Şimdi Ara

Windows Phone ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Akıllı telefon dünyasında bir çok işletim sistemi kullandım kullandığım sistemlerin telefonları döneminin amiral gemileriydi Note 4 İphone 5s vs gibi ama hiçbiri beni tatmin etmedi 2015 temmuz ayından beri BlackBerry Z30 kullanıyorum mağazasındaki eksiklik dışında ne android ne de ios bana boş bu sisteme göre boş geliyor ve artık telefon günümüz teknolojisi ve günlük ihtiyaçlarımı karşılamada yetersiz kalıyor ben Windows platformuna geçmeyi düşünüyorum Lumia 950 gibi amiral gemisi kullanmak istiyorum
    sizlerden isteğim bu platforma hemen geçmeli miyim yoksa bir süre daha bekleyip Windows Surface Phone akıbeti ne olacak diye beklemeli miyim

Lütfen İos fanları bana tavsiyede bulunmasın

• Platformun akıbetinden kastın, Blackberry gibi kepenleri indireceklerini sanıyorsan öyle bir şey olmaz. HP, Acer, Alcatel, Blu büyük şirketler şuan Microsoft tarafında, onlara arkasını dönmek demek, gelecekte güven sorunu olacak demek. Demem o ki, Windows'un en kötü günü, dünü gibidir, yarını daha kötü olmaz.

L950 serisi kamerası olsun, hoparlörü olsun, ekran, tasarım vs. güzel seri, şahsen L950 kullanıyorum, yerinde olsam(çıkacağı bile belli değil ama) Surface Phone'u beklerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Platformun akıbetinden kastın, Blackberry gibi kepenleri indireceklerini sanıyorsan öyle bir şey olmaz. HP, Acer, Alcatel, Blu büyük şirketler şuan Microsoft tarafında, onlara arkasını dönmek demek, gelecekte güven sorunu olacak demek. Demem o ki, Windows'un en kötü günü, dünü gibidir, yarını daha kötü olmaz.

L950 serisi kamerası olsun, hoparlörü olsun, ekran, tasarım vs. güzel seri, şahsen L950 kullanıyorum, yerinde olsam(çıkacağı bile belli değil ama) Surface Phone'u beklerdim.

2017 ortaları deniyor surface phone için söz konusu microsoft surfacebook ile ve surface studio ile bana göre bilgisiayar ve notebook dünyasına farklı bir anlam kazandırdı telefon için de aynı şeyi bekliyorum

• Görsellik güzel, altyapı iyi ama ms dahil kimse geliştirmiyor, mağazadan her hafta 2-3 uygulama eksiliyor ama yenisi ayda yılda 1 geliyor.

Gelişmişi varken gelişecek olan alınmaz. Biz 4 sene bekledik ve sonuç olarak %90ımız Android veya iOS'a geri döndü. Seçim senin.
    Tablet konusunda Ms en iyisi ve o şekilde devam edecek ama telefon bölümü her geçen yıl ölüyor. 2013 yazında %3.6 olan pazar payı 2016 yazında %0.5'e indi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 15 Ocak 2017; 1:16:40 >
  • Hocam ölü bir ekosisteme geçmemenizi kesinlikle salık veriyorum, binlerce defa pişman olursunuz neresinden tutsanız elinizde kalıyor.
  • Bende arkadas gibi dusunuyorum. Bende android ve ios sistemlerinin hep en sonunu kullandım. Son kullandıgım 6 telefon sırayla

1-iphone 6

2-samsung s6

3- samsung s7 edge

4- note 5

5- note 7

6- iphone 7 plus

İphone 7 plusu satıp Hp elite x3 aldım. Henuz gelmedi. İşk defa windows kullanacagım. Ama ios u bilemiyorum androidden daha iyi olacagını ümit ediyorum. Sonucta windows 10 ile gelişmiş birçok özellik var deniliyor. Amaç facebook, whatsapp , internet , twitter , instagram ve birkaç konusma ise windowsda digerlerinden kötü değildir. Ama amaç maillerime bakayım , word excel düzgün çalışşın , demolar yapayım hazırlayayım yada sanallastırma kullanayım , uzak masaustu uygulamalarını açayım ise kesinlikle windows olmalı. İnsallah yanılmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunbah

Bende arkadas gibi dusunuyorum. Bende android ve ios sistemlerinin hep en sonunu kullandım. Son kullandıgım 6 telefon sırayla

1-iphone 6

2-samsung s6

3- samsung s7 edge

4- note 5

5- note 7

6- iphone 7 plus

İphone 7 plusu satıp Hp elite x3 aldım. Henuz gelmedi. İşk defa windows kullanacagım. Ama ios u bilemiyorum androidden daha iyi olacagını ümit ediyorum. Sonucta windows 10 ile gelişmiş birçok özellik var deniliyor. Amaç facebook, whatsapp , internet , twitter , instagram ve birkaç konusma ise windowsda digerlerinden kötü değildir. Ama amaç maillerime bakayım , word excel düzgün çalışşın , demolar yapayım hazırlayayım yada sanallastırma kullanayım , uzak masaustu uygulamalarını açayım ise kesinlikle windows olmalı. İnsallah yanılmam

