Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Wireless Köprü Yardım

21
Cevap
0
Favori
3.226
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> Wireless Köprü Yardım
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1237 Mesaj
      17 Temmuz 2005 10:25:13 Konu Sahibi
      İki bina arasındaki swithcleri bağlamak için Access Pointler Arıyorum.

mesafe 150-200 M açık alan. (Antenler birbirini görecek).

2 model arasında kaldım.!

1-
      MOTOROLA WA840G WIRELESS ACCESS POINT
      http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=410&productid=bd7873

2-
      SpeedTouch 180
      Alcatel
      http://www.speedtouchdsl.com/prod180.htm
      http://www.speedtouchdsl.com/pdf/datasheet180.pdf

bilen, gören, meraklı olan, tanıdığı olan... vs.. varsa

yardımcı olursa cok sevinirim...

|
      |

• Yarbay
      3864 Mesaj
      17 Temmuz 2005 15:44:10
      Madem ki bunları seçiminize aldınız, niye AirTies AP-300'ü de düşünmüyorsunuz??? (www.airties.com) Bu arada, size fiyat veya teknik detay verecek durumda değilim ama yakında AirTies'ın, herhalde AP-300'den de gelişmiş, bir harici (outdoor) AP'ı da piyasaya çıkacakmış; bence bir araştırmanıza değer...

Kolay gelsin...
      |
      |

Önceleri tamamen AMD taraftarı olmakla beraber artık Intel'e de "hayır" diyemeyen, sonradan görme Windows kullanıcısı olmakla beraber artık sıkı bir MacSever ve kullanıcısı da olan AirTies-Zyxel destekleyicisi, kendi halinde TC vatandaşı, 1952 doğumlu "dedeleşmiş" bir elektronik mühendisi. Samsung Win Duos Android, iPad Mini2 (wi-fi, 32GB), iPod Touch 4G (64GB), Retina MacBook Pro (late 2012, i5 dual core, 8GB RAM, 256GB Flash SSD), late 2012 Mac Mini (i7 quad core, 12GB RAM, 1 TB HDD), birkaç tane değişik konfigürasyonlu AMD veya Intel İşlemcili masaüstü PC, vs.
    • Yüzbaşı
      493 Mesaj
      17 Temmuz 2005 21:18:03
      dlink al.. x
      |
      |

• Yarbay
      2179 Mesaj
      17 Temmuz 2005 22:10:43
      arkadaşım ikiside çok ii marka ama motorola wireless konusunda daha köklü bir alt yapıya sahip olduğunu düşünüyorum
      |
      |

• Yüzbaşı
      804 Mesaj
      18 Temmuz 2005 09:42:37
      Mesafe biraz fazla degil mi sence? ben Cisco Aeronet 850 kullaniyorum ama senin dusundugune gore biraz pahali gelir. Bu arada bu cihaz bir kac km. gorus alanina sahip ama harici antenle calisiyo.
      |
      |

Denizde kum bende sistem :)
    • Yarbay
      2579 Mesaj
      18 Temmuz 2005 10:29:25
      bence büyük 200 mil antenlerden al
      |
      |
    • Binbaşı
      1237 Mesaj
      18 Temmuz 2005 17:20:42 Konu Sahibi
      ya Motorola açık alan 500m yazıyor.!
      alt yapısı zayıf diyenler için şu hatırlatma yapayım.
      telsimin tüm alt yapısı mototrola... (Gerçi pek iyi bir referans olarak gösterilemez ama :))
      ii biraz daha bekleyelim...

normal olarak kapalı alanda 50-75 m de USR wireless rahat kullanıyordum.
      ama açık alan böyle tekrarlayıcı olarak kullanmadım.!

başka tavsiye yapan olursa sevinirim.
      |
      |

• Teğmen
      205 Mesaj
      18 Temmuz 2005 23:25:10
      dostum ben AP300 kullanıyorum okulun wifi ağına bağlanmak için. 1KM mesafe var okulla evim arasında. çatıya plastik bir kutunun içine koydum. kendi antenleri ile gayet güzel nete çıkabiliyorum 1-2 mbps hızlarda. harici anten takılması durumunda hızın ve mesafenin birazdaha artacağını düşünüyorum. antenleri dahili olduğu için lehim durumu gerekiyor.
      |
      |

