Şimdi Ara

--Wir Leben Autos--Otomobilleri Yaşarız-- Club Astra... (153 Kullanıcı) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.661
Cevap
10
Favori
227.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ^Biotech^

son bir sorum daha olacak, 4'lu flasor dugmesinin kenarlarinda bulunan duglemeler neler? bazilarinda 2 dugme bazilarinda ise daha fazla dugme var cunku. ama anlayamadim?

Bazılarında evet 2 tane bulunuyor. Cosmo larda 4 tane var.(1 i boş) Kalan 3 düğme ise; Lastik basınc, kapı kilitleme ve park sensörü iptali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brawaa -- 5 Haziran 2008; 15:10:18 >
  • park sensörü olabilir xenonlu modellerde. sport tuşu olabilir easytroniclerde ve ids pluslılarda. sedanlarda bagaj açma düğmesi var. koltuk ısıtma olabilir full deri koltuklu modellerde. direksiyon ısıtma olabilir türkiyede mevcut değil.
  • cevaplariniz icin tesekkurler

su siralar hala arac bakiyorum. bircok marka/model arasinda gidip gelmeme ragmen sonuc olarak butceme uygun tiptronik/otomatik bir arac alacagimdan bu buyuk ihtimal ya Megane II olacak, ya da astra twinport olacak. 2005-2006 modellere bakiyorum.

iki aracinda eski kasalari vardi (ikisi de otomatikti). astradan cok memnundum. ama 25000 ytl civarina 50bin km civarinda biraz zor gorunuyor (ancak njoy olabiliyor) ama megane'da daha full versiyonu daha ucuza alabilmek mumkun.

ne yapacagimi bilemiyorum, fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim.
  • yaklasık 10 yasında bir astra sahibiyim

yer yer cürükler var

komple boya yaptırmayı düşünüyorum

kaca patlar acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^Biotech^

cevaplariniz icin tesekkurler

su siralar hala arac bakiyorum. bircok marka/model arasinda gidip gelmeme ragmen sonuc olarak butceme uygun tiptronik/otomatik bir arac alacagimdan bu buyuk ihtimal ya Megane II olacak, ya da astra twinport olacak. 2005-2006 modellere bakiyorum.

iki aracinda eski kasalari vardi (ikisi de otomatikti). astradan cok memnundum. ama 25000 ytl civarina 50bin km civarinda biraz zor gorunuyor (ancak njoy olabiliyor) ama megane'da daha full versiyonu daha ucuza alabilmek mumkun.

ne yapacagimi bilemiyorum, fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Astra seni pişman etmez hocam. Ama megane larında yedek parçaları opellerden çok değil ama biraz daha ucuz. Tercih senin

•  --Wir Leben Autos--Otomobilleri Yaşarız-- Club Astra... (153 Kullanıcı)
  • Ahh ah eski aracim
  • astra classic modeline makyaj yapmaları lazım. yüzü eskidi. biraz yenilemek lazım.
  • ÜNAL YİNE VETO YEMİŞ

ne vukaatlı adamsın ünal ya
  • Yok abi ya. Futbol bölümünde kural ihlali yapmışım yönetici sağolsun bi 7 gün tatil verdi bana bedavadan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Energetic

--Wir Leben Autos--Otomobilleri Yaşarız-- Club Astra... (153 Kullanıcı)

Bununla ilgili bişey söyleyim 2012'ye kadar üretimi devam edecek diyorlardı bi zamanlar sanırsam devam edecek.
  • Merhaba arkadaşlar,2 gün önce bende 2006 enjoy sp easytronic opel aldım benide ekleyebilirsiniz listeye,astra ve golf5 arasında kalmıştım ama aldığım araç bodykid ve siyah olmasından dolayı şimdi golf5 yanında halt etmiş diye düşünüyorum,performans açısından golf5 in astra h lerden daha iyi olduğu söyleniyor ama...
    Kullanımla ilgilide 1-2 sorum olacak öncelikle aracın kullanım kılavuzunda easytronicler için aracı durdururken vitese alıp motoru durdurun diyor, ama benim bildiğim N(boşa) alıp kapatmak ben boştayken kapatsam easytronic için bi sorun olurmu,birde sürüş halindeyken otomatikten manule geçilebilirmi yoksa aracı durdurup ondan sonramı manuel moda geçilmeli,ve ben aracı sürekli otomatik konumunda kullansam şanzıman için bi problem olurmu...
    Forumlardan baktığımda easytronic şanzıman yokuşta kaydırır deniliyordu ama ben öyle bir durumla karşılaşmadım....

