Şimdi Ara

--Wir Leben Autos!--Club Vectra...(29 Üye) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
0
Favori
61.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: resatim

selam arkadaşlar.. vectra B - 1997 model..x16xel---gl---bende aranıza katılabilirmim acaba.
    herkese iyi günler dilerim...

birde ben istanbuldayım.avrupa yakasında,,sanatıyla , fiyatıyla güvenebilecegim tavsiye edeceginiz bir opel ustası, özel servis varmı acaba.
  • Ben de varım.. 2003 Vectra C Gümüş gri. İzmir
  • Ben de varım.
    Opel Vectra 2000 |B| (beyaz-1.6-105bg-comfort)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SARIMSAKLI MAYONEZ -- 31 Ekim 2010; 22:16:20 >
  • Beyler nerede Vectra kullanıcıları???

Benim Vectram yok ama bilgi almak istiyorum, muhabbet etmek istiyorum ama kimse yok burada.Hiç mi sorun çıkarmıyor bu araçlar.

Araçlarınızla ilgili kalite, performans, arıza, yakıt tüketimi konularında birşeyler paylaşsanız da bizler de istifade etsek
  • +yönleri;

* konfor,
    * görüntü,
    * yüksek donanım( dijital klima, hız sabitleme, lastik basınç sensörü vs)
    * makul tüketim
    * geniş iç hacim, bagaj hacmi
    * yok tutuşu

- yönleri;

* sert süspansiyon
    * hantallık

kronik problemler;

* ses açma kapama düğmesinin bozulmsı
    * klima ayar düğmesi
    * yağ eksiltme
    * hız sabitleyici düğmelerinin çalışmaması

bende ses açma düğmesi pek sağlıklı değil, hız sabitleyici bazen inat ediyor ama genelde rahatlıkla devreye girip çıkıyor. yağ eksiltme az.
  • Astralarda sanırım 2003 ten itibaren Z16XEP kodlu Twinport motor kullanılmaya başlandı, Vectra larda durum nedir? Sizin 2003 Vectra da Z16XE mi var Z16XEP mi?

Yağ yakma olayı 2006 veya 2007 de kullanılmaya başlanan X16XER kodlu motorla tamamen ortadan kaldırıldı sanıyorum.

Bu Vectra lar yağ eksiltse bile can sıkıcı düzeyde dağildir heralde, yoksa etrafta bu kadar çok aracını seven Vectracı olmazdı!!!
  • Eski bi peugeot çu ve kısa araç seven olarak (2004,,206/ 2008,,207 ) artık aranıza benide ekleyebilirsiniz.2001 vectra b 2.0 dti ile aranıza katıldım.Henüz bir haftalık bir opel vectra geçmişim var :)Neden opel ? kısaca hikayemi anlatayım dostlar.Eniştemde 2000 model vectra b dti var yaklaşık 6 senedir tık demeden hiç bir bakım yapmadan yağ su filtre hariç sorunsuz biniyor.Benim de ara sıra kullanmışlığım oluyodu tabi.Hastalık oradan geldi.Cidden hastası oldum.Yolda gidişine özellikle 3. vitesten sonra ki çırpınışlarına kasanın ve eniştemin demesi üzerine şasesinin sağlamlığına ve yol tutuşuna cidden hasta oldum.İstanbulda ikamet etmeme rağmen elazığa gittim uçakla ve bir polis memurundan ilk sahibi kendisi aracı satın aldım.Araç 120.000 km de eniştemin opel servisi olduğundan beraber gittik yerinde de gördük test ettik bir sorun dışında ne kaza ne boya hatasız onay verip aldık.O sorun da şudurki emme manifoldu vakumu yani kelebeği havayı emip püskürten parçanın tamamen kendini bitirmiş olması yenisi gerekiyor değişilecek.Opel gerçekle temasa geçtik maslak Atatürk oto sanayi sitesinde bu parça malesef yok ve bayram sonrası ilk hafta Almanyadan parçayı getirtiyoruz değiştiricez bakalım inş sorun ortadan kalkacak.Araç bu parçaya dayalı olduğunu düşünerek bir çok noktadan sorun yaşıyor.
    1-)Sabahları soğuk motoru çalıştırdığımda gııırrçç ( tabiri caizse ) :) ses çıkartarak çalışıyor.Sanki araç rölantide çalışırken tekrar marşa basarsınız ya dişli sesi gelir aynen o sesi veriyor.
    2-)İlk çalışmada ilk önce çok kısa bi siyah duman sonrasında mavi beyaz karışımı bi duman atıyor.
    3-)Yokuş yukarı giderken durdurup aracı ve tekrar kalkmayı denediğiniz zaman gaz yemiyor bayılıyor ve kalkmıyor yerinden.
    3-)İkaz lambası malum parçadan dolayı yandığı için 1. viteste 3000 devir belli bi süre gidip lamba sönüyor ve ancak o zaman araç kendine geliyor açılıyor sesi düzelip gaz yemeye başlıyor olması gereken performansa ulaşıyor.Bu diğer viteslerdeykende yapıyor gaz yemiyor sanki el freni çekiili gibi gidiyor ne zaman ikaz lambası kendiliğinden söndüğünde araç normale dönüyor.

