Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Windows Lite versiyonunda canlı karolar olmayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: x-tronic Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Android )
8
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Windows Lite versiyonunda canlı karolar olmayacak
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    24236 Mesaj

Microsoft’un yıllardır düşük donanımlara özgü ve kısıtlanmış bir işletim sistemi arzusu hiç bitmedi. Surface RT hayal kırıklığının ardından Windows 10 S işletim sistemini piyasaya süren Microsoft, ilgi beklediği gibi olmayınca ücretsiz yükseltme sunarak kullanıcılara değişim şansı vermişti.

Windows Lite neler sunacak?

Bir süredir Microsoft’un yeni bir proje üzerinde çalıştığı ifade ediliyor. Windows Lite olarak kodlanan yeni proje Chrome OS platformuna rakip olarak düşünülüyor. Yani daha çok çevrim içi çalışabilen bilgisayarlarda kullanılacak.

Ayrıca Bkz.iOS 12.2 beta kodlarında yeni iPad ve iPod Touch modelleri ortaya çıktı

Windows Lite aynı Windows 10 S sürümünde olduğu gibi sadece mağaza üzerinden uygulama indirilebilen bir yapıya sahip olacak. Ayrıca Win32 uygulamalarının da destekleneceği belirtiliyor. Bununla birlikte herhangi bir yükseltme seçeneğinin sunulmayacağı ifade ediliyor.

Diğer taraftan en büyük farklılık ara yüzde olacak. Microsoft’un canlı karo yapısından uzaklaşarak geçmiş dönemlerdeki klasik Başlat menüsüne dönüş yapacağı ifade ediliyor. Zaten firma içerisindeki yazışmalardan kullanıcıların canlı karo yapısına ilgi göstermediği ve kısa yolları görev çubuğuna eklemeyi tercih ettiği gündeme gelmişti.

Yeni Windows Lite sürümü ne zaman ve nasıl piyasaya çıkacak şimdilik sır. Bununla birlikte Microsoft’un 2020 yılı için Polaris ve Andromeda kod adlı iki yeni ara yüz üzerinde çalıştığı biliniyor. Andromeda katlanabilir cihazlar için tasarlanmış bir ara yüz olacak. Muhtemelen Polaris kodu bu ara yüze işaret ediyor.

|
    |

• Binbaşı
    1740 Mesaj
    Cloud Client yani.
    |
    |
  • Binbaşı
    1493 Mesaj
    Windows Rt tamamen canlı karolardan oluşan kısıtlı işletim sistemiydi tutulmadı, şimdikinde ise canlı karolar olmayacakmış. Bir karar ver artık Microsoft :)
    Yine de Windows Lite'ın ekran görüntüsü ve haberdeki açıklamalar tablet tipi ucuz bilgisayarlar için bire bir olacağı beklentisini oluşturuyor. Win32 uygulamalarını çalıştırması da Chrome Os'a göre avantajlı tarafı.
    |
    |
  • Yarbay
    3528 Mesaj
    şu çevirim içi kelimesini türkçeye kim uyarladıysa Allah bildiği gibi yapsın..

herşeyi çevirmek zorunda mıyız..

online de geç
    1117 Mesaj
    Daha önce denedin olmadı işte Microsoft neden zorluyorsun ? Dünyada sayılı kişi windows 10s kullanıyor.
    |
    |
  • Çavuş
    66 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

şu çevirim içi kelimesini türkçeye kim uyarladıysa Allah bildiği gibi yapsın..

herşeyi çevirmek zorunda mıyız..

online de geç
    tüh, yazık sakat galiba
    |
    |
    Bahsedilenler: SeKSandDoRT
    |
    |
  • Yarbay
    2121 Mesaj
    Benim reeder windows tablet var ama çok kasıyor
    Çok denedim ama android kuramadım
    Windows 10 s ilk defa duyuyorum tablete yüklenebilirse güzel olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
e-ticaret
haberler
google reklamları
izmir web tasarım
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.