Şimdi Ara

Windows xp kurarken yaşanan Sata hdd sorununa çözüm. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
12
Favori
154.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: x_magic_x

Daha iyi bir sürücü bulamadı dioo

linkde sorun yok ama..
    biraz önce denedim çalışıyor..

Bir de burayı deneyiniz.. Yeni yükledim
    http://www.zshare.net/download/589320610c0ac106/

• SATA yı pc hiç görmüyo. BIOS tan bile görmüyo
  • quote:

SATA yı pc hiç görmüyo. BIOS tan bile görmüyo

Bağlantıları doğru yaptığınıza emin misiniz? Bıosda sata modu açık mı?

Diskin çalışabilirliğindne emin misiniz? Başka bir bilgisayarda denediniz mi?
  • MErhaba arkadaşlar her türlü yolu denediim en sonunda servise götürdüm aynen benim yaptıgım gıbı yapmıslar ve bana geri verdiler yani birtürlü olmuyor servıs bana anakartındaki sata slotları bozuk gibi birsey soyledi fakat doğrulugunu bılmıyorum anakartımda 2 tane slot cıkısı var her ıkısını de denedım fakat nafile ankartım : http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P4V88&s=478 linktekidir.Formatta gormedıgı ıcın xp yı yukleyemıyorum fakat harddısk takılıyken oturumu actıgımda surucunun ustunde unlem işareti duruyor. Bu arada eski kullandıgım IDE 40 Gb , Yenisi SATA 500 Gb saygılarımla....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dozy

MErhaba arkadaşlar her türlü yolu denediim en sonunda servise götürdüm aynen benim yaptıgım gıbı yapmıslar ve bana geri verdiler yani birtürlü olmuyor servıs bana anakartındaki sata slotları bozuk gibi birsey soyledi fakat doğrulugunu bılmıyorum anakartımda 2 tane slot cıkısı var her ıkısını de denedım fakat nafile ankartım : http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P4V88&s=478 linktekidir.Formatta gormedıgı ıcın xp yı yukleyemıyorum fakat harddısk takılıyken oturumu actıgımda surucunun ustunde unlem işareti duruyor. Bu arada eski kullandıgım IDE 40 Gb , Yenisi SATA 500 Gb saygılarımla....

Eğer servis anakart slotları bozuk diyorsa değişim yapmları gerekirdi. Bu şekilde donaımsal arıza var ise yapacağınız birşey yok maalesef..

• Tşk.ler 2 gündür uğraşıyordum.Sonunda yapabildim.Arkadaşlar nlite ' ı ile driver entegre etçeğiniz cd katılımsız ( Sp2 'siz vs. ) olmalı.
  • sp3 lü xp ile bu cd oluşturulabilir mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: grefolyon

sp3 lü xp ile bu cd oluşturulabilir mi ?

Denemedim ancak oluşturulabilir..
  • bütün pc ler için bunu demişsiniz ama ben bulamadım notebook sitesi cıkıyo anasayfa o kadar bekliyo acaba artık iptal falan mı oldu nasıl indircez cozemedim.
  • Benimde küçük bir sorum olucaktı..

Hdd yi C ve D diye bölmüştüm..
    Geçenlerde bilgisayara format atmak isterken Xp kurma menüsünde Xpnin kurulu olduğu C yi D olarak gördü..
    Bende mecburen D ye kurmak zounda kaldım..Bunun sebebi ne olabilir.?
  • Bu ayrıntılı anlatım için çok teşekkür ederim. Ben ikinci yöntemi denerken bri yerde takıldım. Yardımcı olur musun?
     Windows xp kurarken yaşanan Sata hdd sorununa çözüm.

Şimdi ben hangisini seçip güncelleyeceğim? Windows 7 ve Windows XP kullanacağım. Sorun olmaz öyle değil mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Linkler ölmüş... :(

Ölmedi kalbimizde yaşıyor..
    http://www.4shared.com/file/95058341/f45aad/Sata_Drivers.html

sata sürücüleri kurmamamız demek, ncq gibi özelliklerden faydalanamamamız anlamınamı geliyor? yoksa gerek yok mu böyle şeylere hdd görünüyorsa problem yok mu? aygıt yöneticisinde ide olarak görüyorum diskleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silver Shadow -- 2 Haziran 2009; 12:42:44 >

• quote:

Orjinalden alıntı: baddread

bütün pc ler için bunu demişsiniz ama ben bulamadım notebook sitesi cıkıyo anasayfa o kadar bekliyo acaba artık iptal falan mı oldu nasıl indircez cozemedim.

Bunu indirmelisiniz.
    http://www.4shared.com/file/95058341/f45aad/Sata_Drivers.html

quote:

Orjinalden alıntı: rom11

Benimde küçük bir sorum olucaktı..

