Şimdi Ara

Windows'u Bırakıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar çizim programı satın aldım. Son 6 aydır mouse takılmaları oluyor. Netflix uygulamasından dizi izliyorum. Donma oluyor. Edge üzerinden izliyorum. Bazen hata veriyor.

Lisanslı Windows kullanıyorum. Format atıyorum. Korsan program kullanmıyorum. Sonuç bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Windows 10'da kullandım. 11'de kullandım. Değişen bir şey yok.

• Sıkıntı windows da değil de kurulan bir program veya ram, işlemci yetersizliğinden olabilir mi?

• hdd varsa normal

• Memtest hdd tune vs gibi test uygulamaları ile sistemi test edin, çok daha kötü sistemler ile w10'u pamuk gibi kullandım uzun süreler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 11 Ağustos 2021; 1:2:58 >
  • Güle güle.

• İşyerinde mecburen windows kullanıyorum.

Kalan bütün zamanlarımda MacOS ile çok mutluyum.

• Windows ile ilgisi yok. 22 yıldır windows kullanıyorum. Donanım iyiyse, virüs spam falan yoksa niye takılsın? Hele windows 7 den sonra daha da stabil çalışmaya başladı. Ayrıca Edge tarayıcısını kullanmayın, Chrome kullanın.

• iyi yapmışsın
    debian a bekleriz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Edge'nin son hali Chrome'a oldukça yaklaştı bence. Zaten aynı alt yapıyı kullanıyorlar. Bence sorun Windows'da değil de sizin bilgisayarınızda. Çok eski bir sisteminiz varsa linux'un lite versiyonları haricinde tüm sistemlerde bu sorunları yaşarsınız. Sisteminiz güncelse sorunun kaynağını donanımlarda aramanız gerekiyor. En basiti mouse takılması kablosuz mouselarda (kullanıyorsanız) sıklıkla görülür ve sinyal çakışması söz konusu olabilir. Windows düşündüğünüz kadar kötü olsa Türkiye'nin büyük kısmını bir kenara bırakın dünyanın büyük bir kısmı bunu kullanmaz. Bence en iyi en kötü işletim sistemi diye bir şey yok. İhtiyaca göre işletim sistemi var.

• Arkadaşlar mouse takılmalarının nedeni; bluetooth lu mouse olduğu için alıcısı kasanın arkasında kalıyor. O yüzdenmiş. Öne taktım USB'sini. Sorun çözüldü :)

• quote:

Orijinalden alıntı: musetea

Arkadaşlar mouse takılmalarının nedeni; bluetooth lu mouse olduğu için alıcısı kasanın arkasında kalıyor. O yüzdenmiş. Öne taktım USB'sini. Sorun çözüldü :)

Sen teknolojik alet kullanma. Dumanla haberleş. Adam sorunun ne olduğunu çözemeden platforma yüklenmiş ve nefret yayıyor. Helal gıral..

• Allah kurtarsın. MacOS'e bekleriz.

• Kullanmayan gelin bırakıyorum dermi$  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 18 Eylül 2021; 9:2:12 >
  • Macos çok daha kötü

• mow_ kullanıcısına yanıt

Ne kadar süre hangi sürümünü kullandınız acaba. Ben senelerdir linux windows çizgisinden macOS a geçtiğim için rahatlıktan halay çekecek duruma geldim de

• quote:

Orijinalden alıntı: loradona

Ne kadar süre hangi sürümünü kullandınız acaba. Ben senelerdir linux windows çizgisinden macOS a geçtiğim için rahatlıktan halay çekecek duruma geldim de

Ben macos'a yeni geçtim. Şirketim mac verdiği için mecburi geçiş oldu. 2 aydır kullanıyorum ve hergün değişik hatalarla karşılaşıyorum. Monitor kendini kapatıp açıyor, fare imleci sürekli takılıp kalıyor, programlar arası geçiş yaparken takılmalar oluyor, monitorler arası geçiş yapmak eziyet... bir sürü sorunu var yani.

Hele böyle birden fazla monitor kullanan biriyseniz, windows fersah fersah ilerde bence.

• mow_ kullanıcısına yanıt

Mac veya macminmi kullanmadım hiç yorum yapamayacağım ama bir aydır MacBook Pro kullanıyorum m1 işlemcili. O kadar ferah rahat kaliteli geliyor ki. Dediğim gibi masaüstü modellerini bilmiyorum hocam

• loradona kullanıcısına yanıt

Ben de macbook pro kullanıyorum ama m1 işlemcili değil.Ki yıllardır intel işlemcilerle çalıştıklarını düşünürsek intelde böyle sorunların daha az olmasını beklerim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.