Şimdi Ara

windows7 ye xp formatı atamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar elimde windows xp cdsi var fakat kurma dosyaları yüklendikten sonra windows bir hatayla karsılastı diyip mavi ekran geliyo ve kalıyo öyle mecburen pcyi kapatıyorum yeniden acınca döngü devam ediyor ne yapmam lazım ?

• Daha önce aynı CD ile başarılı bir kurulum yapmış mıydınız? Farklı bir işletim CD si ile deneyin. Tekrar kurulumda sorun yaşarsanız eğer, sistemi Hiren's boot Cd ile açmayı deneyip HDD yi formatlayıp daha sonra işletim sistemi kurmayı deneyin.
  • hdd modunu değiştirin, ide/ahci. sorun çözülecektir
  • windowslarda eski sürüme dönüş olmaz. temel olarak microsoft buna izin vermez. daima güncel sürümü kullanmanızı ister.
    illa ki xp kullanmak istiyorsanız ilk önce windows 7 bulunan bölüme format atmalısınız ki orasını nasıl yapacağınız size kalmış.
    harddiski başka pc'ye bağlayarak veya cd üzerinde linux vs. açarak halledebilirsiniz.
    ya da en basiti.
    windows 7 kurulum cd'si ile windowsu başlatın. harddiski biçimlendirin. kapatın. xp kurulum cd'si ile açın.
  • satalı win xp cd sinden yap sorun hallolur:)))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: saymaner

satalı win xp cd sinden yap sorun hallolur:)))))

Hem bu çözüm hemde BİOS tan SATA NATIVE MOD varsa onu IDE yapmak lazim. Yada onunla ilgili bişi varsa SATA baglantisini IDE ye ceviren bir bios ayari varsa İDE olarak ayarlanmalidir ozman sıkıntı olmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.