Gargantuan + Wrathful Protector = Knockback.

Vision Quest Akımının Öncülerinden Olan Burjuvai Viç Daktır Tazingu.

Edit : Araştırma esnasındadır, eklemeler kesin olarak yapılacaktır, her postumda olduğu gibi gerekli şekli korursanız ekleme yapabilirsiniz.

Edit 2 : Bu tür stratejileri açıklamamın yegane amacı mıntıkamızdaki daktırlara istediği Damage reduction'ı , Damage Increase ' i ve bilimum diğer stratejik değerleri nerden alabileceğine dair bir fikir edinmelerine yardımcı olmak ve şimdilik devasa bir dünya olarak karşımıza çıkan sınıf yeteneklerinde duruma göre seçim yaptırıma yardımcı olabilmek. Dolayısıyla her daktırın kafasında bir build oluşturmasını sağlamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagore -- 23 Nisan 2012; 17:59:01 >

• @Kagore

Eline emeğine sağlık, açıklayıcı ve çok yararlı bir çalışma olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: layneth

@Kagore

Eline emeğine sağlık, açıklayıcı ve çok yararlı bir çalışma olmuş.

Sağol babuş takdirine teşekkür ederim.

Mıntıkamıza beklerim.
  • WD sayfasında kagore'nin olması, tabiri caizse bulunmaz nimet. Severek ailecek izliyoz kagore'yi Şimdik, ben doktorumu summoning üzerine kurmak istiyorum. Bu konuda herhangi bir kısıtlama yok değil mi? Yani bir zombie dogs ve gargantuanı aynı anda kullanabilecek miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Rondo9

WD sayfasında kagore'nin olması, tabiri caizse bulunmaz nimet. Severek ailecek izliyoz kagore'yi Şimdik, ben doktorumu summoning üzerine kurmak istiyorum. Bu konuda herhangi bir kısıtlama yok değil mi? Yani bir zombie dogs ve gargantuanı aynı anda kullanabilecek miyim?

İlgine tabir olduğum için öncelikle teşekkürler anacım.

Tabi ki kullanacaksın öyle bir kısıtlama yapılacağını sanmıyorum. Tek sıkıntım benimde test etmediğim 3 veya 4 ten fazla zombie dog bulundurabilir miyiz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kagore

Tabi ki kullanacaksın öyle bir kısıtlama yapılacağını sanmıyorum. Tek sıkıntım benimde test etmediğim 3 veya 4 ten fazla zombie dog bulundurabilir miyiz ?

Eyvallah cevap için. Aşağıda ki videoda 4 zombie dogs gördüm de 5 e bende denk gelmedim

http://www.youtube.com/watch?v=jPwHNaMBqFE

• quote:

quote:

Eyvallah cevap için. Aşağıda ki videoda 4 zombie dogs gördüm de 5 e bende denk gelmedim

http://www.youtube.com/watch?v=jPwHNaMBqFE

Birde benimde yazarken aklıma gelen bir nokta olan Vision Quest pasifiyle deli bir summoner oluşturulabilir gibime geliyor. Bu pasifi işe yarar açıdan kullanan summoner buildine deli gibi bir spam şansı veriyor. Mana sıkıntısını çok azaltıyor. Heyecanla bekliyorum ve deneyeceğim o buildi. İnanılmaz bir spammer olabilir. %300 mana regen başlı başına.

Biraz daha inceledikten sonra bu pasif üzerine bir build yazacağım buraya.

Edit : Misal şöyle;

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/witch-doctor#fgZTYd!ZWU!cYaYbY

2 summon ile bir kere 4 tane meatshield. 2x 60 sn cd.

Gotd ile yüksek yavaşlatma 8 sn cd.

Soul Harvest 15 sn cd.

Yüksek Dmg Yüksek Mana Aoe Dmg Zombie Charger Spam. + Zombie Bears Dps upgrade

Yüksek Dmg Yüksek Mana Single Dmg Spirit Barrage Spam. + %3 life leech.

%30 Damage Reduction.

Pierce the Veil in Mana cost arttırması hiç sorun değil.

Hedefimlerim :

%30 Damage Reduction ile Soul Harvest yaparken fazla sıkıntı yaşamama ve buffı 60 sniye barındırma.

Summonlar dışında her cd bitişi Gotd ve Soul Harvest spamlama bazen boşa olsa bile.

Vision Quest proc uyla %300 mana regen. Godly Spam.

Yüksek Dmg Yüksek Mana skilleriyle spam.

Feda edilebilir skiller : Gotd , belki Soul Harvest ama yerine kesinlikle cd lı skill gelecek. Zevkinize göre 1 ve 2. damage skilleri.

