Şimdi Ara

Windows Vista Hizmet Paketi 2 Beta'nın performansı mercek altında (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
0
Favori
16.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: leop

quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

quote:

Orjinalden alıntı: leop

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=13C7300E-935C-415A-A79C-538E933D5424&displaylang=en

burdan indirebilirsiniz. 32 bit ve 64 bit versiyonu mevcut.

6001.18000.080118-1840_x86fre_Server_en-us-KRMSFRE_EN_DVD.iso
    1793.9 MB

6001.18000.080118-1840_amd64fre_Server_en-us-KRMSXFRE_EN_DVD.iso
    2539.9 MB

Saol ama bunun SP1 butunlesik versiyonu yokmu illaki sp1 i ayri olarakmi cekmemiz gerekiyor?

sp1 çıkmadan entegre edildi. istersen sp2 çekebilirsin.
    o da bu :http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=361D0CA3-4B2C-4F1C-8B3E-DE376FDB1DE8&displaylang=en

Ok saol leop sp1 icindeyse problem yok sp2 de full olarak cikinca duruma gore yuklerim.

• 3 kat hemde vay canına kırk kere kurdum vistayı su 3 katı göremedim bir türlü.

quote:

Orjinalden alıntı: mami23®

vista x64 kullanıyorum 1 yılı aşkın hiçbir sorun yaşamadım xp den de 3 kat hızlı

O XP Yİ ÖVEN ARKADAŞLAR 32 BİTTE DX9 DA MAX 2GB DE DEVAM ETSİNLER
  • Allahım ya.Hala vistaya laf atanlar var.xp , vistanın yanından geçemez.SP1 ile gelen düzenden sonra vista çok süper bir işletim sistemi oldu.SP2 ile artık performans artıları konuşuluyor ve hala yurdum insanı vistayı anlayamıyor.2002 den beri süregelen xp kullanımından sonra son 8 aydır vista kullandığımıda belirteyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkep

Allahım ya.Hala vistaya laf atanlar var.xp , vistanın yanından geçemez.SP1 ile gelen düzenden sonra vista çok süper bir işletim sistemi oldu.SP2 ile artık performans artıları konuşuluyor ve hala yurdum insanı vistayı anlayamıyor.2002 den beri süregelen xp kullanımından sonra son 8 aydır vista kullandığımıda belirteyim.

Hocam tabloya bakmadın mı artıdan çok eksi var bu hali ile sp2 de kararlı sürüm çıksın da konuşalım ama tam bir fiyasko işletim sistemidir vista en büyük getirisi olan dx10 fos çıktı ayrıca masaütünden 600 mb ram yiyen bir canavar.Vistada oyun oynamak için 4 gb ram olması lazım aynı şeyi xp de 2 gb ram ile yapabiliyorsam niye vistaya geçeyim
  • Benim için Vista' nın en büyük avantajı SATA disk tanıtmak için aptal disketlere ve RAID kurmak için drivera a ihtiyaç duymaması.
    Tak-çalıştır hepsi bu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeFeD

3 kat hemde vay canına kırk kere kurdum vistayı su 3 katı göremedim bir türlü.

quote:

Orjinalden alıntı: mami23®

vista x64 kullanıyorum 1 yılı aşkın hiçbir sorun yaşamadım xp den de 3 kat hızlı

O XP Yİ ÖVEN ARKADAŞLAR 32 BİTTE DX9 DA MAX 2GB DE DEVAM ETSİNLER

Evet 3 kat daha hizli ama vista degil XP. vista sp1 ve yazin cikacak olan sp2 den en az 3 kat daha hizli olan xp sp3 dur.Burasi kesin.

• Vistayı kötüleyenler :doğru dürüst denemeyenler ve vistaya iyi diyenler daha düne kadar xp kullanırlardı.Yani ikisinide daha iyi tartmış olanlar Vistayı şu an kullanıp memnun olanlar oluyor..Bilmem anlayabilirmisiniz bu cümleyi :)
    bu kadar simple yani.önyargı sizinki.
    Vista kullanmak için dual core işlemci ve 2 gb ram yeterli .eğer bunlar varsa korkma.çok iyi performans veriyo.bugüne kadarda 2 gb ram ile kasan bi oyuna raslamadım (crysis hariç ) Crysis'te malum PC canavarı bir oyun.
    Ram kullanımı kötü gibi görünsede gerektiğinde ram boşaltmasını biliyo.
    Benim bilgisayarda 2 Gb ram takılı iken crysis'i açtıgımda 1,90 civarında ram kullanımı oluyo
    3 Gb takılı iken bu 2,6 lara çıkıyo.
    Yani ram kullanımını performans açısından tamamını kullanarak arttırmaya çalışıyo.Bir çeşit bellek yönetimi mantığı diyelim buna.

Ayrıca XP gibi çabuk yıkılmıyo.ben vistadan önce xp de mutlaka bir sorun ile karşılaşır belli bir süre sonra format atmam gerektiğini düşünürdüm.3-4 ayda atardımda.
    vistada mayıs ayından beri çökme hata o şu bu yok..
    vista daha sağlam bir işletim sistemi arkadaşlar.bunu uzun süre kullanıp yaşamanız gerekiyo.öyle önyargı ile birşeye varamazsınız.

