Şimdi Ara

Windows Vista Hizmet Paketi 2 Beta'nın performansı mercek altında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
0
Favori
16.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ulenn şu üstte vista kötü deyenlere dalmak istiyom sistemizinde p4 p3 en iyi amd 3000 512 mb ram onboard ekran kartı sonra vista kötü 4gb ramin hepsini adresleyebilen ve TÜRKÇE olan bir xp sürümü var mı 64 bit xp demeyin çünkü onda türkçe desteği yok hadi size ii akşamlar
  • ne derseniz diyin, ben HD 4870 çıktığı gün bimeks'ten satın almış biri olarak konuşayım. aldığım gün orjinal vista ultimate ile kullanmaya başladım. pc'ye res attığım anda arka arkaya ATIKMDAG.sys hatası alarak 30-35 restart atıyordu kendine. tüm donanımcılarla konuşmama rağmen sorun çözülemedi. ati'nin orjinal sitesinden görüştüğüm kişi xp ye geçmemi tavsiye etti, mecburen XP ye döndüm.

benimle aynı dönemde 9800 GTX satın almış arkadaşım da nvidia'nın .sys hatasını aynı şekilde aldı. mecburen xp'ye geçti o da.

şimdi bana bill gates gelse vista yı savunsa, yine bana vistanın ne kadar hoş ne kadar cici olduğunu ispatlayamaz. neymiş? stabilmiş. bu mu stabil hali? 512 ram i olan adam server 2008 kurunca kassa dahi mis gibi çalıştırıyor ama? vista çok daha fazla mı kaynak istiyor? q9300 4gb ram makinam mı kaldırmıyor yoksa vista yı?

Windows 98 > XP Sp2 > Windows 7. eğer win 7'den de beklediğimi bulamazsam da mac'e geçerim. microsoft saçmalığına katlanıcak mecalim kalmadı çünkü.

• quote:

Orjinalden alıntı: cevaps

ne derseniz diyin, ben HD 4870 çıktığı gün bimeks'ten satın almış biri olarak konuşayım. aldığım gün orjinal vista ultimate ile kullanmaya başladım. pc'ye res attığım anda arka arkaya ATIKMDAG.sys hatası alarak 30-35 restart atıyordu kendine. tüm donanımcılarla konuşmama rağmen sorun çözülemedi. ati'nin orjinal sitesinden görüştüğüm kişi xp ye geçmemi tavsiye etti, mecburen XP ye döndüm.

benimle aynı dönemde 9800 GTX satın almış arkadaşım da nvidia'nın .sys hatasını aynı şekilde aldı. mecburen xp'ye geçti o da.

şimdi bana bill gates gelse vista yı savunsa, yine bana vistanın ne kadar hoş ne kadar cici olduğunu ispatlayamaz. neymiş? stabilmiş. bu mu stabil hali? 512 ram i olan adam server 2008 kurunca kassa dahi mis gibi çalıştırıyor ama? vista çok daha fazla mı kaynak istiyor? q9300 4gb ram makinam mı kaldırmıyor yoksa vista yı?

Windows 98 > XP Sp2 > Windows 7. eğer win 7'den de beklediğimi bulamazsam da mac'e geçerim. microsoft saçmalığına katlanıcak mecalim kalmadı çünkü.

Ekran kartı hatasını hemen hemen herkes alıyor Vista'da malesef :(
    Ben kartın eski sürücülerini yükledim günde 1 defa ancak alıyorum bu hatayı ve restart yemiyorum :)

İnşallah Sp2 ile çözülür bu sorun yoksa Windows 7 çıktığı zaman ona geçeceğim...

• SP2, SP3 böyle gider! nereye kadar?

boşuna bize vista'yı kakaladılar! hep aynı dümeni yapıyor microsoft..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rider30 -- 14 Aralık 2008; 19:42:05 >
  • Şu MacOs X'in oyunlardaki uyumluluğu nedir?
  • O kadar kötü ki splerle düzeltmeye çalışırken daha kötü yapıyolar.
  • Testlerde Vista SP1'den daha kötü performans almış gözüküyor.
    Boot süresi daha uzamış ve oyunlarda da 1-2 fps var.

Türkçe sürümü çıkıp kullanıcıların burada kendi görüşlerini yazana kadar beklemek en iyisi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orjinalden alıntı: leop

boşuna bu iğrenç işletim sistemini kullanıyorsunuz.