Not : Eğer gearım süper defansif o kadar ihtiyacım olmayacak ilerde diyebilirseniz JF yi çıkartın GF koyun ve DPS te tavanı görün. Hatta Gotd yi de Big Bad Vodoo + Slam Dance a çevirirseniz daha da dps hakkında yorumum kalmaz.

Al sana sayko summoner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagore -- 23 Nisan 2012; 18:44:44 >

• quote:

Buna mana mı dayanır
  • quote:

quote:

Buna mana mı dayanır

%300 mana regen anacım Vision Quest sağolsun

• E iyi de, pierce the veil ile de %30 Mana cost artışı
  • quote:

E iyi de, pierce the veil ile de %30 Mana cost artışı

%300 üme güveniyom ben tabi teori üzerine konuşuyoruz şayet gözümde çok büyüttüm

Ama tam sürümde dayanabiliyosa...

Edit : Şayet dayanmıyosa o zaman Godly spam değil oturaklı spam Gotd ve Soul Harvest cd si bitince anında basılacak , 1 ve 2. slot kesin spam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagore -- 23 Nisan 2012; 18:47:34 >

• Witch Dock - Barbarian arasında kaldım , ne dersiniz eyy DH ? Hack'n Slash oyunlarına genelde melee ile başlarım vuruş hissiyatı olarak ama bilemiyorum ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikotrex

Witch Dock - Barbarian arasında kaldım , ne dersiniz eyy DH ? Hack'n Slash oyunlarına genelde melee ile başlarım vuruş hissiyatı olarak ama bilemiyorum ??

Bir Viç Daktır fanatiği olarak en başta ilk tavsiyem bu konuya bir gözatmanı önermek sevgili barbar daktır.

Şayet mezhebimizde odunu al adamın kafaya koy 40 kere bunu uygula gibi bir yol yoktur. Biz göbekli zencileriz. Odun u kaldırıp kafaya gömdürecek bin bir türlü jangıl haşeratı ilen doluyuz. Bu seni çekiyorsa bize katıl.

Eğer gerçekten savaş alanında sırtını sandalyeye dayayıp bir soğuk efes açarak dudaklarının arasındaki sigaradan bir zevk fırtı alıp mayhoşça 2 saniye önce cast ettiğin çekirgelerin sen bir başka bir hamle eylemeden milleti kemirdiğini görüp sırıtmak istiyorsan bize katıl.

Bizim yolumuz karanlık yol, börtü böcek , kurbaa , zombilerle çevrili. Tembel bir yol ama etkili, her savaş alanında dominant güç biziz. Tanıştırayım Gargantuan.

Ne zıp zıp kite eyleyecem ben diye kendimizi yorarız ne adamlara yumruk atacem ben diye el kaldırırız. Bir böyücü bizim kadar güvende hissedemez, üzülür. Barbar dersen odundan anlar o aygırlar.

Bizim yolumuz canımız sıkılınca sağdan geleni yavaşlat çekirgeler kemirsin soldan geleni şaşırt birbirini yesin.

Eğer savaş alanını canavarlar değil sen şekillendirmek istiyorsan aradığın biziz.

• Sıkı bir wicdohturcu olarak ne skill ve pvp nede pve sıkıntısı olacağını düşünmüyorum ,tek sıkıntı ;

Vuruş hissiyatı 0 +default hand olayı çok kötü ,

Üflemeli tık tık ok giriş ,arada kurbik örümcek vs runelerle bile gitmez zor ,finalde fireball hesabı var ,fireball eğimli atış havada kalma süresi DPS olarak döner karşımıza, speed yüksek hedeflerde çok zorlanırız gibi

Oyanama zevkinde,elsiz kullanım sıkıntı bana göre zira primary sec. en çok kullanacağımız tek mouse tuşu olarak geri döner buda seneler boyu kullanımda sıkıcı olabilir.

Tüm sınıfları lvl 13 yapıp ,hepsinin üstünü başına demodaki max seviyeye çektim (son 2 gündür epic ıtem durumu ,iskeletkraldan inen kaldırıldı galiba) sonra tamamını tekrar oynadım boos .

demonhunter en zevksizi,mage sınıf vasat,monk kendi halinde.

Babrar ve dohtur arasında sıkıntıdayım ; zira barbar hariç elindeki ile vurabilen en azından o oynama zekini veren ,gösteren sınıf yok gibi

• @Kagore

Şöyle güzel yazıları Barbarian için de istiyoruz
  • Oyun bir çıksın, deneyip öyle oturturuz zaten skilleri Şimdilik hep tasarıda kalıyor

Bu arada doğru düzgün bir WD figürü çıksa, hiç beklemeden alacağım, hatta aşağıda ki resmin figürünü çıkarsalar on numara olur

• quote:

Orijinalden alıntı: OzZ.

