Şimdi Ara

Windows Phone - Lumia Yaşadığım sorunlar hatalar. alacaklar okusun(kullanıcı yorumu) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
324
Cevap
3
Favori
8.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Estağfurullah. Ben sadece her 3 platformu da dibine kadar didikleyerek kullandığım için kimin ne artısı var kimin ne eksisi var tecrübe etme şansına sahip oldum o kadar. İnsanlar para verdikleri şeyin kalitesiz çıkmasına nasıl böyle tahammulsuz oluyor anlamıyorum. Bence para verdiğiniz cihazlar ile ilgili kral çıplak diyenlere değil musterilerini adeta kandıran hayal kırıklığına uğratan microsofta saldırmalı herkes. Mesela ayda 1 gün toplanalım. Gidelim Microsoft Türkiye nin onune. Oturma eylemi yapalım. Orada 150-200 kişi olsak nette fenomen olur tüm dünyaya yayarız bunu. Microsoft da kullanıcı kazıklamanın ne olduğunu gorur. Ama bizim insanımız beğenmiyorsan sat, biz eksiklerimizle de mutluyuz laf soyletmeyiz mantalitesinle olduğu surece daha çoooooooooooooooooook kazıklanırız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

5S ve 925'in tarayıcı performansı neredeyse aynı.

Emin misiniz eğer 'neredeyse' sizin için 5-6 saniyeyi ifade ediyorsa doğrudur ne diyeyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: criptex

Estağfurullah. Ben sadece her 3 platformu da dibine kadar didikleyerek kullandığım için kimin ne artısı var kimin ne eksisi var tecrübe etme şansına sahip oldum o kadar. İnsanlar para verdikleri şeyin kalitesiz çıkmasına nasıl böyle tahammulsuz oluyor anlamıyorum. Bence para verdiğiniz cihazlar ile ilgili kral çıplak diyenlere değil musterilerini adeta kandıran hayal kırıklığına uğratan microsofta saldırmalı herkes. Mesela ayda 1 gün toplanalım. Gidelim Microsoft Türkiye nin onune. Oturma eylemi yapalım. Orada 150-200 kişi olsak nette fenomen olur tüm dünyaya yayarız bunu. Microsoft da kullanıcı kazıklamanın ne olduğunu gorur. Ama bizim insanımız beğenmiyorsan sat, biz eksiklerimizle de mutluyuz laf soyletmeyiz mantalitesinle olduğu surece daha çoooooooooooooooooook kazıklanırız.

Hocam aslında işimize gelince nasıl da yapıyoruz bunu, Türkçe cortana için çıkan oylamada dünyada en çok oylanan oylamsına sahibiz.
    Ama biride çıkıp demiyor ki 3 yıl sonra gelecek cortanaya kadar daha neleeerr var ama işimize gelmiyor işte

• fsh77 kullanıcısına yanıt
    Apple çıtayı androidle beraber belirledi. Onda olmayan kimsede yoktu. Wp ne ayak peki? Hali hazırda gelişmiş bir pazara sahip olduğu sınırsız finansal kaynak ve geçmişten gelen tecrübeye rağmen hala eksiklerle dolu yarım yamalak tabiri caizse yapmış olmak için yapılmış bir işletim sistemi sunuyor. Sen de yuzun kızarmadan dns değiştirmeye kaç kişi ihtiyaç duyar ileride gelir ne acelen var diye konuşursun. Adam proxy kullandırıp dns değiştirmiyorsa bunda bin turlu enayilik olur. Kullanıcı sayısı artmadan kalite artmaz saçmalığına ise kesinlikle katılmıyorum. Kaliteyi sunacaksın ki kullanıcı sayın artsın. Kimse oturmuş işletim sistemlerini bırakıp da hadi wp alalım ki kalitesi artsın gibi deli saçması bir gerekçeyle bırakmaz. Microsoft istese her yapımcıya 2 yıl süreyle 10ar tane personel istihdam eder ya da firmanın personellerini finanse eder. O ekip firmalara sıfır maliyet ile tüm yazılımlarını diğer platformlarla eş zamanlı olarak wpde sunma imkanı yaratır. İşte o zaman wp adam olur. Bence artık bu iş acziyet değil. Microsoft bir şekilde hepimizi yedi. Hiç ummadığınız hayal kırıklıkları ile dolu bir noktaya surukluyor hepimizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fsh77

Yerim abidik gubidik programları hepsi zaman kaybı bi moka yaramaz :) napıcan yazısıp cık dısarı konus derim :) sosyal ol biraz yok yavasmıs kasıyormus adamlar OS a ozel programı optimize ederse kasmaz tabi bunuda WP da yapmıyorlar kullanıcı sayısı yeterli kisiye ulasmadığı için ulassın bak gunde kac update gelicek :) dns istese tabiki getirir neden yapmasın sadece öncelik sorunu bu, kaç kisi dns degistiricek meraklısı olmayan ilerde oda gelir ne acelen ,elma ilk cıktıgında bu haldemiydi.
    Bolge bazlı guncelleme yapmalarıda sadece politika istiyorlarki surekli konusulsunlar bunu anlamıyorsan tora falan girme yerler seni :)
    Çık dısarı gunesi yaşa biraz, telini kapa yasamın ruhunu içine çek derim :)

