Şimdi Ara

Windows 8'i Türkçeye Çevirme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
48.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: alesta53

Arkadaşlar kolay gelsin herkes iyi niyetle olayı çözmeye çalışmış :) Benim elimdede ASUS ZENBOOK var UX31A cihazı servise gönderdim anakartı değişti bugün elime ulaştı. Tabiki de ingilizce.. Arkadaşların bahsettiği yöntemi cihazı ilk aldığımda uygulamıştım türkçeye çevirmiştim. Amma bu sefer yemedi senin durumunun aynısı sözkonusu "unavailable in this edition of windows" bu yazıyı görüyorsan o işletim sisteminin yazım (klavye) dilini değiştirebilirsin ama display dilini değiştiremezsin... Sebebi ise bilgisayarıma sağ tıkla özellikleri aç orada en üstte Windows edition yazan kısımda işletim sisteminin "windows 8 Single Language" olduğunu göreceksin... Dönülmez akşamın ufkundayız sürüm yükseltme ile halledildiğini söyleyenler var ama zaten parasını verdiğim bir ürüne neden para vereyim Ben kendi adıma cihazı asusa geri gönderim bu durumun düzeltilmesini isteyerek bununla uğraşmaktan kurtulmayı düşünüyorum.. Ve pa"Ş"a pa"Ş"a bu işi yapacaklar

öğrenciler için ücretsiz w8 versiyonu var. ben onu kurdum geçtim kardeş.

• nasıl çözdünüz arkadaşın yaptığından hiçbirşey anlamadım
  • yedek alıp recovery yapın SL için TR dil seçeneği gelmiş arkadaşlar.
  • bende aynı sorunu yaşıyorum. net bi çözüme ulaşabilen var mı ?
  • beyler teknosa bimeks vatan bilgisayara sordum emin olmak için microsoftlada iletişime geçtim recovery yapın dediler ben kurulumda alttaki türkçe seçeneğini gözden kaçırmışım bir çok kişinin başına gelmiş tek çözüm recovery imiş kurarken ayarlara dikkat edin
  • Ingilizce dil dosyasini dosyasini nereden indirebiliriz?
  • bu ılk çıkan format degılmı daha turkçe yerleşmemıştı languge format surumu bnde denemek ıçın attım wvmareden tek ingilizcee gibi allahtan q var ama en guzelı format
  • hhmercan kullanıcısına yanıt
    öncelikle merhabalar.benimde lenovo g510 laptopım var.ilk aldığımda ingilizceyd.media marktan almıştım.adam bana singlelanguage olarak verdi ve benimde haberim yoktu.ondan sonra götürdüm adamlar siz kuramamışşınız dediler onlar kurdu.sonra ben bilgisyarı windows 8.1'dekine göre Fabrika Ayarlarına Çevir yaptım.tekrar ingilizce oldu.bi süre öyle kullanmak zorunda kaldım.sonra lenovonun one key recovery diye bi format uygulaması var onu buldum kendi bilgisayarımda.formatı onla atarken herşeyi türkiye olarak ayarladım.ama altta Türkçe diye birşey gördüm ona basınca herşey türkçe oldu.yani sizde bi deneyin isterseniz. @hhmercan
  • conahmet C kullanıcısına yanıt
    Biz de OneKeyRecovery ile 'recovery' yaptık ingilizceye döndü ve şimdi burada çözüm önerilerini deniyorum.
  • ingilizce windowsla gelen bir bilgisayarınız var ve bunu türkçe diline çeviremiyorsunuz. zaten imkansız. ama tek çaresi var. aşağıdaki yazıyı okuyarak uygulayın.

kardeş ;
    türkçe yapacaksan hiiç uğraşma. benim gibi 1 ay uğraşırsın.
    ha illede yapacağım diyorsan. iyi oku.
    1. internette rw diye bir program indir çalıştır. nasıl kullanıldığı açıklayıcı yazıyor. oradan windows seri numaranı al.
    2. microsoftun orjinal sitesinden win 8'in windows 8 single language sürümünü indir. (bir program indirtiyor. programın menüsünden önce türkçe olarak "windows 8 single language" sürümünü seç ve işlemi başlat. ) BEN FLASH A KAYDETTİRDİR. ÇOK BASİT.
    3. sonra burası önemli ; a. önce bütün önemli bilgilerini harici bir diske kopyala. bilgisayarının wlan sürücüsünü indir ve başka bir diske kopyala b. oluşturduğun flası tak.
    c. biostan flastan başlaması için gerekli ayarları yap. d. bilgisayar başlarken windows 8 kurulumu başlayacak. e. bütün diskleri sil ve biçimlerdir. hepsi birleşecek tek sürücü olacak. f. c sürücüsüne windowsu kur (eyer saçma salak bu diske kurulamaz diye mesaj çıkarsa internette nasıl yapılacağı yazıyor.) sonra hani indirdiğin wlan sürücüsü vardı ya onu bilgisayara tak ve kur. internete bağlan. g. windows gezginine sağa tıkla ve "özelliklere gir" sağ altta ürün anahtarı gir bölümünü tıkla ve en başta aldığın ürün anahtarını oraya gir. al sana türkçe windows. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadeha -- 19 Aralık 2016; 14:18:36 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.