Şimdi Ara

Windows Hata Kurtarma: Windows 7 başlatılamadı!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
57.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende Hp netbook var.Deamon Tools u kurduktan sonra bilgisayara reset attım ama bu hatayı alıyorum sürekli.
    windows başlatılamadı. yeni yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği bunun nedeni olabilir.

quote:

Windows dosyaları hasar gördüyse veya yanlış yapılandırıldıysa başlangıç onarma sorununu tanıtılmanıza ve gidermenize yardımcı olabilir.Başlangıç sırasında güç kesildiyse windowsu normal olarak başlatı seçin

Başlangıç onarmayı başlat

Windowsu normal olarak başlat

Vurgulanan öğenin otomatik olarak seçilmesi için saniye : XX

Açıkçası sistem geri yüklemesi için f8 yaparak komut isteminde güvenli modu seçtim ama orasıda açılmadı..Şimdi içindekiler silinmeden nasıl eski haline getirebilirim..

• f2 le girmeyi denedinmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KEREM04283

f2 le girmeyi denedinmi?

F2 ve F8 zaten aynı işlevi görüyor.
    http://forum.donanimhaber.com/m_41509588/tm.htm
    Şu arkadaşın açtığı konudakini yaptım..Ama yinede açılmıyor.Açıkçası açılmaması önemli değil.Önemli olan benim içindekileri kurtarmam..O arkadaşın
    quote:

1- Bilgisayarı yeniden başlatın
    2- Ardından pc açılırken F8(F2 yada F5) tuşuna basarak güvenli mod seçeneğinin olduğu ekrana ulaşın.
    3- En üst seçenekte olan "Bilgisayarınızı Onarın" seçeneğini seçin.
    4- Windows bilgisayarı onarmaya çalışacak ama başaramayacak.Sonra sizi "Kurtarma Konsoluna" yönlendirecek.
    5- Kurtarma konsolunda tam hatırlayamayacağım ama "... Görüntüyü Yükleyin" gibi bir seçenek var.Onu seçin.Küçük bir tarama yapacak ve bir şey bulamayacak. 2. seçeneğe tıklayarak İleri yi tıklayın.Size "Ağdaki bilgisayardan bir görüntü yükleyin" ve "Medya Bul (Medyadan Yükle)" diye iki seçenek sunacak."Medya bul (Medyadan Yükle)" seçeneğini tıklayın.
    6- Ve karşınızda Bilgisayarınızın Harddiskleri var.Şimdi bir Flash Bellek buluyorsunuz ve yedeklemek istediğiniz dosyaları yedekliyorsunuz.

yazdığı görüntüyü yükleyin gibi bir seçenek yok.Bende yazanlar;
    Başlangıç Onarma
    Sistem Geri Yükleme
    Sistem Görüntüsü Kurtarma
    Windows Bellek Tanımlama
    Komut İstemi
    Recovery Manager
    Şimdi ben içinde işime lazım olan dosyaları nasıl kurtarabilirim..Sistem Görüntüsü Kurtarmaya girdiğimde C ve D yi görüyorum ama içini açamıyorum..Usb ye nasıl bunları kopyalıcam.Mesela masaüstündeki klasörlerimi kurtarsam yeter..

• Dosyalar kurtarılır çok problem olmaz ama ondan önce F8 ile açtığınızda karşınıza çıkan seçeneklerde
    çalışan en son ayarlarınız seçeneği ile açmayı denediniz mi?
    güvenli modda açmayı denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Dosyalar kurtarılır çok problem olmaz ama ondan önce F8 ile açtığınızda karşınıza çıkan seçeneklerde
    çalışan en son ayarlarınız seçeneği ile açmayı denediniz mi?
    güvenli modda açmayı denediniz mi?

