Şimdi Ara

windows etkinleştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ben pc yi vatandan almıştım ve cd keyi kasaya yapıstırmıslar pc ye geçen hafta format attım ve windowsu etkinleştirmek için cd keyi soruyor orjinal olmasına rağmen keyi giryorum ama kabul etmiyor

yardımcı olurmusunuz ne yapmalıyım

• Bu çok büyük bi suç vatan bilgisayara dava açıp bu olayı kanıtlarsan 100 tane bilgisayar alabilirsin.
  • Hangi CD ile kuruyorsun? Kırılmış bir cd mi yoksa orjinal windows cdsi mi? Sp2 li cd mi tam açıklarsan sevinirim.
  • quote:

Hangi CD ile kuruyorsun? Kırılmış bir cd mi yoksa orjinal windows cdsi mi? Sp2 li cd mi tam açıklarsan sevinirim.

+1
  • ya hp bilgisayar alırken windows cd side werdiler service pack 1 kurarken sorun çıkmadı product key olduda etkinleştiremiyorum.xp home edition
  • professionala home edition keyi girmeye çalışıyorsundur
  • arkadasım kasanın üstüne yapıstırılmıs vatan computer tarafından
  • urun ile verilen cd ile kurdun sistemi ve urun anahtarini da dogru girdin. problem cikmamasi lazimdi normal olarak. telefon ile etkinlestirme yapabilirsin. bir defaya mahsus etkinlestirirdikten sonra artik sormaz. defalarca format atabilirsin :)
  • telefon ile aktiflestirmeyi sec ve microsoftu ara.yardimci olurlar
    windows home versiyonunda bu bir problemdir
    hep ugrastiriyor
  • Bende home kullanıcısıyım yeni sistem kurdum keyi giriyorum ve etkinleştirme sayınız dolmuş diyiyor bunun bir sayısı mı var .Şimdi bunu nasıl aşarız telefonla aramam gerekirmi aradıktan sonra bir şekilde oldu diyelim her zaman mı aramam gerekir.acele yardımlarınızı bekliyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yunus2321

Bende home kullanıcısıyım yeni sistem kurdum keyi giriyorum ve etkinleştirme sayınız dolmuş diyiyor bunun bir sayısı mı var .Şimdi bunu nasıl aşarız telefonla aramam gerekirmi aradıktan sonra bir şekilde oldu diyelim her zaman mı aramam gerekir.acele yardımlarınızı bekliyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

microsoftun bu konuda sik sorulan sorular bolumune goz atabilirsin.

http://www.microsoft.com/turkiye/lisanslama/faq.asp

Yazılımın yeniden yüklenmesi gerekirse, yeniden lisans almak gerekir mi?
    Hayır. Aynı bilgisayara defalarca yükleyebilirsiniz, yeniden lisans almanız gerekmez.

Yazılımın yeniden yüklenmesi gerekirse, yeniden etkinleştirme yapmak gerekir mi?
    Hayır. Aynı bilgisayara defalarca yükleyebilirsiniz, yeniden etkinleştirme yapmanız gerekmez. Bununla birlikte, yeniden yüklenmeden önce sabit disk biçimlendirilirse, yeniden etkinleştirme yapmanız gerekebilir

anladigim kadari ile bir dafaya mahsus telefon ile etkinlestirdikten sonra defalarca kurabiliyorsun windowsu. etkinlestirme istemiyor. hdd degismedigi surece problem yok.

• arkadaşım o girdiğin numarayı kullanarak telefondan veya internetten anahtar key alacaksın. yani direk o numarayı girmeyeceksin. sen mesela telefonda o numarayı vereceksin onlar da sana key verecek. telefon kitapçıkta yazar...
  • teşekkürler hallettim.
  • Arkadaşlar lisanslı orjinal bi xp pro'm var. Bunu ikinci pc'me kurarsam aktivasyon esnasında problem olurmu. Yada ilk pc nete bağlı değilse problem olmazmı?
    Yani Bill amca lisanslı kullanıcıların donanım özelliklerini, donanım seri nolarını felan kaydedipte farklı bir pc'de aktivasyonuna engel oluyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: gotcha78

urun ile verilen cd ile kurdun sistemi ve urun anahtarini da dogru girdin. problem cikmamasi lazimdi normal olarak. telefon ile etkinlestirme yapabilirsin. bir defaya mahsus etkinlestirirdikten sonra artik sormaz. defalarca format atabilirsin :)

yavaş ol malesef belirli sayıda formattan sonra yine telefonla aktive isteyecek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.