Hala eksikleri olan Twitter, ara ara çöken Facebook, 4 saniyede açılan WhatsApp sizi bekliyor. Hele Safari gibi bir tarayıcıdan sonra Ms Edge sizi tatmin etmez. Cihaz güzel, HP'nin sunduğu imkanlar güzel ama sistem malesef...
    Bu arada aklınızda bulunsun bir şey gelecek olacak vs. diye haber yapılıyorsa bilin ki en az 2 sene sonra gelir veya asla gelmez.
    Yeni kilit ekranı sürekli bekleniyordu hatta Gabriel Aul (2015 yılındaki insider yöneticisi) tweet atmıştı yapacağız diye ve hala gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 15 Ocak 2017; 22:8:17 >

• açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    Valla yazdıkların dehset verici. Koskoca microsoft yapmaz herhalde. Anlattıkların dehset verici. Umarım sen yanılıyorsundur.
  • gunbah kullanıcısına yanıt
    Hocam sen burada yenisin galiba

Ms nin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Bunun için Ms son 10 yılda mobilde ne yapmış bakman yeterli.
  • quote:

Valla yazdıkların dehset verici. Koskoca microsoft yapmaz herhalde. Anlattıkların dehset verici. Umarım sen yanılıyorsundur.

Malesef durum bu hocam. 8.0 veya 8.1 zamanlarında olsaydık gayet güzel şeyler yazardım ve klasik "bekleyin gelişecek" cümlesini kurardım ama Nokia gidince bu platform öldü.

2016 başında hala umut vardı ama 1 yıllık süreçte sistemin kendisi gelişse bile pazar payı ve market her gün geriledi. W10 ilk çıkınca bi hareketlenme oldu insta, twitter, facebook ve messenger geldi yeni uygulamalar falan geldi ama bir süre sonra güncelleme almayacaklar aynı hareketlenme wp7 ve wp8 ilk çıktığındada oldu wp8.1 üzerinden 2.5 sene, 8.0ın üzerinden 4 sene geçti ve uygulamaların %95i güncellenmiyor. 10 için bu süreç bu kadar uzun olmayacak. 2015 kasımda 950 ve xl çıktı oradan hesap edin.
    "Koskoca Microsoft bu kadarınıda yapmaz" dediğimiz her şeyi yaptılar.
    Eklemeyi unutmuşum en sevdiğim uygulamalardan biri olan OneNote'ta 8 aydır i harfi çalışmıyor ve hala düzeltilmedi. Microsoft ve umursamazlığı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 15 Ocak 2017; 22:55:29 >

el cevap: aynısı biz de dedik koskoca microsoft yapmaz herhalde

https://youtu.be/ZDoLID8feBU?t=16m54s
    Arkadaşın dediklerine sonuna kadar katılıyorum keşke almadan önce biraz baksaydınız. Ama yine de sağlık olsun cihazın tasarımı güzel belki o yönden tatmin eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Fin

Arkadaşın dediklerine sonuna kadar katılıyorum keşke almadan önce biraz baksaydınız. Ama yine de sağlık olsun cihazın tasarımı güzel belki o yönden tatmin eder

O değilde cihazı almadan baktım . Begenmeyenler oldugu kadar beğenenlerde var. Sonucta 3200 TL verdigin cihazdan performans bekler insan. Yaşayıp öğrencem. Satmaya kalksam satamamda :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Fin

O değilde cihazı almadan baktım . Begenmeyenler oldugu kadar beğenenlerde var. Sonucta 3200 TL verdigin cihazdan performans bekler insan. Yaşayıp öğrencem. Satmaya kalksam satamamda :)

Keşke Lumia 650 falan alsaydınız hocam en azından fiyatı uygun ve insanlar Lumia adına daha alışık satmakta pek zor olmazdı. Hp ilerde ne yapar bilmiyorum ama Samsung ve HTC Wpli cihazlarını hiç desteklemedi neredeyse. 8.1 bile Lumialara geldikten 8-9 ay sonra geldi diğerlerine. Gerçi W10 ile güncelleme dağılımı Msye geçti diye biliyorum öyleyse sorun olmaz.

• açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    Bir kac yabancı video izledim . Akıcılık ve ses çok iyi. 4 hafta nın 1 i gecti. Gelince öğrencem artık.