• quote:

Orjinalden alıntı: casper80

Merhaba arkadaşlar,2 gün önce bende 2006 enjoy sp easytronic opel aldım benide ekleyebilirsiniz listeye,astra ve golf5 arasında kalmıştım ama aldığım araç bodykid ve siyah olmasından dolayı şimdi golf5 yanında halt etmiş diye düşünüyorum,performans açısından golf5 in astra h lerden daha iyi olduğu söyleniyor ama...
    Kullanımla ilgilide 1-2 sorum olacak öncelikle aracın kullanım kılavuzunda easytronicler için aracı durdururken vitese alıp motoru durdurun diyor, ama benim bildiğim N(boşa) alıp kapatmak ben boştayken kapatsam easytronic için bi sorun olurmu,birde sürüş halindeyken otomatikten manule geçilebilirmi yoksa aracı durdurup ondan sonramı manuel moda geçilmeli,ve ben aracı sürekli otomatik konumunda kullansam şanzıman için bi problem olurmu...
    Forumlardan baktığımda easytronic şanzıman yokuşta kaydırır deniliyordu ama ben öyle bir durumla karşılaşmadım....

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız sürüşler yaparsınız inşallah.

Sorularınıza gelince.

Easytronic aracı durdurmadan önce vitese alıpta durdurun demelerinin sebebi bunda P yani park modu yok viteste bırakın aracı demek istediler sanırım. Ama düz yolda ister N konumunda ister A1, 2, 3 hangi viteste isterseniz ister M modunda bırakın zararı olmaz.

Sürüş halindeyken sola bir kere çektiğinizde manuel moda geçersiniz. İstediğiniz zaman bunu yapabilirsiniz. Hatta araç boğulmaya yakın vitesi geri çekip manuel olarak viteste düşürebilir hatta arttırabilirsiniz. Zararı olmaz.

Bende sürekli otomatik modda kullanıyorum sorunsuz gidiyorum.

Genel olarak kaydırır deniyor çünkü otomatikleştirilmiz düz vites. Düz viteste yokuşta kalkacağınız zaman debriyajı ayarlamadığınızda nasıl kayıyorsa bunda da onun gibi bir kayma oluyor. Ama sizin araçta hill holder var diye düşünüyorum. Çok dik yokuşlarda hill holder da işe yaramayabilir el freni ile kalkma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Listeye ekleyebilmem için biraz daha detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim.

• Çok sağol aydınlatıcı bilgilerin için ,bilgileride yazim; Barış İNAL, ist., dy:1981, 2006 enjoy sp easytronic,umarım bu bilgiler yeterlidir ünal yoksa otobiyografi yapalımmı
  • bende 2006 model astra h elegance easytronic buldum kısmetse almayı planlıyrum ama bu easytroniclerin kontrol ünitelerinin sorunlu olduğu hakkında bişeyler duydum gerçi pek inanmadım ama aslı varmı acaba.

birde xenon paketli elegance için donanım bilgilerini bulamadım.ne var ne yok bu araçta?
  • bende senin gibi almadan önce çok araştırdım ve temizini bulmak için 7 ay kadar sabrettim,ve banada söylenen easytronic almamam yönündeydi,fakat 2 gündür kullanıyorum inan çok memnunum,sana şunu öneririm ekspertiz raporunda eğer mekanik problem yoksa ve easytronic vitesi kullanırken çok sallama yapar dendi bana vites geçişlerinde de araba sarsmıyorsa için rahat olarak arabayı alabilirsin...
  • zaten şu an 97 gls astra var bende tanıdık opel servisim var aracı ustama göstermeyi düşünüyorm.

neden bilmiyorum ama ülkemizde otomatik/triptronik türevi şanzımanlara önyargı var kmse sorsam alma diyor
  • 8 yaşına geldi kereta maşallahı var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: berat23

zaten şu an 97 gls astra var bende tanıdık opel servisim var aracı ustama göstermeyi düşünüyorm.

neden bilmiyorum ama ülkemizde otomatik/triptronik türevi şanzımanlara önyargı var kmse sorsam alma diyor

onlara hak ver. Allah korusun şanzuman arıza verirse otomatikte 5.000 ytl gider. ama manuel.de bu rakam 1.000 ytl yi geçmez. birde daha fazla yakıyor o da cabası.
  • quote:

Orjinalden alıntı: --ernesto--

yaklasık 10 yasında bir astra sahibiyim

yer yer cürükler var

komple boya yaptırmayı düşünüyorum

kaca patlar acaba?

ben geçen sene tavan hariç yaptırmıştım 1300 ytl ye ama tamiratta vardı 4 parçada ezik vardı. onlarda tamir oldu. arka tampon kırıktı oda tamir oldu.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.