Şimdi Ara

winxp etkinleştirme süresi doldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Etkinleştirmeyi durdurmak için bir dosya bulmuştum(cra...) Ancak etkinleştirme süresinin dolmasına 6 gün kala uyarı tekrar çıkmaya başladı. Şu anda Etkinleştirme süresi dolduğu için sistem açılmıyor. Bilgisayarımı güvenli modda açtım. Winxp pro. türkçe programını tekrar kurmaya çalıştım. 2'nci cd'yi istemeden birkaç hata vererek kurulum gerçekleşti Ancak birşey değişmedi. Etkinleştirmeden winxp açılmıyor. harddisk'e format atıp xp'yi tekrar mı kurmalıyım. Eğer öyle yaparsam xp başlangıç disketim yok. Nasıl kuracamı bilmiyorum. Lütfen yardım edin!

• Sorum iki kere çıkmış özür dilerim internet cafe'den bağlantı kurduğum için bazı hatalar oluşuyor.
  • şimdi iLberciğim 1.si etkinLeşme süresi doLduysa tekrar yükLemen bir şeyi değiştirmez makinaya yani XP nin kuruLu oLdugu sürücüye format atman şart..

GeLeLim nasıL yapcksın.. Format'Lama işLeminden sonra Makinayı 98 başLangıç disketiyLe CDroom desteği iLe aç..Xp nin Cdsini tak we cd rooma gir..cdroom'da i386 adLı Bir kLasör war cd i386 yazıp kLasöre gir we winnt yazıp entere bas.. kuruLum başLaycktır.. XP için kuruLum disketi gerek değiL anLayacgın..

SewgiLerimLe !!! ...

-------------
    e-maiL : kaptan@heykaptan.com
    -------------
    http://www.heykaptan.com

• Kaptan bende bir deneyim dedim.Malum xp yüklemeden önce mutlaka win 98 filan yüklüyordum.Çünkü dosdan çalıştırmayı bilmiyordum.
    Şimdi dosdan yaptım dediğin olayı.Oldu fakat smartvire gibi birşey yüklerse performansın çok fazla artacağını söyledi.Fakat bulamadığınıda söyledi.Smart... yüklemeden devam etmek istiyor musunuz dedi ve hayır deyip çıktım.Şimdi merak ettiklerim
    1-Smart... i seçmeden yüklersem ne olur?
    2-Win 98 den yüklerken ntfs veya fat 32 olarak seçmeyi ayarlayabiliyorduk.Bunda da oluyor mu?
    3-İstediğimiz sürücü üzerine kurmamız için bişze soruyor mu?Malum bende 2 sürücü var ve tekinde çok önemli bilgileiri saklıyorum.
  • oki dostum anLadım şimdi sırayLa cewap yazayım..

1)Smartdrive asLında çogu kişi uyguLamaz am win98 kuruLurken biLe çaLıştırıLması gereken bir programdır.. Smartdrive ne işe yarar ve nasıL çaLışır.. Smartdrive dostan gerçekLeştirdiğin uyguLamaLrı dah hızLı yapmanı sağLar..windows98 kuruLu oLan bir makinada windows dizininde yada windows/command dizini içerisinde smartdrv.exe adLı programdır.. eğer XP yi kurmadan önce smartdrv y7azıp entere basarsan meseLa 30 dk de XP kuruLuyor diyeLim smartdrv'yi çaLıştırmazsan 1 saat'de kuruLur.. umarım demek istediğim anLadın..

2) eLbette dostan kurarken yad 98 üzerine kurarken farketmez tıpkı 98'deki gibi NFTS yada FAT32'yi beLirLeyebiLirsin.. Dosta kuruLum başLadıgında mawi bir ekran çıkar önce smartdrv uyarısı dah sonra bir şeyLer yükLer daha sonra sözLeşmeyi kabuL edersin dah sonra sana yükLemek istediğin sürücüyü sorar dah sonra bu sürücüyü oLdugu gibi bırak we NTFS'ye çewir gibi bazı şeyLer sorar..OLdugu gibi bırak dersen Fat32 oLarak kurar..

3)GALiba 2.cewapda bu soruyuda cewapLamış oLdum..

umarım soruLarına cewap oLabiLmişimdir..Dahada uzun yazabiLirdim cewapLarı ama birazdan vizemiz war çok az ders çaLışayım .. :)))

SewgiLerimLe !!! ...

-------------
    e-maiL : kaptan@heykaptan.com
    -------------
    http://www.heykaptan.com

• Kurulum bittikten sonra,makineyi resetleyip açılış esnasında F8 tuşuna basın.Çıkan menüden

Safe Mode yani güvenli kipi seçin.

windows\system32 dizinine girin.Tools menüsünden Folder options seçeneğini seçin.

View sekmesine girerek,"Show hidden Files and folders" Seçeneğini işaretleyin,

"Hide Protected Operating System Files" in işaretini kaldırın.Çıkan soruya Yes deyin.

Ok diyerek oradan çıkın.

windows\system32\Dllcache diye bir dosya görünecek.sağ tuşla dosyaya tıklayın ve

özelliklere girin.read Only seçeneğinin işaretini kaldırın.ok diyerek çıkın.

Diskteki no_wpa.bat dosyasını çalıştırın,pause mesajı geldiğinde \windows dizinine girip

NOWPA dizinini silin.Sonra Geri Dönüşüm Kutusunu boşaltın.programa kaldığı yerden herhangi

bir tuşa başın.En son işlem olarak Diskteki NOWPA.reg Dosyasını çalıştırın.Çıkan mesaj da

Yes e Tıklayın

Makineyi tekrar Resetleyin,ve THAT's ALL !!!

merak herşeydir..merak edin..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.