Şimdi Ara

Witch Doctorların toplanma noktası (Feel'da voodoo) (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.112
Cevap
21
Favori
127.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün akşam 10dan sonra eve geldim ve dün burada yorumlarda okuduğum grandeur yüzük için 5 tane act 1 normal yaptım. biriktirdim kutuları hepsini attım yere yüzük değil ama bracer düştü. onu koydum kenara.. şu plague of toads ile pasif fetişleri kullandığım 2-3 günden beri biraz güvenim arttı ve dedim bi t5 yapayım. baktım biraz zorladı t4 e düşürüp tamamladım act 1 bountyi ve graunder u verdi ilk seferinde. üzerine crit damage rolleyeceğim diye canım çıktı ama olmadı.. 1-2 gün daha bekleyip tekrar girişeceğim.

fire damage verenleri kenara koydum ve yüzük sayesinde jade setin 2. bonusu ile aughild in 2 bonusunu tamamladım. bu akşam biraz detaylı oynayacağım bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhanytu

ben birşeyi anlamadım..
    diyelim ki zuni setim var.. fetish army skill ini actim, fetishler olene kadar benimle geziyor.. burası ok.
    zuni olmasına ragmen passive den gelen fetishler olene kadar kalmiyor mu?
    yada fetish army skill i kullanmiyorsam sadece passive den gelenlere zuni set etki etmiyor mu?
    ben 30-40 fetish ile sonsuza kadar gezme hayali kuruyordum :)

Zuni olsa bile pasiften gelen fetişler ölene kadar kalmıyor. Eğer öyle olsaydı patchden önce binlerce tane fetiş yapabilirdik townda.

2.05'ten önce şu şekildeydi:

Pasiften gelen fetişler Zunisiz veya Zunili 60 saniye yaşar. Fetish armyden çıkan fetişler süresiz zuni ile
    Fetiş kapasitesi yok.
    Eğer Fetiş army'e basarsan pasiften gelen fetişler ölür.

2.05'ten sonra
    Çok fazla sayıda yaratık geldiğinde inanılmaz fetiş çıkarma hızı.
    Pasiften gelen fetişler Zunisiz veya Zunili 60 saniye yaşar. Fetish armyden çıkan fetişler süresiz zuni ile. Ama Fetish sayın 15 olduğu zaman fetish armyden çıkan fetishler zuniden çıkan ölümsüz fetishlerin yerine geçiyor.

Yani şu andaki patch ile Zuni setin neredeyse hiç bir geçerliliği kalmadı. Ya Zuni set ile bütün oyun boyunca 8 fetiş ile oynayacaksın pasifi almadan ya da Fetish army almayıp sadece pasiften gelen fetishlerle oynayacaksın. Pasiften çıkanlar artık çok çabuk çıktığı için Zuni set biraz anlamsız. Yaratık sürüsüne kurbağa yağdırdığında 4-5 saniye içinde çok rahat 15 fetish çıkıyor şu anda. O yüzden skille Rain of Fetish diyorlar zaten.

2.1 de ne olacak?
    2.1 de pasif fetish ile fetish armydeki kapasite ayrı ayrı olacak. Yerine geçme olayı kalkacak. Zuni set tekrardan anlamlı hale gelecek. Benim anladığım fetish sınırı 15(pasif) + 8 (Fetish Army) = 23 olacak.

Eğer böyle olursa 900k+ DPS, 6m toughnessı olan Zuni WD T6 da dalga geçer. Bu yüzden petlere nerf gelebilir.

Zaten özellikle diğer int olan classı Wizard'lar acayip ağlıyor şu anda imba diye. Streamlerde de görüyorum uber itemleri olan wizardları T6 da bir vortexe bakıyolar. Wizard itemi ne kadar iyi de olsa ortalama bir Jade Doctor'un(700k dmg 5m toughness) T6 da yaptığı farm gibi farm yapamaz.

Bu kadar hızlı bir şekilde Fetish çıkarken kapasitenin 30-40 olmasını beklemeyin. Şu anda bile 4 tane pet WD rifte girdiğinde 4*15=60 sayısal üstünlük bizde oluyor yaratıklara karşı

Kaldı ki 100'den fazla Fetishin yaratacağı lagı bir düşünün. Bütün ekran Fetish olacak. 23 bile fazla yani. 4 ane WD ortalama 70-80 Fetish ile gezecek Riftte fetish cap 23 olursa.

