Şimdi Ara

Windows 8 Parlaklık Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
14.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar pek çok siteye bakmama rağmen bu sorunu çözemedim.Şöyle bir sorunum var;
    benim asus x54hy marka bilgisayarda win 7 yüklüydü parlaklıkla ilgili hiçbir sorunum yoktu.Sonra windows 8 64 bit yüklüyeyim dedim sıkıntısız yükleme yaptım.Sistemle ilgili hiçbir sıkımtı yok ama ekran parlaklığı ayarında bir problem var.
    %60 oranına kadar parlaklığını düşürebiliyorum fakat bu oranın altına inince ekran komple gidiyor tekrar getirmek için fn tuşuyla parlaklığı %60 üzerine çıkarıyorum.Sonuç olarak parlaklık ayarını %60 altına alamıyorum.(forumda diğer konulara baktım çözüm bulamadım)
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dj_emrah

Arkadaşlar pek çok siteye bakmama rağmen bu sorunu çözemedim.Şöyle bir sorunum var;
    benim asus x54hy marka bilgisayarda win 7 yüklüydü parlaklıkla ilgili hiçbir sorunum yoktu.Sonra windows 8 64 bit yüklüyeyim dedim sıkıntısız yükleme yaptım.Sistemle ilgili hiçbir sıkımtı yok ama ekran parlaklığı ayarında bir problem var.
    %60 oranına kadar parlaklığını düşürebiliyorum fakat bu oranın altına inince ekran komple gidiyor tekrar getirmek için fn tuşuyla parlaklığı %60 üzerine çıkarıyorum.Sonuç olarak parlaklık ayarını %60 altına alamıyorum.(forumda diğer konulara baktım çözüm bulamadım)
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

bilen kimse yok mu ????
  • dj_emrah kullanıcısına yanıt
    driverları guncellemeyı bı dene ama ilk defa boyle bır sey duyuyorum donanımsal dıyıcem ama onceden yokmus ilginc
  • Benim durum da hemen hemen senin ki ile aynı

2012 sonlarında bende win 8 kurdum ve 3-5 hafta sonra parlaklık ayar tuşu yok oldu
    Parlaklık ayarı % 50 lerde falan sabit kaldı
    Forumlarda aradım mesaj bıraktım ama bilen çıkmadı
    Ben de image alıp yedekledim ve win 7 ye geri döndüm
    Şu anda Win 8.1 iso indiriyorum
    Kurup deneyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 28 Temmuz 2013; 2:25:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NsncHunter1

driverları guncellemeyı bı dene ama ilk defa boyle bır sey duyuyorum donanımsal dıyıcem ama onceden yokmus ilginc

bazı sitelerde ekran kartı versiyonunu düşür vardı onu bile yaptım sonuç aynı driver olarak asus benim bilgisayar için windows 8 driverlarını sağlamıyor bende öyle etrafta toplayabildiğimi topladım bazıları eksik kaldı bulamadım hangi driver ile ilgilidir benim sorunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Benim durum da hemen hemen senin ki ile aynı

2012 sonlarında bende win 8 kurdum ve 3-5 hafta sonra parlaklık ayar tuşu yok oldu
    Parlaklık ayarı % 50 lerde falan sabit kaldı
    Forumlarda aradım mesaj bıraktım ama bilen çıkmadı
    Ben de image alıp yedekledim ve win 7 ye geri döndüm
    Şu anda Win 8.1 iso indiriyorum
    Kurup deneyeceğim

hocam bi sonuç bulabilirsen burada bekliyor olacağım
  • Masaüstü/Sağ tık/Kişiselleştir/Görüntü/ yolunu izleyerek Parlaklığı Ayarla sekmesinden ayarlamaya çalıştınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Masaüstü/Sağ tık/Kişiselleştir/Görüntü/ yolunu izleyerek Parlaklığı Ayarla sekmesinden ayarlamaya çalıştınız mı?

onu denedim ya sonuç aynı
  • dj_emrah kullanıcısına yanıt
    Aklıma sistemi yedekleme var ise ondan yüklemek veya yenilemekten başka bir çözüm gelmiyor, Ayarlar/Sistem ayarların değiştir/Genel sekmesinden Dosyalarınız etkilenmeden bilgisayarınızı yenileyin seçeneğini bir deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Aklıma sistemi yedekleme var ise ondan yüklemek veya yenilemekten başka bir çözüm gelmiyor, Ayarlar/Sistem ayarların değiştir/Genel sekmesinden Dosyalarınız etkilenmeden bilgisayarınızı yenileyin seçeneğini bir deneyin.

yok yine olmadı çıldıracam ya bi daha format atmak istemiyorum :(
  • Bende de parlaklık sorunu vardı ama daha farklı bendeki. Ben parlaklığı hiçbir şekilde ayarlayamıyordum, Ati'nin eski bir sürücüsünü kurdum sorunum düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Bende de parlaklık sorunu vardı ama daha farklı bendeki. Ben parlaklığı hiçbir şekilde ayarlayamıyordum, Ati'nin eski bir sürücüsünü kurdum sorunum düzeldi.

hangi sürümü kurdunuz hocam ben onu da denedim olmadı
  • quote:

quote:

Bende de parlaklık sorunu vardı ama daha farklı bendeki. Ben parlaklığı hiçbir şekilde ayarlayamıyordum, Ati'nin eski bir sürücüsünü kurdum sorunum düzeldi.

12.10 kurulu, kurduğum dosya adında "12-10_mobility_vista_win7_win8_64_dd_ccc_whql_net4" yazıyor.
  • quote:

quote:

quote:

12.10 kurulu, kurduğum dosya adında "12-10_mobility_vista_win7_win8_64_dd_ccc_whql_net4" yazıyor.

malesef olmadı yüklenmiyor bu sürüm benim makineye
  • quote:

quote:

quote:

quote:

malesef olmadı yüklenmiyor bu sürüm benim makineye

Aldığın yere veya bir Bilgisayarcıya götür yardım ederler
  • @dj_emrah

Nasıl yüklenmiyor, ne gibi bir hata mesajı alıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 8 Ağustos 2013; 19:26:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim iki windows 8 yüklü notebook var, ikisinde de parlakığı kesinlikle ayarlayamıyorum, biri Toshiba P855 diğer Hp Dv6 3107et ama ikisinde de sonuç temiz formatta bile aynı, sürücüler ikisinde de sorunsuz. Ben windows'u kendi sitesinden orjinal aldım, sorun benim windows'ta mı acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@dj_emrah

Nasıl yüklenmiyor, ne gibi bir hata mesajı alıyorsunuz?

yükleme tamamlandı diyor ama herhangi bir atı grafik merkezi bilgisayarda yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenp

http://www.technorms.com/17561/turn-adaptive-brightness-windows-8

hocam bunu da denedik çare olmadı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.