Şimdi Ara

wireless ile local networkün aynı anda çalışması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • lütfen daha önce bu konuyla ilgili çalışmış kişiler not atsın zira deneme yanılma yöntemini baya bir aştım
    her makinede 300mbt lik wireless ağ kartı var networkü 192.168.2.x bunlar bir wireless router a bağlanıyor(internet burdan veriliyor) aynı makinedede local ethernetler var networkü 192.168.1.x xp olan makineleri "bağlantıları köprüle" diyerek iki kartıda birleştiriyorum
    amacım şu : internet çıkışlarını wireless üzerinden vermek
    oyun oynadıklarındada ethernet üzerinden vermek
    bağlantıları köprülüyince ne oluyor ?
    bütün veriler hızlı olandan wireless den çıkıyor oyunda internette wirelessden gidiyor ben sadece internetin wireless den çıkmasını istiyorum oyunun ise ethernetten çıkmasını istiyorum bunu fifa2008 de deneyerek görebiliyorum hangi aplikasyonun nereden çıkacağına nasıl karar verebilirim ?

2) bağlantıları köprülemeden yaptığımda 2 farklı network bağlantısı yaptığımda yine bir yerden gitmeye çalışılıyor daha önce bu konuda çalışmış arkadaşlardan aynı sorunla karşılaşan varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

• Msn, explorer, firefox gibi programlara proxy olarak ilgili geçidin IP sini vermeyi denediniz mi ?
  • sorunum zaten ie yada firefox degil onları istedigim yerden cıkarabilirim oyunları hangi default gateway dencıkaracam onu bulamıyorum
  •  wireless ile local networkün aynı anda çalışması

Ağ Bağlantılarından / Gelişmiş Ayarlar

menüsünde en üste aldığınız bağlantı varsayılan olarak tüm uygulamalarda geçerli olur, haricen gateway verdikleriniz zaten bu tercihi gözardı eder
  • kumandan çok teşekkür ederim ne ilginç biyerden giriliyormuş o dediğin yere insan ag baglantılarıma sag tıkladıgında burayı verir simdi ben oyunları local ag yukarı getirdiğimde oyunlar en yukardakinden geçer umarım ie yide wirelessin default gatewayini verirsem sanırım sorun cözülür oyunlar önemli olan umarım local ağı görür
  • selam kumandan gittim cafeye söylediklerini yaptım ama malesef yerel ag yukarda bile olsa fifa2008 e girince multiplayer da wireless deki ip leri görüyor (biliyorsunki asıl problem bu yani bunun localden görülmesi gerekiyor) internet explorer wireless dan giriypr (doğru) ağ komsuları vs. local ağ dan iletişim sağlıyor (doğru) fifa08 ve diğer oyunlar malesef 1. olandan girmiyor mantık nasıl anlamıyorum daha hızlı olandanmı giriyor onuda anlamıs degilim daha sonra 1. ye wireless yapıp 2. ye localağ yaptığımdada durum değişmedi ne yaparsam yapayım wireless i görüyor tek görmediği zaman wirelessi disable ettiğimde. bu arada senin yaptığın gibi bağlantıları köprülemeden sadece tanıtarak yapıyorum bağlantıları köprülede durum daha kötü oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newbieburalarda -- 15 Haziran 2008; 1:29:59 >
  • benim anlamadığım böyle bir şeyi niye yapmak istiyorsun zaten tüm bilgisayarlarda ethernet ağ var wireless niye?
  • yaşar network deki paketleri switchleme 100mbt de artık çok makine olduğunda cisco yada netgear bile getirseniz (bazı kurumlara kurmuştum 1100pc ile 100mbt nortel switch ler birbirine gigabit portlardan bağlı) switching paketleri yoğun olduğu için 20 makine ya 1000 lik gigabit switch alacaksınız yada internet paketleri yani farklı bir switch den geçireceksiniz öyle anlatayım bende wireless dan internet paketlerini geçiriyorum böylelikle networkdeki lan oyunları oynanırken yaşanan yavaşlıktan internet e girildiğinde etkilenilmiyor. dediğim gibi bunu aşmanın tek yolu ya gigabit switch + networkgigabit kartlar yada bu sistem gibi 300mbtlik wireless ağ kurmalısınız sorun şuki eskiden sadece internet istenen makinelerde bugün aynı anda local ağda network oyunları istenmesi oyunlarda zaten default gatewayi görmüyor sorun burda kaynaklı oluyor. ha dersenki ethernette de internete girersin sorun olmaz internete girersin ama ince testler yaptığında aynı networkden girdiğin hızıyla wireless den girdiğin hızlar farklı olduğunu anlıcaksın hatta çıplak gözle bile hissetmek mümkün yavaşlığı. örnek msn nin localden 30sn de bağlanıyor ama wireless gatewaye verince 5sn sürmüyor sayfalar daha seri geliyor google webserverı localden çalıştırıyor gibi geliyor yani anlıcan baya bir iyi ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newbieburalarda -- 15 Haziran 2008; 15:30:47 >

• ilginç bir durum ... valla aklıma başka çözüm gelmiyor sabah sabah, benim daha önceki bu tür denemelerimde sorun olmamıştı.

Birde şöyle bir durum var ;

Sistem kurulurken ilk olarak tanıtılan ağ varsayılan değerini koruyor olabilirmi acaba ? veya başka bir ihtimal, oyunlar kurulurken sistemde default ağ bağlantısını kendilerine seçip bir cfg dosyasına mı yazıyor da sonradan varsayılan yapılan bağlantıyı görmüyor ?

denemek lazım, aklıma bişi gelirse paylaşırım, kolay gele.
  • kumandan local ethernetler ilk başta kuruldu sonradan wireless den kuruldu buna özellikle dikkat etmiştim bir cfg dosyasına yazsa diye dusunuyorum ama bu seferde wirelesi disable yaptıgında oyun localdeki ip yi görüyor ilginc bir sorun tabi oyunları yazmadıgımız icin tam icerigini belki asla ogrenemeyecez bu sorunun :) birde ilginc olan ise iexplorer localag yukarda olmasına ragmen wireless den cıkıyor madem default u görmesi gerekirdi neden ie de default u görmeyip wireless den cıktı buda arastırılması gereken bir konu ayrıca localden ag baglantılarıma girince bu sefer local agdan girip makineleri gösteriyor eger aklına gelen birsey olursa yazabilirsin gorusmek uzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newbieburalarda -- 16 Haziran 2008; 16:19:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.