İşte sorun da burda
    Elma ilk çıktığında böyle değil miydi ?
    Evet aynen böyleydi hatta iphone 3 ile lumia 500'ü karşılaştırınca lumia'nın dağlar kadar daha iyi olduğunu görebiliriz.
    Ama iphone ios6'da zirveye ulaştı, yani iphone'un zirveye ulaşması kaç yıl sürdü ? Windows kaç yıldır sürünüyor?

• GörünmezAdam kullanıcısına yanıt
    Eminim. 925 ve 5S'i 6 ay birlikte kullandım. Bu karşılaştırmayı da defalarca yaptım. Bazen 5S, bazen de 925 daha hızlı yüklüyor sayfaları.

Bakın bu 5S ilanım
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=93227679

Bu da 925 ilanım.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=94202413&p=1#94202413

• quote:

Orijinalden alıntı: fsh77

Yerim abidik gubidik programları hepsi zaman kaybı bi moka yaramaz :) napıcan yazısıp cık dısarı konus derim :) sosyal ol biraz yok yavasmıs kasıyormus adamlar OS a ozel programı optimize ederse kasmaz tabi bunuda WP da yapmıyorlar kullanıcı sayısı yeterli kisiye ulasmadığı için ulassın bak gunde kac update gelicek :) dns istese tabiki getirir neden yapmasın sadece öncelik sorunu bu, kaç kisi dns degistiricek meraklısı olmayan ilerde oda gelir ne acelen ,elma ilk cıktıgında bu haldemiydi.
    Bolge bazlı guncelleme yapmalarıda sadece politika istiyorlarki surekli konusulsunlar bunu anlamıyorsan tora falan girme yerler seni :)
    Çık dısarı gunesi yaşa biraz, telini kapa yasamın ruhunu içine çek derim :)

Sen de eski kafa mısın anlamadım. Taktın kafaya çık dışarı sosyal olu. Dışarı çıkmak için arkadaşlarınla anlaştığın alet de telefon senin. Artık bu zamanda hala diyorsan ki bırak telefonu hayatını yaşa sana diyecek söz yok demektir. Artık telefonsuz bir yaşam yok. Anca bunu yaşlı insanlar yapar. Hayat zaten telefonun etrafında dönüyor sen telefonu bırak diyorsun. Abudik gubudik dediğin programları kullanmadan rahatlığını nasıl bileceksin? WP belli bir sayıya ulaşsın olacak diyorsun o zaman ben olduğunda gelirim. Hazır daha iyileri varken niye WP'de kalayım? Ha şu var alırsam donanımsal özelliklerden alırım WP'yi ama şu karmaşık ayarlar menüsünden, birbirinin aynı tasarımlı uygulamalardan, yavaş uygulamalardan, çakma uygulamalardan, telefonun olmayan temasından ben bıktım. Ne kadar süredir kullanıyorsun bilmiyorum ama WP bu haliyle çok uzun süre kullanılamıyor. Telefonu açasım gelmiyor, hemen ısınıyor, her şey yavaş açılıyor, yanlışlıkla home tuşuna basıyorum. Hele o kilit ekranı ve ana menüyü gelmek çok sıkıcı geliyor. iPhone için de bir süre sonra aynısı olacaktır tahminimce ama bu kadar sıkılacağımı tahmin etmiyorum. WP'de kişiselleştirme anlayışı umarım kutucuklardan öte gidebilir.
  • Ya bırakın bos lafları ben yazılım işindeyim o yüzden en çok kurcalıyan benim sistemi merak etmeyin robotunda elmanında bi dolu eksiği var hele elmaya onca para verip elimi kolumu baglarsa beynimden buharlar cıkar :) bende robot tabletde var ama kutucuklar daha derli toplu kafama göre sekilde yaptım karısık diyenin gozu bozuk sanırım :) yada daha nasıl derli toplu olur bize gostersin :) ha sıkılan arkadaslar şöyle yasamalarını bir degerlendirsin o zaman gorüceklerki ellrinde hic bisey yok :) ben yaptım dedikleri ve herseyden bir sure sonra sıkılıyor acaba neden ?!
    Telefonda yasam donuyorsa merak etme oyle istendigi icin o, sen kuzuysan ben napayım ben sürünün adamı olmadım hic :) üstelik sizin gibi bu işlere kafa takıcama daha bir dolu şey var öğrenilmesi gereken ,onlara yogunlasın derim.Elindeki tele bakıp kimse seni ise almıcak, esinde seni elindeki cebin icin seçmicek :)
    Ayrıca MS in firmaları teşvik etmedigini nerden biliyorsunuz :) babasının hayrına yeni yeseren bir sisteme proggram yazmaz kimse bu işler tepedeki göze bakıyor Natya amca isini biliyor o geldikten sonra bazı seyler degisiyor artık sadece gormek lazım...
    Ayrıca burda MS e atıp tutaların %95 evinde win 7 yada win 8.1 kullanıyor niye digerleri yok acaba :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 8 Temmuz 2014; 19:47:57 >
    Ne kadar boş konuşuyorsun ya. Bir insan hem alacağı telefona dilediği gibi karar verip, hem de hayatını doyasıya yaşayamaz mı? Mantıksız mantıksız konuşup kirlilik yaratıyorsun.