Hdd yi C ve D diye bölmüştüm..
    Geçenlerde bilgisayara format atmak isterken Xp kurma menüsünde Xpnin kurulu olduğu C yi D olarak gördü..
    Bende mecburen D ye kurmak zounda kaldım..Bunun sebebi ne olabilir.?

Hdd tek ve siz bunu ikiye böldüyseniz C sürücüsünü de görmesi gerekirdi. Yok C ve D ayrı hddlerde ise sorun farklıdır. Seçim ekranında D yi seçmiş de olabilirsiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: waterman_7

Bu ayrıntılı anlatım için çok teşekkür ederim. Ben ikinci yöntemi denerken bri yerde takıldım. Yardımcı olur musun?
     Windows xp kurarken yaşanan Sata hdd sorununa çözüm.
    Şimdi ben hangisini seçip güncelleyeceğim? Windows 7 ve Windows XP kullanacağım. Sorun olmaz öyle değil mi?

En alttakine -5337 yi güncellemeyi deneyiniz. Muhtemelen windows7, windows vista gibi içinde sata sürücülerini barındırıyordur. O nedenle win7 de bi sorun çıkmaz. XP için de sata sürücüsünü kurmanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. Bu işletim sistemini de beraber kullanmak bi soruna yol açmaz..

• quote:

Orjinalden alıntı: Vanilla__

sata sürücüleri kurmamamız demek, ncq gibi özelliklerden faydalanamamamız anlamınamı geliyor? yoksa gerek yok mu böyle şeylere hdd görünüyorsa problem yok mu? aygıt yöneticisinde ide olarak görüyorum diskleri

Sata sürücülerini kurmanız NCQ özelliğini kullanamayacağınız anlamına gelmez. Hdd görünüyorsa sorun yok. IDE görünmesi de normal..
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: Vanilla__

Sata sürücülerini kurmanız NCQ özelliğini kullanamayacağınız anlamına gelmez. Hdd görünüyorsa sorun yok. IDE görünmesi de normal..

gereksiz fanteziye gerek yok o zaman. teşekkürler

• arkadaşlar konuyu hortlatıcam ama şu XP kurulurken f6 konusuna kimse değinmemiş.. nLite ile cd yi yaptık XP kurulumu başladı F6 ya bastık.. sonra Disket veya Diskden diye iki seçenek geliyor.. disket sürücü olsa zaten nlite olayıyla uğraşmam.. diğer diskten oku seçeneğini seçtiimde mevcut XP sürücülerini yüklüyor gibi geldi bana.. çünkü XP yi kurdum Ahci yi bios dan açınca reset atıyo pc. donanım da da sürücü olarak görünmüyor. Dsikten oku dediğimizde içerisinde bizim entegre ettiğimiz ICH ahci sata sürücüleri de mi yüklüyor ?
    yada şöyle soriyim.. F6 dedikten sonra n yapmamız gerekiyor bundan kimse bahsetmemiş..
  • Flasha sata driverleri yukleyin, kurulum süresince pcden çıkartmayın, xp driverleri bulup kuruluma devam edecektir. Şahsen öyle yapıyorum.
  • Ölü linki buradan canlandırabilirsiniz.
    http://rapidshare.com/files/114015439/Sata_Drivers.rar

bu sata drıverlar hangi chıpsetin birde yukardaki link şuradan yazan link olması lazım toshıba laptoplar sata drıver için link ölü
  • quote:

Orjinalden alıntı: ufukman

arkadaşlar konuyu hortlatıcam ama şu XP kurulurken f6 konusuna kimse değinmemiş.. nLite ile cd yi yaptık XP kurulumu başladı F6 ya bastık.. sonra Disket veya Diskden diye iki seçenek geliyor.. disket sürücü olsa zaten nlite olayıyla uğraşmam.. diğer diskten oku seçeneğini seçtiimde mevcut XP sürücülerini yüklüyor gibi geldi bana.. çünkü XP yi kurdum Ahci yi bios dan açınca reset atıyo pc. donanım da da sürücü olarak görünmüyor. Dsikten oku dediğimizde içerisinde bizim entegre ettiğimiz ICH ahci sata sürücüleri de mi yüklüyor ?
    yada şöyle soriyim.. F6 dedikten sonra n yapmamız gerekiyor bundan kimse bahsetmemiş..

dostum aynı sorunu bende yaşadım.. WD cavair black 500 gb hdd almıştım... ne yaptıysam ahcı modda açamadım... elimdeki sata driverli bütün cd leri denedim olmadı.. bi siteden xp cd si indirdim hemen gördü.. sorun bendeki cd lerdeymiş.. istersen özel mesaj atıp linki verebilirim

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.