Şimdi Ara

Windows Xp'yi Cd'siz Kurma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
57.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Windows 98'te cap dosyalarını C: sürücüsünün içine atarak windows kurabiliyordum (copy . C:win98) windows Xp'de bunu nasıl yapabilirim yani aynı windows 98'de olduğu gibi cap dosyalarını C: 'ye atayım oradan kurulsun. Teşekkürşer

• olur tabi.xp yi mesela c: ye kopyala.sonra kuru çalıştır.hatta 98 gibi dosa geçmen de gerekmiyor.direk kurabiliyorsun.ancak çift part. yapıp birine temiz format atıp dğerindeki xp yi de dostan çalıştırıp kurmak daha sağlam olur.
  • xp bootable cd olmadan DOS tan kurulmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: TT

xp bootable cd olmadan DOS tan kurulmaz

bootable cd nasıl olacak yani nası temin ederiz ?
  • quote:

yani canım.sonuçta xp dos bağımlı değil, dos tan çalışmayacaktır...
  • arkadaşlar hepiniz yanılıyorsunuz
    1-tek sürücüye 1 den fazla systemkurulur
    2-dostan xp ve 2000 ni kurabilirsiniz sadece nt kurmazsınız çünkü ntfs üzerine kurulur.
    3-nasıl 2 system kurulur dersenız 1 win98 kurun 2 winxp içindeki i386 klasorunu makinenize kopyalayın sonra dostan smartdrv.exe çalıştırın bu dosya daha hızlı dosya vs ıslemleri hızlandırır.
    4-i386 klasorunu girin ve winnt yazın bakın dostan nasıl xp- 2000 kuruyomuş
    not: daha önce windows klasoru olduğundan winxp veya 2000 kurarken winxp yada winnt diye windows klasorunun ısmını değıstırın
    TT &diablo2 sizin daha 1 fırın ekmek yemeniz lazım kardeşler saygılar

TwEeN Self Servis 7/24
  • kardeş dos tan girip xp yi kur dediğin zaman çalışıyo mu windows xp???
    çalışmıyo, ancak boot cdsinden kurulur xp...
  • ya bence,önce cd'den kur sonra ghost ile image al.Daha rahat olur zamandan kazanırsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TwEeN

arkadaşlar hepiniz yanılıyorsunuz
    2-dostan xp ve 2000 ni kurabilirsiniz sadece nt kurmazsınız çünkü ntfs üzerine kurulur.
    3-nasıl 2 system kurulur dersenız 1 win98 kurun 2 winxp içindeki i386 klasorunu makinenize kopyalayın sonra dostan smartdrv.exe çalıştırın bu dosya daha hızlı dosya vs ıslemleri hızlandırır.
    not: daha önce windows klasoru olduğundan winxp veya 2000 kurarken winxp yada winnt diye windows klasorunun ısmını değıstırın

TwEeN Self Servis 7/24

+1 doğrudur

• quote:

Orjinalden alıntı: TwEeN

arkadaşlar hepiniz yanılıyorsunuz

TwEeN Self Servis 7/24

Aynı partition üzerine 98 + Xp teorik olarak kurulur ama Program files ve buna benzer ortak alanlar sebebiyle kesinlikle sorun çıkarır. Hiçbir Hardware ci bu şekilde kullanmaz kullanımı tavsiye etmez.

• quote:

Orjinalden alıntı: sword

quote:

Bootable CD yapmak için Nero'yu kullanbilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mtkn3

quote:

quote:

Bootable olmayan cd ler ya beta sürümüdür yada update sürümüdür. Tam sürüm bir işletim sistemi cd si bulman gerekiyor
  • Makinenizi bi şekilde dostan doğru açın i386 içinde winnt yaz kurmaya başlar. He win98den mi kuracam i386 içinde winnt32 dosyasını bul onu çalıştır o kadar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Symmetrical

quote:

Orjinalden alıntı: mtkn3

quote:

quote:

Bootable olmayan cd ler ya beta sürümüdür yada update sürümüdür. Tam sürüm bir işletim sistemi cd si bulman gerekiyor

Bende tam sürüm (Bulgar baskı) ilk çıkanlardan Win XP CD'si var ve bootable değil. CD ne beta ne de update, pure xp. Bu nasıl oluyor ? Zamanında az mı kullanmıştım o CD'yi

• Bootable olmayan tam sürüm işletim sistemi mantığı nedir sence? kesin birşey vardır öyle bir cd yi ne gördüm ne duydum ancak görürsem inanırım
  • Sevgili arkadaşım Symmetrical
    Bahsettiğim CD'yi yaklaşık olarak 1,5-2 yıl önce kullanıyordum. Bootable olmadığı için maalesef arşivimden kaldırdım. Keşke sana o CD'yi posta yoluyla göndrebilseydim, inan görmeni çok isterdim. Bir de sakın kızma ama bootable olmayan bir CD içersindeki işletim sistemi elbette tam sürüm olabilir. Örnek vermek gerekirse en eski orjinal olmayan Win98'ler ve Win95'ler hatırlarsan onları floppy'den boot ediyorduk. Hatta uzunca bir süre (Time Crack ile) kullandığım Windows MEMPHIS vardı o da bootable değildi. Gerçi o Win95 ve Win98 arası, kısaca Win98 BETA 1'di
  • Dediğin gibi tabiiki olabilir mesela bende 80 lik ufak cd de sıkışmış cabler vardı 98 in full sürüm kuracağım zaman cüzdanımdan çıkarıp kuruyodum. Ama ben orjinal bootable olmayan cd den bahsediyorum ama sen gördüysen doğrudur.
  • Arkadaşlar..
    Konu Başlıgını Yanlış okumuyorsam "Windows Xpyi Cdsiz Kurma" Gibi Birşey Yazıyor

We Xpyi
    Win98 Gibi Cab'larını C:ye D:ye Kopyalar Gibi Kopyalayıp Kuran Arkadaş varmı Acaba??? (WinXpde Cab Yok)
    Cd ile Bilg den Çakmayan Yurdum insanıda Kuruyor...
  • ben aynı bölüme hem win 98 hem win xp kurdum ve neredeyse 1 yıl sorunsuz şekilde çalıştırdım. win 98 e ihtiyaç kalmayınca kaldırdım. sorun olmaz bence ama ayrı ayrı bölümlere kurmak daha iyi olur.
  • KURULMUYORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR..
    hatta aynı par. 2000 ıle xp bıle kurulmuyor gıbı bısey
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.