• quote:

Uygulamaların verimsizliği insanı iyice çileden çıkarıyor. Ios bu yönden çok avantajlı.

Elinden düşürmeden kullanırsan 5S'in şarjı da maksimum 3 saat gider.

5S'i M8 ile takas ettim; batarya suresi çok çok daha uzun.

Hiç güzel gelmiyor bana o telefon. Keşke ona değişmeseydiniz. Gerçi sizin kararınız, saygı duyarım.
    Satın telefonları evde güvercin besleyin, olmadı telgraf çekin uymazsa mektup yazın ucunu da yakın. Satın intel core i5 leri i7 leri alın bir pentium 2 gidin denize ayaklarınızı sokun deve güreşi yapın.

• Cihaz müthiş. Gerek sistemin akıcılığı, gerek yapısal kalitesi efsane. Bu metal işçiliğini şu andaki hiçbir cihazda bulamazsın. Hayran etti beni kendime resmen. Plastikler piyasası doldurmuşken bu cihaz nimet. Dış hoparlorlerin ses kalitesi ve derinliği de müthiş.

Bunun yerine ne alsam pişman olurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 8 Temmuz 2014; 20:00:45 >
  • Gerçekten boş konuşuyorsun. Sen nasıl yazılımcısın ya? Microsoft'ta çalışıyorsun büyük ihtimalle başka türlü düşünemiyorum. Ben biri beni seçsin diye telefon almıyorum, kendim kullanmak için alıyorum. Yazılımcı olan sensin hayatınız orada dönüyorsa sürüye uymuşsunuz diyen de sensin. Ne biçim tezatlık bu? O zaman yazılımcı olmasaydın bak geleceği görmüşsün sürünün nereye gideceğini paranın nerede olduğunu görmüşsün.

Şu saçma sapan herkes Windows kullanıyordur evinde muhabbetleri de cidden sıktı. Daha iyi bir alternatif vardı da ben mi gitmedim? Tamam hadi kullanıyorum zaten de bu neyi kanıtlar sana ? Neyi kanıtlar bir açıkla.

@Utku Tasarımı kötü geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İronik Adam -- 8 Temmuz 2014; 20:01:13 >
  • quote:

Cihaz müthiş. Gerek sistemin akıcılığı, gerek yapısal kalitesi efsane. Bu metal işçiliğini şu andaki hiçbir cihazda bulamazsın. Hayran etti beni kendime resmen. Plastikler piyasası doldurmuşken bu cihaz nimet. Dış hoparlorlerin ses kalitesi ve derinliği de müthiş.

Allah korunda yarın bir gün ekranınız kırılsa telecervice'e bir düşseniz... Emin olun hayatınız boyunca bidaha htc almazsınız sırf garanti yüzünden Nokia samsung veya apple alırdınız

• quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

quote:

Cihaz müthiş. Gerek sistemin akıcılığı, gerek yapısal kalitesi efsane. Bu metal işçiliğini şu andaki hiçbir cihazda bulamazsın. Hayran etti beni kendime resmen. Plastikler piyasası doldurmuşken bu cihaz nimet. Dış hoparlorlerin ses kalitesi ve derinliği de müthiş.

Allah korunda yarın bir gün ekranınız kırılsa telecervice'e bir düşseniz... Emin olun hayatınız boyunca bidaha htc almazsınız sırf garanti yüzünden Nokia samsung veya apple alırdınız

Nokia'ya da Teleservice bakıyor. Ve Ent gibi saçma alternatifi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Komi

quote:

quote:

Artık telecervice bakmıyor nokia'ya öyle okumuştum forumda

• Iphon 6 bekliyorum ekran benim icin önemli umarım büyük olur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Komi

quote:

quote:

Artık telecervice bakmıyor nokia'ya öyle okumuştum forumda

O KVK içindi. Teleservice bakıyor.
  • fiyat özellik ve performans olarak ios, beta aşamasındaki 8.1'e göre daha eleştirilebilir bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: the voyager

fiyat özellik ve performans olarak ios, beta aşamasındaki 8.1'e göre daha eleştirilebilir bence

Beta olmadanki halinide biliyoruz be hocam, ayrıca her ne kadar adı beta olsada neredeyse full gibi çalışıyor, ios7'nin betasının ne durumda olduğunu bilmeyen yoktur heralde

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.