Şimdi Ara

windows 8 li bilg aldım marketten 8.1 yukseltim. ekran mavi lütfen bekleyin. yardım :(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus ultrabook dokunmatik windows 8 aldım. Marketten 8.1 yukseltim
    Dün sorun yoktu. Bugün şifre istiyor yazıyorum mavi ekranda kalıyo. Lütfen bekleyin yazıyor. Sinir oldum. Ne yapabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bi yerde hatami yaptım. Nasıl düzeltebilirim

• Cihazın recovery'si varsa yapmayı deneyebilirsin Böylece ilk aldığın hale geri dönecektir
  • Bilgisayari alırken hiçbişey vermediler. Cd yok :(

• Cd yi vermeleri lazım ama senin için araştıram az :)
  • hata kodu veriyormu hiç ?
  • böyle birşey ? windows 8 li bilg aldım marketten 8.1 yukseltim.  ekran mavi lütfen bekleyin.  yardım :(
     windows 8 li bilg aldım marketten 8.1 yukseltim.  ekran mavi lütfen bekleyin.  yardım :(
  • Üstteki resimdeki gibi hata veriyormu ?
  • Lütfen bekleyin yazıyor sadece.
    Sağ alttaki iptal bile tiklanmiyo.
    Ctrl alt delete yapıp guest kullanıcı olarak girebiliyorum sadece ordsda hiçbişey yapamıyorum Internete bile sokmuyor.

• Lütfen bekleyin yazıyor sadece.
    Sağ alttaki iptal bile tiklanmiyo.
    Ctrl alt delete yapıp guest kullanıcı olarak girebiliyorum sadece ordsda hiçbişey yapamıyorum Internete bile sokmuyor.

• bizimdenizci kullanıcısına yanıt
    Hocam belki işe yarayabilir bilgisayarı yeniden başlatın kapa-aç değil yani bazen hızlı başlat bu gibi sorunlara neden olabiliyor.Eğer işe yaramazsa laptobun modelini söyleyin recovery için yardımcı olalım.
  • Asus S551LB-CJ036H

Yeniden başlatıyorum şifre istiyo yazıyorum. Lütfen bekleyin yazıyor öylece kalıyor.
    Defalarca yeniden badlattim hiçbişey olmuyor.
    10 gün önce vatandan almıştım. Kullanamadimya sinir oldum. Iade etsem geri alırlar mı. Bu nedir ya.

• Ekran resmini cepten atmaya çalışıyorum olmuyo. Lütfen bekleyin. Öylece duruyor. Mavi ekran gitmiyor
     windows 8 li bilg aldım marketten 8.1 yukseltim.  ekran mavi lütfen bekleyin.  yardım :(

• aynı bilgisayarda, aynı sorun bendede oldu. windows'u güvenli modda başlatıp kendi içinden "Reset" seçeneği ile tekrar kurdum (cd ye ihtiyaç olmadı). ilk aldığım haline geri döndü.

1) bu sefer 8.1'e geçmeden önce bütün güncellemeli yükledim, restart yapıp bu işlemi 2-3 kez tekrarladım (her seferinde yeni güncellemeler buldu), bazı güncellemeleri kuramadı, geri sardı. Beraberinde gelen virus programını kaldırdım (1 aylık deneme sürümü zaten)

2) yeniden başlatıp 8.1'i kurdum, update'leri yaptım (2-3 kez restart ve update şeklinde devam etti).

3) bios güncelledim. (Asus logosu değişti, windows arayüzünde görsellikle alakalı 1-2 düzeltme oldu)

4) wireless, blutooth güncelledim

8.1 den sonra:

1) bazen store'dan uygulama indirmiyor, bağlantı hatası veriyor. (Sonradan gelen 8.1 güncellemeleri ile bu sorun çözüldü)

2) 8.1 den önce düzgün çalışan office 365 artık açılışta hata veriyordu, açılmıyordu, sorunu düzeltemedim, onu kaldırdım (1 aylık deneme sürümü), şuanda open office kullanıyorum.

3) ekran parlaklığı arada 100% oluyor, 1 sn içinde benim kendi ayarıma (%70) geri dönüyor yada 100% de kalıyor. power saving ve high performance arasında geçişler oluyor sanırım. (Sorun kendi kendine düzeldi, sonradan gelen 8.1 güncellemeleri düzeltmiş olabilir.)

4) Intel update center'ın bulduğu yeni driverları kurabilmeniz için önce eskilerini manuel olarak kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekiyor.

Şuan için bendeki windows 8.1 sonunda stabil hale gelmiş gibi duruyor, nazar değmesin :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rec_side -- 24 Eylül 2014; 14:53:46 >
  • recovery sinir bi şey yaw..
    reco yapınca driverler falan pc nin çıkış tarindekine yüklüyor.Sonra hadi bakalım güncelle
    Bende lenovo z580 var.gtp yi mbr ye çevirdim herzaman temiz format. Windowsun imajını aldım (2014 haziran) programlar ve driverler +güncelleştirme derdin yok
  • Bilgisayarinin modelini internetten bul hangi tussa yazar ordan sifirla tum guncellemeleri yapip oyle deneyin

• Intel® Driver Update Utility

Bu güncellemeleri yapan oldumu? Intel driver için ...3308'den ...3621'e geçemiyorum. Varmı aynı sorunu yaşıyan.

Edit: Önce eski driver'ı manuel olarak kaldırınca, yenisi yüklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rec_side -- 24 Eylül 2014; 14:49:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.