Şimdi Ara

Windows Ürün Anahtarımı Nasıl Bulabilirim ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bizim evdeki eski dizüstü bilgisayara format atmak istiyorum. Ancak bu bilgisayarı ben yokken nerede formatlattılarsa adam buna Windows 7 kurmuş, üstüne cracklemiş. Bilgisayarın BIOS üzerinde orijinal ürün anahtarı olduğunu biliyordum bu yüzden product key programını indirip keyi öğrendim. Windows 8.1 için hangi sürüme ait olduğunu bilmediğim için bugün Microsoft Türkiye ekibini aradım. Yaptıkları kontrol sonucu söylediğim keyin geçersiz bir key olduğunu söylediler. Uzaktan bilgisayara bağlanıp bilgisayarın içinden keyi bulmaya çalıştılar ama bilgisayara ait herhangi bir key bulamayıp yetkili satıcıyı aramamı söylediler. Yetkili satıcı ile görüştüm ve bana ücret karşılığı servisten falan bahsetti. Ben şimdi bu bilgisayarın 8.1 keyini nasıl bulabilirim ? Program ile bulduğum keyin hatalı olduğunu söylediler. Windows 8.1 sürümlerinin hepsini tek tek yüklesem otomatik olarak keyi görüp kendisi etkinleşir diye düşündüm ama çok zaman alır. Benim bilgisayarın keyini ve bu keyin hangi 8.1 sürümüne ait olduğunu bulmam lazım. Keyi bulsam gerisi rahat bir şekilde hallolacak ancak keyi bulamadım birçok kez söylediğim gibi. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

• The Rainmaker kullanıcısına yanıt
    Windows 8.1 ile geldiğine göre çok da eski değil, laptopunun modelini yazıp internette arat mutlaka hangi sürüm ile geldiğine dair bir çok başlık bulabilirsin
  • Bu program gösteriyorhttp://www.bilgisayarbilisim.net/fatih-etkilesimli-tahta-f279/win8-win10-sorunsuz-key-ogrenme-t152381.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu kodu bir metin belgesine kopyala ve yapıştır. Daha sonra farklı kaydet yaparak. KEY.vbs olarak masaüstüne kaydet şimdi KEY.vbs dosyasına çift tıkla çalıştır.

Ürün anahtarını ve hangi Windows sürümüne ait olduğunu gösterir.

Const HKEY_LOCAL_MACHINE = &H80000002 
    WinKey = GetWinKey
    OfficeKeys = GetOfficeKey("10.0") & GetOfficeKey("11.0") & GetOfficeKey("12.0") & GetOfficeKey("14.0") & GetOfficeKey("15.0")

If Msgbox(WinKey & vbnewline & vbnewline & OfficeKeys & vbnewline & "Tüm anahtarları ProductKeys.txt dosyasına kayıt etmek istiyor musunuz?", vbyesno, "Windows Ürün Anahtarları by MRT_") = vbyes then
    Set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
    Set objTextFile = objFSO.CreateTextFile("ProductKeys.txt", True)
    objTextFile.Write WinKey & vbnewline & vbnewline & OfficeKeys
    objTextFile.Close
    end if

Function GetOfficeKey(sVer)
    On Error Resume Next
    Dim arrSubKeys
    Set wshShell = WScript.CreateObject( "WScript.Shell" )
    sBit = wshShell.ExpandEnvironmentStrings("%ProgramFiles(x86)%")
    if sBit <> "%ProgramFiles(x86)%" then
    sBit = "Software\wow6432node"
    else
    sBit = "Software"
    end if
    Set objReg=GetObject("winmgmts:{impersonationLevel=impersonate}!\\.\root\default:StdRegProv")
    objReg.EnumKey HKEY_LOCAL_MACHINE, sBit & "\Microsoft\Office\" & sVer & "\Registration", arrSubKeys
    Set objReg = Nothing
    if IsNull(arrSubKeys) = False then
    For Each Subkey in arrSubKeys
    if lenb(other) < 1 then other = wshshell.RegRead("HKLM\" & sBit & "\Microsoft\Office\" & sVer & "\Registration\" & SubKey & "\ProductName")
    if ucase(right(SubKey, 7)) = "0FF1CE}" then
    Set wshshell = CreateObject("WScript.Shell")
    key = ConvertToKey(wshshell.RegRead("HKLM\" & sBit & "\Microsoft\Office\" & sVer & "\Registration\" & SubKey & "\DigitalProductID"))
    oem = ucase(mid(wshshell.RegRead("HKLM\" & sBit & "\Microsoft\Office\" & sVer & "\Registration\" & SubKey & "\ProductID"), 7, 3))
    edition = wshshell.RegRead("HKLM\" & sBit & "\Microsoft\Office\" & sVer & "\Registration\" & SubKey & "\ProductName")
    if err.number <> 0 then
    edition = other
    err.clear
    end if
    Set wshshell = Nothing
    if oem <> "OEM" then oem = "Retail"
    if lenb(final) > 1 then
    final = final & vbnewline & final
    else
    final = edition & " " & oem & ": " & key
    end if
    end if
    Next
    GetOfficeKey = final & vbnewline
    End If
    End Function

Function GetWinKey()
    edition = wshshell.RegRead("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProductName")
    oem = ucase(mid(wshshell.RegRead("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProductID"), 7, 3))
    key = GetKey("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId")
    set wshshell = Nothing
    if oem <> "OEM" then oem = "Retail"
    GetWinKey = edition & " " & oem & ": " & key
    End Function

Function GetKey(sReg)
    GetKey = ConvertToKey(wshshell.RegRead(sReg))
    Set wshshell = Nothing
    End Function

Function ConvertToKey(key)
    Const KeyOffset = 52
    i = 28
    Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"
    Do
    Cur = 0
    x = 14
    Do
    Cur = Cur * 256
    Cur = key(x + KeyOffset) + Cur
    key(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255
    Cur = Cur Mod 24
    x = x - 1
    Loop While x >= 0
    i = i - 1
    KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutput
    If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i <> -1) Then
    i = i - 1
    KeyOutput = "-" & KeyOutput
    End If
    Loop While i >= 0
    ConvertToKey = KeyOutput
    End Function

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 13 Temmuz 2016; 12:57:31 >
  • @cmldrs Dediğinizi yaptım ancak aynı ürüne ait birçok işletim sistemi çıktı. Her satan farkı bir sürümle satmış.

@HsynBkts İncelerim hocam. Teşekkür ederim.

@MRT_ Bugün veya yarın kesin denerim hocam bunu. Teşekkür ederim.
    OEM ürün anahtarınızı bu program ile de öğrenebilirsiniz. Ürün anahtarınızın hangi sürüm için olduğunu da bulabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/m_119017536//tm.htm#119017536

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 12 Eylül 2016; 0:55:55 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.