Şimdi Ara

Windows xp kurarken yaşanan Sata hdd sorununa çözüm. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
12
Favori
154.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PC için olan SATA Driver dosyasını indiriyorum ama sıkıştırılmış dosya açılırken hata veriyor, açılmıyor...
  • arkadaşlar yeni bir anakart aldım asrock p4v88 modelinde 2 tane sata girişli kullandığım hdd ise HD 250 GB WESTERN DIGITAL 7200 RPM SATA 8MB ama ne yaptıysam birtürlü bu anakart hddyi görmedi xp kurarken ekranda çıkıyor sata disk driverini takıyorum ama görmüyor normal bir ide hddden xp kurulum yaptım sonra sata hddyi taktım anakart gene görmedi sata hddyi başka anakartlarda çalışyor lütfen arkadaşlar yardımcı olurmusunuz neyaptıysam sata hddmi bitürlü tanıtıp xp kuramadım bu asrock anakartımda cvplarınızı bekliyorum teş.ler
  • aramaya tam kaynağından başlamışım okuduklarımı daha deneme şansım olmadı fakat inşallah deneyince sorunsuz hallederim
  • dejaay hocam çok teşekkürler cd yi sorunsuz hazırladım umarım sorunsuz bir şekildede kurarım.
  • SİSTEM AMD İSE BOŞUNA UĞRAŞMAYIN VE ARKADAŞIN ORADAN ŞURDAN DİYE BELİRTTİĞİ BAĞLANTILAR BİLG REKLAM BULAŞTIRDI ADAM GİBİ İŞ YAPACAKSAN RAPİD E YÜKLE REKLAMSIZ OLSUN
  • quote:

Orjinalden alıntı: aybarsata

SİSTEM AMD İSE BOŞUNA UĞRAŞMAYIN VE ARKADAŞIN ORADAN ŞURDAN DİYE BELİRTTİĞİ BAĞLANTILAR BİLG REKLAM BULAŞTIRDI ADAM GİBİ İŞ YAPACAKSAN RAPİD E YÜKLE REKLAMSIZ OLSUN

Başka bir isteğiniz var mıydı? Çay, kavhe...
  • sata driveri yükleyemiyorum 1. sayfadan buradan ve şuradan demişiniz . buradan seçeneğini tıklıyorum sayfa açılıyor geri sayım başlıyor sonra download için burayı tıklayın diyor tıklıyorum bekliyorum bekliyorum tık yok 15 dk bekledim.. şuradan yazıyor orayı tıkladım sayfa açılmıyor :(

vista 64 bit den xp sp 2 ye dönüş yapacağım usandım vistadan 1 senedir kullanmak bıtkınlık getirdi. hiç xp denemedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kazem32

sata driveri yükleyemiyorum 1. sayfadan buradan ve şuradan demişiniz . buradan seçeneğini tıklıyorum sayfa açılıyor geri sayım başlıyor sonra download için burayı tıklayın diyor tıklıyorum bekliyorum bekliyorum tık yok 15 dk bekledim.. şuradan yazıyor orayı tıkladım sayfa açılmıyor :(

vista 64 bit den xp sp 2 ye dönüş yapacağım usandım vistadan 1 senedir kullanmak bıtkınlık getirdi. hiç xp denemedim.

Evet linklerde sorun var. Buyrun buraya yeniden yükledim..
    http://rapidshare.com/files/174881490/Sata_Drivers.rar.html

• geçen gün format atıp windows kurarken 2 kez mavi ekranla karşılaştım ama 3 cü kezde sorunsuzca windowsu kurdum cd. SP3 entegreli XP. cd.si
    bu sata sorununu SP3 ile giderilmemişmi acaba.
    bütün sata hdd.lerde format atıp windows kurarken bu sorunlamı karşılaşılıyor.
    windows cd.miz xp-sp3 olsa bile yinede sata driverlerini eklememiz mi gerekiyor.

bu sorularıma yanıt arıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: muzo86

geçen gün format atıp windows kurarken 2 kez mavi ekranla karşılaştım ama 3 cü kezde sorunsuzca windowsu kurdum cd. SP3 entegreli XP. cd.si
    bu sata sorununu SP3 ile giderilmemişmi acaba.
    bütün sata hdd.lerde format atıp windows kurarken bu sorunlamı karşılaşılıyor.
    windows cd.miz xp-sp3 olsa bile yinede sata driverlerini eklememiz mi gerekiyor.

bu sorularıma yanıt arıyorum

Sata sürücüleri servis pack3 yok. Servis pack3 lü bir cdye de sata sürücülerini dahil etmelisiniz. Sadce vista kullanıcıları bu sorunla karşılaşmıyor çünkü vistada sata sürücüleri yüklü olarak geliyor. Xp ve daha önceki işletim sistemi kuranlar mutlaka sata sürücülerini yüklemek zorundadır.