Server 2008 yükleyin.

Sen onunla hangi oyunlaır oynayabiliyorsun?
    Birtek Heart sorunsuz çalışıyor.

senin gibi okuyup araştırmadan konuşan bilgisiz cahil kişiler yüzünden bu forumda o kadar çok yanlış yönlendirme oluyor ki ..

daha çalışmayan bir oyun görmedim.

sadece vistada ki hearts, chess gibi oyunlar çalışmıyor.

Wndows 7, Server 2008 in boyanmış hali.

http://www.win2008workstation.com/wordpress/2008/03/08/games-and-entertainment/

bu link server 2008 de çalışmayan oyunları gösteriyor.

bu oyunlar :
    Worms World Party ve Bully Scholarship Edition

Diğer BÜTÜN OYUNLAR sorunsuz çalışıyor.

gıcık oluyorum senin gibi tiplere ya.

• Acikcasi xp sp3 en iyisi her acidan umarim win7 de vista gibi olmaz ki birde win7 icin bir suru sp beklemesin millet.Simdilik win7 cikana kadar xp sp3 ile cogu kisi yoluna devam edecektir ben dahil.Tabi birde dx11 de dx10 gibi fos cikma ihtimali var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

Acikcasi xp sp3 en iyisi her acidan umarim win7 de vista gibi olmaz ki birde win7 icin bir suru sp beklemesin millet.Simdilik win7 cikana kadar xp sp3 ile cogu kisi yoluna devam edecektir ben dahil.Tabi birde dx11 de dx10 gibi fos cikma ihtimali var.

DX11 bence fos çıkmayacak.gelen dxlerden zaten tek sayılar muhteşem geldi.7 den sonra 8 de çok dandikti bi getirisi yoktu.9 da ise bayaa bir gelişme sağlandı.
    dediğin gibi ben de 7 çıkana kadar xp3 kullanacağım
  • Şu SP2 çıksın deneyelim baktım aynı sorunlar devam edicek W7 Çıkıncayakadar devam ediceğiz XP.SP3.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

boşuna bu iğrenç işletim sistemini kullanıyorsunuz.

Server 2008 yükleyin.

Sen onunla hangi oyunlaır oynayabiliyorsun?
    Birtek Heart sorunsuz çalışıyor.

senin gibi okuyup araştırmadan konuşan bilgisiz cahil kişiler yüzünden bu forumda o kadar çok yanlış yönlendirme oluyor ki ..

daha çalışmayan bir oyun görmedim.

sadece vistada ki hearts, chess gibi oyunlar çalışmıyor.

Wndows 7, Server 2008 in boyanmış hali.

http://www.win2008workstation.com/wordpress/2008/03/08/games-and-entertainment/

bu link server 2008 de çalışmayan oyunları gösteriyor.

bu oyunlar :
    Worms World Party ve Bully Scholarship Edition

Diğer BÜTÜN OYUNLAR sorunsuz çalışıyor.

gıcık oluyorum senin gibi tiplere ya.

Demek hiçbir driver problemi olmadan oynayabiliyorsun.
    Tebrik ederim.

• Demek hiçbir driver problemi olmadan oynayabiliyorsun.
    Tebrik ederim.
    -----------------------------------------------------------------

öncelikle yukarda attığım sert mesajın nedeni beni yalancı durumuna düşürmen. cahil kelimem için de ozur dilerim ayrıca. ama araştırma yapmaman nedeniyle bilgisizsin.

gördüğün gibi 4870x2 sahibiyim. sence o karta sahip olup hiç oyun oynanmayan bir işletim sistemini kullanmam biraz saçma değil mi ?

şu an bilgisayarımdaki yuklu oyunlar :
    -crysis
    -crysis warhead
    -football manager 2009
    -counter strike source
    -race driver grid
    -warcraf 3 frozen throne
    -zoo tycoon

Server 2008 64 Bit i 10 aydır kullanıyorum. Şu ana kadar sadece ama sadece NOD 32 programı ben server 2008 e yüklenmem dedi. oda NOD 32 Business versiyonuyla direk yuklendi. Server 2008 Enterprise şu an 4000$ satılan microsoft un en hızlı ve en sorunsuz işletim sistemidir. Windows 7 de yukarda yazdığım gibi onun boyanmış reklendirilmiş halidir.

