Şimdi Ara

Windows 8 ile bilgisayarlar sadece bir kaç saniyede açılabilecek [video] (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
472
Cevap
4
Favori
57.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle ucuz videolarla bi halt olmaz, Çıkarırlar sürerler piyasaya sonra görürüz, Video atlıyor zaten. Apple bunu bol bol yapar, Hızlandırılmış videoya bakarsın off telefon dokunduğunda açıyor uygulamaları diye, sonra telefonu alıyorum ki bişeye tıklayınca telefon önce bi idrak ediyor sonra besmele çekip uygulama açmaya çalışıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dayseeh

quote:

Orijinalden alıntı: lnfoman

quote:

quote:

quote:

"Windows 8 Hızlı Açılış Modu'nda yeni eklenen çok fazlı geri dönüş yeteneği de bulunuyor. Bu özellik ile çok çekirdekli sistemlerde çekirdekler paralel olarak hazırda beklet konumundaki dosyaların okunması ve içeriğin açılması için kullanılıyor"

ozaman bilgisayar tamamen kapanamayacak mı? dizüstüler de pilden yiyecek, masaüstü bilgisayarı da fişten çekmemek gerekiyor. yani sistem tamamen kapanıp açılamayacaksa sadece oturum açıp kapatma ile ilgili bir haber olmasa gerek. Zira metinde sıfırdan açılmak diye bir tabir kullanılmış, sıfırdan sistem birkaç saniye içinde açılacakmış, tabii bu bir öngörü ve üzerinde çalıştıkları bişey.

Yav hocam karalayacak yer arıyorsun Kadın pili sökmüş piliiiiiiiiiii!!!!!!!! gözünü aç yeniden izle.
    Normal bir başlatma ile hazırda bekletmenin harmanlanması ile elde edilen bir yenilik.

Hazırda beklet modunda pili çıkarabilirsiniz ama donanım değişikliği yapmanız önerilmez!!!
    Uyku modunda pil de değiştirilmez donanım değişikliği de yapılmaz!!!

karaladığım falan yok, göz kapalıyken zaten izlenemez

Videoya kandırmaca falan da demedim dikkatli okursan....

Performans artışını ben de istiyorum, çünkü mac osx ve win7 beraber kullanıyorum.

Neye takıldın anlamadım...

Diğer bir çok mesajını da okudum, olumsuz düşündüğün kanaatine vardım "Gözünüzü açın" bir deyimdir:) Gözünü 4 aç anlamında Daha dikkatli izle anlamında

O kanaate varman için önce benim kadar kitap devirmiş olman lazım bu bir....
    Edebiyat öğretmeniyim derse ihtiyacım yok bu iki...
    komik suratlar kullanarak yazının içeriği değerlenmez bu da üç...
    Gelelim asıl meseleye, ben kullandığım işletim sistemini ve selefini istediğim gibi eleştirebilirim, değerlendirme yapabilirim, beklentilerimi ifade edebilirim, burası forum, her türlü paylaşıma tahammül edeceksin...

Edebiyat öğretmeni olmanız hiçbir şey değiştirmez, çünkü edebiyat öğretmenleri de yanlış anlayabilir, cahillik edebilir. Anlaşılan tam anlamıyla edebiyat öğretmeni olabilmeniz için daha çoook edebiyat dersi almanız lazım

Kişisel olarak beni tanımıyorsunuz!!!!
    Ne iş yaptığımı bilmiyorsunuz!!!!
    Eğitim seviyemi bilmiyorsunuz!!!!
    Oturmuş kalkmışlığımız yok!!!!!
    Hangi akılla çıkıp bana CAHİL damgası vuruyorsunuz?

Site kuralları çerçevesinde, istediğim içeriği ekleyebilirim

Sizin yorum yapmanızı, eleştirinizi ve fikrinizi söylemenizi engellemedim, engelleyemem, engellemem!!!

Kadın pili sökmüş yerine gözünüz önünde takıyor ve siz diyorsunuz ki:
    quote:

ozaman bilgisayar tamamen kapanamayacak mı? dizüstüler de pilden yiyecek, masaüstü bilgisayarı da fişten çekmemek gerekiyor....

Size hazırda bekletmeyi, uyku modunu açıklıyorum ve dikkatli izlemediğinizi söylüyorum "ben edebiyat öğretmeniyim, sizden çok kitap okudum" diyorsunuz. OKUMUŞSUNUZ AMA BOŞUNA OKUMUŞSUNUZ HOCAM

• quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare70

Benim desire hd'den yavaş :P Ama doğruyu söylemek gerekirse microsoft'tan böyle birşey beklemezdim helal olsun valla :D Mavi ekran hatası hala var mı acaba :D

Bayadır yokk o zaten.