NOT:Diyeceksinizki bu araç gerçektende ilk sahibinden mi.?.Ama evet tanıdığım sürekli görüştüğüm biri yani aracın evveliyatını gayet iyi biliyorum orjinal kilometresi yani.
    Sizlerden yorumlarınızı bekliyorum.Bu malum parça emme manifoldu pompası yada vakumu yada kelebeği adı her neyse o parça değiştiği zaman bu sorunlar ortadan kalkarmı ? yada bu sorunların hepsi bu paraçanın arızalı olmasından dolayımı oluyor?.
    Saygılar.
    DİP NOT:Arıza ne kadar büyük olursa olsun sonuna kadar paramı harcayacağım ve bu kasanın tadına varacağım.2008 peugeot 207 mi sattım 24.000 tl ye 14.500 e bu aracı aldım gerekirse tüm pejo nun parasını harcamaya hazırım.
  • merhabalar bende opel sevdalıları arasına yeni katıldım.98 cd 2.0 aldım pekbir bilgi sahibi değilim araç konusunda ama teyp söküp yerine cd takıp direksiyondan kumanda yapabiiyormuyum bilen varmı acaba?
  • Vectra klübüne bak arkadaş, 7 ay sonra ilk defa bir mesaj yazılmış

Vectra B lere ve Astra G lere Pioneer ın bazı modelleri takıldığında yardımcı bir aparat eklenerek direksiyondan kumanda kullanılabiliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=FGDBUDhRM08
  • arkadaşlar 2003/2004 vectra almayı düşünüyorum bunlarda sıralama nasıldır en iyisi hangisi acaba elegance comfort başkada varsa bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
  • Vectra C kasalarda en çok görülen donanımlar Comfort ve Elegance tır. Edition donanımlılar da var ama çok az sayıda. Bir de daha spor görünümlü GTS versiyonu var ama sadece 2.2 lt ve 3.2 lt motor olanlarda var.

1.6 Vecra C düşünüyorsanız en donanımlısı Elegance; Elektrikli hafızalı koltuktan CD changer a, ESP den yağmur, far, park sensörlerine kadar herşey var, çok dolu bir araç.
    Ama Comfort donanım da yeterlidir.
  • Arkadaşlar bir sorum olacak 2001 B kasa vectra aracın dörtlü düğmesinin ortasındaki kırmızı kısım içeri düştü çıkardım tuş sağlam olduğu için değiştirmek istemiyorum kötü görüntüdende rahatsız olduğum için tuşu söküp parçayı yapıştırmaya karar verdim bu tuş nasıl sökülür herhangi bir bilgisi olan var mı ?

