Şimdi Ara

Windows Vista Hizmet Paketi 2 Beta'nın performansı mercek altında (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
0
Favori
16.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: dogan23

Sistemim; Q9550 @ 3.82Ghz, 8GB OCZ Reaper DDR3 RAM, 9800GT Ekran Kartı...

Ve Vista'yı (64bit SP1+updates) deneyip, performans düşüklüğü yüzünden XP'ye geri döndüm.

Vista sistem kaynaklarınızı boşa harcıyor. İsterse süper bir sisteminiz, 32 GB RAM'iniz olsun, sorun bu değil... XP bu konuda çok daha başarılı.

Üstelik arabirimde pekçok kullanışsızlık ve buglar var. (Örneğin bir programda dosya kaydederken, eski kaydedilmiş bir dosyayı seçip alttan ismini değiştirince, Vista "üzerine kaydedeyim mi" diye soruyor! Buna benzer birçok bug var... Start menüsü ve Explorer da çok kullanışsız.)

İlk çıktığında da denemiş ve XP'ye dönmüştüm. Şimdi son update'leriyle tekrar denedim, malesef düzeleceği yerde daha kötü olmuş.... Windows 7'den de çok fazla umudum olmamakla birlikte, ona artık mecburen geçeceğiz sanırım.

Kesinlikle katiliyorum ama yukarida biri win7 nin , win2008server uzerine kuruldugunu yazmis eger oyleyse win7 ve dx11 ikilisi cok iyi cikabilir en kotu ihtimalle sp1 le adam olacak seviyede bir isletim sistemi olur.Su anki blog yazilarina gore ms win7 ile cok daha detayli olarak ilgileniyor ve xp den bile daha iyi ve performansli olacagi iddia ediliyor.

• quote:

Ve Vista'yı (64bit SP1+updates) deneyip, performans düşüklüğü yüzünden XP'ye geri döndüm.

Vista sistem kaynaklarınızı boşa harcıyor. İsterse süper bir sisteminiz, 32 GB RAM'iniz olsun, sorun bu değil... XP bu konuda çok daha başarılı.

Üstelik arabirimde pekçok kullanışsızlık ve buglar var. (Örneğin bir programda dosya kaydederken, eski kaydedilmiş bir dosyayı seçip alttan ismini değiştirince, Vista "üzerine kaydedeyim mi" diye soruyor! Buna benzer birçok bug var... Start menüsü ve Explorer da çok kullanışsız.)

İlk çıktığında da denemiş ve XP'ye dönmüştüm. Şimdi son update'leriyle tekrar denedim, malesef düzeleceği yerde daha kötü olmuş.... Windows 7'den de çok fazla umudum olmamakla birlikte, ona artık mecburen geçeceğiz sanırım.

8 gb ram ile xp mi kullanıyorsun?

• quote:

Orjinalden alıntı: XpressMetal

quote:

64bit kullanıyor olabilir...

• quote:

Orjinalden alıntı: kaleci07

leop server 2008 de driver durumu nasıl??

tüm vista driverları oluyor. 32 bit 64 bit farketmez. zaten hepsini kendi tanıyor. ben sadece ati driver ve intelinf install yukledım.

altta koydugum ss teki yüklü oyunlara vs dikkat.

server 2008 xp den çok çok çok azıcık daha fazla sistem kaynağı kullanıyor. yani onuda aero ya verin.
    1 senedir çeşitli topicler de server 2008 i övüyorum. hatta biraz araştırmayla nasıl optimize edildiğini anlattığım topic te bulunabilir.

yükleyecek olanlara 32 bit versiyonu yerine 64 bit versiyonu öneriyorum. düşünün 32 bit versiyonu vista dan hızlı değil ÇOK daha hızlı. 64 bit ondan da hızlı.
    Q6600 umu satıp E8600 ü aldığımda gerçekten psikopat bir ikili oldular işlemci ve işletim sistemi.

son olarakta bu işletim sisteminin lisans fiyatı 3999$. 240 gun yasal olarak kullanılabiliryor. sonra format çat bir 240 gun daha. ama gördüğünüz gibi benim ki lisanslı. korsana karşıyız hehe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 17 Aralık 2008; 3:00:36 >

• Windows Vista Hizmet Paketi 2 Beta'nın performansı mercek altında
  • quote:

Orjinalden alıntı: XpressMetal

Grafikerlik yaptığım için çok RAM gerekiyor. Vista da RAM'i kendine harcıyor dediğim gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogan23 -- 17 Aralık 2008; 15:12:56 >
  • Orjinalden alıntı: XpressMetal 8 gb ram ile xp mi kullanıyorsun?
    eger 64 bit kullanmıyorsan sadece bios'ta ram sayarken görebılırsın o 8gb yı :))
    Ben 64 xp de kullandım 32 xp de ben vista ultimate i başarılı buldum bır kaç ayarla baya düzeliyor..
    ama 2 gb ram olanlara kurmalarını tawsıye etmıyorum
    cunku sistem LUNEPARK gibi cıvılcıvıl :))
    en az 4 gb ram lazım bence..
  • Leop original dvd SP1 dahil kac gb tek dvd ye sigmismi isletim sistemi.Birde "1 senedir çeşitli topicler de server 2008 i övüyorum. hatta biraz araştırmayla nasıl optimize edildiğini anlattığım topic te bulunabilir" demisiniz ayni sekilde bunu burada TR olarak aciklayabilirmisiniz veya yeni bir baslik altinda anlatabilirmisiniz bizde ona gore bu isletim sistemini kurup deneyebiliriz. tercihen x64 SP1 eng olani aciklarsaniz daha iyi olur.
  • Page File olmadan daha hızlı

Windows Vista Hizmet Paketi 2 Beta'nın performansı mercek altında
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

Leop original dvd SP1 dahil kac gb tek dvd ye sigmismi isletim sistemi.Birde "1 senedir çeşitli topicler de server 2008 i övüyorum. hatta biraz araştırmayla nasıl optimize edildiğini anlattığım topic te bulunabilir" demisiniz ayni sekilde bunu burada TR olarak aciklayabilirmisiniz veya yeni bir baslik altinda anlatabilirmisiniz bizde ona gore bu isletim sistemini kurup deneyebiliriz. tercihen x64 SP1 eng olani aciklarsaniz daha iyi olur.

msnden yardımcı olurum.

64 bit olanı 2539.9 MB
  • 64 bit Vista Ultimate + SP1:

• Vallahi ben XP den daha performanslı buluyorum ama sorunsuz değil. Performans olarak sorunu yok. Ama hata ve buglar var. Mesela bir medyadan Winrar çıkartma işlemi yapıyorsunuz ve medya çizilmiş olduğundan winrar ile çıkartma işlemi yarıda kesiliyor ,devam etmiyor. Bu durumda Winrarı kapatamıyorsunuz sistem kitleniyor. En azından ben de bu hatalar oluyor. Merak etmeyin herşeyiyle son sürüm,günce,pc profilde ve bir virus durumuda yok,defraglanmış,regedit i sağlam, düzenli ve temiz...
  • İso olarak 3.01 görünüyo 64bit bende de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pascal.Nouma -- 20 Aralık 2008; 22:14:07 >
  • http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=13C7300E-935C-415A-A79C-538E933D5424&displaylang=en

burdan indirebilirsiniz. 32 bit ve 64 bit versiyonu mevcut.

6001.18000.080118-1840_x86fre_Server_en-us-KRMSFRE_EN_DVD.iso
    1793.9 MB

6001.18000.080118-1840_amd64fre_Server_en-us-KRMSXFRE_EN_DVD.iso
    2539.9 MB
  • vista x64 kullanıyorum 1 yılı aşkın hiçbir sorun yaşamadım xp den de 3 kat hızlı

O XP Yİ ÖVEN ARKADAŞLAR 32 BİTTE DX9 DA MAX 2GB DE DEVAM ETSİNLER
  • quote:

Orjinalden alıntı: leop

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=13C7300E-935C-415A-A79C-538E933D5424&displaylang=en

1793.9 MB

2539.9 MB

Saol ama bunun SP1 butunlesik versiyonu yokmu illaki sp1 i ayri olarakmi cekmemiz gerekiyor?

• Testlerde kötü sonuçlar alınmış ama bir de şu yönden bakmak gerekir. Teste giren daha betası, bakalım SP2 çıkınca sonuçlar nasıl olacak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

quote:

Orjinalden alıntı: leop

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=13C7300E-935C-415A-A79C-538E933D5424&displaylang=en

1793.9 MB

2539.9 MB

Saol ama bunun SP1 butunlesik versiyonu yokmu illaki sp1 i ayri olarakmi cekmemiz gerekiyor?

sp1 çıkmadan entegre edildi. istersen sp2 çekebilirsin.
    o da bu :http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=361D0CA3-4B2C-4F1C-8B3E-DE376FDB1DE8&displaylang=en

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 21 Aralık 2008; 4:34:44 >

• Konu Vista Sp2 Beta Konusu server 2008 Tartışılıyor. Sen Kendi İşletim Sistemini Kullan Bizene..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.