Şimdi Ara

Windows açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni ekran kartı almıştım Nisan da hala daha düzgün çalıştıramadım ilk olarak şunu söyleyeyim DDR2 ramli bir sistem ve o sistemde ekran kartı çalışıyor.

İlk sorunum şu DDR3 sistemin BIOS'una ulaşamıyorum şifresi var ve defalarca denedim çözemedim sorunu

HDMI kablosu ile görüntü alamamıştım hdmı to VGA ile görüntü almayı başardım

DDR3 olan sistemde görüntü geliyor ancak altta resmi olan şekilde Windows 10 açılış ekranında dönmesi gerekirken hareket etmiyor takılıyor
    Windows açılmıyor

resmini çektiğim yerde biraz daha bekleyince tekrar resmini koyduğum şekilde monitör açık ancak görüntü siyah şekilde kalıyor 1-1.30 saat bekledim düzelmedi
    Windows açılmıyor

Birkaç ay önce denedigim bir şeyi bir kez daha deniyeceğim oda şu; DDU ile tüm driverlari silip sonra kartı takacağım (daha önceden denemiştim işe yaramadı birdaha denicem)

DDR3 sisteme ilk geçtiğinde format atıp öyle takmıştım kartımı 2gb ram ile ekran kartım çalışıyordu 4gb daha sipariş ettim gelince taktım ve o Rami taktıktan sonra aynı Windows açılmama hatasını almaya başlamıştım o zamandan beri durum bu

Ekran kartı (yeni) biostar RX 550 2GB 128Bit
    Ekran kartı (eski her türlü çalışıyor) powercolor HD4830 1GB 256bit
    Anakart Fujitsu D3041 a-1 (DDR3)
    Ram ikiside Kingston marka DDR3 1333mhz (aynı) 4+2GB (ramler calisiyor ayrı ayrı denedim ve teki takılı)
    İşlemci Q8300
    Power DDR3 400w DDR2 300w (ekran kartı 50w)

Çözümü olan tavsiyesi olan biri varsa yardımcı olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert Ali C -- 1 Aralık 2021; 21:42:12 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Yani çözeriz ama müşteri hizmetleri gibi saatlerce uğraşmamız gerekir burada.

Yapmanız gereken rutin işlemleri yaptınız mı? duckduckgo gibi arama motorlarında yeterince arama yaptınız mı? bu şekilde şifreli de olsa biosa girmeyi vs öğrenebilirsiniz. görüntü gelince temiz windows kurmayı denediniz mi vs?

ram testler yaptınız mı?

sorular çok kısaca.

• _Anarsist_ _ kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz arama motorunu bilmiyorum ama şifre kırmayı araştırdım genel olarak 3 kez yanlis girince bir hata kodu vermesi gerekirmiş ve o hata kodunu internette araştırınca şifrenin çıkması gerekiyor ama hata kodunu vermiyor

Windows kurmayı denedim (11) ancak hata verdi
    Daha sonra Windows 10 u denedim ancak artık hiçbir flaşı görmüyor ve BIOS'a giremedigimden onu da duzeltemiyorum

Şu anda okuldayim eve gidince elimdeki 160gb lik boş bir harddisk var ona DDR2 PC den format atıp Windows kurup o harddiski DDR3 de çalıştırmayı deneyeceğim

Ram testi yapmadım ama HD4830 takılıyken ramler calisiyor (2+4 şeklinde takınca biraz zorlanıyor arada hata veriyor) 4gb i tek başına takınca çalışıyor diye onla kullanıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert Ali C -- 2 Aralık 2021; 13:23:40 >
  • Mert Ali C M kullanıcısına yanıt

Anakart değiştiğinde windows bu eski sistemlerde genellikle açılmaz. Windows portable bir oyun değil ki o şekilde kurasınız. Kullanılacak olan sisteme kurmanız şart.

Ramler de timing uyumsuzlukları vardır, en düşüğe çekmek lazım.

Anakart kitapçığını okuyun muhakkak bios için.

• _Anarsist_ _ kullanıcısına yanıt
    Timing işine eve geçince bakarım ancak düşüremem BIOS'a giremiyorum
    Anakart 10 yıldan daha yaşlı kitapçık falan yok ayrıca şifreyi galiba sonradan eklenmiş

• Arkadaşlar DDR2 sistemde ekran kartını takip boş bir harddiske Windows 11 kurdum sonra o harddiski ve ekran kartını DDR3 sisteme taktım ve Windows 10 daki aynı sorunu yaşıyorum anladığım kadarı ile driver ile ilgili bir sorun gibi duruyor

• Bir şey daha sormak istiyorum
    DDR3 un artıları;
    8gb a kadar 1333mhz ram desteği
    DDR2 artıları;
    Erkan kartını çalıştırıyor
    BIOS açık ve menüye aşinayım
    Markası gigabyte ve yazılım desteği çok daha iyi
    DDR3 ye olan mause takılma ve başlangıçta klavyeyi görmeme sorunu yaşamadım
    DDR3 ten daha hızlı açılıyor
    Eksikleri;
    Max 4gb 1066mhz destekliyor (bendeki 667mhz)
    Başka bir eksisi yok ama DDR3 un çok var ne yapmalıyım daha önceden kullanmıştım DDR2 ile ve ram darbogazi çok oluyordu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.