Dell Inspiron 6400 - Core Duo 2 T7200 - Kingston 1GBX2 5300 677 mhz - Ati rodeon mobile X1400 256 Mb - 1680x1050 true color - 80 Gb Hitachi 7200 Rpm - Philips DVD +-RW - Bluetooth - WiFi vs.
      Windows Vista Ultimate Build 6000
      Windows Pro Sp2
    • Binbaşı
      1237 Mesaj
      19 Temmuz 2005 10:10:41 Konu Sahibi
      iki tane ap300 alıp rahatlıkla birbirine gösterebilirim dimi?

bendeki mesafe 100-150 m !

aslında ap300 fiyat olarakta uygun.!

başka kullananlar var mı ap300?
      |
      |

• Yarbay
      3864 Mesaj
      19 Temmuz 2005 11:26:16
      quote:

Orjinalden alıntı: XivA

iki tane ap300 alıp rahatlıkla birbirine gösterebilirim dimi?

bendeki mesafe 100-150 m !

aslında ap300 fiyat olarakta uygun.!

başka kullananlar var mı ap300?

Bir problem çıkacağını zannetmiyorum. Bu arada AirTies 24/7 Satış sonrası destek verdiğini de hatırlatayım.
      |
      |

Önceleri tamamen AMD taraftarı olmakla beraber artık Intel'e de "hayır" diyemeyen, sonradan görme Windows kullanıcısı olmakla beraber artık sıkı bir MacSever ve kullanıcısı da olan AirTies-Zyxel destekleyicisi, kendi halinde TC vatandaşı, 1952 doğumlu "dedeleşmiş" bir elektronik mühendisi. Samsung Win Duos Android, iPad Mini2 (wi-fi, 32GB), iPod Touch 4G (64GB), Retina MacBook Pro (late 2012, i5 dual core, 8GB RAM, 256GB Flash SSD), late 2012 Mac Mini (i7 quad core, 12GB RAM, 1 TB HDD), birkaç tane değişik konfigürasyonlu AMD veya Intel İşlemcili masaüstü PC, vs.
    • Binbaşı
      1237 Mesaj
      19 Temmuz 2005 15:58:47 Konu Sahibi
      bu airties in web adresini bir yazsanız..!
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      19 Temmuz 2005 18:08:38
      kimse bu işin AP lerle olmayacağını yazmamamış........ilginç
      |
      |

• Teğmen
      205 Mesaj
      19 Temmuz 2005 18:56:29
      quote:

Orjinalden alıntı: hamaneey

kimse bu işin AP lerle olmayacağını yazmamamış........ilginç

hiçkimsene sana bazı bazı AP lerin (örnek AP300) köprü modunda... yani ethernet kartlarını kablosuz ağa dahil etmek için kullanılabileceğini söylememiş!

neyse AP300 leri güvenle kullanabilirsin. 100-200 metrede çok rahat 54mbps bağlantı kurabilirsin. (ap lerin birbirini görmesi lazım) engel varsa hız 10-20 arasına düşebilir. net için kullanacaksan engel filan hiç sorun olmaz. 5mbps lik bağlantı bile yeterde artar.
      |
      |

Dell Inspiron 6400 - Core Duo 2 T7200 - Kingston 1GBX2 5300 677 mhz - Ati rodeon mobile X1400 256 Mb - 1680x1050 true color - 80 Gb Hitachi 7200 Rpm - Philips DVD +-RW - Bluetooth - WiFi vs.
      Windows Pro Sp2
    • Binbaşı
      1237 Mesaj
      19 Temmuz 2005 20:52:24 Konu Sahibi
      arada hiç birşey yok birbirlerini net görürler...

bunlar 2 ayrı apartmandaki switchleri birbirine gösterecek sadece...

dışardan client bile olmayacak 10-20 Mbps cok cok fazla...

en fazla ağdan mp3 yollarız...
      |
      |

• Yarbay
      3864 Mesaj
      19 Temmuz 2005 22:40:34
      quote:

bu airties in web adresini bir yazsanız..!

www.airties.com

Sayfada yer alan telefonlara ulaşarak ilave bilgi edinmeniz de mümkün olacaktır herhalde...
      |
      |

• Binbaşı
      1237 Mesaj
      20 Temmuz 2005 09:42:11 Konu Sahibi
      evet galiba Airties AP300 lerle köprü yapacağız...

motorola veya alcatel kullanan hiç yok galiba.!
      |
      |

• Teğmen
      205 Mesaj
      20 Temmuz 2005 12:17:03
      AP300 iç yapısı ve web arayüzü yani herşeyi alcatel 180 le aynı... bi marka daha var aynı olanda aklım gelmedi bi türlü. galiba bunlar biyerde üretiliyor üzerine farklı markalar basılıyor.
      |
      |

Windows Pro Sp2
    • Yarbay
      3864 Mesaj
      20 Temmuz 2005 12:51:02
      quote:

Orjinalden alıntı: blairim

AP300 iç yapısı ve web arayüzü yani herşeyi alcatel 180 le aynı... bi marka daha var aynı olanda aklım gelmedi bi türlü. galiba bunlar biyerde üretiliyor üzerine farklı markalar basılıyor.