Güvenli modu 5. kez denedikten sonra açtı.Şuanda netbookum açık.Peki windowsu bundan sonra normal olarak başlatmak için ne yapmam lazım..
  • güvenli modda iken sistem geri yükleme yapamıyor musunuz?
  • deamon tools u silin sistem geri yüklemeye geçin...
  • Açıkçası deamon toolsdan önce glary utilities ile taratıp sorunları düzelt demiştim.Ardındanda deamon toolsu kurdum..Sonra reset atınca bu sorun ortaya çıktı..Güvenli moddan açınca deamon toolsu kaldırdım ve glary e girip değişiklikleri geri yükle dedim.Onuda hallettim ve sonra windowsa girip geri yükleme yaptırtmaya çalıştım ama geri yükleme yapmıyor..Başka ne yapabilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kei$er$oZe -- 19 Aralık 2011; 14:22:39 >
  • glary toolsdan değişiklikleri geri yükledikten sonra yeniden başlattığınızda düzelme olmadı mı?
  • quote:

glary toolsdan değişiklikleri geri yükledikten sonra yeniden başlattığınızda düzelme olmadı mı?

Glary utilities e geri yükleme yaptırttım ama netbook yine aynı sorunu veriyor..Normalde ben win7de baya bi o programı kullanarak temizleme yaptırtmıştım..Ama ilk defa başıma geldi..
  • O zaman açılışta sistem onarmayı çalıştırabilirsiniz..Bir de onu deneyin.
  • quote:

O zaman açılışta sistem onarmayı çalıştırabilirsiniz..Bir de onu deneyin.

İşin garip tarafı güvenli moddada açılmıyor..Gelde kafayı yeme..Sistem onarmayı çalıştırdım ama onarılıyor diyor ve 30 dakka geçmesine rağmen tık yok..Gelde kafayı yeme.Son çare olarak recovery kalıyor galiba..
  • onarma için windows7 ONARMA Dİski ni ya da windows7 dvdsini kullanmanız daha sağlıklı olur..
    Win7 başlangıç onarma dvdsini çalışan bir win7 üzerinden denetim masasından cd-dvd writer'a kaydederek oluşturabilirsiniz.
  • quote:

onarma için windows7 ONARMA Dİski ni ya da windows7 dvdsini kullanmanız daha sağlıklı olur..
    Win7 başlangıç onarma dvdsini çalışan bir win7 üzerinden denetim masasından cd-dvd writer'a kaydederek oluşturabilirsiniz.

Yalnız bu netbook.Bunda writer yok.Acak usbden boot ederek yapabiliriz galiba..
  • evet öyle..win7 dvdsini usbye yükleyip, usbden başlatıp sistem onarma yapmayı deneyebilirsiniz..
  • quote:

evet öyle..win7 dvdsini usbye yükleyip, usbden başlatıp sistem onarma yapmayı deneyebilirsiniz..

Bu onarımı yaparken içindekileri umarım silmez.Gerçi yedeğini aldım ama tekrar kurmakla hiç uğraşmak istemiyorum.Bu arada cd yok.Mecbur netten indiricez galiba.
  • valla ben sizin yerinizde olsam eğer dosyalarımın yedeği mevcut ise recovery yapardım.Çünkü yapacağınız onarımın sorunu kesinlikle düzeltmesi garanti değil.
    Ayrıca bu sırada harcayacağınız emek ve zaman da cabası.
    Ama illa böyle yapacağım diyorsanız 2 seçeneğiniz var.Biryerlerden win7 isosu edinip bunu wintoflash programı ile usbye atıp, usbden başlatıp onarma yapmak,
    ikincisi windows7 başlangıç onarma isosu bulup indirmek (eskiden bu isolar paylaşılabiliyordu, ama microsoft artık bu paylaşıma izin vermiyor, o yüzden buradan link veremiyoruz ve bulmanız zor olabilir ki indirirken 32bit 64 bit seçimine dikkat edin, 150mb civarındadır.) ve bunun ile başlangıç onarma yapmak.
  • msn var mı?
    mesuthaksoy@hotmail.com
    oradan görüşelim
  • quote:

msn var mı?
    mesuthaksoy@hotmail.com
    oradan görüşelim

hocam bu msj bana galiba gelenkutusuna geldi kaybolduda
  • pmlerde sorun vardı sanırsamm..herşey olmuş olabilir :))
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.