• SON OTURUM_U.INI

ve

SON OTURUM.INI

şeklinde iki dosya oluştu yeni yazdırdığım XP-cd.si içerisinde doğrumudur.

sizin resimlerle tarif ettiğiniz şekilde yaptım.

birde cd. ismi yazamadım Ortam (disk türü) kısmında:CD-R (boş) şeklinde yazıyor ve oraya bir şey yazılmıyor

Windows xp kurarken yaşanan Sata hdd sorununa çözüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzo86 -- 21 Aralık 2008; 16:18:08 >
  • quote:

SON OTURUM_U.INI

ve

SON OTURUM.INI

şeklinde iki dosya oluştu yeni yazdırdığım XP-cd.si içerisinde doğrumudur.

sizin resimlerle tarif ettiğiniz şekilde yaptım.

birde cd. ismi yazamadım Ortam (disk türü) kısmında:CD-R (boş) şeklinde yazıyor ve oraya bir şey yazılmıyor

Hayır son oturum adlı dosyların oluşmaması lazım. Siz galiba dosyaları oluştururken fazgeçmişiniz daha sonra bi iki deneme daha yapmışınız. O nedenle bu tür dosylar oluşmuş. Şu an oluşturduğunuz CD muhtemelen çalışmıyor. Denediniz mi?
  • nliteyi bilg. remove eetim ve tekrar baştan kurdum ve sizin resimlerde anlattığınız gibi yeniden yaptım ama D:/xp içerisinde yine aynı dosyalar oluştu. nerde yanlış yapıyorum bende anlamadım aynı sırayı takip ettiğime eminim anacak bu işte bir yenlışlık var ama nerde
  • quote:

nliteyi bilg. remove eetim ve tekrar baştan kurdum ve sizin resimlerde anlattığınız gibi yeniden yaptım ama D:/xp içerisinde yine aynı dosyalar oluştu. nerde yanlış yapıyorum bende anlamadım aynı sırayı takip ettiğime eminim anacak bu işte bir yenlışlık var ama nerde

D oluşturduğunuz XP klasörünü de silip yeniden oluşturun..
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

nliteyi bilg. remove eetim ve tekrar baştan kurdum ve sizin resimlerde anlattığınız gibi yeniden yaptım ama D:/xp içerisinde yine aynı dosyalar oluştu. nerde yanlış yapıyorum bende anlamadım aynı sırayı takip ettiğime eminim anacak bu işte bir yenlışlık var ama nerde

D oluşturduğunuz XP klasörünü de silip yeniden oluşturun..

onuda denedim ama sonuç yine aynı
    iki adet .ini dosyası oluşuyor resimde gösterdiğim şekilde
  • peki şöyle yapılamazmı acaba;

1 tane cd-rw ve 1 tanede dvd-rw mevcut cd-rw den xp cd.sini takıp kurulum yaparken sata driver istediği noktada yani F6 durumunda dvd-rw ye anakart cd.sini takıp oradan sata driverlerini göstermek mümkünmüdür
  • quote:

peki şöyle yapılamazmı acaba;

1 tane cd-rw ve 1 tanede dvd-rw mevcut cd-rw den xp cd.sini takıp kurulum yaparken sata driver istediği noktada yani F6 durumunda dvd-rw ye anakart cd.sini takıp oradan sata driverlerini göstermek mümkünmüdür

Hangi cd den boot ediyorsanız sürücüyü ondan isteyecektir. Boot edilen cd nin dışında diğer bir cd yi okutamazsınız..
  •  Windows xp kurarken yaşanan Sata hdd sorununa çözüm.

burada bir şey atlıyoruz sanırım

solda entegre, kur, sil,oluştur diye tıklanacak yerler var onlardan birisine basmayımı unutuyoruz ondan mı olmuyor acaba eksik anlatım var sanırım
  • quote:

burada bir şey atlıyoruz sanırım

solda entegre, kur, sil,oluştur diye tıklanacak yerler var onlardan birisine basmayımı unutuyoruz ondan mı olmuyor acaba eksik anlatım var sanırım

Kurulum anlatıldığı gibi yapılıyor. Hiçbir eksik husus yoktur. Bizzat ben deneyip bu tür bir CD hazırladım. Kaldı ki bir çok kişi de bu şekilde CD lerini hazırladılar.

Siz bir de burada anlatıldığı gibi yapmaya çalışınız

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.