Şimdi Ara

Windows gezgini çalışmayı durdurdu...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu mesajla sık sık karşılaşıyorum. bazen bilgisayarı yeni açtığımda direk masaüstü gelir gelmez bu mesaj çıkıyor. bazen klasörleri açtığımda çıkıyor. örneğin masaüstündeki müzik adlı klasörü açtığımda bu mesajla nerdeyse hep karşılaşıyorum. sadece o klasör değil başka klasörlerde de çıkıyor bu uyarı. bunun nedeni ne olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• Windows 7 için geçerdlidir.

Son günlerde oldukça fazla kişinin karşılaştığı bu problemin çözümünü bir Microsoft yetkilisinin ağzından öğrendim ve uyguladım. Denetim Masası, Ağ ve Paylaşım Merkezi gibi başlıca Windows Vista bileşenlerini açtığımızda birkaç saniyelik takılma oluyor ve “Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu” hatası ile karşılaşıyorduk. Uzun süre internette çözüm aradım, bulamadım. Tam ümidi kesmişken Microsoft Türkiye yardımıma koştu.

Eğer sizin de Denetim Masası ve diğer Windows bileşenleriniz bu tarz bir hata veriyorsa yapmanız gereken şudur:
    1.C:\Windows\System32 klasörüne geçiniz.

2.Dosyaların bulunduğu üst kısımda Ad,Değiştirme Tarihi,Tür ve Boyut sıralama seçeneklerinden türü seçin ve Denetim Masası Öğesi olarak sıralanmış olan cpl uzantısına sahip dosyaları görün.
    3.Buradaki dosyaların çoğu Windows kurulumunda geliyor. Windows ile birlikte gelmeyenleri silerek sorunu aşacağız. Windows ile birlikte gelenlerin sıralı listesi: 1.appwiz.cpl
    2.bthprops.cpl
    3.collab.cpl
    4.desk.cpl
    5.Firewall.cpl
    6.hdwwiz.cpl
    7.inetcpl.cpl
    8.infocardcpl.cpl
    9.intl.cpl
    10.irprops.cpl
    11.joy.cpl
    12.main.cpl
    13.mmsys.cpl
    14.ncpa.cpl
    15.powercfg.cpl
    16.sysdm.cpl
    17.TabletPC.cpl
    18.telephon.cpl
    19.timedate.cpl
    20.wscui.cpl

Gördüğünüz gibi çözüm basit. Şimdi Denetim Masası veya Ağ ve Paylaşım Merkezine girerek çalıştığını doğrulayabilirsiniz.Alıntıdır.

• ETDUI.cpl
    igfxcpl.cpl
    RTSnMg64.cpl
    yazdıklarınızın tamamı var ayriyetten bu 3 dosya daha var bunlarıda silersem bi sorun çıkar mı?

Trustedinstaller izni gerekiyor diye bir uyarı çıktı bu nedir acaba? dosya silmemi engelliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 20 Aralık 2011; 22:39:17 >
  • arkadaşlar hiç bi klasörü açamıyorum. ne bilgisayarım ne belgelerim, çöp kutusunu bile açtığımda direk bu uyarı geliyor hatta masaüstünde sağ tıklayıp yenile dediğimde bile bu hatayı veriyor artık sıktı gerçekten napıcamı bilmiyorum yardım edin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 25 Aralık 2011; 12:52:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.