Şimdi Ara

wireless internete nasıl şifre konur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
75.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar evde wireless internet var fakat dışardan başkalarınında kullanmaması için nasıl şifre koyabilirim? Birde mesela lan dan oyun oynamak için wireless ile iki bilgisayar birbirine bağlanabilirmi???

• modemde wireless kısımda şifre koymayla ilgili bir kısım vardır orda istediğin bir şifre koy. daha sonra modemle olan bağlantın kesilecek. pc de wireless ayarlarından wireless ağlardan senin modemin olacak altta. onun özelliklerine girip modemde girmiş olduğun şifre tipini ve şifreni gir. tekrar modeme bağlanacaksın
    2 pc arasında kablosuz oyun oynayabilirsin. bildiğin ağ sadece kablosuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atasoykcomputer -- 26 Ocak 2006 23:45:11 >
  • wireless aygıtının ayarlar bölümünde iki tip güvenlik bölümü olmalı. biri WEP (basit güvenlik- şifreleme) diğeri de MAC filter'dir. şifreleme yaparsan (5 ya da 13 karakterli olmalı) herhangi bir wifi modemi olan bilgisayardan (notebooklar ya da pcler) şifreyi girmek suretiyle bağlanabilirsin. MAC filter kullanırsan eğer şifre girmene gerek kalmaz. her modemin kendine ait bir MAC adresi olacağından filtreye girdiğin MAC adresine sahip bilgisayar ya da bilgisyarların bağlantı istemlerini kabul eder. başka bilgisayarlar isteseler de bağlanamazlar.

Wireless modemi olan iki bilgisayarla landan ooyun oynanır mı? oynanır tabii. ancak modemler direkt iletişim kuramazlar. bir Acess point olması lazım (wireless adsl modem gibi)

kolay gelsin...
  • teşekkür ederim arkadaşlar
    yanlız şunu anlayamadım:
    quote:

Orjinalden alıntı: salpyilmaz

modemler direkt iletişim kuramazlar. bir Acess point olması lazım (wireless adsl modem gibi)

kolay gelsin...
  • benim bildiğim 2tane wireless makina birbirini göremez haberleşmeleri için acess point lazım yani wireless modemi o şekilde kullanabilirsin.biz dosya yollıyabiliyorduk 2 makinada modeme bağlıyken.
  • peki makinaların birinde wireless olsa ötekinde olmasa ağ kurabilirlermi sonuçta ikiside aynı modemden aynı swichle ve aynı internete bağlı ama biri kabloyla öteki wireless bağlanıyo. Bide iki bilgisayar arasında lan dan oyun oynamak için hiç bi ayar yapmaya gerek yokmu? Aynı oyundan direk birbirlerini görebilirlermi???
  • elbette görebilirler. sonuçta aynı ağa bağlılar. (cevabın geçliği yüzünden özür dilerim.)
  • Wireless özelliği olan iki notebook arada başka ek bir cihaz olmaksızın birbirlerini görebilir ve bağlantı kurabilir, bağlantı da gayet hızlıdır. AD-HOC denen bağlantı türü bu işe yarar. Forumda ararsanı sanırım bulabilirsiniz. Yani Access Point'e filan gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemal -- 13 Haziran 2006; 12:25:43 >
  • şimdi bende bir d-link adsl modem, bir tecom access point ve birde switch var. Buna nasıl şifre koyarım şifreyi acces pointemi koymam lazım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nemesis

şimdi bende bir d-link adsl modem, bir tecom access point ve birde switch var. Buna nasıl şifre koyarım şifreyi acces pointemi koymam lazım?

evet. wireless olan access point ise
  • quote:

Orjinalden alıntı: mmc02

quote:

Orjinalden alıntı: nemesis

şimdi bende bir d-link adsl modem, bir tecom access point ve birde switch var. Buna nasıl şifre koyarım şifreyi acces pointemi koymam lazım?

evet. wireless olan access point ise

nası koyucam peki?
  • ee yokmu access pointe nasıl şifre konulduğunu bilen bir arkadaş???
  • Bilginiz yanlış. İki tane wireless makina birbirini görebilir. AD-HOC adı verilen bağlantı türü bu işe yarar.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/genericDocument?lc=en&cc=us&docname=c00308446

quote:

Orjinalden alıntı: jxoch

benim bildiğim 2tane wireless makina birbirini göremez haberleşmeleri için acess point lazım yani wireless modemi o şekilde kullanabilirsin.biz dosya yollıyabiliyorduk 2 makinada modeme bağlıyken.

• bu her makinede olmuyor firmware upgrade ile belki olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OVERMOD -- 4 Ağustos 2006; 0:24:56 >
  • peki arkadaşlar bu resimlerde görülen şeyler benim ağ bağlantılarımda yok...
    benim ağ balantılarımda sadece local area connection simgesi var o kadar
  • quote:

Orjinalden alıntı: dangozcan

peki arkadaşlar bu resimlerde görülen şeyler benim ağ bağlantılarımda yok...
    benim ağ balantılarımda sadece local area connection simgesi var o kadar

bendede yok çünkü access pointle bağlanıyoruz. Ap ye şifre koymak lazım ama çözemedim bi türlü nasıl olcanı...
  • yorum yapan herkese çok teşekkürler çok işime yaradı.

ne problemim olsa google a yaıyorum çözümü hep sizde buluyorum :)

çok teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: erendy

yorum yapan herkese çok teşekkürler çok işime yaradı.

ne problemim olsa google a yaıyorum çözümü hep sizde buluyorum :)

çok teşekkürler

Yaşasın donanımhaberrrrr burası bılenlerın ve ogrenmek ısteyenlerın bulusma noktası (reklam gıbı oldu)
  • Arkadaşlar acil benim de sorunum var
    adsl ye şifre koymam lazım dısardan baglanmasınlar diye
    ama kablosuz ve kablolu baglanan bircok bilgisayar var
    birkacına baktım ağ bağlantılarımda wireless simgesi yok ki özelliklerini acıp şifre koyabileyim
    Nasıl olacak?
  • Peki bir bilgisayarın MAC adresini internete bağlanmadan nasıl öğrenebiliriz?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.