Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

windows 8 kaldirma windows 7 yukleme.

19
Cevap
1
Favori
6.080
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> windows 8 kaldirma windows 7 yukleme.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      345 Mesaj
      09 Nisan 2012 20:00:22 Konu Sahibi
      arkadaslar bilgisayar windows 8 şu an . ben bunu nasıl windows 7 geri döndürebilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
      |
      09 Nisan 2012 20:09:12
      Merhaba,

Windows 8'i nasıl kurmuşsan, o şekilde de Windows 7 yi kuracaksın..

Windows 8'in kurulu olan partitionuna format atıp, Windows 7 işletim sistemini kuracaksın.
      |
      |
      09 Nisan 2012 20:45:24
      İmage vb. bir işlem yapmadıysanız kastettiğiniz geri yükleme vs. yapamazsınız maalesef, ancak baştan biçimlendirip, yeniden bölüm üzerine işletim sistemi kurmanız gerekecektir.
      |
      |
      Neka od danas zna ko nije znao da Srbija nije cilim iz usaka, da Kosovo nije svileni jastuk iz brusa, da Srbi znaju za nesto skuplje od glave. Srbija nije saka pirinca da je pozoba svaka vrana koju donese vetar. (Milos Obilic -1389)
    • Yüzbaşı
      345 Mesaj
      10 Nisan 2012 14:15:31 Konu Sahibi
      Tuturiol gibi anlatacak biri var mı ? Gerçekten çok önemli hiç bir işlem gerçekleştirilmiyor :S

Adım adım anlatacak biri olursa çok sevinirim.
      |
      |
      11 Nisan 2012 23:56:59 Konu Sahibi
      Up.

Veya hard disk i 2 parça yapıp bir kısmını Win7 olarak kullanabilir miyim ?
      12 Nisan 2012 01:04:43
      quote:

Orijinalden alıntı: fpscan

Up.

Veya hard disk i 2 parça yapıp bir kısmını Win7 olarak kullanabilir miyim ?

Merhaba tekrar dan,

Harddiski iki parça yapman için doğal olarak harddiski böleceksin ve format atacaksın..

Ee normal olarak da sistem de bulunan hali hazırdaki işletim sistemi de ortadan kalkacaktır. Tekrar dan Windows 7 işletim sistemi kurup sıkıntısız kullanabilirsin.

Yada, sen iki işletim sistemini aynı anda mı kullanmak istiyorsun? Ben tam olarak anlamadım diyebilirim senin sorununu.

Şayet böyle bir şey istiyorsan, ilk etap da C: adlı partitiona Windows 7 kurman gerekli. Kurulumdan sonra tekrar dan D: partitiona da Windows 8 kurman gereklidir..

Eski sürümden -> yeni sürüme doğru yükleme yaparsan, sıkıntısız olarak iki yada daha fazla işletim sistemini aynı anda kullanabilirsin.
      |
      |

• Yüzbaşı
      261 Mesaj
      12 Nisan 2012 18:55:34
      sök o harddiski
      birinden usbye dönüştürücü bul beslemesini de yap.
      harddiskini güzelce biçimlendir.
      daha sonra hangi işletim sistemini kuracaksan kur. öyle bi imkanın yoksa bi win8 CD si bulacaksın. format atar gibi başlatacaksın hangi harddisk bölümüne kurulmasını istiyorsan onu seç kısmına gelene kadar ileri diyeceksin. bölümlerin hepsini sileceksin. kurulumdan çıkacaksın.
      daha sonrada hangi işletim sistemini kuracaksan bildiğin gibi kuracaksın..
      benden sana 2 seçenek:D beğendiysen birini uygulaman yeterli kolay gelsin:)
      |
      |
      25 Ocak 2013 10:32:28
      İşin biraz zor. 2 gün boyunca uğraştım ve en sonunda buldum, aslında çok kolay:
      Aşağıdaki link'te anlatılıyor. Umarım işinize yarar:
      Windows 8'i Kaldırıp Windows 7 Yükleme
      |
      |
      172 Mesaj
      25 Ocak 2013 10:43:27
    • Yarbay
      2423 Mesaj
      25 Ocak 2013 10:51:10
      takip
      |
      |
      13 Mayıs 2013 09:59:39
      quote:

Orijinalden alıntı: glerli

http://forum.shiftdelete.net/windows-8/293008-windows-8-yuklu-bios-uzerinde-uefi-boot-ve-hdd-uzerindeki-gpt-korumasini-kaldirma.html
      dostum bu makale işini görür sanırsam sormak istediğin buydu

o konu win8 ile gelen pc ler için. ben win7 nin üstüne win8 kurdum. çalışmam gereken programların win8 ile uyumluluk sıkıntısı çekiyorum. bu win8 i nasıl kaldırıp tekrar 7 ye dönebilirim.
      |
      |

• Yarbay
      5569 Mesaj
      13 Mayıs 2013 10:28:24
      http://www.sistemdestekuzmani.com/sistem/windows-8-yuklu-notebook-baska-isletim-sistemi-kurulumu/

şurada da nasıl kuruluma gelebileceğin anlatılmış

sen windows 7 üstüne 8 kurdum şimdi onu kaldırıcam altından 7 eski haline nasıl dönecek diye soruyorsun sanırsam ki böyle birşey mümkün değil, en baştan temiz windows 7 kurmak zorundasın
      |
      |
    • Çavuş
      75 Mesaj
      13 Mayıs 2013 10:47:50
      dostum benim bios ayarlarımda orada anlatılanları bulamadım. ms-dos üzerinden format atamazmıyım.
      13 Mayıs 2013 11:06:18
      Kardeşim sana bütün alternatifler sunulmuş hala daha olmuyorsa başka bir sorun vardır. Sen burda söylenilenlerden hangisini denedin ve ne gibi bir sonuç aldın paylaşır mısın?
      |
      |
      13 Mayıs 2013 11:13:11
      quote:

Orijinalden alıntı: zaferozkan

dostum benim bios ayarlarımda orada anlatılanları bulamadım. ms-dos üzerinden format atamazmıyım.

windows 8 le gelen bir notebook değilse sadece biostan boot seçeneklerinden ilk sıraya optik okuyucuyu yani dvd yi koyman da kurulumda windows 7 dvd siyle açmanı sağlar
    • Çavuş
      75 Mesaj
      13 Mayıs 2013 14:22:35
      hemen deniyorum.
      |
      |
      13 Mayıs 2013 14:31:45
      quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

quote:

Orijinalden alıntı: zaferozkan

windows 8 le gelen bir notebook değilse sadece biostan boot seçeneklerinden ilk sıraya optik okuyucuyu yani dvd yi koyman da kurulumda windows 7 dvd siyle açmanı sağlar

bu şekilde oldu win8 yüklerken hdd yi ikiye bölmüştüm şimdi c de win8 var d ye de win7 kuruyorum, işlem devam ediyor. teşekkür ederim.
      |
      |
      13 Mayıs 2013 14:36:56
      win7 cd sile win8 in üstüne kesinlikle yükleme yapamazsınız, yükseltme olarak görüyor, arkadaşın dediği gibi sorunu çözdüm ama c sürücüsüne değil de d sürücüsüne yükledim. c sürücüsünü seçtiğim zaman yine işlem olmadı bilginize...
      |
      |
      13 Mayıs 2013 14:39:56
      C İle D yi Biçimlendirmek Glba
      |
      |
      13 Mayıs 2013 14:43:28
      alt sürümden üst sürüme ve farklı mimarilerdeki (x86 x64) sürümleri birbirinin üstüne kuramazsın, c ye windows 7 kurabilmen c yi formatlaman gerekir
      |
      |
Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,140
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.