--Wir Leben Autos!--Club Vectra...(29 Üye)
  • Hazır konu açılmışken kafama takılan bi mevzu var,vectra c bakarken dikkatimi çekti,
    bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim.
    1.9 cdti motor'un (otomatik vites) teknik verileri için sahibinden'de
    2005 ve öncesi için şehiriçi-şehirdışı: 7,5 lt - 4,8 lt.
    2006 ve sonrası için şehiriçi-şehirdışı: 9,7 lt - 5,6 lt.
    olarak belirtilmiş. Bu rakamlar gerçekten doğru mu? Ya da doğrusuna nereden
    ulaşabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: babazulaua

Arkadaşlar bir sorum olacak 2001 B kasa vectra aracın dörtlü düğmesinin ortasındaki kırmızı kısım içeri düştü çıkardım tuş sağlam olduğu için değiştirmek istemiyorum kötü görüntüdende rahatsız olduğum için tuşu söküp parçayı yapıştırmaya karar verdim bu tuş nasıl sökülür herhangi bir bilgisi olan var mı ?

--Wir Leben Autos!--Club Vectra...(29 Üye)

Tuşa asıl çek geliyor.Benimki de içeri göçmüştü değiştirdim 5 liraya.
  • Arkadaşlar Vectra 1993 model 2.0İ versiyonu bir araç var tanıdık bir abimde motorun yeni yaptırmış komple araba temiz diyor dikkat etmem gereken ne var bu araçta?Ayrıca sıralı LPG de varmış yakıtları parça fiyatları ne durumdarı?Triger kayışı mı var zincirli sistem mi?Motor gücü kaç HP dir yeterli midir? Araç konusunda hiçbir bilgim yok bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

Arkadaşlar Vectra 1993 model 2.0İ versiyonu bir araç var tanıdık bir abimde motorun yeni yaptırmış komple araba temiz diyor dikkat etmem gereken ne var bu araçta?Ayrıca sıralı LPG de varmış yakıtları parça fiyatları ne durumdarı?Triger kayışı mı var zincirli sistem mi?Motor gücü kaç HP dir yeterli midir? Araç konusunda hiçbir bilgim yok bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Vectra A kasalarda bilinen ciddi bir kronik problem yok, kullanan herkesin beğenisini kazanmış bir araç.

2.0i motor 8 valf 115 HP dir. gayet sorunsuz ve yeterli bir motordur. A kasaların yedek parçaları öyle çok pahalı da değildir.

Bu araç da dikkat etmeniz gereken yaşı sebebiyle her araçta oluşabilecek çürüklerin olmaması. A kasa Vectra için kimse kötü demez sadece yaşlı der, problem çıkarabilir der. Ama bu mevzu sadece Vectra için değil her marka için geçerli bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

Vectra A kasalarda bilinen ciddi bir kronik problem yok, kullanan herkesin beğenisini kazanmış bir araç.

2.0i motor 8 valf 115 HP dir. gayet sorunsuz ve yeterli bir motordur. A kasaların yedek parçaları öyle çok pahalı da değildir.

Bu araç da dikkat etmeniz gereken yaşı sebebiyle her araçta oluşabilecek çürüklerin olmaması. A kasa Vectra için kimse kötü demez sadece yaşlı der, problem çıkarabilir der. Ama bu mevzu sadece Vectra için değil her marka için geçerli bir durum.

Yakıt tüketim değeri ile motorlu taşıtlar vergisi ne kadar acaba?Sıralı LPG li bu araç çok fazla yakmaz diye tahmin ediyorum.İlginiz için teşekkür ederim sağolun.
  • quote:

Yakıt tüketim değeri ile motorlu taşıtlar vergisi ne kadar acaba?Sıralı LPG li bu araç çok fazla yakmaz diye tahmin ediyorum.İlginiz için teşekkür ederim sağolun.

Vergisi yıllık 208 TL 2011 ücretlerine göre. Yakıt tüketimi fabrika verileri yok elimde ama LPG ile makul sınırlar içinde olacağı kanaatindeyim.
  • Arkadaşlar 84 KW 115 HP mi yapıyor?
  • 2004 Vectra Elegance 1.6 16V 100.000 km satürn mavi ...
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.