• 2 haftadır wd ile oynamaya başladım
    t3 te rahat oynayabiliyorum fakat buildler konusunda bir fikrim yok şimdilik petlerle gitmeye çalışıyorum
    fikirlerinizi bekliyorum
    http://eu.battle.net/d3/en/profile/acsar82-2922/hero/40474122

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acsar82 -- 24 Mayıs 2014; 17:03:32 >
  • http://eu.battle.net/d3/en/profile/mammeda-2540/hero/42659420

Bu da benim hc wd build. Zuni mojo gelirse yeni patchle zuni builde dönmeyi düşünüyorum.
  • Nerf ne zaman gelir arkadaşlar?
  • chaos7 kullanıcısına yanıt
    Nerf mi gelecekmiş ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • xanty kullanıcısına yanıt
    Herkes op op diyor ya kesin gelir.
  • merhaba arkadaşlar t6 da oynayabilenler varsa beraber item kasmak için oynayabiliriz jade setimi tamamladım rahatlıkla t6 yapabiliyorum.
    B.tag id Sunzero #2718
  • selam arkadaslar uzun zamandır diablo 3 oynuyordum ama ilk defa WD acacagım. kullanıcagım skıller hakkında 3 asagı 5 yukarı bı fıkrım var ama yınede heroya tam anlamıyla hakim değilim. hangı skıll/rune kombınasyonu ve hangi pasifleri kullanıcagım konusunda yardımcı olabilicek arkadaslar arıyorum :) maini WD olan arkadaslar Battletagını sölerse eklemek isterim eklemek isteyen olursada BT : OsyFTW#1165
  • http://www.diabloprogress.com/hero/nicholaihel-2445/Zaibatsu/14583789

Skill set değiştireceğime 2 tane wd kasayım dedim. Biri jade sete göre diğeri de zuni sete göre optimize edilmiştir. Belli başlı eksiklikleri vardır ama zamanla gidermeye çalışıyorum işte. Jade'den tam istediğim performansı alamadım henüz. zuni ile t4 akar vaziyette t5 az dikkatli, t6 ise full dikkat ve özenle ilerlemek mümkün.
    Jade ile crit seviyesi 300-400m arası olduğundan(%element eksik) pek uğraşmak istemedim yüksek t ile
    Yalnız haritada çok hızlı bir biçimde ilerlemek mümkün oluyor pasiflerle birlikte...
    Bir de her iki chara da bir soj bulsam tadından yenmeyecek ama nasip olmadı pek. Soj ile sanırsam pek zorlanmam gibi geliyor özellikle de zuni setliyle...

• Bu jade seti ne güzel birşeymiş böyle
    Bugün tamamladım tesadüfen biraz oynayayım dedim zevkli birşeye benziyor, güzel oldu.
    Canım sıkıldığında geçer barbara sağa sola zıplar canım sıkıldığında geçer wd'a sağa sola haunt atar locust atar harvester yaparım.
    Tabi güzel bi cold amuletine birde cold soja ihtiyacım var şuanda. Bonus olarakda güzel bi royal yüzük buldummu oh ohhhh.
  • Wizden dönme eşyalarla 1 haftada çok rahat solo T4 kesebilecek duruma getirdiğim physical temelli muhterem doktorum aşağıdaki linkte:

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Hermes-2293/hero/42164725

Yana döne Tasker and Theo arıyorum. Onu bulabilirsem sanırım sıkıntısız solo T5 girebilirim. Harrington bonusu gerçekten çok sağlam, sadece chestler değil, yerdeki cesetler, oyuklar, armor rack ler her şey bonusu tetiklediği için soloda tek geçerim.
    Partide elemanlar chesttir, cesettir salça olduğu için witching hour daha efektif olabilir.
    Soul harvest ve gargantuan arasında kalmıştım ama soul harvest bana daha efektif geldi. Özellikle kalabalık grupları bir anda buharlaştırmaya başlayınca pek dönüp bakmadım gargantuana.

Tavsiyelere açığım bu arada.

• feverfire kullanıcısına yanıt
    o kemerden bende de var.. o kadar efektif ise akşam bir deneyeyim ben de..
  • o kemeri habire kırıyorum ben nasıl bişi denemek lazım
  • Merhaba arkadaşlar.

