Şimdi Ara

windows 8-8.1 %100 HDD sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yapmadığım birşey kalmadı 8 de olmaya başladı 8.1 i sıfırdan tüm diskleri formatlayarak kurdum düzelmiyor.sorun windowsun işlemci yerine hdd yi kullanması.vista kullandım 7 kullandım zaman zaman cpu yu %100 gördüm ama 8 de hiç görmedim yahu işlem yaparken video dönüştürüken hiç mi kullanılmaz ama hdd devamlı 100. birşey yapmasamda hdd nin veri yazma oranı 0.7 mb olsa bile bazen 99 çalışıyor. ve sebepsiz şekilde donma yapıyor.donarken kasadaki hdd ışığı sürekli yanık vaziyette burdan anlıyorum
    evet arkadaşlar buna bir çözüm yokmu.w8.1 e çok alıştım çok ta sevdim ama bıktım artık her oturuşumda 10-15 sefer donuyor.donma süresi 1 dakiklığına donuyor ama film izlerken veya acil işiniz olduğunda yarım kalıyor cevaplarınızı bekliyorum

• intel rapid storage driver'ını yükledin mi?

Driver'ın çok meşgul olduğundan pc'nin cpu'yu yüksek kapasiteye çıkamıyordur.

Ayrıca hdd ne hata düzeltme işlemini uygulayıp sorun var mı bir kontrol et.
  • intel rapid storage yüklenmedi uyumsuzmuş
    disk birleştirme hata analizi hata düzeltme hep yapıyorum sorun yok
    sistemim intel core2duo e4500 2.2 ghz
    250gb seagate hdd
    4gb ripways 1333mhz ddr3 ram
    nvidia 9500gt ekran kartı
    windows8.1 pro x64
  • şansa çözdüm gibi
    bilgisayarın metro ekranı çökünce diğer kullanıcı hesabına geçip benimkini sildim(verileri yedekleyerek)sonra tekrar oluşturdum ayarları yaptım metro düzeldi ve artı olarak pc donmuyor.görev yöneticisine bakayım dedim işlem yapıyodu
     windows 8-8.1 %100 HDD sorunu

umarım böyle devam eder
  • ya lanet olsun microsoft,a daha once de basima gelmisti yine geldi. ben baska sehirde okuyorum bilgisayar babamin virus bulasma imkani yok. avira var ve adamin yaptigi tek sey google chrome facebook sahibinden. dun aksam geldim benim kullanici hesabima girdim hala hdd %100 kapatiyorum abartisiz 15 dk suruyor. acilisi 45 dk gorev yoneticisi 10 dk da aciliyor hicbirsey yapamiyorum hdd isigi yaniyor system disk kullaniyor. isim gucum var sinav caliscam, dosyalarim var icinde cokmemesi lazim, kaldim boyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcan90

ya lanet olsun microsoft,a daha once de basima gelmisti yine geldi. ben baska sehirde okuyorum bilgisayar babamin virus bulasma imkani yok. avira var ve adamin yaptigi tek sey google chrome facebook sahibinden. dun aksam geldim benim kullanici hesabima girdim hala hdd %100 kapatiyorum abartisiz 15 dk suruyor. acilisi 45 dk gorev yoneticisi 10 dk da aciliyor hicbirsey yapamiyorum hdd isigi yaniyor system disk kullaniyor. isim gucum var sinav caliscam, dosyalarim var icinde cokmemesi lazim, kaldim boyle.

harddiskinde problem olabilir. bir kontrol edersen iyi olur.
  • Geri yukleme denicem 40 dkdir bekliyorum baslamasinii hicbirsey yapamiyorum suan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.