Şimdi Ara

WİNH CHUN BOŞ SİSTEMDİR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce bunun gibi veyahut benzeri konu açılmıştır diye umuyorum.

ben 1 sene ebmasta wt yaptım orda bana wing chun ile wing tsunun aynı şey olduğu (yer dövüşü ve küçük eklemeler dışında) söylendi bu yüzden isim olarak ikisinide kullanacağım

eleştirilerime gelirsek wing chunun en etkili sistem olduğunu söyleyenlerlere soruyla başlamak istiyorum. neye göre en etkili sistem??? ben wt okuluna gittiğimde ebmas olmasına ramen, kar amacı gütmüyordular kuşak sınavı sertifika seminer zorunluluğu yoktu çünkü hocanın ek işiydi bu. bu yüzden bu yazıyı soygunculuk adına yazmıyorum

diğer tüm wt okulları soyguncudur(diğer ebmaslar dahil) şimdi sistem eleştirisine gelirsek bu alandakiler kendilerini en iyi dövüşçüler olarak tanımlarlar okulda bana 3 kişiyiyle başa çıkma TEKNİĞİNİ gösterdiler neymiş efendim: bir adım yana kaçıyoruz rakipleri çizgi arkasına alıyoruz ve babababa hepsi teker teker geliyor ve KO (şaka olmasını umdum ama değildi )

hele boksör ile mücadelelere girmek dahil istemiyorum ama mecburum. tam bir rezillik hoca teknik gösterir asistan yavaş bir yumruk atar hoca bir bong sao boğaza dirsek zinciryumruklarla öğrenciyi parçalara ayırır güreşle çırpar savurur ve işte size en etkili wing tsun. tabi işin ehli bir boksör ile gerçek kavganızda gözünüzü hastanede açmanıza sebebiye verir.

kısa bir örneklendirmeyle bitiriyorum (alıntıdır. wt ders klişeleri)

PART1

sihing: evet beyler boksör nasıl dövülür bu dersimizde bunu çalışacağız. erman kaskını tak gel buraya

sihing: bana jab vur

zavallı erman yavaş bir jab vurur ve sihing bong sao yu yapıştırır boğaza geçrek vurur ve sonra erman yere düşene kadar öldürene kadar zincir yumruklar tekme tokat kasıklara diz tekme birazda güreşle çırpar savurur yere fırlatır

öğrenciler : işte olay bu hahahahaha boksta ne ki dünyanın en saçma sporu, ister mike ister muhammad ali clay vursun farketmez bong sao affetmez

ve sokakta kekolara artislenirsin adam sana uzakta durup jab vurmaz biranda yakanı tutar üzerindekini yırtılana kadar çeker o arada yumrukları savurur o arada bong sao yapmaya çalışırsın yumruklar o kadar kontrollü gelmediği için dayak yersin ve sonra ağlaya ağlaya wing chunu bırakırsın.

PART 2
    sihing:şimdi güreşçi size single leg ile dalarsa böyle tekme atıyorsunuz erman gel bakalım (ama o koşulan anda o attığın düz tekme adama sinek ısırığı gibi gelecek bunu kimse bilmiyor tabi)

sihing: saldır. erman saldırır ve sihing bir tekme atar dize ve ermanda tony jaa'dan low kick yemiş gibi kendini yere fırlatır

PART 3

sihing: evet bugün size 3 kişi nasıl dövülür onu gösterecem erman 2 kişi daha al yanına gel

sihing: evet beyler işte 3 kişiyi yana çekilerek çizgiye alıyorum şimdi saldırın bana (ilk erman gitmiştir diğer örenciler arkada tırnak yiyordur sonra 2. öğrenci gider ve sonunda 3. öğrenci) ve sonunda sihing işte arkadaşlar wing chun dünyanın en etkili sistemidir boksta 3 kişiyle asla dövüşemezsiniz ama wing chunla bakın nasıl haşat oldu 3 kişi

daha sayfalarca bu klişeleri devam ettirebilirim

UZATTIM ÖZETLE WİNG CHUNCULARI TARTIŞMA AMACI İLE KONU MEYDANINA DAVET EDİYORUM

• ÖZET KONUNUN SON CÜMLESİNDEDİR
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.