• Zamanında WindowsME milleti deli etmişti.Şimdi Windows Vista..
    Umudum Windows 7 Artık
  • quote:

Vistayı kötüleyenler :doğru dürüst denemeyenler ve vistaya iyi diyenler daha düne kadar xp kullanırlardı.Yani ikisinide daha iyi tartmış olanlar Vistayı şu an kullanıp memnun olanlar oluyor..Bilmem anlayabilirmisiniz bu cümleyi :)
    Vista kullanmak için dual core işlemci ve 2 gb ram yeterli .eğer bunlar varsa korkma.çok iyi performans veriyo.bugüne kadarda 2 gb ram ile kasan bi oyuna raslamadım (crysis hariç ) Crysis'te malum PC canavarı bir oyun.
    Benim bilgisayarda 2 Gb ram takılı iken crysis'i açtıgımda 1,90 civarında ram kullanımı oluyo
    Yani ram kullanımını performans açısından tamamını kullanarak arttırmaya çalışıyo.Bir çeşit bellek yönetimi mantığı diyelim buna.

Ayrıca XP gibi çabuk yıkılmıyo.ben vistadan önce xp de mutlaka bir sorun ile karşılaşır belli bir süre sonra format atmam gerektiğini düşünürdüm.3-4 ayda atardımda.
    vista daha sağlam bir işletim sistemi arkadaşlar.bunu uzun süre kullanıp yaşamanız gerekiyo.öyle önyargı ile birşeye varamazsınız.

Emin olun ki denedik vistayı elimdeki sistemde kontrol panelde görüldüğü gibi bir sistem yetersiz de değil aero arayüzü için niye masaütünde bile dururken ram yiyen bir canavarı kullanayım.En büyük getirisi dx10 un yalan olduğu ortaya çıkmış iken satışları yerlerde sürünen bir işletim sistemine niye geçelim.Xp satışları normalde sonlanması gerekirken vistanın kötü satışları yüzünden uzatıldı.Vista microsoftun çıkardığı en kötü işletim sistemleri ödülünü me ile paylaşır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diciotto -- 23 Aralık 2008; 14:48:04 >

• Gelsin ya SP1 ile biraz düzeldi Vista belki bu sayede biraz daha düzelir
    Microsoft zaten son zamanlarda iyice batırdı ne Vista'sı düzgün ne Xbox360'ı ..!
  • quote:

Vistayı kötüleyenler :doğru dürüst denemeyenler ve vistaya iyi diyenler daha düne kadar xp kullanırlardı.Yani ikisinide daha iyi tartmış olanlar Vistayı şu an kullanıp memnun olanlar oluyor..Bilmem anlayabilirmisiniz bu cümleyi :)

Onyargi yok 4gb lik bir sistemim var dual core haliyle sistem sorunuda yok vista hem normal hem sp1 olarak denenmistir tarafimdan.Kesin olan xp sp3 her acidan vista sp1den ustundur hiz stabilite uyumluluk vs...vista icin cikacak sp2 herhangibir getirisi olmayacaktir buyuk beklenti sarsar.Ayrica xp li sisteme her 4 aydabir format atmak niye anlamis degilim.Ama vistali bir sistemde ayda bir format sart Kisacasi win7 cikana kadar hatta bana gore win7 SP1 cikana kadar xp sp3 en iyi secenek olacak.Birde yukarida bahsettigimiz server 2008 var ama onu daha yukleyip denemedim.

• ben 5 6 aydır hiç vistaya format atmadım siz bu bilgisayarda napıyorsunuz da her ay format atıyorsunuz anlamadım:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: low

Zamanında WindowsME milleti deli etmişti.Şimdi Windows Vista..
    Umudum Windows 7 Artık

WinME Vista' ve XP' den evvel severek kullandığım sorunsuz bir işletim sistemiydi.
  • xP vazgeçilmezim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orjinalden alıntı: low

Zamanında WindowsME milleti deli etmişti.Şimdi Windows Vista..
    Umudum Windows 7 Artık

WinME Vista' ve XP' den evvel severek kullandığım sorunsuz bir işletim sistemiydi.

ME icin ilk kez sorunsuz diyen birine rastladim.Ama bugune kadar kullandigim en saglam isletim sistemi kesinlikle 98SE dir.Birde WinNT tabikide en saglam isletim sistemlerinden biriydi.

Eger win7 soylendigi gibi olursa belkide bugune kadar cikacak olan en iyi winlerden biri olabilir.Gereksiz servislerin ve programlarin olmadigi daha hizli acilip kapanabilen sorunsuz ve stabil bir win 7 olur umarim.

• win7 beta halinde bile SP1li güncelli bir Windows Vistayı tokatlar haşamat eder birde üstüne Acil Servisi arar. Ama win7 betanın bir kusuru var. Sanal Sürücü oluşturabileceğimiz programlar çalışmıyor.Doğal olarakta oyunlardan mahrum kalıyoruz
  • Win7 beta-1 , 7 ocakta cikacakmis kesin degil tabi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BARKU

hava-civa-vista

doğru söze ne hacet hocam
  • Vistaya Bu Güne Kadar Hiç Sıcak Bakmadım
    Xp 4 Eva
  • Win 7 beta da oyun oynanabiliyor mu?Pek zannetmiyorum ama
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.