Şimdi Ara

windows'u kuramıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • harddiskim c ve d olmak üzere ikiye ayrılı , C'nin dosya sistemi NTFS, D'nin dosya sistemi FAT 32.Bu yüzden olsa gerek bilgisayarıma windows'u kuramıyorum.Kurmaya çalışırken şöyle bir uyarı veriyor """Kur başlangıç sürücünüzde dosyaları oluşturamıyor ve windows98'i kuramıyor.Sabit diskte NTFS dosya sisteminiz varsa MS-DOS ön yükleme bölümlemesi oluşturmalısınız vs... """.
    Ayrıca format atarken D sürücüsünde biçimlendirme desteklenmiyor uyarısı alıyorum. YARDIMA İHTİYACIM VAR EN ACİLİNDEN. Birde bu NTFS yi FAT 32 ye nasıl çevirebilirim.

• win98 i yalnızca d ye kurabilirsin ve kurduğunda win98 üzerinden c:ye erişemezsin.Başka yolu var mı bilmiyorum ama ntfs yi fat32 ye çevirmek için diski 0larla doldurmalısın(ilk günkü haline gelir yani sıfırlanır).Bunu da diskin üretici firmasının sitesinden indireceğin disc wizard programıyla yapabilirsin.sıfırlandıktan sonra tekrar 2ye ayırırsın ve istediğin şekilde biçimlendirirsin,tabi dosyaları yedeklemen gerek....Hiç denemediğim için neden kurulamadığı hakkında bi fikrim yok...
  • win2000/xp gibi bi cd tak, ordan biçimlendir diski yeniden. kolay gelsin..
  • win 2000 veya xp cdsini tak. diskleri gördüğün kısma gelince (xp için söylüyorum) c: sürücüsünün üzerine yön tuşlarıyla gel
    sırayla
    D
    Enter
    L
    tuşlarına bas.
    sonra C tuşuna ve ardından da enter tuşuna bas.
    c: sürücüsünün üzerine gel ve entere bas.
    çıkan menüden "fat dosya sistemi ile biçimlendir"i işaretle ENTER
    diski biçimlendirdikten sonra disk sürücülerini tarayacaktır.
    burada bilgisayara reset at.
    böylece diskine xp dosyalarının yüklenmesini engellemiş olursun.
    yalnız dikkat et sürücü biçimlendirilirken sakın resete basma.
    hadi kolay gelsin
    inşallah karışık olmammıştır.
  • ilk once xp yi kur c yi fat32 yap ondan sonra c ye 98 i kur
  • ilk once xp yi kur c yi fat32 yap ondan sonra c ye 98 i kur
  • ZİHNİGONEN kardeşim iyi güzel ve birazda karışık anlatmışsın ama ""diski gördügün kısım""demişsin burası neresi oluyor,diski nerede görecem windos açıkken mi yoksa başlangıç disketi ile bilgisayarı başlattıktan sonramı?
  • biraz daha basitleştirmeye çalışayım normalde c sürücün etkindir ve ntfs olduğu için 98 kuramazsın tam tersi olsaydı problem olmazdı çünkü 98 in üzerine 200 i d sürücüsüne kurabilirsin ama 2000 üzerine 98 kurdurmaz bu yüzden xp veya 200 cd si ile bilgisayarı kurmaya başla kurulum hazırlanırken sana seçenekler gelecek aklıma gelenleri sayayım sürücüyü ntfs kullanarak biçimlendir, dosya sistemini değiştirmeden biçimlendir sürücüyü dosya sistemi fat kullanarak biçimlendir ki bu senin kullanman gereken bunu seç ve sürücü biçimlendirilene kadar bekle sonra 98 kurmak istiyorsan pc yi resetle açılış disketi ile veya 98 cd si ile aç ve yükle kolay gelsin
  • Hiç bir şeyle uğraşma
    Partition manager programını bul çalıştır. Ve ilgili bölümü seç ve bölümü fat 32'ye çevir.( Şu anda fat değiştirme nasıl yapılıyordu hatırlamıyorum. Eğer istersen akşama bakıp yazayım)

Programı google de arayıp bulabilirsin.
  • arkadaşların önerdiği gibi win2000/XP cd'si ile NTFS olan C: sürücünü fat32'ye kolayca çevirebilirsin...
  • denetim masası/yönetimsel araçlar/disk yönetimi/ilk önce sagda c sürücüsünü seç/disk yönetimi sag klik/tüm görevler /biçimlendir... bu yolu diğer ayrılmış birimler içinde kullanabilirsin..
  • fazla uğraşma eğer onemli bilgin yoqsa o zaman 98 cd-rom dan aç fdisk yap dos olmayan bölümü sil sonrada diğer bolumu yeniden oluştur. formatla problemin karkar ortadan istediğin yere 98 kurarsın.
  • partition manager programı ile c: işletim sistemimi ntfs den fat32 ye nasıl çevirecegimi açık bir şekilde yazarsan sevinirim.[frndsp]
  • ZİHNİGÖNEN!E arkadaşım dediğin herbişeyi yaptım fayda vermedi.O işlemlerden sonra D'ye bastıgımda ""Kur istenen işlemi seçilen birimde yapamıyor.Bu birim yüklemenin tamamlanması için gereken geçici kurulum dosyalarını içeriyor """ iletisini alıyorum.
    ayrıca şuanda işletim sistemimde xp kurulu durumda.
  • arkadaşlar işletim sistemimde xp kurulu durumda bu göz önüne alarak C: yi NTFS den FAT32 ye çevirmeme yardımcı olursanız iyi olur.
  • Diğer topic'e bir bak.
  • Arkadaşlar sorunumu hallettim.FDİSK sorunu çözdü ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN
    Yayında ve yapımda emeği olan tüm arkadaşlara sonsuz şükranlarımı iletiyorum.

SAĞOLUN VAROLUN!!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.