Şimdi Ara

Wireless sinyal gücü arttırmak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
40.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sanırım konu dağıldı birazcık Aynı durum bende de geçerli,fakat modem benim modemim Telekom'un verdiği airteis modem.İlk gün 5,sonra 4,sonra 3 ve şimdide 2 yıldız çekiyor.Bunu nasıl arttırabilirim.Ağ kartım Intel Wİreless Wi Fi Link 4965 AGN...Modemle bilgisayar arası neredeyse 5 metre,neler yapabilirim bunu düzeltmek için?
  • tarihine hic bakmadınızmı üstünden 2 sene gecti beyler .D:D:D en son yazıldıgı tarih 12 ekim 2006
  • quote:

Orjinalden alıntı: gudikcik

kaz olmasaymış o da şifreleme sistemlerini modemlere boşuna entegre etmiyorlar.

süs ve görünüş ve karizma olsun diye üretmiyor onları modem firmalar

ondan sonra kullanana kızıyorsunuz. açanınkini kullanırım valla.

Sen mahkememisinde cezalandırmayı kendinde hak görüyorsun. Hırsızlığınıza böylemi kılıf bulup vicdanınızı rahatlatıyorsunuz. Nerden nereye, eskiden millet camiye kapıyı pencereyi dükkanı tezgahı açık bırakır giderdi şimdi ise adamın kendine bulduğu bahaneye bak. Hırsızlık işte yaptığın kardeşim yani sen bir hırsızsın!

• konu nerden nerelere gelmıs ya ayıptır arkadaslar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmcol

başkasının bağlantısını kullanmanın da bi raconu olmalı, download yapmak olmaz...

• quote:

Orjinalden alıntı: SysEdit

quote:

modemin markasını öğrenme şansınız olmamasından izinsiz kullandığınızı çıkarıyorum. lütfen sahibinden habersiz kullanmayın.

Bir arkadaşımın wireless hattına girerek 20 Gb download yaptılar geçen ay ve 180 milyon fatura ödedi. Bu hırsızlık değil de nedir? Bu yolu seçenleri şiddetle kınıyorum...

180 milyon fatura gelmez, max 60ytl gelir sallamayalım

• arkadaslar 1 problemim var.altkattakı komsumdan wireless paylasımı yapıyorum
    (izinli tabii)ilginctir notbook acıp aga giriyorum ve bundan sonra aga bahlı olmama ragmen web sayfası acamıyorum.baglantıyı kesip tekrar baglanıyorum,yine aynı sey oluyor.... wifi adaptorum atheros..kafayı yemek uzereyimm..baglantı 2 cizgi falan cekiyor,ama sayfa acmada hızı gayat iyi..ama işde belli muddet sonra sayfa acamıyorumm,bu neden olabilirr
  • texmo aynı sey bende de var baglantıyı aldıgım yerdekı ınternet hızı 4096 ben download yaparken 450 kb/s le dosya ındırıyorum ama download bıtınce sayfa acarken baglantı tıme aut oluyor bunun sebebını bende cok arastırdım ve bende wireless le baglanıyorum ama kullanılan kartında bunda buyuk fonksıyonu var tabı buna baglı olarak ben destop pc kullanıyorum ve karta 17 db lık outdor anten de baglı ve sınyal gucunde sorun yasamıyım dıye kablo boyunu 2 metre tuttum sorun tamamıyle wireless karttan kaynaklanıyor cunku pısayada satılan kartların hıc bırı 100 mw gecemez yasal zorunluluk tan dolayı ama usb baglanan ateros chıpsetlı ve ya suan alfa kartlar cok ıyı ve kullanıslı bu sekılde bır baglantı kurarsan sorun cozulur ama gucude onemlı tabı
  • Zyxel modem kullaıyorum. Kablosuz LAN ayarlarında kablosuz bağlantı için 5 seçenek var:
    1-Statik WEP
    2-WPA-PSK
    3-WPA
    4-WPA2-PSK
    5-WPA2

Benim aynı evde farklı odada 4 çubuk gösterirken başka bir daireden 5 çubuklu çekiyor.
    Zaman zaman kopmalar yaşanıyor.
    Bunlardan hangisini tercih etmeliyim?
    Farkları nelerdir?.
  • Selam arkadaşlar.