Mavi ekran artık sadece ram sorunlarında çıkıyor.

Doğruya doğru. Win 7 ille öyle kitlenme donma yaşadığımı hiç hatırlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeartQuake

Bir Mac OS değil.

İyiydi
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

"Windows 8 Hızlı Açılış Modu'nda yeni eklenen çok fazlı geri dönüş yeteneği de bulunuyor. Bu özellik ile çok çekirdekli sistemlerde çekirdekler paralel olarak hazırda beklet konumundaki dosyaların okunması ve içeriğin açılması için kullanılıyor"

ozaman bilgisayar tamamen kapanamayacak mı? dizüstüler de pilden yiyecek, masaüstü bilgisayarı da fişten çekmemek gerekiyor. yani sistem tamamen kapanıp açılamayacaksa sadece oturum açıp kapatma ile ilgili bir haber olmasa gerek. Zira metinde sıfırdan açılmak diye bir tabir kullanılmış, sıfırdan sistem birkaç saniye içinde açılacakmış, tabii bu bir öngörü ve üzerinde çalıştıkları bişey.

Yav hocam karalayacak yer arıyorsun Kadın pili sökmüş piliiiiiiiiiii!!!!!!!! gözünü aç yeniden izle.
    Normal bir başlatma ile hazırda bekletmenin harmanlanması ile elde edilen bir yenilik.

Hazırda beklet modunda pili çıkarabilirsiniz ama donanım değişikliği yapmanız önerilmez!!!
    Uyku modunda pil de değiştirilmez donanım değişikliği de yapılmaz!!!

karaladığım falan yok, göz kapalıyken zaten izlenemez

Videoya kandırmaca falan da demedim dikkatli okursan....

Performans artışını ben de istiyorum, çünkü mac osx ve win7 beraber kullanıyorum.

Neye takıldın anlamadım...

Diğer bir çok mesajını da okudum, olumsuz düşündüğün kanaatine vardım "Gözünüzü açın" bir deyimdir:) Gözünü 4 aç anlamında Daha dikkatli izle anlamında

O kanaate varman için önce benim kadar kitap devirmiş olman lazım bu bir....
    Edebiyat öğretmeniyim derse ihtiyacım yok bu iki...
    komik suratlar kullanarak yazının içeriği değerlenmez bu da üç...
    Gelelim asıl meseleye, ben kullandığım işletim sistemini ve selefini istediğim gibi eleştirebilirim, değerlendirme yapabilirim, beklentilerimi ifade edebilirim, burası forum, her türlü paylaşıma tahammül edeceksin...

Edebiyat öğretmeni olmanız hiçbir şey değiştirmez, çünkü edebiyat öğretmenleri de yanlış anlayabilir, cahillik edebilir. Anlaşılan tam anlamıyla edebiyat öğretmeni olabilmeniz için daha çoook edebiyat dersi almanız lazım

Kişisel olarak beni tanımıyorsunuz!!!!
    Ne iş yaptığımı bilmiyorsunuz!!!!
    Eğitim seviyemi bilmiyorsunuz!!!!
    Oturmuş kalkmışlığımız yok!!!!!
    Hangi akılla çıkıp bana CAHİL damgası vuruyorsunuz?

Site kuralları çerçevesinde, istediğim içeriği ekleyebilirim

Sizin yorum yapmanızı, eleştirinizi ve fikrinizi söylemenizi engellemedim, engelleyemem, engellemem!!!

Kadın pili sökmüş yerine gözünüz önünde takıyor ve siz diyorsunuz ki:
    quote:

ozaman bilgisayar tamamen kapanamayacak mı? dizüstüler de pilden yiyecek, masaüstü bilgisayarı da fişten çekmemek gerekiyor....

Size hazırda bekletmeyi, uyku modunu açıklıyorum ve dikkatli izlemediğinizi söylüyorum "ben edebiyat öğretmeniyim, sizden çok kitap okudum" diyorsunuz. OKUMUŞSUNUZ AMA BOŞUNA OKUMUŞSUNUZ HOCAM

Bak şimdi CAHİLLİK kelimesini hiç kullanmadım,sen de haddini aşma! Benim derse ihtiyacım yok için rahat olsun da senin acil bir şekilde adap ve üslup dersi alman lazım, hiç tanımadığın kişilerle forumda konuşurken ahbab muhabbeti yapar gibi bir üslup kullanamazsın "cahillik edebilir" lafı gibi....

