Şimdi Ara

Windows 8.1 ile birlikte başlat butonu geri geliyor (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
2
Favori
9.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft kendi istedigini yapma huyundan vazgeçmeli. XBox,windows,windows phone vs. Ürettiği tum urunlerinde kendi istedigini yapıyor. Tukurdugunu yalamak diye buna denir. Windows phone androidin gerisinde kaldıysa nedeni budur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cok gereksiz olmus, o butonun oldugu yerde zaten metro arayuzune giris icin simge cikiyor oda yetmezse klavyedeki windows tusu var. eskisi gibi menu gelecekse kalsin kacinci cagdayiz artik baslat menusumu kaldi.
  • İlla bi yenilik olsun diye başlat butonunu kaldırmak zaten çok saçma bence. Bi zararı veya fazlalık gibi bi durumu yoktu ki. Olamaz da. Tasaramcılıarn unuttuğu bir şey var. Bilgisayar henüz tüm dünya tarafından kullanılmaya başlamadı ki gün geçtikçe komplike bir hale getirilsin. Henüz basit tutmaları gerekiyor ki insanlar çabuk kavrasın.
  • bende zaten var ;) görseli atcam şimdi sora işimden olucam:D
  • Alışmıştım artık.
  • Başlatın gelmesi güzel olabilir ancak illa kullanılsın diye oraya sabitlerlerse benim açımdan hiç hoş olmaz ben modern ara yüze oldukça alıştım ve başlat butonu benim için fazlalık gibi gelir. zaten her şeyi modern arayüz de sıraladım ve gerektiğinde 2 fara tıklaması ile hızlı bir biçimde açabiliyorum. Bakalım görelim Microsoft nasıl bir yol izleyecek :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Barodius

Win 7 yeterli. Metro arayüzüne alışamadım zaten facebook twitter sosyal şeyler kullananlar için kullanışlı ama ben genelde sadeliği severim zaten her ne kadar burada eksilense de herkes donanımın yazılımın uzmanı değil daha bir hafta önce teknosada adam metro arayüzünden nasıl masaüstüne döneceğini bilmiyordu. başlat butonunun kaldırılması tepkiye yol açmıştır elbet.

+1 win7 ye kurban.
  • Xp candır
  • win7 ultimate akar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciddiyetsiz

bu değişiklik aslında senle benle çok alakası yok. forever xp diyenle hiç alakası yok. bilgisayar kullanmayı biliyorum diyen adamlar bile buton olmadan başlat ekranını yokmuş gibi düşünüyor geçmem de geçmem diyor. kişisel tercihtir ayrı. ama bilgisayar kullanmayı bilmeyen milyonlarca kişi var hala. onlara en basit şekilde pc kullanmayı öğreteceğiniz zaman şu aşağıdaki diyalogların geçmesi içten değil.
    + şuraya tıklayıp başlat ekranına geliyoruz
    - nereye?
    + şu köşeye
    - e orda tıklanacak bişey yok nereye tıklayacam?

çünkü pc ile ilk tanışan biri minimalist tasarım, gizli öğeler falan anlamaz. görmüyorsa onun için yoktur. yaşadım, biliyorum böyle durumları. kız laptop almış mis gibi 8 var ama formatlayalm 7 kuralım diyor. çünkü hem biri 8 kötü demiş hem de bilgisayar kullanmayı öyle öğrenmiş. sadece bu gibi kullanıcıların yeni alım ve yükseltme yapmamaları microsoft'a neler kaybettiriyor.

ha sevmeyenler olabilir ama;
    - bende SSD var ve şu an adam akıllı SSD desteği sunan tek windows sürümü 8.
    - kopyalama işlemlerimi tek pencerede ve durdur/başlat ile duruma göre organize etmek çok iyi.
    - 3. parti bir görev yöneticisi kullanmama gerek yok. standart gelen herşeyi gösteriyor.
    - bi usb bellek ile tüm ayarlarınızı taşımanız büyük kolaylık.
    - format atmadan sıfırlayarak ilk haline dönmesi zamandan tasarruf.

daha çok vardır ama bunlar benim kullandığım özellikler. bunlara alışmış iken isteyen forever xp desin isteyen inadına 7 desin. her yiğidin ayran içişi başkadır.
    Hocam bunu biraz açabilir misiniz merak ettim ne olduğunu?

• Windows 8.1 ile birlikte başlat butonu geri geliyor

bende var valla windows 8.1 gerek yok
  • Bir çok insan bu problemden dolayı halen daha win 7 kullanıyordu. Artık win 8 e geçebiliriz.
  • Umarım bilgisayarı kapatmak için önce oturumu sonra bilgisayarı kapat işlemleri de önceki hale gelir.

• Simdi alabilirim artik

• Win8 e geçebiliriz
  • Aslında Win8'in yanında dokunmatik monitörler hediye etselerdi, insanlar daha çabuk alışırlardı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turumaji

İşte bu ya 2 ay önce bunu söylediğim için facebookta bi gruptan atmışlardı beni

• Fareyi koselere goturerek masaustu aciyoruz diyenler var. Kafaniz mi guzel la zaten klavyede windows tusuna basinca masaustu ve metro arasinda gecis yapabiliyorsunuz. Neyin zorlugu bu?

• buton olmayınca millet başlatamadı tabi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: teramit

buton olmayınca millet başlatamadı tabi :)

görev çubuğu boş kalıyor başlat görüntüyü tamamlıyor... olmazsa olmaz... Windows 8 3. millenium faciası oldu... ama puan vermede daha bonkör gibi... core i3 3110m mi ne kullanan GRUNDIG notebookta en düşük puan rame verilmiş... full puan vermiş...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.