Şimdi Ara

Windows açılış ekranına gelme süresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarın açma tuşuna basılması/tekrar başlatılması ile windowsun şifre yazma ekranına gelene kadar olan süre yarım saati geçiyor neredeyse. Ama şifreyi yazıp, windowsa giriş yaptığımda en ufak bir problem yok, her şey düzgün ve hızlı çalışıyor. O yüzden problemin windowstan kaynaklanmadığını düşünüyorum.

Problemin başlangıç anı tamamen belirsiz. Yani ne bir güncelleme, ne bir donanım/bios ayarı değişikliği, ne de bir yazılım yüklemesi..vs yapıldı.

Bu sıkıntının sebebi olarak nelere bakılmalı acaba? Hangi çözümler üretilebilir?

Şimdiden çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icarusdream -- 25 Şubat 2018; 5:52:0 >

• 3 neden var:

1.) virüs.

combofix + malwarebytes ikilisini tavsiye ederim. (sisteminiz win10 ise combofix çalışmayacaktır, o yüzden malwarebytes ile taratınız.)

2.) hdd

hdtune programından hdd nizi test ettirin.

3.) windows açılışıyla otomatik başlayan programlar

görev yöneticisini açarak başlangıç sekmesine gelin ve gereksiz olan programların üzerine sağ tıklayarak "devre dışı bırak" deyin ya da

windows tuşu + r ye basın ve sol altta çalıştır bölümüne "msconfig" yazın, gelen seçeneklerde "hizmetler" sekmesini tıklayın ve gereksiz olan programların yanındaki tik işaretlerini kaldırın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wake Up Lieutenant -- 25 Şubat 2018; 10:52:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeoyuzNesilliyiz

3 neden var:

1.) virüs.

combofix + malwarebytes ikilisini tavsiye ederim. (sisteminiz win10 ise combofix çalışmayacaktır, o yüzden malwarebytes ile taratınız.)

2.) hdd

hdtune programından hdd nizi test ettirin.

3.) windows açılışıyla otomatik başlayan programlar

görev yöneticisini açarak başlangıç sekmesine gelin ve gereksiz olan programların üzerine sağ tıklayarak "devre dışı bırak" deyin ya da

windows tuşu + r ye basın ve sol altta çalıştır bölümüne "msconfig" yazın, gelen seçeneklerde "hizmetler" sekmesini tıklayın ve gereksiz olan programların yanındaki tik işaretlerini kaldırın

1- 10+ senedir lisanslı Kaspersky kullanıyorum, istisnasız bir kez bile virüs bulaşmadı. Bunu geçebilirim sanırım.
    2- Testten herhangi bir hata çıkmadı.
    3- Startupta açılış süresi olarak 10 saniye olarak gösteriyor sistem. Ayrıca startup listesi de zaten çok sade durumda. Adobe, itunes, java var sadece. Bunlar uzun yıllardır duruyor zaten startupta.

Cevap için teşekkürler tekrar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icarusdream -- 27 Şubat 2018; 14:48:51 >

• icarusdream kullanıcısına yanıt
    siz yine de o 1. maddeyi bir deneyin. nod32, kasper,norton, avast gibi popüler tarayıcılar sistem dosyalarına bulaşan virüsleri BULAMIYOR. tecrübe ile sabittir. bu yazdığım ikili ise sistem dosyalarında cirit atan virüslerin canına okuyor. bununla ilgili bir anımı anlatıyorum.

bundan 10/11 sene evvel benim pc'ime bayağı bir virüs bulaşmıştı, sistemi zar zor açıyor, kasmalar dakika başı yaşanıyordu. her defasında panter diye övdüğüm sonsuza kadar lisanslı olan nod32'im bu virüslerin çok azını yakalayabilmişti. araştırmalarım sonucunda virüsler sistem dosyalarında gizleniyordu. tanıdığım bilgisayarcının önerdiği bu yazdığım ikili pc'im deki bütün virüslerin kökünü kazımıştı. hatırladığım kadarıyla 300-350 adet virüs bulmuştu ve ortadan kaldırdığında pc adeta derin bir nefes aldı. bundan sonra üstüne para dahi verseler nod32 kullanmayacağıma ant içtim.

denemekte fayda var.

ilk olarak combofix, ardından ise malwarebytes ile taratın. (pcniz win 8.1 ve 10 ise boşuna combofix indirmeyin. uyumlu değil çünkü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wake Up Lieutenant -- 27 Şubat 2018; 15:9:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Win 8.1 kullanıyorum, malwarebytes ile tarattım yine temiz çıktı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.