Cımbızla cümlelerin arasından ifadeleri alınca sen anlamak istediğin anlamı çıkarıyorsun...

Benim, okumla ilgili laf söylemeye kapasiten yetmez...

Forum kurallarını madem bu kadar iyi biliyorsun sana bir tavsiye üslubuna dikkat et!

• Orijinalden alıntı: lnfoman

metinden alıntı yaptığım bu cümleler için söylemiştim, yoksa pili çıkarıp taktı, hile var...gibi batarya ile ilgili birşey yazmadım.Zaten burada değinilen hızlı açılış modu. Bilgisayarın tamamen açılışından bahsetmediği için o yorumu yaptım.

Sen istediğin gibi anla hayır o öyle değil böyledir diyebilirsin, ama gözünü aç, boşuna okumuşsun, cahillik yapabilirsin gibi değerlendirme yapmak senin HADDİN DEĞİL!

Bu sözleri istediğin gibi anla, burası polemik yeri değil ama üslubuna ve seçtiğin kelimelere dikkat edeceksin.

Edebiyat öğretmeniyim lafını , bilmişcesine "gözünü aç,dört gözle bak" gibi saygısız ifadelerin karşısında deyimin ne demek olduğunu biliyorum anlamında söyledim. Yoksa ben herşeyi bilirim şukadar kita okudum herşeyden anlarım anlamında kullanmadım.

Eğer böyle bir anlam çıkarabiliyorsan pes diyorum...!

• FORUMDAKİ ARKADAŞLAR:

Herkesle fikir alışverişi yaparım, yaşı ne olursa olsun herkes herkesten birşeyler öğrenebiliyor sonuçta öğrenmenin sınırı ve yaşı yok. Bu forumun bana bilgi anlamında çok katkısı oldu ve hala faydalanıyorum.

FAKAT, şu üslup konusunda daha dikkatli olunuz. Kimse kimsenin babasının oğlu değil, yorum yaparken sataşma, seviyesiz ifadeler olunca forumun tadı kaçıyor...
  • uykuda ki pc'yi açmış gibime geldi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatonair

ssd alabilsek win7 de hızlı açılır heralde :)

Aynen öyle. Millet de hemen işi işletim sistemine bağladı. İşletim sisteminin kazandıracağı hızın %20den fazla olduğunu sanmıyorum. Bu olay yüksek oranda SSD hdd sayesinde oluyor...
  • Videoyu izleyemiyorum.Video oynatıcı kaynağında bir problem bulundu ve yeniden başlatıldı diye bir hata alıyorum.
  • Fake uyku modundan dırek açmadıgı ne malum
  • Herkes bir teori üretmiş, fake diyenler var vs. Adamlar açıklamışlar biraz araştırmak yerine konuyu çöplüğe döndürmüşüz.

http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2011/09/08/delivering-fast-boot-times-in-windows-8.aspx

Bu sayfa Windows geliştirme ekibinin resmi blog'undan konu ile ilgili yazı, video da yazının sonlarında.

Öncelikli olarak sistem sleep mode' da değil, zaten pilin sonradan takılması bunun yapılmadığını kanıtlamak için. İkinci olarak bu yeni geliştirilen shutdown' da sadece kernel session' ın hibernate edilmesi sözkonusu. Windows 7 ve öncesi sistemlerdeki hibernation' da kernel session ve user session' ın tamamı diske yazılır ve sistem kapatılırdı, yeni durumda ise sadece kernel session diske yazılacak ve açılışta okunacak. Yine yeni bir geliştirme, bu okuma işleminde birden fazla çekirdek kullanılacak.

Yani sistem hazırda bekleyecek, güç tüketimi olacak vs. gibi konular söz konusu değil. Daha detaylı bilgi için yukarıda verdiğim linke bakabilirsiniz.

Bu arada evet video'daki sistem'de SSD kullanılıyor ama mekanik disklerde de hızlanma olacağını görülüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: NecronLord

Videoyu izleyemiyorum.Video oynatıcı kaynağında bir problem bulundu ve yeniden başlatıldı diye bir hata alıyorum.

+1 düzeltirseniz sevinirim
  • yanılmıyorsam bu hızlı açılış olayı yeni bios teknoljisi ilede alakalı birde kernel muhendisi bayan evli .
  • Harika ya merakla bekliyorum diğer özelliklerini.
  • açılız zamanlaması çok iyi.
  • Sevdim bu hızı benim şuan kullandığım 36 saniyede açılıyor
  • Gerçekten böyle ise mûkemmel olur
  • Montaj bu
  • efi kullanan bir laptop olmalı. fake falan değil ubuntu da 8 saniyede açılabiliyordu.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.