Şimdi Ara

Wireless modemde SSID yayını ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
31.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Wireless modemimde SSID yayınla / yayınlama seçenekleri var. Güvenlik açısından SSID yayınlamayı kapatırsam, notebook açıldığında bu network'ü nasıl görecek? Yayın olmadığı durumda bağlanmak için ne yapmam gerekir?

• Bilen yok mu arkadaşlar??
  • yayın olmazasa lpatop modeme giremez
    yayını aç wep key tanımla bide mac filter koy
  • Ben 9106 ile ilk günden beri ssidi kapatarak kullanıyorum. Bağlantı profilinde ssid ve şifreyi tanımlarsan girer. Ssid gizlemek Güvenlik açısından daha iyidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akinci

Ben 9106 ile ilk günden beri ssidi kapatarak kullanıyorum. Bağlantı profilinde ssid ve şifreyi tanımlarsan girer. Ssid gizlemek Güvenlik açısından daha iyidir.

Aradığım buydu. Bağlantı profilinde SSID ve şifreyi nasıl tanımlıyoruz? Tarif ederseniz hemen yapacağım. Teşekkürler...
  • Bağlantı için neyi kulanıyorsun? Windows mu yoksa arabirim programı varmı?
  • quote:

Bağlantı için neyi kulanıyorsun? Windows mu yoksa arabirim programı varmı?

Windows'u kullanıyorum.
  • quote:

Bağlantı için neyi kulanıyorsun? Windows mu yoksa arabirim programı varmı?

Akıncı arkadaşım... PM'den haberleşmiştik. Yardımcı olacaktın... Ha bi gayret...
  • kablosuz ağları görüntüle'ye gel solda Ev veya küçük ofis için kablosuz ağ kur'a tıkla, ileri de yeni kablosuz ağ kur, ağ adı yerine ssid'ni yaz, ileri, bir ağı el ile kur, ileri de tamamdır. Laptopun ağa otomatik olarak bağlanacaktır. Sana tavsiyem güvenliği maksimum yapmak için şifreleme ve mac adres filtreleme yapmandır...
  • 1- Önce servisleri bir kontrol edelim
    Başlat çalıştır services.msc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akinci -- 24 Kasım 2005, 10:56:29 >
  • 2- Servislerden "Kablosuz sıfır yapılanma"yı bulup sağ tuşla özelliklere bakalım

• 3- Başlangıç türü "otomatik" yapalım. Hizmet durumu çalışmıyorsa "başlata" basalım.

• 4- Ağ bağlantılarıma gidip yoksa bir kablosuz ağ bağlantısı oluşturalım. Kablosuz ağ bağlantısı varsa sağ tuşla özelliklere girip aşağıdaki sayfada gereken ayarları yapalım. Ekleye basalım sonraki sayfaya geçelim.

• 5- Kablosuz ağ özelliklerinde SSID ve Şifreleme ayarları bulunur. (Güvenlik için modemin varsayılan SSID'i değiştirmeni tavsiye ederim. USR9108 yerine benim9108 gibi)
    WEP şifreleme linux ile kolayca kırılabildiğinden WPAyı öneriyorlar. WPA-PSK en rahat olanı.
    Veri şifreleme ise havada yayılan radyo dalgalarının kriptolanmasıdır. Böylece yayılan dalgalar sniffer programları ile toplansalar bile incelenemezler. Şifreleme kablosuz bağlantının hızını düşürebilir, hatta bazen kopmaya sebep olabilir. Yine de güvenlik hızdan daha önce gelir.
    Bu ayarları ethernet kablosu ile yap ve daha sonra test et.

• akinci kardes,

Ellerine saglik gercekten cok guzel bir çalışma olmuş.
  • budur
  • teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.