Şimdi Ara

Wireless kopma sorunu tavsiye verir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Air ties rt-204 v3 modemim var wirelessla indirme yaparken hız 400-500 kb/s geçince wireless bağlantısı kopuyor. Başka cihazlarla da internete girilmiyor. Modem kapatıp açınca tekrar giriyor. Bu sorun muhtemelen modemden çok uğraştım bulamadım çözümünü. Bana kullandığınız ve bu sorunu yaşamadığınız modemi önerir misiniz? 60 80 lira civarı olursa iyi olur. Tplink in birkaç modeline baktım özelliklerine göre fiyatı uygun ama bi yorumda aynı sorunu yaşayan olunca biraz soğudum.

konuyu network kısmına da açmıştım belki burada daha fazla kişi görür.

• K120 K kullanıcısına yanıt
    Robotics modemlere bakabilirsin. 2. el olarak internette bulunabilior. En kaliteli modemlerdendir problem yaşamazsınızdiye umuyorum. Bulamazsanız TP-Link modemleri de fena sayılmaz.
    kablolu olarak bağlandığında kopma oluyor mu kablolu dene sonra modem al
  • sanırım Türkiye'de sıfırı yok cihazın ikinci el de almak istemiyorum. Sanırım tplink alırım artık bahtımıza ne çıkarsa. Bu arada wirelessda internet kopuyor kabloyla bağlanabiliyorum o arada.
    Modem ayarlarından Şifreleme metodunu PSK2 / WPA2 gibi bir şekilde veya Auto konumunda ayarlı ise bunu WPA/PSK olarak sabitle. veya yayın kanalını (1-13 arasıdır genelde) değiştirmeyi dene. genelde 1-2 geri jenerasyon laptop veya android telefonlarda Yeni şifreleme metodları çalışmayabiliyor. Bu arada android telefonlar 20 HZ ayarında bağlantıyı alır.
  • aynı modemle aynı sorunu ben de yaşamıştım. android telefonumla bağlandığımda kopuyordu internet. çok sinir bozucu bir durumdu. modemi değiştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

aynı modemle aynı sorunu ben de yaşamıştım. android telefonumla bağlandığımda kopuyordu internet. çok sinir bozucu bir durumdu. modemi değiştirdim.

hangi modemi aldın tplink marka almayı düşünüyorum seninkinin modeli ne?
    O ayarlarla epey uğraştım ama durum değişmiyor modem kaynaklı bir sorun herhalde ısınma gibi bir şey olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K120

quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

aynı modemle aynı sorunu ben de yaşamıştım. android telefonumla bağlandığımda kopuyordu internet. çok sinir bozucu bir durumdu. modemi değiştirdim.

hangi modemi aldın tplink marka almayı düşünüyorum seninkinin modeli ne?
    O ayarlarla epey uğraştım ama durum değişmiyor modem kaynaklı bir sorun herhalde ısınma gibi bir şey olabilir.

Airties Air5343 aldım. Sorunun ne olduğunu malesef ben de çözemedim.
    Modeme factory reset attın mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-752FE1664 -- 28 Şubat 2014; 19:57:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.