Şimdi Ara

<Windows root>/system32/hal.dll (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
159.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar bende de aynı problem var. format atmıyor, hal.dll i system32 atmak için bilgisayarı açmak gerekiyor. benim bilgisayar açılmıyor. yani ne cd den başlatıp format atabiliyorum (bios u ayarladım) ne de bilgisayarı açıp dll atabiliyorum.

hal.dll eksik diyor. herhangi bir tuşa basıldığında reset atıyor. f8 ile herhangi bir modda açılsa yine aynı şeyi yapıyor. bu nası iştir? bi yardımcı olun lütfen...
  • <Windows root>/system32/hal.dll
    arkadaşlar dün bilgisayarı açıp dışarı çıktıktan sonra geldiğimde bilgisayar ekranının kararmış fakat çalışıyor halde buldum kapatma düğmesinden kapatıp tekrar açtığımda karşıma
    windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı
    <Windows root>/system32/hal.dll
    yukarıdaki dosyanın bi kopyasını yükleyin
    yazısı çıktı burdaki tüm seçenekleri denedim cd takıp onarma ya da format atmayı denedim ama her ikisinde de harddiski göremediğine dair uyarı veriyor.
    biosa girdiğimde de sadece drive patleri görüyorum ordan c ve d nin içindekiler dosyalar görünüyor fakat herhangi bir işlem yapılamıyor
    yardımcılarınızı bekliyorum
  • arkadaşlar tam olarak bir teşhis değil ama sanırım hal.dd hatasını çözemiyorsanız, yetkili servise yada güvenilir bir servise götürün baktırın... Çünkü tahminim Bad Sector olabilir HDD lerinizde.. yada yukarıda bi arkdasın anlattıgı gibi linux live os ile bu işide halledebilirsiniz. kolay gelsin
  • sistemi kurdugunuz partition neyse boot. ini dosyasinda o yazmasi gerekir.
    boot.ini dosyasinda partition bolumu ne yaziyorsa o partitiona bakiyor ve hal.dll bulamiyor.
    bu durumda hirens boot cd si ile windows mini yi kurup boot.ini dosyasini duzelterek sorunu asabilirisiniz.

yeni pc lerin usb den boot ozelligi mevcut. hirens boot cd yide grub4dos ile usb ye yukleyerek usb den boot edebilirisiniz.
    hirens boot cd nin son surumlerinde mini windows xp var.
  • arkadaşlar bende bu problem pardus kurduktan sonra oluştu. önce 4 parçaya bölünmüş olan hdd min 1. ve 4. parçalarında windows vardı. sonra 2. kısma da pardus kurdum. bundan sonra 1. bölümdeki windows ve pardus açılırken 4 . bölümdeki windowsumu kullanmak istediğimde bu hatayı aldım. hal.dll yok falan diyor. sonra sorunun kaynağını buldum. pardus kurduğum bölüm ntfs ile biçimlendirilmediği için windows bu bölümü görmüyordu. yani windows 3 bölüm görüyordu. benim açılmayan windowsum ise 4. bölümde idi. sorun buradan kaynaklanıyordu. ben de bilgisayarım üzerine sağ tıklayarak özellikler ve gelişmiş seçeneklerinden windows açılışındaki partition bölümünü 4 yerine 3 yaptım ve sorun çözüldü. 1. bölümdeki windowsum açılıyordu çünkü zaten ilk bölümde olduğu için pardusun kurulumu onun sıralamasını etkilememişti. ha bu arada bunu bulmak yaklaşık 1 saatimi aldı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo
    kesin ve en kolay çözümü

arkadaşlar bu problemle sayısız kez karşılaştım ve her seferinde de, standart ve herkesin bildiği yöntemlerle bu problemi giderdim fakat bu yöntemler hem uzun sürüyor, hem zahmetliler, hem de herkes yapamaya biliyor. ben de bizzat bu problemin nasıl giderilebileceği konusunda biraz kafa yordum ve çok basit ve herkesin yapabileceği bir yöntem buldum. bu yöntemle 5 dakika bile sürmeden bu problemden kurtulabilirsiniz.

problemin nedeni :

arkadaşlar, bu problem genellikle yanlış kapatılan bilgisayarlarda oluyor. çok nadir olsa da, virus ya da bilgisayar normal kapatıldığı halde de oluştuğu oluyor. böyle bir durumda, bilgisayarın boot.ini dosyası zarar görüyor. aşağıdaki resimlerden ilki, zarar görmüş bir boot.ini dosyasına ait. ikincisi ise kusursuz bir boot.ini dosyasına ait.