Dediğiniz doğrudur, ancak burada çekinilecek bir yön yok. Özellikle dijital teknolojide aynı işlevli ürünlerde aynı telmel devrelerin kullanılması artık kaçınılmazdır. Yani, bazı ufak-tefek komponent farkıyla modem, aynı modemdir; access point da aynı access point'dur. Farkı yaratan yazılımdır. AirTies AP-300'ler ile Alcatel 180'nin Taiwan kökenli aynı üreticinin temel devrelesi kullanılarak geliştirilmiş olması da gayet "normal" bir uygulamadır. (Bu konuda bir süre önce daha detaylı bir mesajım da olmuştu, başka bir Başlık/Topic altında ama şu an onun yerimini bulamadığımdan, veremiyorum...) Ancak kesinkes emin olunuz ki yazılımlar farklıdır; Türkiye'deki ithalatçı Şirket'in verdiği satış sonrası servis farklıdır. Ben kendi hesabıma, Alcatel/Thomson ADSL ürünleri ile bunlara eşdeğer fonksiyonlu AirTies ürünleri arasında bir seçim yapmak durumunda kalsam ve AirTies'ın her ürünü Alcatel'den parça başı $ 10 daha pahalı kalsa (ki gerçekteki durum o değil...), ben yine AirTies almayı tercih ederdim. Bilgilerinize.
      |
      |

• Binbaşı
      1237 Mesaj
      20 Temmuz 2005 16:14:57 Konu Sahibi
      airties çoook ağırlık kazanmaya başladı...

yaw bu şirket alcatelden ve motoroladan da mı üstün....

bizde bu piyasada sanıyoruz kendimizi
      |
      |

• Yarbay
      3864 Mesaj
      20 Temmuz 2005 19:42:02
      quote:

Airties çoook ağırlık kazanmaya başladı...

yaw bu şirket Alcatelden ve Motoroladan da mı üstün....

bizde bu piyasada sanıyoruz kendimizi

Türkiye pazarında, küçük veya orta ölçekli üstelik de belli konular)da uzmanlaşan ancak her sahada da maç yapmaya çalışmayan bir Firma, sizin bahsettiğini Alcatel veya Motorola gibi devlerin yanında hem cüce hem de dünkü çocuk pozisyonundadır. Bu özellikle finansal yönden de, AR-GE yönünden de geçerlidir. Ama bu tür küçük/orta çaplı şirketler daha atak, daha girişken, giderlerini çok daha tutumluca kontrol edebilen, Ar-Ge'lerine gereken bütçeyi ayırırken dahi kendilerini belirledikleri belli hedeflere ulaştıracak yatırımları yapabilen ve dolayısı ile çok daha etkin/ekonomik yönetilen şirketlerdir. Büyük markaların her bakımdan ataleti fazladır; hatta ve hatta küçük rakiplerinin 100 birime mal ettiği bir olayı (örneğin bir reklam kampanyasını) onlar büyüklükleri nedeniyle 150 birime mal etmeleri olağandır. Orada tam verimli çalışmayan personel de mevcuttur (bizdeki Bankamatik memurlar kadar değilse bile...), Şirket'in özellikle üst Yönetim kademesinde tonla para alanlar da (ve de sadece First Class uçak biletiyle seyahat edenler de...)!... Ar-Ge'de 100 şey araştırıp sadece 3'ünde karar kılıp üretime sokabilirler!.... vs. vs. vs.

Ama yıl sonu gelince bi bakarlar ki: ana! şu kadar milyon $ zarar. Allah'tan çoğunun konsolide bütçeleri vardır da bir bölümün zararını öteki bölüm bazen kapatabilir...

Bunları yazarken aklıma nedense şu çocukluğumuzdan beri alışkın olduğumuz Tom & Jerry geliverdi ya...
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
nice türkiye
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.