Yeni bir konu açmak istemedim.
    Ben bu gun USRobotics 9114 aldım. Şimdi kurdum ve ondan bağlanıyorum. Yukarda da yazıldığı gibi ben şifrelemek istiyorum. Sonuçta hattım sınırsız. Ama yine de şifre koymak istiyorum. Tabi isteyenler le paylaşabilirim. Bunu nasıl yapacağımı tam olarak bilemiyorum. Gene olarak bir kaç sorum var;
    1- wireless'i şifelemek istiyorum. Şifreyi bilmeyenler kullanamasın.
    2- modem masanın altında olmasına rağmen 5 de 3 çizgi var. Bunun bir ayarımı var acaba?
    3- acaba bir hatta iki farklı modem bağlayabilirmiyim? ben diğerlerine eski modemden hat verip kendim kablosuzdan almak istiyorum. Böylece kullanmadığım zamanlarda kabolsuzu kapatabilirim. diğerleri kullanmaya devam edebilir.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • arkadaşlar dükkanımın 100 m ilerisinde bir otel var laptopla dükkandan çıkıp 30 m otele yaklaşınca çekiyor acaba masa üstü bilgisayarıma iyi bir alıcı alsam dükkanda çeker mi? tavsiye ettiğiniz bir alıcı varmı?cevaplarsanız çok sevinirim.(bu arada otelden izin aldım)
  • quote:

quote:

kardes senin arkaadsında keriz gibi bie sifre koymuyo ben valla bulduğum aga giriyorum girmemizi istemyosa sifre yoksun

quote:

quote:

modemin markasını öğrenme şansınız olmamasından izinsiz kullandığınızı çıkarıyorum. lütfen sahibinden habersiz kullanmayın.
    Bir arkadaşımın wireless hattına girerek 20 Gb download yaptılar geçen ay ve 180 milyon fatura ödedi. Bu hırsızlık değil de nedir? Bu yolu seçenleri şiddetle kınıyorum...

Şifre kırmak çok zor bir olay değil kardeşim.Getir senin şifreni 1 saatte kırayım. Bunun kerizlikle alakası yok sadece dürüstlükle alakası var...

çok fazla karakter kullanarak oluşturulmuş bir WPA şifresini kırmak neredeyse mümkün değildir.
    öle artislik yapmakla olmuo bu işler. 1 saatte kırarım falan... burdan yazmak nede kolay değilmi?
    bikere sadece paket toplaması günler sürebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brainiac_x -- 20 Aralık 2008; 19:03:32 >

• CEVAP YOK MU?????

arkadaşlar dükkanımın 100 m ilerisinde bir otel var laptopla dükkandan çıkıp 30 m otele yaklaşınca çekiyor acaba masa üstü bilgisayarıma iyi bir alıcı alsam dükkanda çeker mi? tavsiye ettiğiniz bir alıcı varmı?cevaplarsanız çok sevinirim.(bu arada otelden izin aldım)

• wirelessine şifre koymayan bağlantım herkese açık mesajı veriyordur bence bu hırsızlık diğildir bağlantısını paylaşmak istemeyen ne yapar eder kendi bulamıyosa birine şifre koydurur ama açık bağlantıdan download yapmak istismar olur tabi o başka şifre kırmakta kilit açmaktan farklı bi davranış değil bence
  • arkadaşlar wireeles güç arttırmak için neler önerebilirsiniz...?
  • konu hortlamışken yazıyorum.

Sokağımızda bir kültür merkezi var. Oradaki görevlilerle aramız iyi. Bize kablosuz internetin şifresini verdiler.

Yalnız çekim gücü çok az ve hat sık sık kopuyor.

Dizüstü bilgisayarıma anten vb. bir alıcı takabilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.