(kırmızı çizgi ile gösterdiğim yerler, eksik ya da bozuk olan bölge. ikinci resimde oraların dolu olduğu göreceksiniz. normalde kırmızı çizgiler yok. ben paint'le ekledim ki belli olsun. ayrıca bu eksiklikler herkesde aynı olmuyor. kiminde 5 harf eksik olur kiminde 15 harf)

(tamamen eksiksiz bir boot.ini dosyası)

çözümü :

öncelikle bozuk olan boot.ini dosyasını onarmak için, hald.dll hatası veren işletim sistemindeki boot.ini dosyasına ulaşmalıyız. ya da başka bir boot.ini dosyası oluşturarak bozuk boot.ini dosyası ile yerlerini değiştirmeliyiz. boot.ini dosyası, görünmez bir sistem dosyası olduğu için aşağıdaki işlemleri yaparak görünür hale getirin.

diyelim ki harddiskiniz ikiye bölünmüş ve her iki tarafında da xp var fakat birinde hal.dll hatası veriyor. ya da iki harddiskiniz var fakat biri sağlam, diğeri ise hal.dll hatası veriyor. bu durumda ;
    sağlam işletim sisteminde c: yi açın, araçlar ve klasör seçenekleri'ne tıklayın. görünüm'e tıklayıp gizli dosyaları göster'i seçin. biraz aşağı indirin listeyi ve orada "korunan işletim sistemi dosyalarını göster (önerilen)" de olan işareti kaldırın ve tamam diyerek sayfayı kapatın. şimdi gizli dosyaları görmeniz lazım. eğer göremiyorsanız, bilgisayarınızda virus vardır ve gizli dosyalarınızı görmeyi engelliyordur. bu virusten kurtulmanın tek yöntemi ise combofix programını kurup çalıştırmak.
    http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=combofix&lid=7011
    şimdi gizli dosyaları görmeniz lazım. aynı zamanda sistem dosyalarını da görmelisiniz. mesela c:'ye girdiğinizde autoexec.bat gibi, "System Volume Information" gibi dosyaların gözükmesi lazım. o dosyalardan biri de "boot.ini" dosyası. bu dosyaya çift tıklayın. eğer not defteri açılmadıysa, not defteri ile açmayı deneyin. böyle yaptığınızda yukarıdaki resimlerdeki gibi yazılar çıkması lazım. şimdi o yazılardaki eksik olan yerleri değiştirin. sp3-sp2 ya da başka bir yükseltme sürümü kullanmanız önemli değil. hepsi için aynı yazı, yani "Microsoft Windows XP Professional" geçerli. şimdi boot.ini dosyasını kaydedin ve eğer bozuk olan işletim sisteminin kurulu olduğu bölümde değilse oraya atın. eğer f: deki işletim sistemi hal.dll hatası veriyorsa, sağlam boot.ini dosyasını oraya atmalısınız. eğer kaydetme hatası verirse, başka bir yerde oluşturun boot.ini dosyasını ve daha sonra atın. bu işlemlerden sonra problem hallolacak. anlatması uzun fakat yapması benim 3. dakikamı bile almadı. kolay gelsin.

adam hakıl beyler hatta bunu cdden çalışan minixp ile yaptım

teşekkür ettim

• tüm anlatıcıların klavyesine sağlık microsft un yöntemi denedim biraz farklar var ama şu an itibarıyla oldu gibi
    aynı bil pardus kurulu son yazıyı görseymişim onu denerdim
    Bilgisisni paylaşanlara teşekkürler
  • burda yazılan herşeyi yaptım sonuç yok kaç defa tekrar yükledim xp yi bilgisayar açılırken <Windows root>/system32/hal.dll yazısı çıkıyor usb bellekten yükledim ben tekrar bellekle açıyorum R ye basıyorum dosyayı kaydetmeye çalışıyorum yok olmuyor bi çözüm yolu bulamadım bootcfg ile ilgili yazanları da yaptım olmuyor. uzun süredir çözüm arıyorum yardım edecek olan olursa allah razı olsun ondan :D
  • arkadaslar hal.dll hatasının tam ve kolay cozumu asagıdakı lınktedır.daha cok hatanın cozumlerı ıcın sayfamını begenmeyı unutmayın
    http://www.facebook.com/photo.php?fbid=114012158717156&set=a.114012152050490.14712.108805642571141&type=1&theater

-ARTAN
  • bu konuyu birde ben hortlatiyimm başıma gelldiiii delircmm...Babamn pc de karşılaştım bu ronla cd ile başlatamıyorum pc yi ne yapmam lazımm aynı dll eksik vs aynı hikayee...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fashionmann

bu konuyu birde ben hortlatiyimm başıma gelldiiii delircmm...Babamn pc de karşılaştım bu ronla cd ile başlatamıyorum pc yi ne yapmam lazımm aynı dll eksik vs aynı hikayee...

windows cd si bulman lazım başka turlu cozemessın
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.