Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

windows etkinleştirme

14
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      239 Mesaj
      19 Aralık 2006 20:57:01 Konu Sahibi
      merhaba arkadaşlar ben pc yi vatandan almıştım ve cd keyi kasaya yapıstırmıslar pc ye geçen hafta format attım ve windowsu etkinleştirmek için cd keyi soruyor orjinal olmasına rağmen keyi giryorum ama kabul etmiyor

yardımcı olurmusunuz ne yapmalıyım

|
      |
      19 Aralık 2006 21:03:10
      Bu çok büyük bi suç vatan bilgisayara dava açıp bu olayı kanıtlarsan 100 tane bilgisayar alabilirsin.
      |
      |
      19 Aralık 2006 23:47:39
      Hangi CD ile kuruyorsun? Kırılmış bir cd mi yoksa orjinal windows cdsi mi? Sp2 li cd mi tam açıklarsan sevinirim.
      |
      |
      20 Aralık 2006 01:38:44
      quote:

Hangi CD ile kuruyorsun? Kırılmış bir cd mi yoksa orjinal windows cdsi mi? Sp2 li cd mi tam açıklarsan sevinirim.

+1
      |
      |
      ASUS P5P800-SE (I865PE,GLAN,SATA,LGA775) Anakart \ INTEL Pentium 4 511 (2.80GHz,533MHz,1MB,LGA775) BOX İşlemci \ ASUS 128MB A9550 Game Edition TD \ KINGSTON DDR400 512MB Ram \ SEAGATE 80GB 7200RPM 8MB SATA.
    • Teğmen
      239 Mesaj
      20 Aralık 2006 16:24:11 Konu Sahibi
      ya hp bilgisayar alırken windows cd side werdiler service pack 1 kurarken sorun çıkmadı product key olduda etkinleştiremiyorum.xp home edition
      |
      |
      22 Aralık 2006 14:51:34
      professionala home edition keyi girmeye çalışıyorsundur
      |
      |
      22 Aralık 2006 23:14:40 Konu Sahibi
      arkadasım kasanın üstüne yapıstırılmıs vatan computer tarafından
      |
      |
      22 Aralık 2006 23:22:01
      urun ile verilen cd ile kurdun sistemi ve urun anahtarini da dogru girdin. problem cikmamasi lazimdi normal olarak. telefon ile etkinlestirme yapabilirsin. bir defaya mahsus etkinlestirirdikten sonra artik sormaz. defalarca format atabilirsin :)
      |
      |
      23 Aralık 2006 08:41:23
      telefon ile aktiflestirmeyi sec ve microsoftu ara.yardimci olurlar
      windows home versiyonunda bu bir problemdir
      hep ugrastiriyor
      |
      |
      23 Aralık 2006 12:03:11
      Bende home kullanıcısıyım yeni sistem kurdum keyi giriyorum ve etkinleştirme sayınız dolmuş diyiyor bunun bir sayısı mı var .Şimdi bunu nasıl aşarız telefonla aramam gerekirmi aradıktan sonra bir şekilde oldu diyelim her zaman mı aramam gerekir.acele yardımlarınızı bekliyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
      |
      |
      23 Aralık 2006 12:20:02
      quote:

Orjinalden alıntı: yunus2321

Bende home kullanıcısıyım yeni sistem kurdum keyi giriyorum ve etkinleştirme sayınız dolmuş diyiyor bunun bir sayısı mı var .Şimdi bunu nasıl aşarız telefonla aramam gerekirmi aradıktan sonra bir şekilde oldu diyelim her zaman mı aramam gerekir.acele yardımlarınızı bekliyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

microsoftun bu konuda sik sorulan sorular bolumune goz atabilirsin.

http://www.microsoft.com/turkiye/lisanslama/faq.asp

Yazılımın yeniden yüklenmesi gerekirse, yeniden lisans almak gerekir mi?
      Hayır. Aynı bilgisayara defalarca yükleyebilirsiniz, yeniden lisans almanız gerekmez.

Yazılımın yeniden yüklenmesi gerekirse, yeniden etkinleştirme yapmak gerekir mi?
      Hayır. Aynı bilgisayara defalarca yükleyebilirsiniz, yeniden etkinleştirme yapmanız gerekmez. Bununla birlikte, yeniden yüklenmeden önce sabit disk biçimlendirilirse, yeniden etkinleştirme yapmanız gerekebilir

anladigim kadari ile bir dafaya mahsus telefon ile etkinlestirdikten sonra defalarca kurabiliyorsun windowsu. etkinlestirme istemiyor. hdd degismedigi surece problem yok.
      |
      |

• Yarbay
      3062 Mesaj
      23 Aralık 2006 20:42:07
      arkadaşım o girdiğin numarayı kullanarak telefondan veya internetten anahtar key alacaksın. yani direk o numarayı girmeyeceksin. sen mesela telefonda o numarayı vereceksin onlar da sana key verecek. telefon kitapçıkta yazar...
      |
      |
      24 Aralık 2006 14:54:10
      teşekkürler hallettim.
      |
      |
      25 Aralık 2006 16:34:33
      Arkadaşlar lisanslı orjinal bi xp pro'm var. Bunu ikinci pc'me kurarsam aktivasyon esnasında problem olurmu. Yada ilk pc nete bağlı değilse problem olmazmı?
      Yani Bill amca lisanslı kullanıcıların donanım özelliklerini, donanım seri nolarını felan kaydedipte farklı bir pc'de aktivasyonuna engel oluyor mu?
      |
      |
    • Kurmay Yarbay
      5335 Mesaj
      30 Aralık 2006 12:21:30
      quote:

Orjinalden alıntı: gotcha78

urun ile verilen cd ile kurdun sistemi ve urun anahtarini da dogru girdin. problem cikmamasi lazimdi normal olarak. telefon ile etkinlestirme yapabilirsin. bir defaya mahsus etkinlestirirdikten sonra artik sormaz. defalarca format atabilirsin :)

yavaş ol malesef belirli sayıda formattan sonra yine telefonla aktive isteyecek.
      |
      |
üniversite
son dakika
Ankara Web Tasarım
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.