Sıkı bir wicdohturcu olarak ne skill ve pvp nede pve sıkıntısı olacağını düşünmüyorum ,tek sıkıntı ;

Vuruş hissiyatı 0 +default hand olayı çok kötü ,

Üflemeli tık tık ok giriş ,arada kurbik örümcek vs runelerle bile gitmez zor ,finalde fireball hesabı var ,fireball eğimli atış havada kalma süresi DPS olarak döner karşımıza, speed yüksek hedeflerde çok zorlanırız gibi

Oyanama zevkinde,elsiz kullanım sıkıntı bana göre zira primary sec. en çok kullanacağımız tek mouse tuşu olarak geri döner buda seneler boyu kullanımda sıkıcı olabilir.

Tüm sınıfları lvl 13 yapıp ,hepsinin üstünü başına demodaki max seviyeye çektim (son 2 gündür epic ıtem durumu ,iskeletkraldan inen kaldırıldı galiba) sonra tamamını tekrar oynadım boos .

demonhunter en zevksizi,mage sınıf vasat,monk kendi halinde.

Babrar ve dohtur arasında sıkıntıdayım ; zira barbar hariç elindeki ile vurabilen en azından o oynama zekini veren ,gösteren sınıf yok gibi

Üstadım eğer odunlan kafa göz yaracaksan o zaman yolun barbar yolu şayet severim hınzırlarıda fena adamlar ve cidden WD ler kadar zevkliler ama orjinalite olarak benim gözümde bir Viç daktır değiller.

Viç daktıra geri dönersek; dotlar kendini gösteriyor. 8-12 saniye arası olan bu büyüler fena halde zevkli olacak gibi.

Misal

Favorim : Locust Swarm ; Rune ile 2 kişiye atlıyor bir yaratığı kestimi onlarıda kesti diyelim eğer çoğalma devam ederse etrafta yaratık kalcağını düşünmüyorum. Haunt gene aynı dava atlıyor durmadan kestikten sonra. Zombie Chargerın aşığı çok. Açıkcası bir böyücüylen bizi ayıran kavram böyücünün abanarak temizlemesi gereken yerleri bizim rahatça pet eşliğinde dotlarla oraya buraya asit yağdırarak işini gören bir sınıf.

Şu ana kadar çıkardığımız stratejilerle teori olarak benim görüşümce sağlam defanslı , dotla iş gören veya görmeyen kontrolü her zaman altında tutan bir sınıf var.

Herşey tabi gönlünce olması lazım o noktada eğer gerçekten kılıç , topuz diyorsan barbarı öneriyorum.

• Ayrıca mıntıkamızın tek ricası aklınızda bir sual , açıklanması gereken bir detay varsa buraya iletmeniz ki düşüncelerimizi toplayalım çözümleyelim. Şanımıza yakışan bir post yaratalım.
  • quote:

quote:

Witch Dock - Barbarian arasında kaldım , ne dersiniz eyy DH ? Hack'n Slash oyunlarına genelde melee ile başlarım vuruş hissiyatı olarak ama bilemiyorum ??

Bir Viç Daktır fanatiği olarak en başta ilk tavsiyem bu konuya bir gözatmanı önermek sevgili barbar daktır.

Şayet mezhebimizde odunu al adamın kafaya koy 40 kere bunu uygula gibi bir yol yoktur. Biz göbekli zencileriz. Odun u kaldırıp kafaya gömdürecek bin bir türlü jangıl haşeratı ilen doluyuz. Bu seni çekiyorsa bize katıl.

Eğer gerçekten savaş alanında sırtını sandalyeye dayayıp bir soğuk efes açarak dudaklarının arasındaki sigaradan bir zevk fırtı alıp mayhoşça 2 saniye önce cast ettiğin çekirgelerin sen bir başka bir hamle eylemeden milleti kemirdiğini görüp sırıtmak istiyorsan bize katıl.

Bizim yolumuz karanlık yol, börtü böcek , kurbaa , zombilerle çevrili. Tembel bir yol ama etkili, her savaş alanında dominant güç biziz. Tanıştırayım Gargantuan.

Ne zıp zıp kite eyleyecem ben diye kendimizi yorarız ne adamlara yumruk atacem ben diye el kaldırırız. Bir böyücü bizim kadar güvende hissedemez, üzülür. Barbar dersen odundan anlar o aygırlar.

Bizim yolumuz canımız sıkılınca sağdan geleni yavaşlat çekirgeler kemirsin soldan geleni şaşırt birbirini yesin.

Eğer savaş alanını canavarlar değil sen şekillendirmek istiyorsan aradığın biziz.

WD açınca benim kafada uçmasın

• quote:

quote:

quote:

WD açınca benim kafada uçmasın

İşin sırrı orda

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.