Şimdi Ara

Windows 98 Second Edition için sistem toplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sahip olduğum birçok oyun Windows 95-ME dönemlerinde çıktığı için bugünün bilgisayarlarında çalışmıyorlar, emülatörler ise %100 iyi çalışmıyor. O yüzden Windows 98SE ile yeni sistem toplamayı seçtim seçtim.

İşlemci: Pentium III veya AMD K6-III olacak. Bunları özellikle Win98 SE ile aynı dönemde çıktıkları için seçtim.
    Anakart:: İşlemci seçilince karar verilecek
    Ekran Kartı: Voodoo 5 5500 Quad SLI. Çocukluk hayalımdi
    Ses kartı: Sound Blaster Live! Platinum 5.1

Diğer bileşenler hakkında pek bir bilgim yok açıkçası, o yüzden buraya konu açayım dedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Pentium 3 al. O dönem en iyisi oydu. Voodoo 5 5500de sli karta gömülü diye biliyorum (quad) 4lü sli yok sanırım. Ama o dönem için voodoo 5 yerine voodoo 3 veya voodoo 2 daha iyi olur (bende v3 2000 pci var :)). 17 inç monitör gerekiyor. 4:3 oran için.

Ayrıca win 2000 sp4 deneyebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu parçaları hallettikten sonra basit bir psu ve hdd iş görecektir. Pek bir özelliğinin olmasına gerek yok, en ucuzlarını alıp geçebilirsiniz bunların.
    Kartın ve monitörün çıkışlarına dikkat edin onun harici bir sorun olacağını sanmıyorum. Güzel günlerdi, o zamanlar erişilmez gibi geliyordu bu kartlar Türkiye'de,şimdi bu durumdalar Nostalji güzeldir,kolay gelsin..

Edit : Kartta VGA çıkış var sanırım,sorun olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KASAP1910 -- 17 Mart 2019; 2:23:5 >

• Hocam bu sistemi topladınız mı? Şu an deli gibi win 98 bi sistem toplamak istiyorum,eski oyunlar için.3dfx vb parça arayışiñdayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.