Zaten mesele donanımdan ziyade microsoftun vurdumduymazlığında yatıyor. Mesela şimdi beğen butonuna basamıyorum üstteki işlem kısmı geliyor ve bu durum taa ne zamandan beri böyle. Keza one note da i harfi basmıyor yazdan beri böyle. Whatsapp için doğru düzgün arayüz istedik (ios veya androide benzer) şuanki çağ dışı resmen milletin yanında çıkarmaya utanıyorum artık. Bunlar çok mu büyük sorunlar ? Ama ilgilenen yok. Diğerlerini yazmıyorum bile

Yeni telefonunuz şimdiden hayırlı olsun gayet şık görünüyor ses kısmı da iyi. İnşallah hp yazılım kısmında arkasında durur gerekirse baskı da yaparsa sıkıntılar çözülür. İşiniz sadece Microsofta kalırsa geçmiş olsun çok beklentiye girmeyin derim

• Tekrar merhaba;

Yapılan yorumlar bana yol göstereceğine daha da kafa karıştırdı bu başarınızdan ötürü size tşk ediyorum

Değerli DH kullanıcıları halen karar vermiş değilim ben İos kadar dandik bir sistem tutturmuşlar bir stabilite vs vs cebinde çay parası olmayan ergenlerin baba parası ile ayfon alıp masaya bırakanları gördükçe stev jobs'ın tavan yapmış egosu kibri aklıma geliyor ağzına kürekle vurasım geliyor ben burada sistemleri kıyaslamıyorum hepsinin kendisine göre artı ve eksileri var

Android cihaz kullanmama sebebip Samsung'dur yetkililere duyurulur verilmeyen güncellemeler vs vs google pixel inceleme fırsatını hep istemişimdir.

WP konusunda halen yolumu çizmiş değilim elimde BB ver işimi görmez oldu anlayacağınız ben 3310 telefonu olan varsa bekliyorum :))

• Allah aşkına gidin Sailfish falan kullanın ama WP kullanmayın sakın almayın. Üstte HP cihaz alan arkadaş iade etsin bence. Pişman olmaması için. En dandik sistem WP'dir Android kadar dandik değil ama çöken uygulamaları yok mağazada Android gibi. Almayın etmeyin yapmayın pişmanlıktır. Millet satamıyor telefonlarıda zaten. Destek yok birşey yok lütfen arkadaşlar. Sadece W10 mobil ana konusunu takip edin yazan çok az insan var değmez vallahi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Colegend

Tekrar merhaba;

Yapılan yorumlar bana yol göstereceğine daha da kafa karıştırdı bu başarınızdan ötürü size tşk ediyorum

Değerli DH kullanıcıları halen karar vermiş değilim ben İos kadar dandik bir sistem tutturmuşlar bir stabilite vs vs cebinde çay parası olmayan ergenlerin baba parası ile ayfon alıp masaya bırakanları gördükçe stev jobs'ın tavan yapmış egosu kibri aklıma geliyor ağzına kürekle vurasım geliyor ben burada sistemleri kıyaslamıyorum hepsinin kendisine göre artı ve eksileri var

Android cihaz kullanmama sebebip Samsung'dur yetkililere duyurulur verilmeyen güncellemeler vs vs google pixel inceleme fırsatını hep istemişimdir.

WP konusunda halen yolumu çizmiş değilim elimde BB ver işimi görmez oldu anlayacağınız ben 3310 telefonu olan varsa bekliyorum :))

Samsung fanıydım Sgs2 zamanlarında ama sonradan nefret etmeye başladım ve diğer işletim sistemlerini araştırmaya başladım. Wp hep aklımdaydı ama dünyaya açık değildi sadece amerikaya özel gibiydi. 8 ile bayağı ilerleyince bi maceraya girdim ama iş kötüye gitti ve tekrardan andoride döndüm. Bu 3-4 senede samsung kendini bayağı geliştirmiş artık çok daha stabil ama ben hala sevmiyorum. Htc, Sony, LG, Xiaomi varken Samsung alınmaz. Belki S6 veya S7 serisi alınabilir ama ara seriler asla.

Şuan ciddi ciddi wp tavsiye eden kişiler sosyal medya vs. şeyleri çok çok az kullanıyordur eminim. Sadece konuşma, sms, günlük çok az whatsapp ve facebook kullanayım derseniz alın ama ben uzun uzun facede, instagramda takılıyorum, wpde hep aktifim sürekli fotoğraf, video paylaşıp mesajlaşan biriyim dersiniz uzak durun ve wp tavsiyelerini dinlemeyin.

Ben andoride dönünce akıllı telefon böyle bişeydi, kullanmaya kullanmaya unutmuşum dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 19 Ocak 2017; 12:53:35 >

• Benim anlamadığım wp gercekten çok kötü ise büyük markalar neden windows çıkarıyor. Hp , Dell gibi .. Meraktan soruyorum. Bu markalarında kendi arayüzü yokmu. Mesela herkez android cihaz çıkarıyor ama kendi yazılımını kullanıyor. Mesela samsung android ama tochwiz arayuzunde . Wp larda yok mu bu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.