Şimdi Ara

Windows Uyarı Sesleri BIOS'dan Geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konu başlığı aynı zamanda sorunum. Mesela çalıştır'a girip olmayan bir klasör adı yazdığımda windows'un uyarı sesi kulaklık ya da hoparlörden gelmesi gerekirken BIOS'dan bip diye ses geliyor. Aynı zamanda windows açılış ve kapanış sesleri de gitti. Müzik, oyun, program vs. sesleri çalıyor ama windows sesleri yok. Uyarı sesleri ise söylediğim gibi BIOS'dan bip şeklinde geliyor. Nasıl düzeltebilirim bunu ?

Denediklerim:

- TuneUp ve CCleaner ile komple tarama yaptırdım. Aynı şekilde.

-Yeni sürücüsünü kurdum. Hatta sonra aygıt yöneticisinden hepsini kaldırdım yeniden kurdum aynı şekilde.

-Denetim masasından eski ses ayarlarına getirdim, varsayılan seçtim aynı şekilde. Atamaları baştan yaptım değişen birşey olmadı.

• Yardım edecek kimse yok mu ?
  • Başlat-->Çalıştır-->Regedit-->Hkey Current User-->Control Panel-->Sound "No" yap . bu kadar.
  • arkadaşım thema sesleri ayarlı değildir boşuna iptal etme sistem seslerini. şu yolu takip et.
    başlat-->denetim masası-->ses efekti ve aygıtları-->ses efekti-->ses düzeni yanındaki minik ok işaretinden kayıtlı bir ses teması seç.
    Uygula ve tamam de yeterli.
  • Arkadaşım, BIOS un kendisinden ses gelmez. Bir sesin üretilebilmesi için, ses oluşturmaya yarayan elektronik aygıt olması gerekir. Ses üretmeye yarayan diyaframlı aygıtın ismi de hoparlördür. Diğer yandan BIOS sesleri kulaklık yada external (dış) hoparlörden gelmez. Bir sesin kulaklık yada dış hoparlörden gelmesi için, o sesin ses kartı destekli olması gerekir. Bios sesleri ses kartı destekli değildir. O duyduğun bip sesi internal hoparlörden geliyordur. Genelde ana kartların sağ alt köşesinde çıkışı olan iç hoparlör yani.
    Bazı BIOIS ayarlarında, BIOSun uyarı sesleri kapatılabiliyor. Ama bunu tavsiye etmem, çünki işlemci yada fanla ilgili bir sorun olduğunda BIOS un uyarı biplerini duymazsan işin kötü olur.
    Kolay gelsin...

Not: Denetim masası / ses efektleri komutuyla BIOS seslerini düzenliyemezsin. Ancak sistem seslerini düzenleyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catetik -- 8 Nisan 2008; 15:07:07 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.