Birkaç konuda yardımınızı rica ederim. Jade seti yeni tamamladım ancak eşya konusunda birkaç eksiğim var. Onları da zamanla tamamlarım inşallah.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/dMbdede-2272/hero/6401607

Jade setin aşağıdaki parçaların özelliklerini nasıl değiştireyim.

JADE HARVESTER'S JOY da cooldown yapmak istiyorum. All res. mi yoksa Haunt damage yimi bozayım?
    JADE HARVESTER'S PEACE de haunt kalsın mı yoksa onu armor, all res, % life özelliklerinden biriyle mi değişeyim?
    JADE HARVESTER'S COURAGE vitality yapmak mı daha mantıklı? Bu durumda armor mu all res. mi değiştireyim?

ya da

JADE HARVESTER'S JOY - JADE HARVESTER'S PEACE haunt kalsın mı? (%27 oluyor iki eşyada) Bu durumda cooldown için omuzluk ta sadece all res. değiştireyim?

Ayrıca

** Int. artıkça all res de artıyor mu. Artıyorsa yüzdesi nedir? Örneğin 100 int de kaç all res artar?
    ** All res kaç civarı olmalı?
    ** Armor mı yoksa all res mi öncelik vermeliyim?
    ** Paragon puanları nasıl olmalı? Bendekiler aşağıdaki gibidir.
    int (...) - mov sp (30)
    cool (50) - cg damage (30)
    armor (50) - life reg (35)
    life hit (50) - gold (29)

Tşk

• mdede80 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    shoulders de all res i CDR a çevirmen daha mantıklı diğer türlü haunt dmg yi değiştirirsen vurduğun hasar azalır.
    armorundada haunt dmg kalsın
    pants de de all res i vita ya çevir derim armor all res den daha faydalı oluyor.

helm de reroll ile socket açmadıysan chc e çevir derim.
    http://eu.battle.net/d3/en/profile/Sunzero-2718/hero/13744298 bu da benim harvester bakabilirsin

silah olarak elemental dmg si olan tercihe edersen daha iyi olur cold olan.
  • Teşekkürler yardımın için.

Helme soket açtım. Kadaladan chc li aramaya devam.
    Kullandığın silahtan var. Yüksek dmg li olduğundan bunu kullanıyorum bunu. Akşam deneyeceğim kullandığın silahı.

Diğer konularda cevabınızı bekliyorum

Tşk
  • Selam Arkadaşlar Ben crusader oynuodum sıkıldım ve wd kastim gemlerimde hala eksiklerim var ama yavas yavas yapicam

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Kaan-2462/hero/9662964 nasıl olmus sizce yorum ve önerileriniz var mı zunimasa set dizmeye calisiyorum

mojo olarak suan homonculus kullanıyorum ama elimde uhkapian serpent da var ikisi arasında karar veremedim Sizce nasıl olmuş yorumlarınızı bekliyorum

Tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdede80

Teşekkürler yardımın için.

Helme soket açtım. Kadaladan chc li aramaya devam.
    Kullandığın silahtan var. Yüksek dmg li olduğundan bunu kullanıyorum bunu. Akşam deneyeceğim kullandığın silahı.

Diğer konularda cevabınızı bekliyorum

Tşk

İlk başta Leoric'i değiştir AS alma. AS yerine Vit al T6 için.
    Mojonun da daha iyisini bul. Inti düşük. Yüksek intli ve CC li Unkapian bulmaya çalış.

Jade için Bisleri yazayım da oradan bakarsın

Ringler : Soj. Cold Damage int CD Elit Damage. Grandeur : İnt Vit CC CD
    Amu : Cold Damage- Int + CC + CD
    Bracers Strongarm olacak. Piranado knoockback diye geçiyor. %25-30 daha fazla vuruyosun.
    Weapon : Sun Keeper - Uthars Roar - Monarch Scepter. Azure biraz fazla hızlı kaçıyor.
    Kemer : Solo giderken Harrington, Partide WH. Özellikle Int Vit AS CD direk bulursan AS yi All res falan yaparsan süper olur.

• bende kukri düşmeyince jade ile devam edeyim dedim ama oynama stiline alışamadım şimdilik
    chest olmadığı için o şekilde devam ediyorum şimdilik
    skill basma olayında nasıl bir sıralama olması lazım
    yardımcı olursanız sevinirim
    fetişler iyiydi sal gezinsin sen kafana göre takıl rahattı bu biraz meşakkatli olacak :D
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.