Benim sinirlendiğim nokta konu hakkında en kucuk bır bılgıın olmamasına ragmen negatıf yorum yapmaktan cekınmıyorsun. Esas senin dediğin heatrs chess tarzı wındows oyunları calısmıyor. Bunun dışındada herhangi bir programı çalıştıramamak imkansız çünkü vista dan kat ve kat daha optimize edilmiş bir sistemdir kendisi.

Nod32 açıkken windows açılışında sadece ama sadece 450 mb ram kullanmaktadır. Hemde AERO butun efektlerıyle aktif iken. Benim yorumlarıma ters düşmek yerine tavsiyelerime uysan emin ol daha mutlu olursun. Server 2008 hakkında ki sorulara pm den yanıt verebilirim. YUkarda verdiğim linkide birazcık karıştırısanız 60 gunluk deneme surumunun nasıl 240 gune cıkaraıldıgı, aero nun nasıl aktif edildiği gibi bilgilere ulaşabilirsininz.

• MS win7 icin vista nin sorunsuz ve gelismis hali diyordu simdi leop win 7 , Server 2008 Enterprise nin boyanmis hali diyorsunuz ki eger oyleyse win7 cok az kisi tarafindan kullanilacak malum server sistemler yusek cpu ve ram ihtiyaclariyla bilinirler.Tam olarak simdi win7 vista mi yoksa Server 2008 Enterprise kokenli bir isletim sistemi olacak?
  • Server 2008'i bir ev kullanıcısı olarak kullanırsak, ne türlü zarar ve faydaları olur? Her oyunla uyumluluğu var mı acaba? Vista kullanmaktansa onu denemeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: odrin34

hala xp kullanıyorum buyuk bir keyifle. vista kullanıcılarını anlayamıyorum...

Bende 3000+ AMD'yle xp kullanıyordum fakat imzadaki sistemi alınca XP'yi yükledim resmen sürünüyordu. Vista'da uçuyor. Vista'da XP'ye göre çok fazla yenilik var ve yeni sistem bileşnlerini daha iyi destekliyor. 1+1=2.

Yazdıklarımın bir anlam kazanması için sisteminizin yeni olması ve her ikisini de denemiş olmanız gerekir.

Ayrıca konuyla ilgili olarak SP2'nin mutlaka getirisi olacaktır. Ancak SP1'in performansının SP RC1 sürümünden daha düşük olduğunu belirtmeliyim.

Saygılar

• millet xp de adamlar windows7 diyo
  • leop server 2008 de driver durumu nasıl??
  • bayram tatilinde arkadaşımın lenovo laptopunu kullanma fırsatı buldum c2d 2,0 işlemci 2gb ram 256 mb ekran kartı vs... vardı (ki laptop sıfırken 1 gb ram liydi). bir haftalık kullanım sonunda laptopu camdan nasıl atmadım hala kendime şaşırıyorum. sistem resmen sürünüyor. şimdi sistem iyi olacak diyen arkadaşlar ona eyvallah diyorum ve soruyorum o zaman laptop üreticileri neden bu sistemlere vista yüklüyorlar...
  • Sistemim; Q9550 @ 3.82Ghz, 8GB OCZ Reaper DDR3 RAM, 9800GT Ekran Kartı...

Ve Vista'yı (64bit SP1+updates) deneyip, performans düşüklüğü yüzünden XP'ye geri döndüm.

Vista sistem kaynaklarınızı boşa harcıyor. İsterse süper bir sisteminiz, 32 GB RAM'iniz olsun, sorun bu değil... XP bu konuda çok daha başarılı.

Üstelik arabirimde pekçok kullanışsızlık ve buglar var. (Örneğin bir programda dosya kaydederken, eski kaydedilmiş bir dosyayı seçip alttan ismini değiştirince, Vista "üzerine kaydedeyim mi" diye soruyor! Buna benzer birçok bug var... Start menüsü ve Explorer da çok kullanışsız.)

İlk çıktığında da denemiş ve XP'ye dönmüştüm. Şimdi son update'leriyle tekrar denedim, malesef düzeleceği yerde daha kötü olmuş.... Windows 7'den de çok fazla umudum olmamakla birlikte, ona artık mecburen geçeceğiz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogan23 -- 16 Aralık 2008; 3:31:07 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.